USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom

poruka: 10
|
čitano: 2.576
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom".
10 godina
neaktivan
offline
USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom

E ovo će dati boost usb-c konektoru, ne nekakav precjenjeni Book s 0,1% tržišta.

 
3 5 hvala 0
16 godina
offline
USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom

Zasto se toliko prasine diglo oko toga sto MacBook ima USB-C ? Pa to je novi standard, a oni nisu ni medju prvima koji su ga izbacili na trziste. Za mene, USB-C je bio najveca zvijezda CES-a jer se radi o novom standardu, novom kablu koji ima ogromnu propusnost, do 100W snage, sto je sasvim dovoljno za punjenje laptopa i za superbrzo punjenje mobitela. To je novi standard i bit ce prisutan na svim novim laptopima, maticnim plocama i mobitelima, sto je super stvar jer ce napokon sve biti kompatibilno (svi mobiteli i svi laptopi ce se moci puniti s istim punjacima). Plus, sve ostalo je vise manje u Cloudu ili bezicno. To sto BUG ne prati standarde i prica samo o igricama, grafickim karticama i mobitelima je drugi problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi
Dementor kaže...

Zasto se toliko prasine diglo oko toga sto MacBook ima USB-C ? Pa to je novi standard, a oni nisu ni medju prvima koji su ga izbacili na trziste. Za mene, USB-C je bio najveca zvijezda CES-a jer se radi o novom standardu, novom kablu koji ima ogromnu propusnost, do 100W snage, sto je sasvim dovoljno za punjenje laptopa i za superbrzo punjenje mobitela. To je novi standard i bit ce prisutan na svim novim laptopima, maticnim plocama i mobitelima, sto je super stvar jer ce napokon sve biti kompatibilno (svi mobiteli i svi laptopi ce se moci puniti s istim punjacima). Plus, sve ostalo je vise manje u Cloudu ili bezicno. To sto BUG ne prati standarde i prica samo o igricama, grafickim karticama i mobitelima je drugi problem.

 Nije se digla prašina oko toga nego oko ekipe koja uvjerena kako usb-c nebi zaživio godinama da nije Apple-a.

11 godina
offline
USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom

nema razloga za nadmetanje, po broju usb-c priključaka bit je i mobiteli jednako "napredni" 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi
Dementor kaže...

To sto BUG ne prati standarde i prica samo o igricama, grafickim karticama i mobitelima je drugi problem.

I embeda video u flash formatu...

 

Sto se usb-c tice, postavio sam pitanje vec u jednoj drugoj temi (kolega grzzi je kratko odgovorio), ali budem i ovdje, mozda netko zna detalje, a nije pratio drugu vijest. Koja je sada tu razlika u odnosu na HDMI, tj postoji li razlog zasto ne bi koristili USB-C umjesto HDMI-a? Osim rasirenosti konektora, naravno.

15 godina
odjavljen
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi
Dementor kaže...

Zasto se toliko prasine diglo oko toga sto MacBook ima USB-C ?

Nije se diglo jer ima USB-C, već jer ima smo (jedan) USB-C.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi

naravno da postoji razlog, treba nekome prodat nove smartfone, a di ćeš boljeg razloga nego raji uvalit nešto nepotrebno i (naravno) nekompatibilno... a jedva se došlo do micro usb standarda umjesto 200 varijanti jednog te istog punjača s 'ekskluzivnim' konektorom :-(

16 godina
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi
Novi USB STANDARD! Definitivno DA i DA. One port to rule them all! Jedino mi nije jasno kaj su do sad cekali.
15 godina
odjavljen
offline
Re: USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androi
preksi kaže...

naravno da postoji razlog, treba nekome prodat nove smartfone, a di ćeš boljeg razloga nego raji uvalit nešto nepotrebno i (naravno) nekompatibilno... a jedva se došlo do micro usb standarda umjesto 200 varijanti jednog te istog punjača s 'ekskluzivnim' konektorom :-(

Već postoji dosta uređaja koji imaju micro USB 3.0 koji je daleko gore rješenje od ovoga. Ako mobitel spajaš na komp ili punjač opet ti treba kabel koji ima USB type-a konektor na drugom kraju, a ako spajaš stick, osim ako imaš baš poseban stick, treba ti USB-OTG kabel. U prijelaznom razdoblju ćeš koristiti jednak broj kabela kao i do sada, a za one uređaje koji se direktno uštekavaju (stickovi) u komp, svaki normalni proizvođač će ostaviti klasičan port (rijetko koja matična danas ima sve usb 3.0 portove), ali zato kad svi prijeđu na type C ćeš svaki uređaj jednostavno moći ubosti u svaki drugi uređaj koji podržava host. Jedino ostaje nejasno kad spojiš mobitel i komp ili dva mobitela, kako će se odrediti tko je host.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
USB-C konektor uskoro i na mobitelima s Androidom

Već dugo nismo mijenjali standard štekera. Baš sam se zaželio ponovne kupovine još jednog
seta kablova zbog standarda za jedno te isto. Sad, osim standardnog usb-a tako imam lijepu hrpu 
mini usb- micro usb, usb 3.0, neke žlj standarde za stare mp3 plejere, a tu je i esata, pa onda dva seta priključaka za
apple gadgete, plus njihovo nasljedstvo od firewirea i thunderbolta.. ali ajde ide na bolje, nekoć su 
oni mobiteli svaki sa svojim štekerom, ili računala sa onim debelim bijesnim scsi/paralel i boktepitaj
kakvim sve nestandardnim silnim priključcima bili noćna mora. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice