Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

poruka: 14
|
čitano: 2.159
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:".
12 godina
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

Ako uistinu drasticno smanje rubove, Sony bi konacno mogao postati relevantna opcija prilikom odabira novog mobitela. Do sada su uvijek padali na toj prvoj provjeri - vidim velicinu zaslona i dimenzije samog uredaja i vise me niti ne zanima sto je unutra. Bolji postotak zaslona pogotovo kod njihovih compact modela bi trebali biti dobitna kombinacija.

 

Nevezano za Sony, koje je objasnjenje za novi 18:9 hype? Sjecam se kada je krenula masovna migracija omjera stranica zaslona s 4:3 na 16:9, svi su trubili kako je to savrseni omjer s obzirom na razmaknutost ljudskih ociju i omjer ljudskog vidnog polja. Sto je ovaj put marketing smislio da bi opravdao promjenu samo radi promjene?

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 8:47 (kerum).
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u

Mozda bolja ergonomija a vrlo vjerovatno promjene radi.... 4:3 i 16:9 su neke standardne rezolucije dok 18:9 bas i nije.....A i ne vidim neki bas hype.... svi osim samsunga jasu na talasu samsungovog marketinga.... Šlepaju se što bi naš narod rekao ;)

 

Isto kao što većina se šlepa na marketingu od Applea što se tiče izbacivanja 3,5mm jacka. Apple barem nudi svoje slusalice pa hajd ali svi ostali .....

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 9:00 (Torent).
14 godina
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

Opet promjena formata. Kao, to je bolje, novije, ergonomija bolja... A zapravo su druga 2 razloga za prelaz na 18:9 format. 1. Nešto novo. Svi su na 16:9, idemo napraviti nešto novo, zbog bolje prodaje. Malko kasne, Samsung je to napravio malo prije njih. 2. Prodajemo im veći ekran, koji je zapravo - manji! Za istu dijagonalu ekrana, 18:9 format ima oko 10% manju površinu od ekrana 16:9. Kada se to prebaci na milijunske brojeve, ostane neka lijepa svotica koja se uštedi na ekranima. Onda su mogli odmah preći na 21:9, kad ionako puno filmova ima u tom formatu, bar ne bi imali crne crte gore i dolje, a i 21:9 je nekako standardniji format od izmišljenog 18:9.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

Zašto jednostavno ne napišu 2:1 format ?

Ima li neki drugi razlog osim marketinga?

 
2 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
rmiculini kaže...

Zašto jednostavno ne napišu 2:1 format ?

Ima li neki drugi razlog osim marketinga?

 Na pitanje sta je vece 18:9 ili 2:1 koliki postotak ljudi bi odgovorio 18:9? ;)

15 godina
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

Možda uskoro dobijemo i 'nove' ekrane sa odnosima stranica: 8:6, 32:18, 32:20...

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:
O kakvoj ergonomiji pričamo? Svako tko je radio na 16:10 mobitelu zna koliko je taj format ergonomskiji od 16:9 uz istu dijagonalu unatoč tome što je površina ekrana veća. Jednostavno je tekst pregledniji, kutove ekrana je lakše dosegnuti prstom, jedino 16:9 filmovi imaju crtu, ali to je ipak mala razlika i ok kompromis.
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u 18:

Pametni telefoni tvrtke Sony dosad su bili poznati po velikim rubovima oko zaslona

Sva sreća pa nitko drugi nije imao "velike" rubove oko ekrana

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
hakintosrh kaže...

Pametni telefoni tvrtke Sony dosad su bili poznati po velikim rubovima oko zaslona

Sva sreća pa nitko drugi nije imao "velike" rubove oko ekrana

 Nemoj tako i ovaj prevoditelj je gladan i mora zaraditi za burek. Sto pise manje je vazno.

12 godina
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
učo kaže...

Opet promjena formata. Kao, to je bolje, novije, ergonomija bolja... A zapravo su druga 2 razloga za prelaz na 18:9 format. 1. Nešto novo. Svi su na 16:9, idemo napraviti nešto novo, zbog bolje prodaje. Malko kasne, Samsung je to napravio malo prije njih. 2. Prodajemo im veći ekran, koji je zapravo - manji! Za istu dijagonalu ekrana, 18:9 format ima oko 10% manju površinu od ekrana 16:9. Kada se to prebaci na milijunske brojeve, ostane neka lijepa svotica koja se uštedi na ekranima. Onda su mogli odmah preći na 21:9, kad ionako puno filmova ima u tom formatu, bar ne bi imali crne crte gore i dolje, a i 21:9 je nekako standardniji format od izmišljenog 18:9.

Nadam se da će uskoro izbaciti na tržiste i novu verziju s omjerom stranica 99:2 da se konačno pred gostima mogu kur*iti kako s novim mobitelom režem kulen. Samo bih morao pripaziti da izbjegavam izbočenje za kameru...

14 godina
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
rmiculini kaže...

Zašto jednostavno ne napišu 2:1 format ?

Ima li neki drugi razlog osim marketinga?

 Mislim da nema, jednostavno moćnije zvuči.

dolazim odmah - Godo
14 godina
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
MrBlc kaže...
O kakvoj ergonomiji pričamo? Svako tko je radio na 16:10 mobitelu zna koliko je taj format ergonomskiji od 16:9 uz istu dijagonalu unatoč tome što je površina ekrana veća. Jednostavno je tekst pregledniji, kutove ekrana je lakše dosegnuti prstom, jedino 16:9 filmovi imaju crtu, ali to je ipak mala razlika i ok kompromis.

 Slažem se s tobom da je 16:10 bolje od 16:9, kod kuće imam samsungov 24 inčni monitor T240 HD koji je 16:10, i puno mi je bolji od monitora koje imam u školi i koji su svi 16:9, tako da je ovaj novi 18:9 vjevoatno još lošiji od 16:9, ali to je novo, pa idemo sada svi (nadam se da se neće previše ukorijeniti na tržištu). Ako je tako sa monitorima, vrlo slično je i sa ekranima mobitela. Slična glupost je i Appleov audio priključak koji treba zamijeniti sveprisutni i sasvim odgovarajući 3,5 mm audio jack, njegova poanta je da bude različit, a ne i bolji od 3,5mm audio jacka. Slične gluposti su bile i sa punjačima, kada je svatko imao svoj priključak, ali hvala bogu danas je to unificirano i standardizirano.

 

dolazim odmah - Godo
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u

Ti si upravo uporedio monitor sa mobitelom????? Kakve slicnosti to dvoje ima? Osim ako ti mobitel stoji na stalku u sobi a ne u ruci i dzepovima kao vecini ljudi....

7 godina
neaktivan
offline
Re: Sony priprema flagship smartphone s zaslonom u
Sve je dobro dok ne dodju 2:1 monitori...
Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice