Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

poruka: 22
|
čitano: 4.651
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori".
14 godina
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Ta su vozila redovito skuplja od vozila pokretanih isključivo fosilnim gorivima, pa ovo interpretiram kao hrabar potez. Možda je Volvu bilo lakše donijeti ovu odluku jer su njihova vozila u startu skuplja od konkurencije, a i možda pokušavaju s ovim korakom snažno pokazati svoju beskompromisnu ekološku orijentaciju. A možda Kinezi očajnički trebaju nordijski brend da dokažu kako i oni ulažu u nove velike projekte. Tko zna, možda Partija ima neke planove jer mi je poznato da se jadni Kinezi guše u smogu kao nitko na svijetu.

 

Dabogda svi slijedili ovaj potez i dabogda i ja kupio novo električno vozilo 2021. s oznakom Volvo po prihvatljivoj cijeni.

 
12 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Malo mi ovo izgleda prenapuhano sa njihove strane.

 

Osobno bih volio imati el auto ali kad se sve stavi na papir i podvuce crta brzo se odustane.

Treba napraviti infrastrukturu, cijena el auta treba da bude konkurentna autima na benzin...

 

Dok god je nafta ovako nisko, el auta nece bas proci onako kako si neke tvrtke zamisljaju.

 

DOci ce vrijeme i za to, ali nece to ici tako glatko da za 10 god na cesti budu samo el auta kako si ga neki zamisljaju.

 

Takoder, sto vise el auta bude na cesti, nafta ce jos vise padati.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 15:15 (kingofthenight).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Očajna situacija zahtjeva i očajne mjere.

 

RIP

 

Volvo 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 27 hvala 1
14 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Ajde kada si tako pametan... Molim te prosvijetli me i objasni na koji si način to mislio. Je*iga glup sam...
Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
16 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Zasto bi bila ocajna mjera, pa vidi Tesla motors. To sto kompanija ima financijske probleme i radi aktivno na tome da se izvuku iz govana, nije nikakav ocajan potez.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna

Hibrid el automobila bit će uglavnom električni auto koji ima unutra ubačen ovakav agregat za struju :D 

http://www.njuskalo.hr/image-bigger/elektromotori-agregati/makita-agregat-struju-eg2250a-generator-2.0-kva-49.8-kg-slika-47371477.jpg

 

 

 

12 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Tekst clanka je malo smushen.

Nece prijeci potpuno na struju jer ce koristiti hibridni pogon.
Ova vijest nije nista spektakularno s obzirom da druge firme vec godinama nude sve sto ce i Volvo. Volvo ih ustvari zeli malo prestici. Steta jer su mu dizelasi stvarno stedljivi.
Bas sam jucer procitao clanak u kojem stoji da VW razvija dizelase i benzince nove generacije koji ce trositi oko 30% manje uz znatnu redukviju NOXa i CO2.

Jos cemo se dugo voziti na fosilna goriva.
vicious
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori
Pitanje za bilo koga iz Bug-a. Da vas sutra kupi netko iz Slovenije a zadrži sve vas. Bi li vi bili hrvatski časopis (iako su slovenski vlasnici)?
 
5 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Mislim da im to nije pametno. Ljudi i dalje žele traktorsko tenkovske dizel motore. Nema ništa bolje kad upališ D5 ili 3.0 dizel i kad čuješ zvuk a cijeli auto se trese. Ovo im nije pvi put da reade gluposti samo nek se igraju pa će završit kao Saab.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Kroz 10, max 15 godina, dizelskih motora više neće ni bit. Volvo je poznat po aktivnoj i pasivnoj sigurnosti te benzinskim mašinama a tek kasnije po 5-cilindarskim dizelašima. Razvoj je i dalje na šveđanima iako su ih kupili kosooki te se volvo samo uzdiže nakon rupe od skoro 20 godina i modela 850. Ovo što su napravili sa zadnjom generacijom motora je za čestitat. 2.0, 4 cilindra od najmanjeg do najvećeg vozila. Trenutni nagrađivani motor koji ide u s60 polestar ediciju (ne koncept, nego seriski) ima 2 litre, 4cilindra i kompresor+turbo a snaga je 367ks a s obzirom da volvo oduvijek blok i vitalne dijelove radi da izdrže troduplu muku, mislim da ni trajnost nije upitna. Bolje im je sad pod kinezima nego pod fordom svakako. I sam polestar odjel se bacio na r&d za električna vozila. Po meni rade točno ono što treba

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
dax-lax kaže...

Kroz 10, max 15 godina, dizelskih motora više neće ni bit. 

 Teško.

 

 Naftna industrija si neće dopustiti da propadne jer su im vozila najveći potrošaći, statistike kažu oko 45%-65% (kako koje). Zato će spuštati cijene nafte zbog povećane proizvodnje el. automobila/motora tj. veće konkurencije, kako bi imali kome i dalje prodavati tu silnu naftu.

Red tuge, red bijesa
15 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Ferritin kaže...
dax-lax kaže...

Kroz 10, max 15 godina, dizelskih motora više neće ni bit. 

 Teško.

 

 Naftna industrija si neće dopustiti da propadne jer su im vozila najveći potrošaći, statistike kažu oko 45%-65% (kako koje). Zato će spuštati cijene nafte zbog povećane proizvodnje el. automobila/motora tj. veće konkurencije, kako bi imali kome i dalje prodavati tu silnu naftu.

 Osim toga zašto bi prestali proizvodit aute na fosilna goriva. Ako netko želi auto na fosilna goriva zašto ga ne bi mogao kupiti. Ako većina bude vozila električne aute zagađenje ostalih bit će zanemarivo.

13 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Dizele će norme i zakoni potopit neovisno o stanju fosilnih goriva. Volvo ih sigurno neće koristiti jer je razvoj dizelaša obustavljen. Sve nadalje će biti hibridi ili full electric. Još uvijek je problem visoka cijena hibrida a o električnim da ne govorim no s vremenom će i to postati prihvatljivo i mainstream. Motori s unutarnjim izgaranjem će se i dalje koristiti ali ne diesel powered.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Jel netko lektorirao naslov članka?

 

"Volvo od 2019. izbacuje automobile isključivo na fosilna goriva"

 

Ovo znači da će proizvoditi vozila koja ISKLJUČIVO koriste fosilna goriva.

 
5 0 hvala 3
12 godina
offline
Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna gori

Ako ovaj naslov ja kužim..."Volvo od 2019. izbacuje automobile isključivo na fosilna goriva"

 

Izbacuje automobile - znaći proizvodit aute isključivo na fosilna goriva.A koji k... sad rade.

 

Valjda "Volvo od 2019. će isključivo proizvodit automobile na hibridni i električni pogon".

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
maximus007 kaže...

Jel netko lektorirao naslov članka?

 

"Volvo od 2019. izbacuje automobile isključivo na fosilna goriva"

 

Ovo znači da će proizvoditi vozila koja ISKLJUČIVO koriste fosilna goriva.

Lijepi moj hrvatski...

 

Nisam ni ja pravopisno savršen ali napisat tako glup naslov...

14 godina
protjeran
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Ferritin kaže...
dax-lax kaže...

Kroz 10, max 15 godina, dizelskih motora više neće ni bit. 

 Teško.

 

 Naftna industrija si neće dopustiti da propadne jer su im vozila najveći potrošaći, statistike kažu oko 45%-65% (kako koje). Zato će spuštati cijene nafte zbog povećane proizvodnje el. automobila/motora tj. veće konkurencije, kako bi imali kome i dalje prodavati tu silnu naftu.

Naftna ce propast prije ili kasnije koliko god oni to ne dopustali...

16 godina
online
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
kingofthenight kaže...
...

 

Dok god je nafta ovako nisko, el auta nece bas proci onako kako si neke tvrtke zamisljaju.

 

DOci ce vrijeme i za to, ali nece to ici tako glatko da za 10 god na cesti budu samo el auta kako si ga neki zamisljaju.

 

Takoder, sto vise el auta bude na cesti, nafta ce jos vise padati.

Hoće u Norveškoj sigurno, a možda i još ponegdje.

U 1. mjesecu ove godine u Norveškoj 37.5% prodanih novih auta je bilo električno, ako uključimo i hibride onda je udio 51.4%.

Obzirom na trend za 10 godina će doći i do 100%, a vjerovatno i prije jer za očekivat je da će zakonom zabranit fosile.

 

Nafta će padati sigurno, dijelit će ju i besplatno na kraju, ali nitko neće proizvoditi fosile.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna

Ja se najviše bojim kako će država odreagirati na pojavu električnih auta. Znamo da plinaši plaćaju skuplju registraciju ali njih je malo pa državu nije briga za gubitak na trošarinama. Svi nadobudno pričaju o jeftinoj vožnji a kad država poskupi registraciju 5X onda se možeš slikat. Jedina prednost je što država neće ovisit o uvozu nafte ali definitivno se ti gubitci od trošarina moraju negdje namirit da opstanu uhljebi.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna

Nemojte me krivo shvatiti sa ovim amaterskim pitanjem, ali čisto me zanima koliko je to izvedivo i isplativo.

 

Kupim ja Teslu, ceka me dugo putovanje a neznam ni gdje ima punionica ja se samo vozim vozim dok ne ispraznim bateriju. I kada mi Tesla stane zato jer je baterija prazna izvadim iz gepeka Trofazni agregat pun dizela i upalim ga da mi napuni teslu :D  

Druga stvar koja me zanima, kao totalni amater, dali se može u gepeku upaliti agregat da puni bateriju u vožnji ???  Ne razumijem se dosta, koliko je gubitak ako koristim agregat za struju u odnosu na dizel motor automobila ??? Kolika je iskoristivost goriva ? 

14 godina
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna

ne budi smiješan. svaki automobil koji je na struju ima u kompletu i adapter koji je prilagođen za normalne utičnice.

gledaj to ovako.. ako već danas postoje telefoni koji napune telefon na 80% u roku od 30 minuta... to znaci da ce vec sutra takvi automobili postojati.

misim da je veci problem sam litij koji je dosta rijedak. u usporedbi baterije telefona i baterije automobila... razlika je veoma velika.

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Volvo od 2019. izbacuje automobile na fosilna
Bitno je da hrvatska vlada prati trendove pa se rukama i nogama bori da uz naravno nova zaduzenja ponovo kupi INU :-)

Sta se tice volva i cijene netko je spomenuo, to je mozda u HR slucaj jer kod nas je bog i batina njemacki auto, sta onda naravno dovodi do manjeg uvoza i kupnje auti iz ostalih drzava a samim time im je cijena veca i naravno popravci te odrzavanje skuplje, to je i logicno jel tako?

IT Consultant
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice