Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

poruka: 28
|
čitano: 3.694
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a".
15 godina
odjavljen
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Šteta ali opet normalno da nešto ne podražava za što nema uvjete... Jedva čekam da puknem ovo na svoj mobać (doduše, nakon što se uvjerim da je koliko toliko stabilno)

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

opet za sirotinju manje 

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Srednji kaže...

opet za sirotinju manje 

 Što ti očekuješ?
L520 je uređaj star dvije godine, i još uz to je low-end, odnosno najjeftiniji mogući Windows Phone uređaj.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

nis ne ocekujem...veselim se svakom prelasku na bolje...samo komentiram...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Gledajte na to sa ''svjetle'' strane: ipak ne morate kupiti novi mobitel, kao što je to praksa kod konkurencije.

 

Pa i ovako ni sada nemaju svi sve opcije omogućene, ako gledamo po regijama.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 13:39 (kizo2703).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Osnovne stvari će biti dostupne, a za ove malo naprednije treba i napredniji HW, ni na 8.1 nisu baš sve điđe bile na Low End Lumijama,tako da ni ovo nije ništa iznenađujuče...

 
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Samo android treba memorije kao server...

Freak Show Inc.
 
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Malo radne memorije? Kako malo ako WP 8.1 radi odlično na 512 MB RAM-a. Znam jer imam 520, 822 i 930 i sva tri rade odlično (bez obzira na količinu RAM-a). Bez ikakvog laga i štekanja. Na kraju ispada da trebaš imati mobitel sa hexa/octa core CPU i 4GB RAM da pokreneš OS na njemu, a desktop OS-ovi rade bez problema i na dual core i 2GB...

 

OT: iskreno nisam očekivao da će Lumie sa 512MB RAM dobiti update na W10 ali svaka čast M$.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 16:55 (dark_wizz).
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Za razliku od Windows Phonea, Android je dizajniran tako da većinu RAM-a drži uvijek punim i tu leži njegov glavni problem.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
THK kaže...

Za razliku od Windows Phonea, Android je dizajniran tako da većinu RAM-a drži uvijek punim i tu leži njegov glavni problem.

 

To bi onda objasnilo brz odziv kojeg u slučaju androida nema! Stoka, poždere svu memoriju i onda čeka skoro 5-7 sekundi na mom S3 kad pritisnem na popis poziva. Smeće nezamislivo...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
dark_wizz ja sam imao 920, a sad 930. 920 je bila daleko stabilnija. Tj. nikad problema. Na 930 se desi da ne okrece ekran, zaboravi pogasiti GPS, trepne ekran,.... Tebi? Sto se OS-a tice, zakon. Mozda malo prezatvoren (nema mreze!!??), ali izuzetno fluidan. Ipak frend ima 520, osjeti se da je slabija. No i pocetna cijena je bila oosjeetnoo manja😊
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Brk kaže...
dark_wizz ja sam imao 920, a sad 930. 920 je bila daleko stabilnija. Tj. nikad problema. Na 930 se desi da ne okrece ekran, zaboravi pogasiti GPS, trepne ekran,.... Tebi? Sto se OS-a tice, zakon. Mozda malo prezatvoren (nema mreze!!??), ali izuzetno fluidan. Ipak frend ima 520, osjeti se da je slabija. No i pocetna cijena je bila oosjeetnoo manja😊

 a moguce je da imas seriju od 930 koja ima gresku, kao sto sam ja imao 920. (koju sam bez problema zamjenio u trgovini za drugi model) Sad imam 930 koja ferca bez ikakvih problema.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
THK kaže...

Za razliku od Windows Phonea, Android je dizajniran tako da većinu RAM-a drži uvijek punim i tu leži njegov glavni problem.

 WP, kao i svi noviji Windowsi s NT kernelom (Sedmica, Osmica, Desetka) također drži sve tekuće procese u ramu - otud i fluidnost OS-a.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Pa yebemu mater, zar nije logično da OS iskoristi što više dostupnog rama? Ja kod kuće imam 16 GB i stroj mi odmah pri paljenju "pojede" oko 4. FF nakon malo žešće ture surfanja bez pardona uzme skoro 2 GB. I treba... Ali brate misli - sve leti. A na androidu sve za popizdit sporo a pojeo je svu memoriju. Pa mater ti...

Freak Show Inc.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Friday kaže...

Pa yebemu mater, zar nije logično da OS iskoristi što više dostupnog rama? Ja kod kuće imam 16 GB i stroj mi odmah pri paljenju "pojede" oko 4. FF nakon malo žešće ture surfanja bez pardona uzme skoro 2 GB. I treba... Ali brate misli - sve leti. A na androidu sve za popizdit sporo a pojeo je svu memoriju. Pa mater ti...

 Špelac, prodaj S3 i kupi WP. 

Battlelog: MUDO_HR
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
amater_2 kaže...

 Špelac, prodaj S3 i kupi WP. 

 

Pa probao sam već od par frendova i mogu ti reći da jebeno leti!

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Friday kaže...

..uzme skoro 2 GB. I treba... Ali brate misli - sve leti. A na androidu sve za popizdit sporo a pojeo je svu memoriju. Pa mater ti...

- kizo je već natuknuo za win, dok android/linux ne 'ždere' na nivou OSa, nego su to bahate apps. Koje pak nemaju nikakve želje pomagati ili misliti na OS i ostale appse. Kad god neki linuxaš nabraja prednosti (neovisnost softa) tad zaboravlja na ovu razliku. Sve je OK dok su aplikacije pristojne... a takvih je sve manje.

WP (predpostavljam) i UbuntićOne ipak to rade optimalnije...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Meni smeta na Androidu to što drži procese u pozadini iako ja to neželim.

Primjerice otvorim neku aplikaciju i ona će raditi cijelo vrijeme u pozadini dok ručno ne ubijem proces ili restartam mobitel. 

Ima ona opcija u Developer options "Don't keep activities" ali i to je pucanj u prazno čini mi se.

 

Na screenshotu se vidi da Mail i Explorer rade 3 min nakon zatvaranja a doslovno sam otvorio i zatvorio aplikaciju

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Cromaki kaže...

Meni smeta na Androidu to što drži procese u pozadini iako ja to neželim.

Primjerice otvorim neku aplikaciju i ona će raditi cijelo vrijeme u pozadini dok ručno ne ubijem proces ili restartam mobitel. 

Ima ona opcija u Developer options "Don't keep activities" ali i to je pucanj u prazno čini mi se.

 

Na screenshotu se vidi da Mail i Explorer rade 3 min nakon zatvaranja a doslovno sam otvorio i zatvorio aplikaciju

 

 

 

 

 Ako ''ubiješ'' mail kao proces, kako ćeš dobiti notifikaciju kada ti stigne novi mail? Isto vrijedi i za većinu ostalih aplikacija..

12 godina
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

Da želim provjeriti mail, sam bi otvorio aplikaciju.

Netreba mi raditi u pozadini cijelo vrijeme i trošiti bandwith

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Friday kaže...

 

To bi onda objasnilo brz odziv kojeg u slučaju androida nema! Stoka, poždere svu memoriju i onda čeka skoro 5-7 sekundi na mom S3 kad pritisnem na popis poziva. Smeće nezamislivo...

 

nisam mogao vjerovat kad mi je brat rekal da je na svoj S3 stavil dailer app jer mu stock redovito pali po par sekunda... u kur.ac, tadašnji top model i još se zajebaval sa aplikacijom za zvanje, nešto najosnovnije na mobitelu 

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Friday kaže...

Pa yebemu mater, zar nije logično da OS iskoristi što više dostupnog rama? Ja kod kuće imam 16 GB i stroj mi odmah pri paljenju "pojede" oko 4. FF nakon malo žešće ture surfanja bez pardona uzme skoro 2 GB. I treba... Ali brate misli - sve leti. A na androidu sve za popizdit sporo a pojeo je svu memoriju. Pa mater ti...

 

ihush kaže...

- kizo je već natuknuo za win, dok android/linux ne 'ždere' na nivou OSa, nego su to bahate apps. Koje pak nemaju nikakve želje pomagati ili misliti na OS i ostale appse. Kad god neki linuxaš nabraja prednosti (neovisnost softa) tad zaboravlja na ovu razliku. Sve je OK dok su aplikacije pristojne... a takvih je sve manje.

WP (predpostavljam) i UbuntićOne ipak to rade optimalnije...

 To je ono što svaki pravi andriod propovjednik prvo kaže: ''sloboda''. Ali, za koga? Slobodne su jedino aplikacije koje rade kaj hoće!

I onda dobiješ sistem koji ima više rama i jači procesor od prosječnog PC-a otprije 5-6 godina, a radi deset puta lošije.

 

WP definitivno radi bolje, za UbuntićOne ćemo tek vidjet.

Cromaki kaže...

Da želim provjeriti mail, sam bi otvorio aplikaciju.

Netreba mi raditi u pozadini cijelo vrijeme i trošiti bandwith

 Poanta push maila na mobitelu i je da poruku dobiješ ''odmah'' kao i sms.

A ne paliti aplikaciju. Onda ti niti ne treba.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.2.2015 17:06 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
Brk kaže...
dark_wizz ja sam imao 920, a sad 930. 920 je bila daleko stabilnija. Tj. nikad problema. Na 930 se desi da ne okrece ekran, zaboravi pogasiti GPS, trepne ekran,.... Tebi? Sto se OS-a tice, zakon. Mozda malo prezatvoren (nema mreze!!??), ali izuzetno fluidan. Ipak frend ima 520, osjeti se da je slabija. No i pocetna cijena je bila oosjeetnoo manja😊

 Meni je stara 920 to radila na 8.0, na 8.1 se to popravilo. Ja nemam takvih problema na 930, ali ima frend na 925 32GB. Osjeti se da je 520 slabija, ali ne toliko jer mi seve aplikacije koje koristim na oba rade jednako. Nemam installirane nikakve igrice tako da za igranje ne mogu reći koja je razlika.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
11 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
super je to, samo ne radi to microsoft iz razloga jer nas voli, nego mu je primarni cilj povecati broj korisnika wp
da mu je cilj prodati sto veci broj novijih mobitela ko zamzungu, qurac bi oni davali 10-tku za starije modele
16 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
picajzla0707 kaže...
super je to, samo ne radi to microsoft iz razloga jer nas voli, nego mu je primarni cilj povecati broj korisnika wp
da mu je cilj prodati sto veci broj novijih mobitela ko zamzungu, qurac bi oni davali 10-tku za starije modele

 A gle, s ovako agresivnim cijenama mobitela (govorim za Lumia uređaje jer ih posjeduje M$) su napravili pravu stvar. Kod mene doma su sad svi na WP, a sve više ljudi koje poznajem prelaze na WP. Onaj početni nedostatak aplikacija je sad koliko-toliko riješen a i mobiteli su povoljni, ako ne kod nas, onda u Njemačkoj i Švicarskoj gdje obično kupujem mobitele.

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a

WP je najbolji mobilni OS na tržištu, iako radi nekog razloga ima 3% tržista. S druge strane, Windows desktop je najbolji OS na desktopu, jer ima 90% tržišta. Pa nisu valjda te stotine milijuna korisnika svi neznalice ;) 

Life is too short to remove USB safely
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
hrvooje kaže...

WP je najbolji mobilni OS na tržištu, iako radi nekog razloga ima 3% tržista. S druge strane, Windows desktop je najbolji OS na desktopu, jer ima 90% tržišta. Pa nisu valjda te stotine milijuna korisnika svi neznalice ;) 

 Mučki provokator?!

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
offline
Re: Windows 10 i za Lumije s 512 MB RAM-a
dark_wizz kaže...

Malo radne memorije? Kako malo ako WP 8.1 radi odlično na 512 MB RAM-a. Znam jer imam 520, 822 i 930 i sva tri rade odlično (bez obzira na količinu RAM-a). Bez ikakvog laga i štekanja. Na kraju ispada da trebaš imati mobitel sa hexa/octa core CPU i 4GB RAM da pokreneš OS na njemu, a desktop OS-ovi rade bez problema i na dual core i 2GB...

 

OT: iskreno nisam očekivao da će Lumie sa 512MB RAM dobiti update na W10 ali svaka čast M$.

 Ja sam očekivao da će sve lumije dobiti wp10 iz više razloga:

Zato što je to više puta natuknuto kroz razne intervjue od ljudi iz microsofta, zato što wp10 neće biti zahtjevniji od wp8.1 , jedina stvar koja može uzimati hardwerske resurse su grafičke điđamiđe, a toga će biti minimalno u novim win, ostale mogućnosti win10 su proširene opcije gdje češ moći odabrati više opcija kako želiš da ti mob funkcionira i to je to.

I treće jer si microsoft ne može priuštiti bahatost zbog malog udijela na tržištu.

A wp10 preview ću instalirati nakon i ako stigne za moju L630 nakon tjedan dva, dok pročitam jel ima kakvih problema.

 

Edit: evo dobra vijest za vlasnike L630 i L635

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-is-very-smooth-on-the-lumia-635/

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.2.2015 2:56 (crozoki).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice