Toshiba: 20 megapiksela za smartfone

poruka: 9
|
čitano: 2.000
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Toshiba: 20 megapiksela za smartfone".
15 godina
suspendiran
offline
Toshiba: 20 megapiksela za smartfone

Digitalno zumiranje, ha, ha, ha, to se u Photoshopu zove Crop Tool. 

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Toshiba: 20 megapiksela za smartfone
rjakopec kaže...

Digitalno zumiranje, ha, ha, ha, to se u Photoshopu zove Crop Tool. 

Ma okej, ali ovo će lijepo dodatno nabrijati fotiće. Zanima me kakva je osjetljivost na svjetlost i šum, ali
okej, i ovaj napredak je hvalevrijedan. Samo kako sada znati koji i kada smartphone ugrađuje novi ccd
da se znam pripremiti :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Toshiba: 20 megapiksela za smartfone
Ako se ne varam, moja Nokia N8 ima Toshiba senzor, pa ako nesto u tom rangu, i to jos modernizirano, bude i u drugim mobitelima, jako dobro za korisnike.
16 godina
offline
Toshiba: 20 megapiksela za smartfone

"Rezolucija senzora iznosi 20 megapiksela, a nudit će mogućnost kontinuiranog okidanja od 22 fotografije u sekundi pri punoj rezoluciji"

 

{#} Jos kad bi neki uredjaj to podrzavao.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Toshiba: 20 megapiksela za smartfone
I kineski mtk novi soc-ovi omogucavaju snimanje u 480fpsa...aha.
Steam: ukay1000 Xfire: ukay1000 LoL: Cquencer Molten WoW Warsong: Steelrock (ally)
14 godina
neaktivan
offline
Toshiba: 20 megapiksela za smartfone

kako su nabijali s nepotrebnim jezgrama sad su počeli nabijati s Mpix a ljudi zapravo nemaju pojma da rezolucija samog senzora nije toliko bitna, ako je optika i sam senzor banana, pa makar imao i 100Mpixa. 

 

Sumnjam da će biti bolji od nokie :P

Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Toshiba: 20 megapiksela za smartfone

Ključna mjera kvalitete senzora je šum. Direktno je vezan za preciznost boja, ali mjeru šuma ne navode skoro nikada.

Razlog je marketing (odgojiti glupog potrošača koji daje novac čak i kad dobija lošu sliku) i fizika.

Naime, šum snažno ovisi o veličini senzora. I nema te tehnologije i tehnike koja će to promijeniti.

Mogu oni smišljati neznam kakva imena tehnologija, ali brate sa senzorom od 4x6mm low light slika je zrnata danas, isto kao i prije 10 godina.

Kad uguraju full-frame u mobitel, kupujem!

Za one koji misle da je broj megapiksela oznaka kvalitete, evo studijske snimke senzora od 41 MPix, sa Nokia 808 PureView koji je senzor male površine,

vs snimka senzora od samo 16 MPix ali velike površine senzora (full frame), Nikon D4:

 

41 MPix mali senzor VS 16 MPix veliki senzor

 

Pa svatko neka sam procijeni da li kvaliteta slike ovisi o broju megapiksela ili o površini senzora.

Iz aviona se vidi da je ovih 41 Mpix šrot.

Što će ti 100 MPixela ako je 90% piksela samo šum i "snijeg"? Takvi pikseli ne vrijede ništa.

 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Toshiba: 20 megapiksela za smartfone
Keso kaže...

Ključna mjera kvalitete senzora je šum. Direktno je vezan za preciznost boja, ali mjeru šuma ne navode skoro nikada.

Razlog je marketing (odgojiti glupog potrošača koji daje novac čak i kad dobija lošu sliku) i fizika.

Naime, šum snažno ovisi o veličini senzora. I nema te tehnologije i tehnike koja će to promijeniti.

Mogu oni smišljati neznam kakva imena tehnologija, ali brate sa senzorom od 4x6mm low light slika je zrnata danas, isto kao i prije 10 godina.

Kad uguraju full-frame u mobitel, kupujem!

Za one koji misle da je broj megapiksela oznaka kvalitete, evo studijske snimke senzora od 41 MPix, sa Nokia 808 PureView koji je senzor male površine,

vs snimka senzora od samo 16 MPix ali velike površine senzora (full frame), Nikon D4:

 

41 MPix mali senzor VS 16 MPix veliki senzor

 

Pa svatko neka sam procijeni da li kvaliteta slike ovisi o broju megapiksela ili o površini senzora.

Iz aviona se vidi da je ovih 41 Mpix šrot.

Što će ti 100 MPixela ako je 90% piksela samo šum i "snijeg"? Takvi pikseli ne vrijede ništa.

To je mobilna kamera, tako da se od nje ne očekuju bolje slike od onih koje daje, jer je ionako 808 Nokia najbolja na tržištu (mobilnom), tih 41 MP služe baš za oversampling, smanji sliku na 5MP, tako da kužiš svrhu

 

Iako se danas ljudi pale na megapiksele, tako da se tu slažem s tobom.

11 godina
protjeran
offline
Re: Toshiba: 20 megapiksela za smartfone
Keso kaže...

Ključna mjera kvalitete senzora je šum. Direktno je vezan za preciznost boja, ali mjeru šuma ne navode skoro nikada.

Razlog je marketing (odgojiti glupog potrošača koji daje novac čak i kad dobija lošu sliku) i fizika.

Naime, šum snažno ovisi o veličini senzora. I nema te tehnologije i tehnike koja će to promijeniti.

Mogu oni smišljati neznam kakva imena tehnologija, ali brate sa senzorom od 4x6mm low light slika je zrnata danas, isto kao i prije 10 godina.

Kad uguraju full-frame u mobitel, kupujem!

Za one koji misle da je broj megapiksela oznaka kvalitete, evo studijske snimke senzora od 41 MPix, sa Nokia 808 PureView koji je senzor male površine,

vs snimka senzora od samo 16 MPix ali velike površine senzora (full frame), Nikon D4:

 

41 MPix mali senzor VS 16 MPix veliki senzor

 

Pa svatko neka sam procijeni da li kvaliteta slike ovisi o broju megapiksela ili o površini senzora.

Iz aviona se vidi da je ovih 41 Mpix šrot.

Što će ti 100 MPixela ako je 90% piksela samo šum i "snijeg"? Takvi pikseli ne vrijede ništa.

Citam post i mislim si "napokon covjek dobro objasnio", a onda vidim ovu blesavu(blago receno) usporedbu,koja nema veze sa zdravim razumom... Mobilna kamera nije tu da daje profi slike, i ni jedan profic sa zdravim razumom, nece koristit mobilnu kameru kao sredstvo rada,cak ni tu 808 PureView,ili noviju L1020, koje su i dan danas Bog i batina, kad je u pitanju kvaliteta slike, slikane sa mobilnim uređajem...

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.9.2014 3:09 (MasterPeace).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice