Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

poruka: 219
|
čitano: 23.624
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada ".
11 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

kad vidim tko je članak napisao,ništa me onda ne čudi 

 
8 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Feudalac kaže...
decartes kaže...

Razlog zašto nikada neće biti mobitela koji će srušiti iPhone (barem dok Apple nešto jače ne zezne) je upravo ono čemu je i Steve Jobs zapravio težio cijelo vrijeme, a to je da se stvari naprave kako spada. Nije bitno da li je prije iPhona bio primjerice otisak prsta ili slično, ono što je bitno jest da su ljudi počeli koristiti i zahtjevati čitače prstiju upravo zbog Iphona pa su i ostali proizvođaći počeli furati isto. Pa zar nisu prije iPada bili i tableti i sve pa ih opet nitko živ nije koristio jer nisu bili napravljeni kako spada? Ima milijun takvih primjeraka drugih "tech" stvari. Govorite što hoćete, ali dizajn softvera kao i hardvera je nevjerojatno bitan kao i sama funkcionalnost, a Applu tu nema ravnog. Da ne govorim koliko je sama prezentacija uređaja bitna, a plaće mi se kada sam vidio kakvih sve prezentacija drugih proizvođaća ima. Da ne počinjem sada o reklamama i marketingu. 

 Ne vrijedi trošiti riječi. Uvijek imaš one koji kupuju na metre. Gle ovu Kiu, pa tko je lud kupiti mercedes.

Meni je recimo simpatična pričica o staklu na prvom iphoneu. Mjesec dana prije predstavljanja javnosti Steve zove direktora proizvodnje i govori da ljudi nose mobitele u džepovima i da će se ogrebati. Staklo za mobitele zadovoljavajućih performansi u to doba nitko ne proizvodi. Nigdje na planetu. U roku mjesec dana izvlače stari patent iz corninga, sklapaju ugovor, organiziraju proizvodnju panela koje lifraju u kinu gdje u mjesec dana nauče obrađivati to super tvrdo staklo i isporuče prve stotine tisuća. Izlazi NFC. glavni domet samsunga i sličnih je kopiranje tonova zvona. Kad ga apple izbaci, onda ide u paketu s ugovorom s najvećim bankama, spreman za ozbiljno korištenje. Još je na desetke takvih primjera, skener otiska prsta, npr. Prijevod korisničkog sučelja - najbolji koji ste ikad vidjeli u bilo kakvoj napravi, a kad uzmeš +droid majko mila, bacaj na engleski jer to je inače nečitljivo.

Prijatelj mi je vrhunski stručnjak za mreže, na poslu je windows maher, a doma nakon iphoena i ipada - došao macbook. i oduševljen. Veli Nikad natrag.

Zanimljiva je priča i o projektu android. Ovdje izgleda nitko ne zna kako je google, izlaskom prvog iphonea - kompletno odbacio sve na čemu su do tada radili i krenuo iznova - kopiranjem. zbog toga je schmidt odletio iz nadzornog odbora, a apple poslije krenuo u izradu svojih karata i još koječega. Mora im se dati zasluženi respekt. Ono što naprave je vrhunske izrade, od najbolji materijala, komponenti i vrhunske ergonomije. Jednom kad se navučeš - nema natrag. a cijena od 650 dolara se lijepo rasporedi kad mobitel možeš koristiti 4 godine i za njega dobiti još dvjesto ili više ako ideš ranije u zamjenu tako da je na kraju jeftiniji i od samsunga i svega ostalog..

 

Najveca zabluda ljudi je da Apple ubacuje kvalitetnije djelove od flagship mobitela konkurencije.

Recimo da se iPhone 7 proizvede kosta oko 225 dolara a Samsung s7 kosta oko 255 dolara.

Uglavnom, zelim reci da ti nema razlike u kvaliteti izrade, sve ti je to isto samo sto Apple uzima vecu marzu od konkurencije a razvoj mobilne tehnologije je dosao do te tocke da svaki flagship mobitel mozes koristiti 4 godine.

 

A to za MacBook je istina da su bili najkvalitetniji laptopi do prije 2, 3 godine, medjutim, pogledaj zadnje 2 godine koji je laptop proglasavan najboljim laptopom po velikoj vecini tehnoloskih web sitova.

Cak macbook nije niti drugi.

10 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Kakve to ima veze? Kupuje tko što hoće za svoje novce. Nema savršenog mobitela.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
kingofthenight kaže...

Telefon nece uspjeti jer je preskup a android korisnici nisu glupi kao velika vecina Aplle idiota, zasto platiti nesto 850 dolara kad mozes kupiti telefon malo slabijih specifikacija za 400 dolara.

Vecina Apple korisnika uopce ne zna sta kupuje, jedino sto znaju je kolko ima memorije i to je to, ali bitna je jabuka, iako sam misljenja da se i to lagano mijenja.

Apple pada iz kvartala u kvartal i sad ce cupaju tako sto prodaju slusalice od 160 doalra, i sto je najzalije uspjeva im jer pun svijet idiota.

Ako sam ja kao Apple gadget-a korisnik idiot, obzirom si nas tako decidirano deklarirao, a mene za to zaboli lijevo srednje uho, ja si dajem slobodu sve korisnike Androi gadgeta prozvati debilima, i to na n-tu potenciju, a one koji uzimaju lowbudget/cost gadgete, stokom sitnog zuba. 

To što je na ovim prostorima kupovna moć na razini ‰, zaboli Tima njegov Tuky za to, gdje ekipa može tamo zaraditi preračunato u HRK recimo oko 135.000.00 kuna!

John Smith si mjesečno privušti koliko čega koliko hoće po cijeni za 1000.00$ po komadu, a vjerujem da je tako ili slično i u drugim zemljama sa puno boljom ekonomskom situation! 

N!NO kaže...
Fascinantno mi je blejanje android ovaca kako su pametni i uvijek znaju najbolje i kako ce tko trositi svoj novac i zasto oni nikad nece bla bla bla beeee

Dok je takvih  kao vi kolega, još je fascinantnije ona poslovica o bedakima i kvrgavim drvima! 

Uz takvu kvalitetu komunikacije, ostavljam vam na slobodan izbor da se pronađete u jednom od dva ponuđena tabora! 

 

 

 

Apropos autorovih pet razloga, zakaj PIXEL "neće biti nikada ništa"; 

sukladno autoru, i ja krećem od No5, ali ne CHANEL-a 

Ad5; o ukusima se ne raspravlja, ali za moj skroman subjektivni ukus, NAJBOLJI android gadget je LG V20. Postoji ekipa koja ima "svojeg" konja za utrke, svaka im čast na izboru, poštujem ga, i ne vrijeđam pritome nikoga zbog istog, što Vice versa je učestal slučaj! 

Ad4; ovdje bih malo proturječio autoru, sa nikakvom lošom namjerom, no obzirom na napisano, ja bih kazao, "da je GOOGLE sam uradio gadget, možda bi mu se moglo progledati kroz prste, pa teškom mukom kazati, napravili su nešto novoga", ovako, sumnjam da je dizajn 100% njihov, HTC tu ima too much pri samo izradi, .... 

Ad3; ljute se riječi bacaju uzalud, ali, neka se javi jedan android proizvođač koji ima ikakvu bazu korisnika, kamoli lojalnu?! Ja mogu za sebe kazati da sam duuuuuuugo predugo preskakao iPhone poslije 3GS-a, ali samo zato i isključivo jer je bio premale dimenzije dijagonale za moj ukus i pojam, koji je dolaskom modela 6 Plus elegantno rješen! O liniji iPad gadgeta, pogotovu pojavom Air modela, suvišno je išta pisati, onaj koji ga ima u rukama, i svakodnevno ga koristi, zna o čemu pišem! 

Ad2; ovo je možda trebalo malo bolje elaborirati, no što je tu je! Koliko god je iPhone gadgeta "eksplodiralo", ako se to može "u uvjetima i kontekstu" priznat pod eksploziju, ja sam sve što sam pročitao, uočio da su Luzeri držali svoje iGadgete u džepovima hlača, kada su vozili svoje bicikliće, sjedili negdje na nastavi, u bircu, kinu, a glupo mu je nositi ga u ruci sunce mu kompleksno!?!?! 

Ad1; i ovo bih ipak supsumirao pod Ad3; i bazu lojalnih korisnika! Nije isključeno da će se jednom dogoditi nešto dobro, i njima, pa da njihovi gadgeti "ne budu usprkos svemu" skupi, jer su se evo dokazali sveukupnom kvalitetom, a nije da nisu na dobrom putu, meni osobno neograničeni prostor u cloud-u zvuči izvrsno, još samo da, primarno Hrvatski, teleoperateri počnu nuditi free širokopojasni WiFi po Lijepoj našoj, gdje bi to bila dva vrlo jaka, ako ne Asa, onda aduta za odigrati! Jednoga dana, toga će sigurno biti, pitanje je samo, hoće li biti nas tada da u tome uživamo?! 

 

Obzirom je autor "vjerojatno" napisao članak po svojem nahođenju i/ili preferencijama, ja ću u nastavku kazati koju svoju. 

Kada sam god uzimao neki IT gadget, uvijek su me privlačili "DETALJI" na njima! Neću sada ulaziti u eventualno preširoke bezele, iznad i ispod display-a prevelika količina "mesa", ali ću recimo ući u boje kućišta, što sam oduvijek smatrao bitnim za moj izbor! 

Onaj srebrni, sa bijelim prednjim panelom, u redu, onaj "crni" sa prednjim crnim panelom, u redu, ali onaj plavi, baš su ga smotali. 

Onakav, predivno plavog kućišta, sa bijelim prednjim panelom, to meni ne ćeće! Po mojem, morao je biti ili tamnije plavi, ili crni, bio bi puno ljepši! 

Ima koliko sam uočio 3.5 milimetarski utor za slušalice, istina, ali pitam se, hoće li ga imati i PIXEL2 model?! Koliko sam uočio, nema ladicu za SD memorijsku karticu, no, sukladno oblaku, vlasnicima ovog gadgeta neće tribati. 

Za sam kraj, ono što je trn u oku i peti, jednom mojem bivšem prijatelju, NEMA IZMJENJIVU BATERIJU!?!? Haloooooo, hoće li netko reagirati na ovo, možda?!?! Nisam upamtio njegove dimenzije, meni osobno to nikada nije bila must have detalj o kojem ovis kupnja gadgeta, ali obzirom je kamera "unutra" sa dizajnom, nisu li ipak mogli staviti veću bateriju?!?! 

Ustvari, živo me zanima, TKO određuje koliko velika, govorim o mAh-u isključivo, baterija u mobilnom gadgetu može/smije biti?!?! 

Ako su dizajneri, zašto ne dizajniraju onih 2 milimetra deblje kućište, svima bi to userima dobro došlo, zar ne?! Ako to rade deweloper-i, zašto ne učine malo deblje, veće ipak baterije?!?! Ili proizvođači baterije rade gluposti i srajna sa baterijama, možda?!?! 

ATJ Lučko
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
kerum kaže...

5. Pixel je samo jedan u nizu „najboljih Androida ikad“ - cak nije niti to

4. Pixel ne nudi ništa doista novo ili drugačije. - potpuno tocno

3. Pixel nema lojalnu bazu korisnika. - ja bih rekao da Android nema bezumnu masu korisnika (ne kazem da je iPhone los, ali prevelika kolicina ljudi ga kupuje bez ikakvog razmisljanja)

2. Pixel će možda eksplodirati kao Note 7, a iPhone neće. - ova izjava je bullshit za ne povjerovati

1. Pixel košta bolesno puno. - najveca mana uređaja

0. Niti jedan jedini Android uređaj nema takvu SW podrsku kao iPhone (do 5!!! godina updatea)

 Ajd ti budi prvi pa nam otkrij tajnu sta ti je zadnja dva updatea donijelo sto nisi imao.....Svi recitujete tu mantru o updateu a niko ali bukvano niko nece kaze sta ti taj update donese.

9 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Torent kaže...
kerum kaže...

5. Pixel je samo jedan u nizu „najboljih Androida ikad“ - cak nije niti to

4. Pixel ne nudi ništa doista novo ili drugačije. - potpuno tocno

3. Pixel nema lojalnu bazu korisnika. - ja bih rekao da Android nema bezumnu masu korisnika (ne kazem da je iPhone los, ali prevelika kolicina ljudi ga kupuje bez ikakvog razmisljanja)

2. Pixel će možda eksplodirati kao Note 7, a iPhone neće. - ova izjava je bullshit za ne povjerovati

1. Pixel košta bolesno puno. - najveca mana uređaja

0. Niti jedan jedini Android uređaj nema takvu SW podrsku kao iPhone (do 5!!! godina updatea)

 Ajd ti budi prvi pa nam otkrij tajnu sta ti je zadnja dva updatea donijelo sto nisi imao.....Svi recitujete tu mantru o updateu a niko ali bukvano niko nece kaze sta ti taj update donese.

 pa kako ne znas, donese ti duplo sporiji uredaj (nego sto je bio kad je izasao) sa ponekom funkcijom prekopiranom s androida i to je to, amazing

13 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Genijalan članak, još genijalnijeg autora... 

Uz tekstove koje rade u zadnje vrijeme BUG-u će trebati click bot-ovi da zamijene nepostojeće čitaoce...

 
1 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
ATJLučko kaže...
kingofthenight kaže...

Telefon nece uspjeti jer je preskup a android korisnici nisu glupi kao velika vecina Aplle idiota, zasto platiti nesto 850 dolara kad mozes kupiti telefon malo slabijih specifikacija za 400 dolara.

Vecina Apple korisnika uopce ne zna sta kupuje, jedino sto znaju je kolko ima memorije i to je to, ali bitna je jabuka, iako sam misljenja da se i to lagano mijenja.

Apple pada iz kvartala u kvartal i sad ce cupaju tako sto prodaju slusalice od 160 doalra, i sto je najzalije uspjeva im jer pun svijet idiota.

Ako sam ja kao Apple gadget-a korisnik idiot, obzirom si nas tako decidirano deklarirao, a mene za to zaboli lijevo srednje uho, ja si dajem slobodu sve korisnike Androi gadgeta prozvati debilima, i to na n-tu potenciju, a one koji uzimaju lowbudget/cost gadgete, stokom sitnog zuba. 

To što je na ovim prostorima kupovna moć na razini ‰, zaboli Tima njegov Tuky za to, gdje ekipa može tamo zaraditi preračunato u HRK recimo oko 135.000.00 kuna!

John Smith si mjesečno privušti koliko čega koliko hoće po cijeni za 1000.00$ po komadu, a vjerujem da je tako ili slično i u drugim zemljama sa puno boljom ekonomskom situation! 

 

Mislim da sam govorio velika vecina korisnika iPhona, ako sam rekao svi onda se ispricavam.

Postoje ljudi koji jednostavno zele iphone i znaju sta kupuju i to mi je ok, uopce ne smatram idiotima te ljude.

Idiotima smatram ostatak kupaca koji kupuju iPhone svake godine, svaku verziju i koji nemaju pojma sta je unutar tog mobitela ali bitno je da imaju najnoviji iPhone.

Idiotima smatram i android kupce koji moraju imati svake godine najnoviju verziju telefona ali ipak smatram da su debelo u manjini i ne ljepe se za odredenu tvrtku kao sektasi a apple fanovi su isto sektasi, jedino sto zele je apple pa makar bilo i losije od drugih.

izvini, za mene su takvi ljudi idioti.

 

13 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Tako je knight, reci ti ljudi, dapace - zapovijedi im kako da trose svoj novac. Ipak si ti vrhunac morala, ravnopravnosti i inteligencije. Samo naprijed.
P.S. Covjek bez identiteta je otisao s Raba pa ima jedno mjesto slobodno
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

Članak stvarno ima smisla. Večina ljudi ovdje piše kako su kupci iphona budale, a i sam autor kaže " Korisnici iPhonea su možda ovce, ali su zadovoljne ovce".

Apple ima svoj eko sustav, svi uređaji su povezani to je istina jednom kada se navikneš da je sve povezano želiš da ostane tako.

Apple dominira brendom, ista stvar se događa u svim industrijama, npr McDonalds je jedan od naj popularnijih brendova, bez obzira što njihova hrana nije zdrava i nema okus ni približno dobar kao nekakav restoran. Oni se reklamiraju kao luksuzan brend, svi znamo da brend diže cijenu svakom proizvodu, bez obzira na kvalitetu.

 

Pixel je jedan u nizu najboljih androida, svake godine ih bude 2-3. Svaki put kada neki novi mobitel izađe na tržište je nekada najbolji mobitel. Iphone izlazi 1 svake godina. Koliko androida?

U 2015 iphone je imao 91% profita cijele industrije mobilnih telefona, bez obzira što je samsung prodao više uređaja.

Apple je premium, apple ima kvalitetan brend.

 

 

Ja osobno ne koristim iphone, jer mislim da košta previše za ono što nudi.

k
9 godina
neaktivan
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Niti jedan Android mobitel nikada neće postati ono sto je iPhone. A razlog je vrlo jednostavan, ljudi znaju kakav je prethodni iPhone i znaju da je sljedeća verzija naprednija verzija prošle. Uopće nije bitno dal je 30, 20 ili 50% brzi od Snapdragona 820 jer su aplikacije u Apple svijetu optimizirane za nekoliko uređaja a ti uređaji uopće nemaju los hardware. Kada sam imao iPhone uvijek sam želio Android zbog otvorenosti, svih tih opisivanih stvari koje su bolje naspram iPhonea, ali sad kad imam Android još vise znam koliko je iPhone kvalitetan i jednostavan uređaj sa svim funkcijama. Ja sam tehnički vrlo potkovan i kad kupujem nešto gledam sve tehničke aspekte, ali kad kupuješ iPhone nemaš šta puno gledati jer znaš sto ćeš dobiti, dobro dizajniran mobitel s dobrom podrškom, brz hardware i to sve u jednom jednostavnom sučelju. iPhone ima prednosti sto je jednostavan, a ljudi obožavaju jednostavnost.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
10 2 hvala 1
13 godina
suspendiran
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
kingofthenight kaže...
ATJLučko kaže...
kingofthenight kaže...

Telefon nece uspjeti jer je preskup a android korisnici nisu glupi kao velika vecina Aplle idiota, zasto platiti nesto 850 dolara kad mozes kupiti telefon malo slabijih specifikacija za 400 dolara.

Vecina Apple korisnika uopce ne zna sta kupuje, jedino sto znaju je kolko ima memorije i to je to, ali bitna je jabuka, iako sam misljenja da se i to lagano mijenja.

Apple pada iz kvartala u kvartal i sad ce cupaju tako sto prodaju slusalice od 160 doalra, i sto je najzalije uspjeva im jer pun svijet idiota.

Ako sam ja kao Apple gadget-a korisnik idiot, obzirom si nas tako decidirano deklarirao, a mene za to zaboli lijevo srednje uho, ja si dajem slobodu sve korisnike Androi gadgeta prozvati debilima, i to na n-tu potenciju, a one koji uzimaju lowbudget/cost gadgete, stokom sitnog zuba. 

To što je na ovim prostorima kupovna moć na razini ‰, zaboli Tima njegov Tuky za to, gdje ekipa može tamo zaraditi preračunato u HRK recimo oko 135.000.00 kuna!

John Smith si mjesečno privušti koliko čega koliko hoće po cijeni za 1000.00$ po komadu, a vjerujem da je tako ili slično i u drugim zemljama sa puno boljom ekonomskom situation! 

 

Mislim da sam govorio velika vecina korisnika iPhona, ako sam rekao svi onda se ispricavam.

Postoje ljudi koji jednostavno zele iphone i znaju sta kupuju i to mi je ok, uopce ne smatram idiotima te ljude.

Idiotima smatram ostatak kupaca koji kupuju iPhone svake godine, svaku verziju i koji nemaju pojma sta je unutar tog mobitela ali bitno je da imaju najnoviji iPhone.

Idiotima smatram i android kupce koji moraju imati svake godine najnoviju verziju telefona ali ipak smatram da su debelo u manjini i ne ljepe se za odredenu tvrtku kao sektasi a apple fanovi su isto sektasi, jedino sto zele je apple pa makar bilo i losije od drugih.

izvini, za mene su takvi ljudi idioti.

 

Obzirom si poradio na iskrenom konciznom odgovoru, da ti koncizno i replicirao kolega!

U kontekstu, "MORAM IMATI NAJNOVIJE, PRVI U ....", slažem se da je to budalaština, idiotizam, debilana najgore vrste, slažem se!

Ustvari, osobno čak i čekanje u redovima, pače kampiranje, isto smatram malo težim oblikom paranoje da se tako slikovito odrazim, ali da cjenim dobar ukus i poznavanje "materije" u bilo kojem obliku izražavanja, isto se mora cijeniti!

Svojedobno sam bio financijski u mogućnosti, mogao sam si priuštiti, a i donekle mi je službeno takvo nešto trebalo, imati tri gadgeta, u sva tri Hrvatska teleoperatera! No danas, niti da imam deset puta veća primanja, nebih se opterećivao sa više od jednog mobilnog gadgeta, govorim o mobitelu isključivo, makar niti tablet računala mi nisu mrska i strana u uporabi, gdje upravo sada, uz kavicu pišem ovaj post, u mojem omiljenom bircu! 

E sada, da me pitaš, postoji li trenutno gadget, zbog kojeg bih ostavio svoj trenutni, mogu kazati da možda i postoji, kao što sam ranije pisao, LG V20, još kada bi bio dostupan u Hrvatskoj!? No, što zbog zadovoljstva sadašnjim gadgetom, što zbog financijske situacije, još najmanje ove, odnosno 2017 godine neću mjenjati ništa, a krajem 2017 godine, tko zna, ako LG V30 recimo bude "još malo radikalniji", a Apple ne učini iPhone 8 Pro/Plus još ekstravagantnijim, sve je moguće, samo nebo zna! 

 

Ah da, samo da se zna, isprika prihvaćena  !!!! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
JozoBozo121 kaže...

Niti jedan Android mobitel nikada neće postati ono sto je iPhone. A razlog je vrlo jednostavan, ljudi znaju kakav je prethodni iPhone i znaju da je sljedeća verzija naprednija verzija prošle. Uopće nije bitno dal je 30, 20 ili 50% brzi od Snapdragona 820 jer su aplikacije u Apple svijetu optimizirane za nekoliko uređaja a ti uređaji uopće nemaju los hardware. Kada sam imao iPhone uvijek sam želio Android zbog otvorenosti, svih tih opisivanih stvari koje su bolje naspram iPhonea, ali sad kad imam Android još vise znam koliko je iPhone kvalitetan i jednostavan uređaj sa svim funkcijama. Ja sam tehnički vrlo potkovan i kad kupujem nešto gledam sve tehničke aspekte, ali kad kupuješ iPhone nemaš šta puno gledati jer znaš sto ćeš dobiti, dobro dizajniran mobitel s dobrom podrškom, brz hardware i to sve u jednom jednostavnom sučelju. iPhone ima prednosti sto je jednostavan, a ljudi obožavaju jednostavnost.

Meni je baš jednostavnost mana a ne prednost.

 

Ne mogu iPhone uopće prilagoditi sebi i zato sam prešao na Android flagshipe.

 

Od kad imam Nexus 6P i S7E nikad sretniji

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

A sto to točno ne možeš prilagoditi? Ja osobno nisam naišao niti na jednu stvar koju ne bi mogao na iPhoneu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada
  1. ''2.Pixel će možda eksplodirati kao Note 7, a iPhone neće.

Dobro, velika je vjerojatnost da neće, jer niti drugi mobiteli nemaju tendenciju eksplodirati (čak ni Samsungovi), no poanta je u tome da Apple s iPhoneom nudi godine besprijekorne pouzdanosti.''

 

Izjava u stilu najvećih klick-bait naslova na 24sata. Bombastičan podnaslov da će možda eksplodirat a u daljnjem tekstu da neće.

Dobro da ne kupujem BUG zadnjih 2 godine...

 

Moj PC  
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Umjesto da napise clanak o samom mobitelu, on udari odmah usporedbu sa iPhonom. Tko hoce tezit tom sustavu i nacinu predstavljanja ? Ajde hebo te iPhone. 

 

Ovaj Pixel odlicno izgleda. U cjenovnom rangu iPhona i nudi puno vise. 

 

Clanak napisan kako bi se flejmalo, nista drugo.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
7 5 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
agent_00klc kaže...
  1. ''2.Pixel će možda eksplodirati kao Note 7, a iPhone neće.

Dobro, velika je vjerojatnost da neće, jer niti drugi mobiteli nemaju tendenciju eksplodirati (čak ni Samsungovi), no poanta je u tome da Apple s iPhoneom nudi godine besprijekorne pouzdanosti.''

 

Izjava u stilu najvećih klick-bait naslova na 24sata. Bombastičan podnaslov da će možda eksplodirat a u daljnjem tekstu da neće.

Dobro da ne kupujem BUG zadnjih 2 godine...

 

 Sreca pa nikad nije explodirao....

 

Koji proser od izjave....

8 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Meni nisu jasni vjerski ratovi oko mobitela. Nek ima tko sto hoce.
Vec sam godinama na Androidu, mislim da je ovo treci ili cetvrti mob. I da, njega evo imam vec 2 godine i dok radi ok ne mislim ga mijenjati. Radi se o HTC One M8.
iPhone nisam nikad imao, ne zato sto ne valja ili imam nesto protiv. U pocetku mi se nije svidjao nacin kako stavljati datoteke na njega, a kasnije jer nije imao widgete.

Netko je dobro rekao, svaki malo bolji mob je sasvim dobar i moze "sve". Ostalo je ikebana za izvlacenje love od ovaca svih boja ;)
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nikada

Sviđa mi se tekst. Volim pročitati razmišljanja pravih znalaca, a ne osobna subjektivna mišljenja pojedinaca i sveznadara sa Interneta.

Lijepo je vidjeti kada ljudi pišu nešto o čemu znaju, te od na osnovu promišljanja napišu potpuno originalni tekst koji ima svoje utemljenje u stvarnosti, a ne kada ljudi pišu o svojim dojmovima i svojeg kuta gledanja, te su im mišljenja ista kao kalup koji je proizašao iz većine.

Kada čitam tekstove raznoraznih tematika, formi i oblika mogu iščitati koliko tko ima znanja  i vještina o tome, te kvalitetu prezentacije čitatelju koji to na kraju konzumira.

Držim da dr. Petric to radi odlično, te zato kupujem Bug i Mrežu. Riječi su moćne, te treba sa njima "znati", a Bugovci to znaju.

 

Ljudi nisu shvatili poantu teksta. Ne radi se pitanju kvalitete mobitela, nego o tome zašto jedan novi igrač(u vidu mobitela), neće moći komercijalno zasjeniti velikog igrača kao što je Apple.

 

E, po meni jednostavno ključno ono kaj je navedeno pod točkom 4. i točkom 1., u kontekstu da jednostavno u nečemu moraš biti prvi.

Tako je i u životu, djevojku ne dobiva uvijek onaj "najkvalitetniji" kandidat, nego onaj tko je prvi.(koji prvi priđe...).

Tržište se naučilo na Apple proizvode, te nema nazad.

 

Mada, osobno, navijam za Samsung kada se radi o mobaćima, al' u životu treba biti pošten i objektivan, te reći jednostavno kako stvari stoje.

Kao i sportu, pobjeđuje onaj koji je bolji.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
8 2 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

koliko ono trzista apple zauzima? 16%?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

Toliko da prodajom dva tri modela mobitela ima gotovo istu prodaju kao i cijeli Samsung sa low, mid i high end proizvodima. Postotak je negdje oko 20%, ovisno o kojem je kvartalu riječ. No kakve to veze ima s bilo čim drugim?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
10 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

@Torent

 

Hm, o kakvom tržištu pričaš? 

Radi se o tome da Apple ubire preko 90% love(profiti) na tržištu mobitela, kao što i dr.Petric je napisao u svojem tekstu.

E, sada tu dolazi Google koji želi ugroziti taj udio od te love, te se u tekstu objašnjava zakaj ne bu do toga došlo.

Ne kotriram, samo se držim teme.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
PzKpfw kaže...

@Torent

 

Hm, o kakvom tržištu pričaš? 

Radi se o tome da Apple ubire preko 90% love(profiti) na tržištu mobitela, kao što i dr.Petric je napisao u svojem tekstu.

E, sada tu dolazi Google koji želi ugroziti taj udio od te love, te se u tekstu objašnjava zakaj ne bu do toga došlo.

Ne kotriram, samo se držim teme.

 Sto samo govori da su debelo precijenjeni.... Sto ja kao kupac nikad ne bih uzimao kao dobru osobinu....

10 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

@Torent

 

Ma, to je O.K.. Ti kao kupac imaš pravo za svoju lovu raditi kaj želiš. Nije uopće to sporno, al' samo se držim teme, jer ekipa počesto skrene(kao, uostalom i ja na nekim temama) o nekim drugim stvarim pisati i raspravljati, a zanemare odličanu napisanu analizu.

 

Moj novi budući smartić-mobać vjerojatno ne bu Apple proizvod, al' eto moje navijanje za drugog proizvođača mobitela, ne može mi skrenuti fokus sa objektivnost u oslikavanju stvarnosti.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
JozoBozo121 kaže...

Ja osobno nisam naišao niti na jednu stvar koju ne bi mogao na iPhoneu.

 LOL. Evo biblije koju sam oduvijek htio napisati na forumu i nadam se da ce ljudi ovo procitat. Pogotovo ajfonasi. Necu biti kratak pa pocnimo:

 

 

Mogu stavit ikone na desno, sistemske na lijevo, sat u status baru maknut na prvom ekranu ako imam widget, mogu maknut carrier u status baru, mogu mijenjat gumbe u navbaru i na svakog namjestit swipe, mogu kontrolirat gdje ce mi bit gumb za ocistit sve iz multitaskinga, mogu birat

swipeove na lockscreenu, biram swipeove po ikoni, kontroliram defaultne aplikacije, micem bloatware ako ne koristim sistemsku vec 3rd party aplikaciju za nesto.

Kontroliram prioritete aplikacija tako da mi je weather uvijek maximized i na vrhu, pa onda whatsapp, kontroliram sto imam gore u quick settingsima, da li na klik se gasi wifi ili se otvori pod meni.

Namjestam si da li mi se vol+ i vol- zamjene kad sam u landscapeu, kada ih longpressam da li se mijenja pjesma ili se pojaca volume do kraja, namjestam double klik na power button da mi se upali kamera.

 

Na 6P mogu namjestit da uopce ne kliknem ni jedan gumb, nego skeniram prst. Onda mogu namjestit gdje da me taj sken baci - unlock ili na lockscreen ili u neki app (dosta korisno jer najcesce otvaram browser recimo pa preskacem launcher tako)

Namjestam stereo ili mono na sluskama. Mogu freezat aplikacije koje ne zelim izbrisat, ali ih privremeno ne koristim i zelim da ostanu u stanju kakve jesu.  Namjestam battery saver da ugasi tocno te i te animacije, da ugasi tocno i to ili ne ugasi konkretno to.

 

Imam doubletap to wake, swipe to wake, swipe po navbaru da se ugasi ekran, double tap na status bar da ga ugasim (stedim hardverski gumb). Imam quick pin na lockscreenu (isto jako bitno) tako da ako je tocan pin ne moram stisnut kvacicu (doduse ovo iPhone ima).

Mogu micat sve stvari s lockscreena. Da li hocu maksimizirane obavijesti, ili ocu prikazat sat+datum ili samo sat, samo bateriju preko cijelog? Kontroliram prozirnost(mogu vidjeti sto je ostalo upaljeno iza lockscreena).

 

Namjestam CPU/GPU frekvenciju po aplikaciji! U igrama imam maksimalnu, u browseru nesto ispod, u launcheru i svemu ostalom sam nasao minimalnu na kojoj nema laga! Baterija produzena bar 15%!

 

Namjestam density, odnosno velicinu stvari po ekranu bez da restartam uredaj. Tocno znam koliki mi density treba i isprobam, vratim ako nije dobro unutar minute.

 

Namjestam vibraciju po navbaru, uglavnom ne koristim pa je maknem, mogu stavit perzistentnu trazilicu na svaki ekran ako zelim ili namjestit swipe za nju. Kontroliram meni koji se pojavi kad longpressam power gumb (opcija za screen record, screenshot, reboot - ovdje jos pod meni za recovery/BL/system UI ili kompletan). Imam u notifbaru ikonu koja prikazuje koliko je stupnjeva. Mogu namjestiti da mi pise ful sitan datum pored sata.

 

 

Kontroliram brzinu animacija, ili ih ugasim uopce! Ovo cini Nexus 6P ili koji god uredaj s 3GB rama vrti taj ROM - daleko najbrzim uredajem, sto mogu pokazat videom. 

Kontroliram da li zelim zvuk kad je mobitel pun i da li ta obavijest ode na moj PC monitor da je mob pun, da li da upali ekran kad ustekam punjac ili samo LEDicu. Kontroliram koje sistemske obavijesti da izlaze, koje ne. Kontroliram zvuk okidaca kamere.

Imam opciju da na lockscreenu drzim power gumb i da mi upali flashlight. Mogu autohideat navbar i notifbar i koristit cijeli ekran. 

Imam opciju da me prebaci na 2G kad je ugasen ekran i time stedi bateriju, a dovoljno mu je za sync.

 

Kad se spojim doma na Wifi mogu namjestit odredenu skriptu da se izvede. Tipa upali spotify sam od sebe i spoji se na BT zvucnike i odma krene svirat bez da sam ja ista dotaknuo. Upali mi TV jer imam namjesten remote aplikaciju i ona ima activity za paljenje Philips TVa na wlanu.

 

Imam namjestenu aplikaciju da mi sharea mikrofon od mobitela preko usba na komp (tu imam server). 

 

I na kraju krajeva, mogu sloziti ovakav homescreen jer ja takav homescreen ZELIM. Na svakoj ikoni imam odreden swipe, recimo na appdrawer ikoni swipe gore mi spusti notifbar. Na phone swipe gore mi zove odreden kontakt. Takoder ako imam presvjetli wallpaper, onda mi launcher automatski ili upali shadow pri vrhu i dnu ekrana, ili invertira ikone u crne.

 

Takoder ovaj screenshot sam prebacio tocno na taj i taj kompjuter povezan na moj acc, ne koristeci cloud nego wifi direct u 3 klika.

 

Boldano mi produzuje zivotni vijek i smanjuje nervozu i zivcanost. Dnevno imam garant vremena za veliku nuzdu samo zbog ovih sitnica. Otkljucam mobitel na najbrzi nacin i sve sto zelim je pred menom.

 

Sve ove stvari su mi postale kljuc kod koristenja mobitela. Ne mijenjam uredaj ako ih postignem. To sam postigao na Nexus 6P i Nexus 5. Oba koriste ElementalX kernel i PureNexus rom koje sam stavio u mozda 20 minuta sa downloadanjem. Pocetniku bi trebalo sat vremena od kad kupi uredaj.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 21:07 (Mitch).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

@PzKpfw   To je tvoje misljenje a ne objektivnost...Moj nece nikad biti apple proizvod 100% osim ako ga dobjem za dzabe....A i tad ce odmah ici dalje...Ako kompanija zaradjuje velike pare zasto je to automatski dobro za kupca? O cemu ti pricas....To dobro za kompaniju...

Oba proizvoda su debelo precijenjena pogotovo ako uzmes u obzir cijenu nexus 6p... Googleov pokusaj da napravim apple brend na ovaj nacin unaprijed je osudjen na neuspjeh... Imas toliko dobrih i boljih telefona od pixela i izlaze svaki drugi dan. Sada ne moras gledati galaxy i note liniju ako zelis vrhunski mobitel. Eto huaweia za vratom sa P9 recimo... Odlican mobitel...I mnogi drugi proizvodjaci koji nicu kao gljive poslije kise.....Mene je cijena razocarala totalno....Necu nikad platiti mobitel preko 450 EUR u tom segmentu kupis mnogo vrhunskih proizvoda kojima ne fali nista sto pixel nudi. A ne nudi nista posebno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 20:43 (Torent).
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

Axon 7, One Plus 3, Nexus 6P.

To su best buy uredaji danasnjice.

Nikakvi Galaxyi, iPhonei i slicno. Tko god ima malo mozga i vremena pozabavit se uredajem tako da dobi najbolji uredaj za sebe, uzet ce nesto iz spomenuta tri. Ja bi osobno uzeo 6P zbog brutalnog ekrana i izrade.


Kupio bi iPhone 7 Plus ako kupujem svoj prvi flagship uredaj sigurno. Ali ako znam sto konkurencija nudi i ako sam brutalan power user koji zna imalo o tome kako radi taj OS, ne bi uopce razmisljao o iPhoneu.

tl dr; iPhone 7+ je brutalan. Nexus 6P jednako brutalan za pola cijene. Pixel duplo precijenjen.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 20:45 (Mitch).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Mitch kaže...
JozoBozo121 kaže...

Ja osobno nisam naišao niti na jednu stvar koju ne bi mogao na iPhoneu.

 LOL. Evo biblije koju sam oduvijek htio napisati na forumu i nadam se da ce ljudi ovo procitat. Pogotovo ajfonasi. Necu biti kratak pa pocnimo:

 

 

....

 I znas sta sad slijedi? Ali to meni ne treba.... Njima treba samo ono sto apple kaze da im treba tipa bezicnih slusalica u koje si sad kletu a do prije 15 dana niko nije spominjao ;)Svi se zalili na bateriju a sad je must ahvae jos jedan uredjaj koji ce puniti navece ;)

10 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik

@Torent

 

Ma ne, frende, ne kužiš me...Ne govorim o tome da tebi nešto treba biti dobro ili meni, nego krećem od polazišta da se držim teme.

A, tema je u ovome tekstu od dr.Petrica zašto Goggle nemre zasjeniti Apple.

Ne radi se tome kako buš ti kupio ovaj il' onaj mobitel.

Žikiš?

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2016 20:50 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: Top 5 razloga zbog kojih Google Pixel neće nik
Feudalac kaže...

 Ne vrijedi trošiti riječi. Uvijek imaš one koji kupuju na metre. Gle ovu Kiu, pa tko je lud kupiti mercedes.

Meni je recimo simpatična pričica o staklu na prvom iphoneu. Mjesec dana prije predstavljanja javnosti Steve zove direktora proizvodnje i govori da ljudi nose mobitele u džepovima i da će se ogrebati. Staklo za mobitele zadovoljavajućih performansi u to doba nitko ne proizvodi. Nigdje na planetu. U roku mjesec dana izvlače stari patent iz corninga, sklapaju ugovor, organiziraju proizvodnju panela koje lifraju u kinu gdje u mjesec dana nauče obrađivati to super tvrdo staklo i isporuče prve stotine tisuća. Izlazi NFC. glavni domet samsunga i sličnih je kopiranje tonova zvona. Kad ga apple izbaci, onda ide u paketu s ugovorom s najvećim bankama, spreman za ozbiljno korištenje. Još je na desetke takvih primjera, skener otiska prsta, npr. Prijevod korisničkog sučelja - najbolji koji ste ikad vidjeli u bilo kakvoj napravi, a kad uzmeš +droid majko mila, bacaj na engleski jer to je inače nečitljivo.

Prijatelj mi je vrhunski stručnjak za mreže, na poslu je windows maher, a doma nakon iphoena i ipada - došao macbook. i oduševljen. Veli Nikad natrag.

Zanimljiva je priča i o projektu android. Ovdje izgleda nitko ne zna kako je google, izlaskom prvog iphonea - kompletno odbacio sve na čemu su do tada radili i krenuo iznova - kopiranjem. zbog toga je schmidt odletio iz nadzornog odbora, a apple poslije krenuo u izradu svojih karata i još koječega. Mora im se dati zasluženi respekt. Ono što naprave je vrhunske izrade, od najbolji materijala, komponenti i vrhunske ergonomije. Jednom kad se navučeš - nema natrag. a cijena od 650 dolara se lijepo rasporedi kad mobitel možeš koristiti 4 godine i za njega dobiti još dvjesto ili više ako ideš ranije u zamjenu tako da je na kraju jeftiniji i od samsunga i svega ostalog..

 Ovo je vjerojatno prvi post koji staje u "obranu" apple-a i ima mi smisla.

Generalno, nisam ljubitelj applea ne zbog kvalitete ili bilo cega nego zbog njegovih vecinskih korisinika. Zbog ljudi koji MORAJU imati apple i sl.

Imaju poneki feature koji mi se svida, tipa procitao sam da svaki put kada searcha wireless promjeni MAC adresu jer je bilo vijesti kako se preko MAC adrese na hotspotima po gradu prati kretanje ljudi. (ne znam jel to android ima, nisam proucavao)

Svida mi se i trajanje baterije na macbookovima, ali ono sto je meni osobno uzano neprivlacno sto nemaju numpad dio (koji je vecini nebitan, ali ja ga uzasno volim imati), ne svida mi se ni dizajn onog njihovog misa koji mi jednostavno ne lezi u ruci i sl.

Najveci razlog zasto nisam niti cu biti uskoro njihov korisnik je zbog $$ i zbog toga sto ne nude nista sto meni treba a nema obican PC. Naime, ja sam korisnik kojem nije problem naletiti na poneki problem sa OS-om dok god postoji neka dokumentacija i mogucnost da ja to sam popravim, zato sam linuxa.

Isto tako nisam ni fan andorida (koji smatram linuxom, jednako ko iOS FreeBSDom, tj. ne smatram bas) i ne bih se slozio da nudi nesto puno vise. Rekao bih da za podjednake pare dobijes podjednako. Imao sam priliku koristiti 3Gs i Desire HD (istina, prastari oba, ali su oba flagship u svoje vrijeme) i oba su super mobiteli sa ponekom manom.

Razlgo zasto mi se cijeli ovaj clanak ne svida je jer tvrdi da iPhonei nemaju gresaka? Naveli su vec prije mene kako je bilo problema i sa topljenjem baterija, bilo je problema i sa gubljenjem signala itd., itd. Isto tako htc desire hd je imao problema sa tvornicki nezalemljenom antenom od GPSa i sl. ali oba su odlicni mobiteli bili. Po meni pixel vs iphone: isti K, svaki ima nesto svoje bolje i losije

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice