Tele 2 ne želi 4G

poruka: 79
|
čitano: 16.041
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele 2 ne želi 4G".
14 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Ne može se imat i ovce i novce!

Moj PC  
39 0 hvala 0
14 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Thanks for the heads-up!

 

Nekako mi je teško progutati da je ignoriranje tehnologija budućnosti strateški potez...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
13 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tele 2 ne želi 4G

cifre su paprene, a kolač je mali.  sasvim očekivan potez. dobar članak.   prvi čoek časopisa lijepo piše u zadnje vrijeme.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
28 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
torrente kaže...

cifre su paprene, a kolač je mali. 

Trenutno. Zar je stvarno nekome koji je donosio odluku o tome moguće vjerovati da će tako i ostati u narednih 10 godina? 

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
protjeran
offline
Tele 2 ne želi 4G

Bilo bi odlično kada bi netko napravio istraživanje kakve mobitele posjeduju stanovnici naše države. Da se na konkretnim podacima vidi na čemu smo. Sve ostalo je gatanje iz graha.

 

Osobno imam mobitel koji podržava LTE i njegova kupovina je bila investicija za budućnost. No, pitanje je kojom brzinom će se širiti 4G mreža još uvijek postoje loša iskustva sa signalom 2G i 3G mreže.

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
DamageHigh kaže...

Trenutno. Zar je stvarno nekome koji je donosio odluku o tome moguće vjerovati da će tako i ostati u narednih 10 godina? 

kad sam pročitao naslov vijesti, "ma daj,kakva glupost" i klik.  analitičare sigurno imaju i to ne naše, već je to šveđanin bacio na papir i usporedio sa ostalim podružnicama po "zemljicama" u kojima ordiniraju.

drugo, mi malo znamo o cijelom ovom biznisu.  kada pogledaš, 99% ljudi samo kuka "lopovi,lopovi,lopovi".

ljudi misle da od neke tamo trlja-brlja ante iz minkena tarife, svih 49kn ostaje recimo vipnetu.  mislim da im u konačnici ostaje mizerija kad se odbije sva amortizacija.  a gdje su tek bolesne akvizicije sa potencijalnim gubitašima na terenu...tipa, kupi se b-net ili metronet.

postoje ljudi analitičari, a postoje i ovakvi članci koji su nastali iz analize.  isto ovo je napravio autor sa "iphone zelenom travom" neki dan.  treba ljudima neke stvari objasniti i rasvijetliti.

 

sve u svemu @damage, slažem se...veliki minus za tehnološki napredak, no kao što autor spominje, Slavko će imati keša da se nekoj županici kupi A6-8 svejedno.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
16 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
bilo je prije koju godinu da vipnet godisnje po korisniku ima cca 10 eura profita. male su to marze no volio bih ih vidjet kod mastodonta tipa t mobile/t com..
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Tele 2 ne želi 4G

Tele 2 kao da ne želi ni 2G i 3G, signal katastrofa.

 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Nema problema HAKOM će ostalima koji bi htjeli ulagati povući malo ručnu kočnicu da bi tržišno natjecanje bilo "fer"

I opet ćemo mi popušiti

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G

Sve je to super ulaganje i sve, ali ja i dalje doma imam 1,9 Mbit internet, susjed ima 1,4 i drugi susjed ima 0,9 Mbit.

Da barem onda taj 4G ponude nama kao zamjenu za adsl. Ta tehnologija bi tada imala smisla, ali ovako što će mi prokleti 4G kad ga potrošim u tarifi za 3 minute...

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
nixass kaže...
bilo je prije koju godinu da vipnet godisnje po korisniku ima cca 10 eura profita. male su to marze no volio bih ih vidjet kod mastodonta tipa t mobile/t com..

Potraži izvještaje operatera i kraticu ARPU:

 

http://hr.seebiz.eu/telekomunikacije/vipnet-ebitda-povecan-155-trzisni-udjel-pao-09/ar-58201/

 

Nekada su ti iznosi i kod VIP-a i kod HT-a bili viši.

11 godina
protjeran
offline
Tele 2 ne želi 4G

I ova postojeca infrastruktura im je banana veceg obujma... Srecom pa Tele2 ima ugovor sa T-mobile-om za nacionalni roaming, tako da u mom rodnom kraju mogu bez bojazni surfat preko t-mobilea(telac nema signal), a cak me i u centru Zagreba zna prebacit na T-mobile)... Tako da je logicno,da ne ulažu u novi LTE, kad još uvijek imaju probleme sa EDGE-om i 3G-om, koje treba rješit... Ocito im je isplativije plačat T-mobileu za korištenje njihove infrastrukture, nego ulagat u vlastitu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 19:14 (MasterPeace).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Tele2 4G koncesiju nije kupio jednostavno zato što u nekoliko godina otkako je na našem tržištu nije još imao niti jedan pozitivan kvartal. U gubitcima su do grla i nemaju sredstava niti za održavanje postojeće infrastrukture a kamo li za nekakvo širenje i kupnju koncesije. Razlog tome su naravno cijene koje su sami nametnuli. Oni ciljaju na nezahtjevne korisnike, a takvima je ionako svejedno jesu li na 2G ili 4G.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
propuhmajstor kaže...

Osobno imam mobitel koji podržava LTE i njegova kupovina je bila investicija za budućnost.

 

 

Uzimajući u obzir životni vijek današnjih mobitela, teško.

14 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Ma kakav 4G ako ja ne mogu uhvatiti 3G u sred grada Zagreba. {#}

EUW: FerritinCRO
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G
Jel zna netko kako se prebaciti na T-Mobile signal? Njihova pokrivenost je katastrofalna.

Imam Android 4.1.2
 
0 2 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
Ferritin kaže...

Ma kakav 4G ako ja ne mogu uhvatiti 3G u sred grada Zagreba. {#}

Malo pretjerujete...ja npr nemam tih velikih problema u zagrebu

HOW ABOUT NO
14 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
Kulo Vi Britania kaže...
Ferritin kaže...

Ma kakav 4G ako ja ne mogu uhvatiti 3G u sred grada Zagreba. {#}

Malo pretjerujete...ja npr nemam tih velikih problema u zagrebu

Bogme ne...ja sam na T-mobileu i signal je totalno, ali totalno sranje. Sramota. Na Trgu Bana Jelačića ne da nemam 3G, nego nemam uopće internet nekada...{#}

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
paradajz kaže...
propuhmajstor kaže...

Osobno imam mobitel koji podržava LTE i njegova kupovina je bila investicija za budućnost.

 

 

Uzimajući u obzir životni vijek današnjih mobitela, teško.

Vidjet ćemo. Za razliku od nekih ja svoje mobitele čuvam i njima ne tučem orahe. :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
DamageHigh kaže...

Bogme ne...ja sam na T-mobileu i signal je totalno, ali totalno sranje. Sramota. Na Trgu Bana Jelačića ne da nemam 3G, nego nemam uopće internet nekada...{#}

Ima čudnih ljudi. Ako je to istina, promijeni mrežu. Što čekaš?

14 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
propuhmajstor kaže...
DamageHigh kaže...

Bogme ne...ja sam na T-mobileu i signal je totalno, ali totalno sranje. Sramota. Na Trgu Bana Jelačića ne da nemam 3G, nego nemam uopće internet nekada...{#}

Ima čudnih ljudi. Ako je to istina, promijeni mrežu. Što čekaš?

Čudnih ljudi? Znači ja sam kriv što nemam signala usred Zagreba?

 

U šta da je promijenim? U Tele2 koji koristi istu infrastrukturu? Ne hvala. Vip ima puno bolju mrežu, ali bi me ista stvar kod Vipa koštala trostruko više...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
13 godina
offline
Tele 2 ne želi 4G

Tele2 je super mreža samo što ima je 3G signal jako loš. Imaju jako slabu pokrivenost. Evo slike iz Novog Zagreba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 20:13 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
propuhmajstor kaže...
paradajz kaže...
propuhmajstor kaže

Vidjet ćemo. Za razliku od nekih ja svoje mobitele čuvam i njima ne tučem orahe. :)

Radim u servisu i mnogo današnjih pametnih mobitela nekom cudnovatom carolijom pocinju davat otkaz cim istekne garancija... Ljudi donose mobitele stare gotovo dvije godine, koji jedva da imaju bilo kakav znak korištenja, al svejedno im(primjera radi) ode ekran... Ukratko,možeš ga ti cuvat koliko god želiš, al to ti ne garantira da ti nece dat otkaz nako isteka garancije...

propuhmajstor kaže...

Ima čudnih ljudi. Ako je to istina, promijeni mrežu. Što čekaš?

Bravo ti... Danas je vecina ljudi na ugovoru o pretplati,a tada nije jednostavno samo "promjenit" operatera,bar ne bez placanja penala zbog prijevremenog raskida ugovora...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 20:17 (MasterPeace).
14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
DamageHigh kaže...

Čudnih ljudi? Znači ja sam kriv što nemam signala usred Zagreba?

 

U šta da je promijenim? U Tele2 koji koristi istu infrastrukturu? Ne hvala. Vip ima puno bolju mrežu, ali bi me ista stvar kod Vipa koštala trostruko više...

Kako znaš da Tele2 na TBJ koristi istu infrastrukturu?

 

Imaš mogućnost izbora, ali to ne želiš iskoristiti. Imaš Tomato za 49 kuna, VIP nonstop ili Savršenu tarifu. Sam si si kriv.

14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
MasterPeace kaže...
propuhmajstor kaže...

Ima čudnih ljudi. Ako je to istina, promijeni mrežu. Što čekaš?

Bravo ti... Danas je vecina ljudi na ugovoru o pretplati,a tada nije jednostavno samo "promjenit" operatera,bar ne bez placanja penala zbog prijevremenog raskida ugovora...

 

Ja nisam na pretplati. Bio sam dugo na pretplati i više nisam. I znam zašto nisam.

 

I ranije je bilo relativno lako promijeniti mrežu, danas je to još lakše napraviti. Penali? Za taj problem se javi onima koji su godinama na internetu i u medijima kukali kako se ne mogu raskinuti pretplatnički ugovori. A znaš što? T-Mobile je u svojim dokumentima imao male naknade za prijevremeni prekid ugovora taman prije no što se sve preokrenulo i prije no što je su na snagu stupili ovi penali. Nažalost, nisam bio dovoljno pametan da sačuvam te dokumente (PDF-ove s Weba T-Mobilea). Prema tome, za penale su krivi galamdžije i nitko drugi.

 

Zbilja ne rauzmijem zašto bi netko htio biti na mreži na kojoj ima lošiji signal ili ga uopće nema?

 

14 godina
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
propuhmajstor kaže...
DamageHigh kaže...

Čudnih ljudi? Znači ja sam kriv što nemam signala usred Zagreba?

 

U šta da je promijenim? U Tele2 koji koristi istu infrastrukturu? Ne hvala. Vip ima puno bolju mrežu, ali bi me ista stvar kod Vipa koštala trostruko više...

Kako znaš da Tele2 na TBJ koristi istu infrastrukturu?

 

Imaš mogućnost izbora, ali to ne želiš iskoristiti. Imaš Tomato za 49 kuna, VIP nonstop ili Savršenu tarifu. Sam si si kriv.

a sta i ti bezveze napadas covjeka da je sam kriv ovo ono bla bla...... a sta bi ti reko da nedobijas kvalitetnu uslugu koju placas kod koga god ona bila....

Opali HVALA ↓↓↓
11 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G

Ja ne govorim o tebi(ne zanima me jesi li ti na pretplati,ili ne i zašto ne), vec govorim o vecini punoljetnih ljudi... Posto ti nisi vecina,nema smisla da mi objasnjava razlog sto ti nisi na pretplati... Kod svih operatera prijevremeni raskid ugovora se placa, ako nista drugo moras platit preostale rate racuna koje su ostale do normalnog isteka ugovora,naravno visina penala ovisi o situaciji i vrsti tarife, pa moze da bude mala, a moze da bude velika...  

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 20:39 (MasterPeace).
14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
jocommb kaže...

a sta i ti bezveze napadas covjeka da je sam kriv ovo ono bla bla...... a sta bi ti reko da nedobijas kvalitetnu uslugu koju placas kod koga god ona bila....

Primio sam se posla i pisalo žalbe operateru čije usluge koristim. Ovog ljeta je došlo do pozitivnog pomaka.

 

Da to nisu napravili, prebacio bih se na operatera čiji je signal jači. Zato ih imamo više.

14 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
MasterPeace kaže...

Ja ne govorim o tebi(ne zanima me jesi li ti na pretplati,ili ne i zašto ne), vec govorim o vecini punoljetnih ljudi... Posto ti nisi vecina,nema smisla da mi objasnjava razlog sto ti nisi na pretplati... Kod svih operatera prijevremeni raskid ugovora se placa, ako nista drugo moras platit preostale rate racuna koje su ostale do normalnog isteka ugovora,naravno visina penala ovisi o situaciji i vrsti tarife, pa moze da bude mala, a moze da bude velika...  

Bezobrazan si preko svake mjere.

 

Bio sam na pretplati jako dugo i vidio sve prednosti i mane takvog ugovornog odnosa. Danas su neka druga vremena i trenutno sam na bonovima. Koristim istu infrastrukturu kao i oni na pretplati. Štoviše oni imaj neka ograničenja koja ja nemam.


"ako nista drugo moras platit preostale rate racuna koje su ostale do normalnog isteka ugovora" - da, ili ostatak rata ili ostatak novca do pune cijene mobitela. A ja kažem da su za to krivi galamdžije koji nisu razmišljali dalje od svoje kratkoročne koristi (uzmi mobitel za 1 kunu na ugovor od 24 mjeseca, buni se kod operatera da ti raskine ugovor i brzo prodaj mobitel u oglasniku - toga su bili puni forumi! - pa nisu operateri veslo sisali!), pa smo svi popušili.

 

 

 

 

11 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 ne želi 4G
propuhmajstor kaže..

Bezobrazan si preko svake mjere.

 

Bio sam na pretplati jako dugo i vidio sve prednosti i mane takvog ugovornog odnosa. Danas su neka druga vremena i trenutno sam na bonovima. Koristim istu infrastrukturu kao i oni na pretplati. Štoviše oni imaj neka ograničenja koja ja nemam.


"ako nista drugo moras platit preostale rate racuna koje su ostale do normalnog isteka ugovora" - da, ili ostatak rata ili ostatak novca do pune cijene mobitela. A ja kažem da su za to krivi galamdžije koji nisu razmišljali dalje od svoje kratkoročne koristi (uzmi mobitel za 1 kunu na ugovor od 24 mjeseca, buni se kod operatera da ti raskine ugovor i brzo prodaj mobitel u oglasniku - toga su bili puni forumi! - pa nisu operateri veslo sisali!), pa smo svi popušili.

 

 

 

 

Zasto sam bezobrazan? Mozda zato sto me ne zanima tvoja iskustva sa pretplatom? Ja neznam zasto smatras da bi mene trebalo zanimat tvoje iskustvo sa pretplatom i zasto mislis da se drugi nalaze u istoj situaciji kao ti..Ako je itko ovdi bezobrazan,onda si to ti, jer svoju situaciju uspoređuješ sa svojom i daješ si za pravo nekom pametovat kako si je sam kriv, a ni neznas kakva je situacija kod te osobe i zasto je u toj situaciji...  Dakle nemas sta da nekom pametujes, jer nit znas u kakvoj je situaciji, nit je to naprosto tvoja stvar... Ako covjek ne zeli na drugog operatera, ocito ima neki dobar razlog zasto ne moze,il ne zeli i stvarno nije red da tog covjeka bezobrazno napadas... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2013 21:03 (MasterPeace).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice