Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

poruka: 29
|
čitano: 3.132
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona".
9 godina
neaktivan
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Prvo skočite, pa recite hop! Nemojte još otpisivati seriju Z, bez obzira na ovu izjavu nekakvog marketingaša.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
BudalastoStvorenje kaže...

Prvo skočite, pa recite hop! Nemojte još otpisivati seriju Z, bez obzira na ovu izjavu nekakvog marketingaša.

 O čemu ti? To je bila službena izjava iz odjela marketinga a ne "nekakvi marketingaš". Uostalom već tri dana na svakom iole ozbiljnijem portalu pišu o tome.

jaska jaska jaskaja
15 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

i kolika je mirovina? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Se*eš mirovinu, odlazi najljepši monoblok u svijetu telefona... Valja si zgrabim neki od primjerka pa nekome "počistim sladište", makar radi kolekcije :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Koristim z3 compact i mada sam imao problema koji su reseni u garanciji zadovolkan sam njime, ipak mislim da je ovaj Sonyev potez ako je tacan potez ocajnika, izbacis neki telefon, u detaljima razlicit od prethodnika po ogromnoj ceni i kao pocinjes od pocetka? A realno si reciklirao z od pre 6 meseci. Jako tuzno
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Samo neka ode u "mirovinu".
Jedino sto je bilo ok s tim uredajem je izgled (ali samo na prvu dok kasnije shvatis nedostake kod dizajna i teskog pronalaska kejsa).
Kada sam uzimao prvi G2, bolja polovica je zapela za Z1 pa je to uzela i brzo pozalila.
Losa baterija, los TFT display, svakih par minuta mob brises jer izgleda kao da je ispao nekome dok je rezao spek iznad njega, los SOT....
Ne znam kakvi su kasnije bili modeli te su ovo dojmovi nakon skoro godinu dana zezanja s Z1 (kasnije je presla na G2 i preporodila se).
Uredaj je na prvu lijep, dizaj je uistinu ok, ali taj dizajn je nosio i puno mana, no navodim to samo za Z1 te vjerujem da su neke stvari ispravili u kasnijim modelima.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
2 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Šteta.. Smrch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Šteta.. Smrch!
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Mislim da ovo nikoga neće previše zabolit, a prema višenim slikama x serije koja bi trebala zamjenit Z seriju (?) ni sa tom serijom uređaja se neće previše usrećit.

Battlelog: Glavas_ZG
 
1 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
KRISTIJANJE kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

Prvo skočite, pa recite hop! Nemojte još otpisivati seriju Z, bez obzira na ovu izjavu nekakvog marketingaša.

 O čemu ti? To je bila službena izjava iz odjela marketinga a ne "nekakvi marketingaš". Uostalom već tri dana na svakom iole ozbiljnijem portalu pišu o tome.

Sony je i ranije znao najavljivati neke svoje poteze (npr. prodaju odjela mobitela) da bi kasnije od njih odustali i napravili suprotno od najavljenog.

 

I to nije službena izjava, to je samo tweet.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 18:20 (BudalastoStvorenje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Cakan76 kaže...
Koristim z3 compact i mada sam imao problema koji su reseni u garanciji zadovolkan sam njime, ipak mislim da je ovaj Sonyev potez ako je tacan potez ocajnika, izbacis neki telefon, u detaljima razlicit od prethodnika po ogromnoj ceni i kao pocinjes od pocetka? A realno si reciklirao z od pre 6 meseci. Jako tuzno

 Oni su se malo izgubili i ne znaju što žele. Odjel mobitela im stvara gubitke (o tome imate stare vijesti, pa čitajte), a zarađuju npr. za PS4, pa time pokrivaju gubitke.

 

Cijene mobitela su im ogromne i tako neće ništa prodati. Zato se i nalaze pod "Ostali" po udjelu u prodaju na svjetskoj razini (http://www.gartner.com/newsroom/id/3215217). Jedan brand kao što je Sony spao je na kategoriju "Ostali".

13 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Plačete zbog potrošačke velikoserijske linije proizvoda koji gotovo ničim nije iznad konkurentskih?

 

I onda ja lud.

Svemirski mega car
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Da, to što neće biti slovo Z nego X me je jako potreslo, idem se napiti.

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
matkoGSi kaže...

Plačete zbog potrošačke velikoserijske linije proizvoda koji gotovo ničim nije iznad konkurentskih?

 

I onda ja lud.

 Nije baš da ničim nije iznad konkurencije. Kvaliteta izrade njihovih mobitela meni je osigurala višegodišnje korištenje 2 modela koje još uvijek imam i trošim. Problem na koji sam naletio bio je njihov softver (firmware) koji mi je stvarao probleme, kao i loš softver koji obrađuje fotke, pa ne pomaže ni kamera od 20,7 megapixela.

15 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
BudalastoStvorenje kaže...
* * *

Oni su se malo izgubili i ne znaju što žele. * * *

 

Cijene mobitela su im ogromne i tako neće ništa prodati. * * *

Def se slažem, mada oni znaju što žele tj najbolji Telefon (a koliko vidim po tabletu to im ide itekako od ruke jer iz godinu u godinu njihov tablet proglašavan je tabletom godine) ali ne žele u najbolji telefon ugurati ono što se očekuje od najboljeg telefona.

 

Hint: Kako to da je bolja kamera kod Samsunga koji koristi Sony senzore od samog Sonya.

Ali to je manji problem za Sony nego veći problem je upravo Cjena mobitela. Ne možeš nabijati cijenu telefona veću od iPhonea i Galaxy koji su li-la u globalnoj prodaji.

 

matkoGSi kaže...

* * * koji gotovo ničim nije iznad konkurentskih?

 

* * *

Osim po craftmaster dizajnu i kvaliteti izrade koja je još uvijek neprikosnovena.

13 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Envy kaže...
BudalastoStvorenje kaže...
* * *

Oni su se malo izgubili i ne znaju što žele. * * *

 

Cijene mobitela su im ogromne i tako neće ništa prodati. * * *

Def se slažem, mada oni znaju što žele tj najbolji Telefon (a koliko vidim po tabletu to im ide itekako od ruke jer iz godinu u godinu njihov tablet proglašavan je tabletom godine) ali ne žele u najbolji telefon ugurati ono što se očekuje od najboljeg telefona.

 

Hint: Kako to da je bolja kamera kod Samsunga koji koristi Sony senzore od samog Sonya.

Ali to je manji problem za Sony nego veći problem je upravo Cjena mobitela. Ne možeš nabijati cijenu telefona veću od iPhonea i Galaxy koji su li-la u globalnoj prodaji.

 

matkoGSi kaže...

* * * koji gotovo ničim nije iznad konkurentskih?

 

* * *

Osim po craftmaster dizajnu i kvaliteti izrade koja je još uvijek neprikosnovena.

 Dizajn je subjektivna stvar,nekom se sviđa nekom nije,ne?

Ali kvalitetu izrade ne osporavam,na nivou je,ali nije to jedina bitna vrlina,često imaju mušice,softver zajefrkava,nastavi niz

jel bolje napravit neki kompromis da kvaliteta izrade bude mrvu slabija ali da je softverski na nivou,ako već ne može oboje

xperiju J im neću oprostit

Svemirski mega car
14 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Vidiš, meni je dizajn bio jedna od lošijih stavki ovog telefona.

Zaista sam mrzio četverokut, iako nešto zaobljen u novijim izdanjima.

IMHO., najlošije dizajniran od svih flagshipova.

 

UI im je bio odličan i Sony je softverski funkcinirao jako dobro.

Jako dobra kamera, koja u softverskom pogledu nikako nije bila u korak sa npr. Samsungom.

Kvaliteta izrade (ako izuzmemo dizajn), jako kvalitetna.

Display je također usavršen na kasnijim modelima.

 

Sve u svemu dobar telefon, ali mene osobno odbijao dizajnom.

Možda u ovome i nema nešto loše, te iz ovoga izađe Sony zvijer novog imena.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2016 23:50 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Envy kaže...
 

Hint: Kako to da je bolja kamera kod Samsunga koji koristi Sony senzore od samog Sonya.

Ali to je manji problem za Sony 

.

 Napisao sam. Loš softver. I to se ponavlja u mnogim modelima raznih serija. Time nije zahvaćena samo serija Z.

 

Na mom starijem Sonyju fotkam bilo što, a fotka je puna šuma i zrnata jer su pretjerali s kompresijom. Kao korisnik tu ne mogu napraviti ništa. Nikakva aplikacije nije pomogla. I nikada to nisu popravili.

15 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Ja bi ostao pri ovoj da im je cijena najveći problem. Kako to da sada Galaxy S3 košta bagatelu a Xperia Z Ultra (koja još i nema nikakvu bljeskalicu) drži cijenu nenormalno visokom, za telefon star 3 godine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona

Zato jer to vjerojatno netko diktira (možda sam Sony). S tim da je taj mobitel ipak poseban.

 

Na tržištu se (u trgovinama) još uvijek može pronać Z2 pod cijeni od preko 2900 kuna, cijena Z3 je također tu negdje, dok Z3 compact drži cijenu od 2700 kuna naviše.

 

Sve su to stare serije, jer je aktualna serija X, pa ni Z5 čije su cijene znatno više od Z2 i Z3 više nije novitet.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.2.2016 11:25 (BudalastoStvorenje).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Envy kaže...

Ja bi ostao pri ovoj da im je cijena najveći problem. Kako to da sada Galaxy S3 košta bagatelu a Xperia Z Ultra (koja još i nema nikakvu bljeskalicu) drži cijenu nenormalno visokom, za telefon star 3 godine?

 
Po čemu su Samsung SIII i Sony Z Ultra usporedivi?

- SIII je izašao u svibnju 2012., dok je Ultra izašao u lipnju 2013.

- SIII je za zadnju nadogradnju dobio Android 4.3, dok je Ultra dobio 5.1.1

- SIII ima 1Gb RAM-a, Utra 2Gb

- ekran SIII je 720x1280, dok Ultra ima 1080x1920

- po sirovim benchmarkovima, Z Ultra je gotovo 2x brža od SIII

- Ultra je vodootporan, SIII nije.
- LTE (G4) SIII nema, Ultra ima...


Između ostalih, imam oba navedena mobitela, i Ultra je skroz drugi svemir.

Da ne spominjem kako se SIII cijeli ogulio nakon godine intenzivnog korištenja, dok je Z Ultra kao nov.
 

15 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Luciano kaže...
* * *

Između ostalih, imam oba navedena mobitela, i Ultra je skroz drugi svemir.

Da ne spominjem kako se SIII cijeli ogulio nakon godine intenzivnog korištenja, dok je Z Ultra kao nov.
 

Dakle imaš Z Ultru i smatraš da je danas to dobra kupnja za primjerice 1500 kuna?

BTW: zaboravio si i mane neke spomenuti kao što je nepostojanje ikakve bljeskalice.

13 godina
offline
Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Nitko ne veli da Ultra dobra kupnja, nego si se našao uspoređivati mobitele koji se ne uspoređuju.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
zuper kaže...
Nitko ne veli da Ultra dobra kupnja, nego si se našao uspoređivati mobitele koji se ne uspoređuju.

Uspoređuju se sa cijenom.

 

Dobar primjer ti je auto, primjerice da želiš potrošiti 40.000 kuna na auto. Možeš dobiti neki fancy noviji kabrio (Smart Cabrio mi pada na pamet) koji malo troši ili neku stariju a rasnu zvijer (BMW E39 M5) čijete održavanje košta da zaboli glava, naravno da ti to nećeš toliko osjetiti jer si se sa time i pomirio, tvoj izbor, ali cijena je ista.

 

Tako isto za istu cijenu netko ne želi Z Ultru jer je najveći telefon ikada izdat (6,44" i nema većeg) i ne može mu u džep + nema nikakve bljeskalice dok sa druge strane netko želi S III jer eto odgovara mu sve suprotno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Envy kaže... 

Dakle imaš Z Ultru i smatraš da je danas to dobra kupnja za primjerice 1500 kuna?

BTW: zaboravio si i mane neke spomenuti kao što je nepostojanje ikakve bljeskalice.

 
Imam i Ultru i SIII...  I da, drugu Ultru (Google Play Edition) sam kupio prošlo ljeto za 1,800kn,  :-)
Po meni odlična kupovina, jer za te novce ni sam Sony nije ponudio ništa bolje... neuporediva M4 Aqua npr. je tada bila 2,200kn?!
Naprosto nisam našao telefon sa FHD ekranom, 2Gb RAM-a, 4Krait jezgre i Antutu scoreom većim od 40,000+ za te novce, pa čak ni platičnog Kineza tipa MjauJau ;-)

Iskreno, nedostatak bljeskalice  mi je zasmetao 3 ili 4 puta kada sam tražio ključeve u mraku, ali sama kamera je bar meni za mob skroz ok.
Međutim, sama kvaliteta izrade, redoviti updateovi, debljina od svega 6,5mm i ogroman 6,4" ekran je nešto što je meni bilo presudno.

15 godina
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Luciano kaže...
Envy kaže... 

* * *

 
* * *

Iskreno, nedostatak bljeskalice  mi je zasmetao 3 ili 4 puta kada sam tražio ključeve u mraku, ali sama kamera je bar meni za mob skroz ok.
Međutim, sama kvaliteta izrade, redoviti updateovi, debljina od svega 6,5mm i ogroman 6,4" ekran je nešto što je meni bilo presudno.

Pa tek sada na youtube gledam testovi "vrijedi li" i nakon par godina (koliko je već prešlo, ljudima kojima se unušti - lupom traže novi.

Meni iskreno kamera nije presudna pogotovo što najviše slikam povodom sunčanog dana. A micrososft mi ne gine ako ne sa Windows Phone ili Mobile kako se već zove 10 onda neka starija tipa 925 (isto radi izgleda) ili čak 930.

 

Hint: Ja telefon mijenjam jednom u 5 godina, tako nisam od ovih koji dočekuju "nove modele".

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Envy kaže...

Pa tek sada na youtube gledam testovi "vrijedi li" i nakon par godina (koliko je već prešlo, ljudima kojima se unušti - lupom traže novi.

Meni iskreno kamera nije presudna pogotovo što najviše slikam povodom sunčanog dana. A micrososft mi ne gine ako ne sa Windows Phone ili Mobile kako se već zove 10 onda neka starija tipa 925 (isto radi izgleda) ili čak 930.

 

Hint: Ja telefon mijenjam jednom u 5 godina, tako nisam od ovih koji dočekuju "nove modele".

 
Meni je telefon mrak... po novom Antutu testu sam povukao 46,000, za 3 godine star telefon impresivno jer nema aplikacije koja ne leti. 
Inače, ovo je jedini Android koji nisam rootao ni stavljao custom ROM-ove... Ono, dosadno dobro radi ;-)
Istina, malo je preglomazan za u ruku, ali sve ima svoju cijenu jer izgleda impresivno, monolitno kao Xperia Z tablet.  Zbog velikog ekrana mi je skoro zamijenio TV, a čitati knjige i stripove je užitak.

Ja također mrzim mjenjati telefone... a ovaj Ultra će ostati kod mene dok je živ;-)  

9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony umirovio svoju Xperia Z seriju telefona
Luciano kaže...

 
Meni je telefon mrak... po novom Antutu testu sam povukao 46,000, za 3 godine star telefon impresivno jer nema aplikacije koja ne leti. 

 

 Taj Antutu više ne koristim. Na mom 2,5 godine starom mobitelu rezultat je u početku bio nekih 18000 bodova, da bi s novijim testovima došao do 25000 ili čak 27000, više se točno ne sjećam. Sa svakom novom verzijom testa rezultat je sve bolji, a hw u mobitelu je isti kao i prvoga dana.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice