Tresla se brda, rodio se Moto X

poruka: 25
|
čitano: 4.396
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tresla se brda, rodio se Moto X".
12 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Naslov ga baš opisuje ;) {#}

 
9 6 hvala 1
13 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
Foto95 kaže...

Naslov ga baš opisuje ;) {#}

 

Slazem se, jedino sto mi se svida je dizajn.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
12 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Sto vam nisu platili pa ga pljujete? Uredaji tih specifikacija sa 2GB rama za 199 dolara u slobodnoj prodaji je definitivni best buy.

I nudit ce nadogradnje androida poput Nexus uredaja.

 

Sagledajte malo sta drugi nude za 199 dolara, ili su to neki no name kinezi ili uredaji u rangu galaxy mini sa jednojezgrnim procesorima i 512MB rama koji ce update na noviji android dobiti za svetog nikada.

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 15:46 (Laxarus).
 
3 16 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
Laxarus kaže...

Sto vam nisu platili pa ga pljujete? Uredaji tih specifikacija sa 2GB rama za 199 dolara u slobodnoj prodaji je definitivni best buy.

I nudit ce nadogradnje androida poput Nexus uredaja.

 

200$ je na ugovor. Nista jeftinije nego s4, One, iP5...

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
14 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
Laxarus kaže...

Sto vam nisu platili pa ga pljujete? Uredaji tih specifikacija sa 2GB rama za 199 dolara u slobodnoj prodaji je definitivni best buy.

I nudit ce nadogradnje androida poput Nexus uredaja.

 

Sagledajte malo sta drugi nude za 199 dolara, ili su to neki no name kinezi ili uredaji u rangu galaxy mini sa jednojezgrnim procesorima i 512MB rama koji ce update na noviji android dobiti za svetog nikada.

Dvogodišnji ugovor od 199$, još se također ne može kupit u Europi.

 

Fail.

Swedish latin super funk.
16 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

 

Ima tu par posebnosti i nisam siguran da će Moto-X biti propast na tržištu, a svakako ne bih rekao da je šarenilo bilo primarno kod predstavljanja telefona.

 

Npr.

 

- obavijesti na zaključanom telefonu uz minimalnu potrošnju energije

- (možda) konačno pošteno upravljanje glasom

- RGBC senzor kamere

 

Glavni problem vidim u cijeni jer 200 USD uz ugovor neće piti vodu. Ako to svedu narazumniju brojku, ovaj osvrt u Bugu mogao bi biti daleko od istine.

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X

Informiraj se prije nego napišeš nešto.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
gamer34 kaže...
Laxarus kaže...

Sto vam nisu platili pa ga pljujete? Uredaji tih specifikacija sa 2GB rama za 199 dolara u slobodnoj prodaji je definitivni best buy.

I nudit ce nadogradnje androida poput Nexus uredaja.

 

200$ je na ugovor. Nista jeftinije nego s4, One, iP5...

Ti ga lijepo kupi od Googla.. i Nexus 4 kod ametickih operatera dode preko 500 dollara a na google play osjetno manje.

AT&T says that the full off-contract retail price for the 16GB and 32GB Moto X will be $575 and $630, respectively. (It's worth noting that AT&T phones bought at full retail price are still locked to the carrier.) That pricing could hint to how much the Google Play edition will cost, but we may see a pricing scheme similar to the Nexus 4. When sold unlocked directly through Google Play, the 16GB Nexus 4 cost $349, while an on-contract model from T-Mobile cost $199. Meanwhile, the carrier set the full retail price of the Nexus 4 at $499 — inexplicably more than the unlocked price of the phone from Google itself. If Google and Motorola took that route, it could explain some of the rumors prior to today that said the Moto X would cost around $199 unlocked.

The Verge.

 

 

PS Jb**ti bug i nedozvoljeni komad koda vise u **

 

PPS, Tko je ono neinformiran? {#}

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.8.2013 16:05 (Laxarus).
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Ja posto nemam smartphone, i taj bi mi bio dobar! :)

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
Laxarus kaže...
gamer34 kaže...
Laxarus kaže...

Sto vam nisu platili pa ga pljujete? Uredaji tih specifikacija sa 2GB rama za 199 dolara u slobodnoj prodaji je definitivni best buy.

I nudit ce nadogradnje androida poput Nexus uredaja.

 

200$ je na ugovor. Nista jeftinije nego s4, One, iP5...

Ti ga lijepo kupi od Googla.. i Nexus 4 kod ametickih operatera dode preko 500 dollara a na google play osjetno manje.

AT&T says that the full off-contract retail price for the 16GB and 32GB Moto X will be $575 and $630, respectively. (It's worth noting that AT&T phones bought at full retail price are still locked to the carrier.) That pricing could hint to how much the Google Play edition will cost, but we may see a pricing scheme similar to the Nexus 4. When sold unlocked directly through Google Play, the 16GB Nexus 4 cost $349, while an on-contract model from T-Mobile cost $199. Meanwhile, the carrier set the full retail price of the Nexus 4 at $499 — inexplicably more than the unlocked price of the phone from Google itself. If Google and Motorola took that route, it could explain some of the rumors prior to today that said the Moto X would cost around $199 unlocked.

The Verge.

 

 

PS Jb**ti bug i nedozvoljeni komad koda vise u **

 

PPS, Tko je ono neinformiran? {#}

 

Sta mi to znaci ako ce biti za tolko na playu ako ga tako moze nabaviti mali broj sretnika. A i nije nista potvrdeno koliko ce kostat na playu.
iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5
12 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Uvijek ima nacina za kupiti stvari direktno od googla.

Naravno nikad nisam rekao da ce toliko kostat kod nas, ali cijene kod nas uopce nisu za usporedbu niti mjerilo.

 

Trenutno masa forumasa narucuje iz kine razne no name uredaje za te novce, a ovo ce postat neusporedivo bolja kupnja za iste pare koliko te dode narucit kineza iz kine.

TD za glupost
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Prije par dana kad se pisalo o Samsungu i 3GB rama, navalili ste da kome to treba, da samo pumpaju hardver, da kome trebaju 3GB rama i octa procesori na mobitelu...

 

Sad kad Moto X ima dual core i 2 GB rama opet nije dobro. Pa kome treba više?  I još tome na 4.7".

 

Nekima očito ništa ne odgovara. 

 

hobi:moj-android.net
 
27 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Ako bude 199 dolara, onda je to to. 

"To bring the core count up to eight, Motorola also throws in two additional low-power processing centers, one for contextual computing and another for analyzing spoken language."

Navodno dobra kamera, al za to ćemo pričekat testove. Ima tu potencijaono zanimlljivih featurea, al vidit ćemo kako see ponašaju u praksi.

Uglavnom, nepotrebno negativan članak. Pogotovo jer je mobitel tek predstavljen, ovi traper lajbeci iz Bug-a se ponašaju ko da su ga testirali. Ok, shvaćan, pokušavaš bit zabavan, al ... 

nemoj forsirat ako ne ide. Svako ima nešto u čemu je bolji od ostalih, a autor članka vjerojatno samo u čitanju svog rukopisa.

I never learned from a man who agreed with me. - Robert A. Heinlein
Moj PC  
9 1 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

ima li jos netko da dobiva lagani proljev od toliko informacija o novim mobitelima,

pa ispada da u informatici jos jedino mobiteli postoje vrijedni spomena

 

pa od zadnjih 10 clanaka na bug. hr 7 ih je iskljucivo o mobitelima,

novi mobitel, stari, dolazi, ne dolazi, napusta trziste, vara na mob. benchu ..

{#}

 
8 1 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

A sad potpuno drugačije:
Jolla (ekipa iz Nokije koja je radila na Meego) je za svoj Sailfish odabrala slično riješenje, modularni osobni mobitel. Drugim riječima, riješenje a la Lego kocke kojim odabirete osobni dizajn - ali i performanse proizvoda. Moto X tu nešto slično pokušava, premisa je "sadašnji su mobiteli svi preslični" pa kao možeš odabrati svoj "upravo kakav tebi paše". Naravno da se to mora uzeti sa skepsom zbog zagušenja na tržištu - ni drugi, nekad veliki igrači ne mogu isfurati dosta prepoznatljivi mobitel.

Čini mi se da Sailfish, Moto X (ali i Ubuntu Edge) čeprkaju na tragu nove paradigme koja će promijeniti tržište mobilnih uređaja kakvo znamo.

is.gd/filipvk1000 : -Da bar NEBUDE,bilo bi super VIDIT ali imam tako jak OSJEČAJ da će ovo LIČIT strašno na Android- is.gd/VelikiBrat -Ne znam, meni ovo očajno izgleda (VIZUALNO).-
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

...Moto X se može ubrojiti među prosječne "mid-range" uređaje...

 

Ja sam mislio da postoje low-end, mid-range i high-end mobiteli. Ako je ovo prosječan mid-range, znači li to da je lošiji od oko 50% drugi modela ili smo se malo poamerikanizirali, pa postoji samo najbolje i "average" (čitaj: sranje).

 
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

ovaj članak je na granici flamebaita {#}

 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
nsoul kaže...

Prije par dana kad se pisalo o Samsungu i 3GB rama, navalili ste da kome to treba, da samo pumpaju hardver, da kome trebaju 3GB rama i octa procesori na mobitelu...

 

Sad kad Moto X ima dual core i 2 GB rama opet nije dobro. Pa kome treba više?  I još tome na 4.7".

 

Nekima očito ništa ne odgovara. 

 

U potpunosti se slažem..

 

Ja bi s ovom motorolom bio sasvim zadovoljan. Osnovni hardware, niš previše nabrijano, skromno, nije neko kineski žnj proizvođač - ipak je riječ o motoroli. Možda nije best buy ovaj mobitel za tu lovu(s ugovorom/bez ugovora), al definitivno je na listi best buy-eva. {#}

George double you Bush has two brains, the left and the right, like normal people. But the problem is that there is nothing right in his left brain and there is nothing left in his right brain
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

ja neznam zašto opće pišu te cjene u americi i u ostatku svijeta kad cijene kod nas uvijek podivljaju iphone 5 bio u americi 800$ a kod nas 1000+$ (samo primjer) a za ovo ako ikako dođe kod nas bit će isto cijena 4000-5000 kuna i malo mi smeta taj dula core ali tko zna kakav će bit ali u jedno sam siguran a  to je da će bit gladak na androidu 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
ramzocro-HCR kaže...
nsoul kaže...

Prije par dana kad se pisalo o Samsungu i 3GB rama, navalili ste da kome to treba, da samo pumpaju hardver, da kome trebaju 3GB rama i octa procesori na mobitelu...

 

Sad kad Moto X ima dual core i 2 GB rama opet nije dobro. Pa kome treba više?  I još tome na 4.7".

 

Nekima očito ništa ne odgovara. 

 

U potpunosti se slažem..

 

Ja bi s ovom motorolom bio sasvim zadovoljan. Osnovni hardware, niš previše nabrijano, skromno, nije neko kineski žnj proizvođač - ipak je riječ o motoroli. Možda nije best buy ovaj mobitel za tu lovu(s ugovorom/bez ugovora), al definitivno je na listi best buy-eva. {#}

 

Čekaj best buy ako sam dobro shvatio je tebi plaćanje 2 godine pretplate i odma keš 200 dolara? Nije to tehnički loš mobitel, lijepo je rećeno - mid range, što i jest, nego je problem dostupnost u svijetu gdje su ga isto reklamirali sa tim hypeom kao i u usa, i ta cijena. Dobro tekst govori, dolazi cijela plejada novih uređaja na jesen, teško će se istaknuti ako su nedostupni normalnim korisnicima ili preskupi.
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Što da ja,kao veliki fan Motorole, kažem na ovo? Kao i kod svakog novog mobitela, mišljenja su podijeljena. Moto X je na predstavljanju doživio istu sudbinu kao i recimo iPhone 5. O telefonu se znalo gotovo sve osim cijene. Na kraju je ispalo da telefon košta nešto više od očekivanja. Takvi smo svi,a Ameri pogotovo. No jesu li oni svjesni da se telefon zaista proizvodi (sklapa) u SAD-u u preuređenoj Nokijinoj tvornici? Pa nisu valjda očekivali da će radna snaga u SAD-u i Kini koštati jednako. A razliku u cijeni rada netko mora platiti,a to smo mi, krajnji potrošači. 
Dobra stvar kod telefona je mogućnost personalizacije,opet naravno stvar ukusa nekome treba,a nekome ne. Telefon je navodno trebao biti optimiziran za još manju potrošnju baterije iako ima dosta novotarija koje vole izvlačiti elektrone iz baterije.
Performanse? Ovaj telefon je flagship u motorolinoj ponudi,a ne flagship u svjetskoj ponudi-ovo vjerojatno prilikom usporedbe sa drugim telefonima, neće shvatiti 90% korisnika. Ameri su valjda zamišljali da će telefon koštati kao Nexus 4 oko 300$,a po mogućnostima biti recimo kao Note 3.

Eto,kada previše očekujete, tada se i razočarate. Ako ste po prirodi skromniji tada će i razočaranje biti manje.

Pošto ovaj telefon (legalnim kanalima) neće biti dostupan u Europi, ovakve stvari me ne zamaraju,ali pričekati ćemo jeftiniju (i manju?) verziju telefona koja bi navodno trebalo doploviti i do naših krajeva.

Čitajući sve glasine prije službenog predstavljanja i nakon što sam vidio gotovu ponudu, dojma sam da je ovo ipak jako dobar telefon,možda ipak malo precijenjen,ali definitivno nije "propali slučaj" kao što neki najavljuju.

Pozdrav!!!

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
nsoul kaže...

Prije par dana kad se pisalo o Samsungu i 3GB rama, navalili ste da kome to treba, da samo pumpaju hardver, da kome trebaju 3GB rama i octa procesori na mobitelu...

 

Sad kad Moto X ima dual core i 2 GB rama opet nije dobro. Pa kome treba više?  I još tome na 4.7".

 

Nekima očito ništa ne odgovara. 

 

Treba nadodati da je novinar promašio poantu ovog mobitela, ciljano tržište te na njega gleda sa veoma lokalnog, preiskog gledišta.

Američko tržište se sasvim dostatno za uspjeh Smartphonea proizvođača koji nikako ne može parirati Samsungu gledajući proizvodne kapacitete.

Nadalje po inicijalnim prodajama iPhonea, iPoda i Macova vidi se da je SAD specifično tržište kojem se mora pristupiti na spefičan način. Nadodajmo tu i X Box.

 

Ocrnjavanje zbog neizlaska na europske tržište nije objektivno, pogotovo jer se zaboravlja da je vlasnik Motorole upravo Google koji može i ne mora imati svoju računicu kojom ne bi mrsio prodaju Nexusa, Galaxya i One/Honami/Xperia.

 

Komentar dana napisan na prvi utisak. Loše.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Tresla se brda, rodio se Moto X

Možda malo precijenjen, ali svakako zanimljiv uređaj.

 

 

Usporedba koliko je HTC-u trebalo kućište da smjesti 4.7" zaslon, a koliko Motoroli. Oba su iskoristili neizmjenjive baterije.. Doduše, HTC ima još i one kapacitivne tipke i stereo zvučnike... no svejedno...

http://versus.com/en/htc-one-vs-motorola-moto-x

 

Što HTC naziva mini verzijom, a mnogi ga hvale jer im je 4.7" preveliko, a 4.3" na miniju - taman. Pogledajmo usporedbu ta 2 uređaja po veličini. Mini bi trebao biti dosta manji i bez obzira na stereo zvučnike, ipak je 0.4" razlike u ekranu.. Ili možda nebi?

http://versus.com/en/htc-one-mini-vs-motorola-moto-x

 

Ili recimo možda da usporedimo malo boljeg konkurenta po iskoristivosti površine ekrana jer se tu Samsung stvarno dobro pokazao.

http://versus.com/en/samsung-galaxy-s4-mini-vs-motorola-moto-x

S4 mini je tek nešto sitno manji. Dobro, S4 mini nudi i izmjenjivu bateriju i malo je tanji generalno i ima home tipku. Ali opet, impresivno od Motorole kako su velik ekran smjestili u tako malo kućište.

 

Malo kad pogledamo marketing, dosta su se i na S4 ugledali i Samsungovu prezentaciju. Ljudima su izreklamirane "gimmick" fore odnosno featuresi kako bi ameri rekli. S4 se odlično prodaje, a takvog sam mišljenja i za Moto X da bi mogao biti. Dobro, ne baš kao S4, ali bi prodaja trebala biti zadovoljavajuća.

Možda je Motorola digla to na još jednu višu razinu ciljanjem na patriotizam (made in USA woow) i Google company logom..

Sve u svemu, nebi rekao tako rano rekao "Tresla se brda, rodio se Moto X", barem dok ne vidim prodajne rezultate nakon prvih par mjeseci.

Naravno, mogli su za bazu X8 uzeti Snapdragona 600 umjesto S4 pro, ali CPU snaga je ionako manje bitna u smartphonu od GPU-a. GPU je tu koji tjera većinu ovog što vidimo, a on je isti kao i u Galaxyu S4 i9505. Android maltene ko od majke rođen, mogli bi dobiti brzi update na novije verzije....

 

Da je dostupan u EU, možda bi čak i razmislio o kupnji.

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.8.2013 19:46 (EchoOne).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
EchoOne kaže...

Možda malo precijenjen, ali svakako zanimljiv uređaj.

 

 

Usporedba koliko je HTC-u trebalo kućište da smjesti 4.7" zaslon, a koliko Motoroli. Oba su iskoristili neizmjenjive baterije.. Doduše, HTC ima još i one kapacitivne tipke i stereo zvučnike... no svejedno...

http://versus.com/en/htc-one-vs-motorola-moto-x

 

Što HTC naziva mini verzijom, a mnogi ga hvale jer im je 4.7" preveliko, a 4.3" na miniju - taman. Pogledajmo usporedbu ta 2 uređaja po veličini. Mini bi trebao biti dosta manji i bez obzira na stereo zvučnike, ipak je 0.4" razlike u ekranu.. Ili možda nebi?

http://versus.com/en/htc-one-mini-vs-motorola-moto-x

 

 

I jedan i drugi HTC imaju i tipke ispod ekrana i zvučnike. To makni s One i dobiješ manji uređaj nego je Moto X

hobi:moj-android.net
12 godina
offline
Re: Tresla se brda, rodio se Moto X
nsoul kaže...

I jedan i drugi HTC imaju i tipke ispod ekrana i zvučnike. To makni s One i dobiješ manji uređaj nego je Moto X

S4 nema zvučnike ispod ekrana, ali ima tipke i veći ekran pa je i dalje manji...

Android zablude - http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/android-zablude/185626.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice