Tizen umjesto Bade

poruka: 12
|
čitano: 2.283
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tizen umjesto Bade".
11 godina
neaktivan
offline
Tizen umjesto Bade

E pored androida, iOS-a, ubuntua, WP8, firefox os-a, symbiana, blackberry-a bas nam treba jos jedan moblini OS. I to ne od bilo koga nego od renomiranih softverskih kuca: Samsunga (ciji TV serije 6 osobno posjedujem i ne mogu se ni kanali poslagati po mojoj volji nego ostano onako kako su prvotno skenirani) i Intela (koji je i dalje lijen napisati x64 driver za VGA na mojoj atom plocici baziranoj na NM10 chipsetu).

Dakle oba softverska giganta koji imaju brojne programske uspjesnice za sobom ce napisati operativni sustav za uredjaj kojega bih ja trebao svakodnevno koristiti, drzati na njemu vazne datume, mailove, kontakte i ovisiti o njemu da me ujutro probudi.

 

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
Moj PC  
5 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tizen umjesto Bade

Slažem se da im je poredak programa izvan neke veće države debilan, a ručno sortiranje još više. Koreanci od 2001. godine koriste kučne servere i normalno je da su frižider, TV i ostale sitnice na kučnoj mreži... Uglavnom njima je logično da korisnik ne pokušava poredati programe ručno preko televizora već ili automatski kao da gleda kabelsku (svi imaju isti poredak) ili to napraviš komotno preko računala !Staviš USB stick, prebaciš podatke na njega sortiraš na računalu i zatim ponovo vratiš preko USB-a, ja sam pronašao način da se može i ručno ali to je još kompliciranije nego na običnoj telki...

16 godina
neaktivan
offline
Tizen umjesto Bade
Ne kuzim zasto branis debilanu da ne mozes poslozit programe kako ti hoces?
Prvi TV prije sto godina je to mogao! Slicnu glupot imao je i MaxTV, a cini mi se da ni drugi nisu puno bolji. Identicno je i sa "smart" phonovima koji nemaju ni 10% (grubo govoreci) GSM mogucnosti prvih mobitela.
 
2 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade
Bastardo kaže...

E pored androida, iOS-a, ubuntua, WP8, firefox os-a, symbiana, blackberry-a bas nam treba jos jedan moblini OS. I to ne od bilo koga nego od renomiranih softverskih kuca: Samsunga (ciji TV serije 6 osobno posjedujem i ne mogu se ni kanali poslagati po mojoj volji nego ostano onako kako su prvotno skenirani) i Intela (koji je i dalje lijen napisati x64 driver za VGA na mojoj atom plocici baziranoj na NM10 chipsetu).

Dakle oba softverska giganta koji imaju brojne programske uspjesnice za sobom ce napisati operativni sustav za uredjaj kojega bih ja trebao svakodnevno koristiti, drzati na njemu vazne datume, mailove, kontakte i ovisiti o njemu da me ujutro probudi.

 

Tizen je nastao iz MeeGoa. Ako Nokia nije imala uspjeha u softveru za mobitele ne znam ko je...

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
12 godina
offline
Re: Tizen umjesto Bade
Bastardo kaže...

E pored androida, iOS-a, ubuntua, WP8, firefox os-a, symbiana, blackberry-a bas nam treba jos jedan moblini OS. I to ne od bilo koga nego od renomiranih softverskih kuca: Samsunga (ciji TV serije 6 osobno posjedujem i ne mogu se ni kanali poslagati po mojoj volji nego ostano onako kako su prvotno skenirani) i Intela (koji je i dalje lijen napisati x64 driver za VGA na mojoj atom plocici baziranoj na NM10 chipsetu).

Dakle oba softverska giganta koji imaju brojne programske uspjesnice za sobom ce napisati operativni sustav za uredjaj kojega bih ja trebao svakodnevno koristiti, drzati na njemu vazne datume, mailove, kontakte i ovisiti o njemu da me ujutro probudi.

 

 

Do 4. tromjesječja 2012., Bada je bila 5. najrasprostranjeniji OS na smartphonu, i to ispred WP.

Znači jedan OS koji je maltene rađen preko neke stvari, čisto da se popuni rupa sa mobitelima koji neće biti na Androidu.. Naspram WP, svog marketinga Microsofta, Nokie... WP je OS u koji je toliko uloženo i tek je prije mjesec dva dana prestigao Badu po udjelu smartphona na tržištu.

 

E sad, kako je Bada zastarjela malo, odlučili su je ne nadograđivati nego napraviti novi OS na bazi MeeGo-a kojeg je Nokia zbog WP-a napustila.

MeeGo je mogao imati sjajnu budućnost i vjerujem da će u Tizenu zaživjeti sasvim pristojno.


*EDIT*

pisano dvaput jer prvi put neka greška u slanju poruke pa se potkrala pogreška, ali da, 5. po redu to svakako

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 19:32 (EchoOne).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade
logik kaže...
Bastardo kaže...

E pored androida, iOS-a, ubuntua, WP8, firefox os-a, symbiana, blackberry-a bas nam treba jos jedan moblini OS. I to ne od bilo koga nego od renomiranih softverskih kuca: Samsunga (ciji TV serije 6 osobno posjedujem i ne mogu se ni kanali poslagati po mojoj volji nego ostano onako kako su prvotno skenirani) i Intela (koji je i dalje lijen napisati x64 driver za VGA na mojoj atom plocici baziranoj na NM10 chipsetu).

Dakle oba softverska giganta koji imaju brojne programske uspjesnice za sobom ce napisati operativni sustav za uredjaj kojega bih ja trebao svakodnevno koristiti, drzati na njemu vazne datume, mailove, kontakte i ovisiti o njemu da me ujutro probudi.

 

Tizen je nastao iz MeeGoa. Ako Nokia nije imala uspjeha u softveru za mobitele ne znam ko je...

 

Opet samo pljuvanje, bez činjenica i promišljanja.

 

O TV-ima (!!!!) ne bi, ostanite na Quadru kad vam ovi ne odgovaraju... čitav svijet ide naopačke, samo je Balkan u pravu. Usporedba ti je fantastična.  

Najprodavaniji top - mobiteli na svijetu (Samsung), pa kad nema što reći, onda o - televizorima. Bravo majstore.

 

Jedini razlog zašto se MeeGo nije afirmirao je to što ga je Stephen Elop, CEO Nokie, namjerno eutanizirao u korist WP. Tamo gdje je N9 Nokia sa MeeGo bila u prodaji - rasprodana je, a ljudi su je iz Njemačke morali naručivati iz Švicarske, Ukrajine, Tasmanije :-)
Tizen (ex MeeGo): osim npr Samsunga, Intela, Huawei-a... iza MeeGo Tizen-a stoji gomila svjetski jakih operatera. Upravo ono što su Elop i Microsoft propustili napraviti. U stvari, upravo suprotno - posvađali su se sa svima (hint: Skype) i krenuli kopirati Apple - otvarati svoje dućane.

Samo usporedbe radi, Firefox OS i Ubuntu Mobile imaju već sad ugovore s operaterima globalno, moći će se već ovo ljeto kupiti npr. u Španjolskoj.

 

Tizen je već demonstrirao da može vrtiti dio Android aplikacija, također bilo je najavljeno da će moći vrtiti i bada aplikacije (ne znam je li to još uvijek stoji).

 

Samo za informaciju, bada OS je globalno ima(o) tržišni udio koji WP još nije osvojio (a pitanje je hoće li jer je u stagnaciji, konkurencija je sve jača a tržište prezasićeno).

(EDIT: minorne su razlike, a bada se gasi, sve je to na nivou statističke greške)

Bada platforma je naime pojela gotovo svo ogromno tržište Symbiana u Aziji. U Evropi, sj. Americi nikad se nije prodavala pa se ne zna dovoljno o tome.

 

Ako ne učine neku veliku stratešku grešku, Tizen bi već 2013 mogao osvojiti veći dio tržišta (u prodaji a ne ukupno) od

Ubuntu Mobile, Firefox OS, Jolla, Blackberry, mrtvih Symbiana i bade, pa čak i WP... zajedno.

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 11:58 (ORB).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade
Bastardo kaže...

(...) Intela (koji je i dalje lijen napisati x64 driver za VGA na mojoj atom plocici baziranoj na NM10 chipsetu). (...)

U CloverTrail platformi nalazi se PowerVR SGX545, tako da za drivere (tj. njihov izvorni kod) treba pitati Imagination Technologies. Izgleda da ga nemaju za 64 bitne Windowse - to me ne bi me čudilo, budući da je IT-u osnovno podržati 32 bitne Android i iOS na ARM platformi - podržavanje Windowsa (i Linuxa, kad smo već kod toga) vrlo vjerojatno nije isplativo. Intel je vrlo dobar kada se radi o podršci za Linux, a ona je za PowerVR bazirane Atome katastrofalna, pretpostavljam zbog toga što nemaju pristup kodu ili dokumentaciji.

 

Par ispravaka:

EchoOne kaže...

 

Do 4. tromjesječja 2012., Bada je bila 4. najrasprostranjeniji OS na smartphonu, i to ispred WP.

Znači jedan OS koji je maltene rađen preko neke stvari, čisto da se popuni rupa sa mobitelima koji neće biti na Androidu.. Naspram WP, svog marketinga Microsofta, Nokie... WP je OS u koji je toliko uloženo i tek je prije mjesec dva dana prestigao Badu po udjelu smartphona na tržištu. (...)

bada je peti najrasprostranjeniji OS, nikad nije bila više od tog mjesta, budući da su prva četiri držali (i još uvijek drže) Symbian, iOS, Android i Blackberry. Trenutne brojke (kraj 2012.) su 688 milijuna smartphoneova na Androidu, 254 milijuna na iOS-u, 191 milijuna na Symbianu, 106 milijuna Blackberryja, 26 milijuna na badi, 22 milijuna na WP7+, 7 milijuna na Windows Mobile, te 15 milijuna na ostalim OS-ovima (Maemo, MeeGo, ...); ukupna instalirana baza iznosi 1,32 milijarde uređaja.

 

Izvorno je bada bio zamišljen kao OS za napredne featurephoneove, a kasnije ga je Samsung proširio (u slučaju da s Androidom iskrsnu neki problemi (patenti, licenciranje, itd.) koji bi onemogućili njegovo korištenje) , tako da ju analitičari svrstavaju u smartphone OS-ove. Samsung se nije previše trudio oko bade i uređaja s njime, tako da je količina prodanih uređaja zapravo popriličan uspjeh, pogotovo u usporedbi s količinom truda i novca koji su Microsoft i Nokia uložili u Windows Phone.

ORB kaže...
(..) Samo usporedbe radi, Firefox OS i Ubuntu Mobile imaju već sad ugovore s operaterima globalno, moći će se već ovo ljeto kupiti npr. u Španjolskoj.(...) U Evropi, sj. Americi nikad se nije prodavala pa se ne zna dovoljno o tome. (...)

Ubuntu javno nema operatera niti proizvođača uređaja koji podupiru ili su se obvezali proizvesti/kupiti uređaje s Ubuntu Phoneom. Sa druge strane, Firefox OS ima i proizvođače (ZTE, Huawei, LG, Sony i Alcatel) i operatere. Tizen je dio Linux Foundationa, razvoj vodi Technical Steering Group sastavljen od zaposlenika Samsunga i Intela. Podržavaju ga Huawei, niz japanskih proizvođača (Panasonic, Fujitsu, NEC), Asus i Acer su zainteresirani, kao i proizvođači automobilske elektronike, a od operatera NTT DoCoMo, Orange, Vodafone, Sprint, te SK Telecom i KT (dva korejska operatera).

 

Uređaji s badom nisu bili u prodaji u SAD, ali jesu u Europi, pa i Hrvatskoj.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade

Hvala, za Ubuntu nisam ni mislio, falio sam: mislio sam na Firefox, znam da su još prije x mjeseci potpisali ugovor sa španjolskom Telefonicom.

Za bada pooojma nisam imao da se ovdje prodavao??? Ili negdje u Europi.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade

Da, znam sa sigurnošću da su se uređaji s badom prodavali u Hrvatskoj, UK, Njemačkoj, Francuskoj, Italiji, Španjolskoj, Belgiji, Nizozemskoj, Češkoj, Estoniji, ... Činjenica da je bada uvijek prodavala više uređaja po kvartalu od Windows Phonea govori koliko su važni dobri odnosi s operaterima (većina uređaja se prodaje putem operatera) u odnosu na jak marketing usmjeren prema krajnjim kupcima.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 19:46 (hrx).
12 godina
offline
Re: Tizen umjesto Bade
hrx kaže...

Da, znam sa sigurnošću da su se uređaji s badom prodavali u Hrvatskoj, UK, Njemačkoj, Francuskoj, Italiji, Španjolskoj, Belgiji, Nizozemskoj, Češkoj, Estoniji, ... Činjenica da je bada uvijek prodavala više uređaja po kvartalu od Windows Phonea govori koliko su važni dobri odnosi s operaterima (većina uređaja se prodaje putem operatera) u odnosu na jak marketing usmjeren prema krajnjim kupcima.

I nemoj zaboraviti da su većinom WP uređaji bili dosta skupi. Pogotovo Lumie od Nokije. Lumia 800 se znala prodavati sa istom cijenom kao i SGS3 primjer (oke, sitna razlika, al poanta je tu).

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tizen umjesto Bade
ORB kaže...

O TV-ima (!!!!) ne bi, ostanite na Quadru kad vam ovi ne odgovaraju... čitav svijet ide naopačke, samo je Balkan u pravu. Usporedba ti je fantastična.  

Najprodavaniji top - mobiteli na svijetu (Samsung), pa kad nema što reći, onda o - televizorima. Bravo majstore.

 

Jedini razlog zašto se MeeGo nije afirmirao je to što ga je Stephen Elop, CEO Nokie, namjerno eutanizirao u korist WP. Tamo gdje je N9 Nokia sa MeeGo bila u prodaji - rasprodana je, a ljudi su je iz Njemačke morali naručivati iz Švicarske, Ukrajine, Tasmanije :-)
Tizen (ex MeeGo): osim npr Samsunga, Intela, Huawei-a... iza MeeGo Tizen-a stoji gomila svjetski jakih operatera. Upravo ono što su Elop i Microsoft propustili napraviti. U stvari, upravo suprotno - posvađali su se sa svima (hint: Skype) i krenuli kopirati Apple - otvarati svoje dućane.

Samo usporedbe radi, Firefox OS i Ubuntu Mobile imaju već sad ugovore s operaterima globalno, moći će se već ovo ljeto kupiti npr. u Španjolskoj.

 

Tizen je već demonstrirao da može vrtiti dio Android aplikacija, također bilo je najavljeno da će moći vrtiti i bada aplikacije (ne znam je li to još uvijek stoji).

 

Samo za informaciju, bada OS je globalno ima(o) tržišni udio koji WP još nije osvojio (a pitanje je hoće li jer je u stagnaciji, konkurencija je sve jača a tržište prezasićeno).

(EDIT: minorne su razlike, a bada se gasi, sve je to na nivou statističke greške)

Bada platforma je naime pojela gotovo svo ogromno tržište Symbiana u Aziji. U Evropi, sj. Americi nikad se nije prodavala pa se ne zna dovoljno o tome.

 

Ako ne učine neku veliku stratešku grešku, Tizen bi već 2013 mogao osvojiti veći dio tržišta (u prodaji a ne ukupno) od

Ubuntu Mobile, Firefox OS, Jolla, Blackberry, mrtvih Symbiana i bade, pa čak i WP... zajedno.

 Gle sine, ja ovdje komentiram 2 Pepice koje su se uhvatile u kostac s necime u cemu niti imaju iskustva niti dominacije. Samsung TV spominjem jer je on njihov produkt. Oni su pravili i hardware i pisali OS. Sto se telefona tice (najprodavanijitop - mobiteli na svijetu) - oni sinko koriste ANDROID, koji nisu oni razvijali nego uzeli od googlea. Vidis na sto pucam?

 

Sto se firefoxa i ubuntua tice - ja sam se u tekstu prema njima odnosio u pozitivnom kontekstu i cudio se kako se Tizencic razvijan od strane seprtlja misli laktati s takvim gigantima. Krecem se u business/informatickom drustvu gdje 60% koristi iphone, 25% androide, 10% black berry a ostatak su recimo nokijice. Ove smijesne os-ove nisam nikada primjetio niti znam ikoga tko to koristi, tako da mogu biti siguran da one statistike da je to #5 mobilni os na svijetu nisu realne van azijskog trzista.

 

Pusa i peace :)

Ovaj nas Bug forum sadrzi trust mozgova koji imaju rjesenje za sve svjetske krize, znaju ono o cemu Thompson Reuters moze sanjati i mogu se ukostac uhvatiti s bilo kojim problemom danasnjice.
12 godina
offline
Re: Tizen umjesto Bade

Informaticki potkovano drustvo cini valjda 0.1% drustva, ako i toliko.

Realno ili ne, Bada je toliko zastupljena i ja osobno znam nekoliko ljudi koji imaju Badu (istina Bog, mos ih na prste izbrojat).

Brojke ne lazu..

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice