Windows 7 preko 10%

poruka: 53
|
čitano: 11.366
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 preko 10%".
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%

:)

Ako Linus tako kaže, tko smo mi da proturječimo Ako Linus tako kaže, tko smo mi da proturječimo
Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 preko 10%

Još da ne koštaju kao jedna penzija možda bih i razmislia...

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
2 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%
J-man kaže...

Još da ne koštaju kao jedna penzija možda bih i razmislia...

 aj nemoj brijat......

kod mene normalno radi.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%
Neznam XP je zakon!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%

ta brojka će još rast, samo nek tako nastavi....

Dompa
14 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 preko 10%
1.Lovac kaže...
Neznam XP je zakon!

 

da isprobas sedmicu x64 nakon tjedan dana promjenio bi misljenjeSmijeh

14 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%

da li je sedmica stvarno toliko dobra, i koliko bi mi trajala baterija n a laptopu sa xp traje 4 sata

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%

Odlična je, meni traje koliko i na xp.

16 godina
offline
Windows 7 preko 10%

Pa normalno je da se tako prodaje, kada je to najbolji proizvod Microsofta u zadnje vrijeme. Jednostavno radi glatko, brzo... a ni ne izgleda loše.

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 preko 10%

Stvarno je stabilan i fluidan sistem. Svemu tome je i doprinjelo iznova napisan kod zbog ceg im skidam kapu. Koristim 7-icu od kad je predstavljena konacna verzija i jos nemam niti jednu zamjerku, stvarno super sistem. Pogotovo mi se svidja sto trosi RAM na pametan nacin. Istina je da se moze instalirat na kantu od kompa, ali moja preporuka da se ne instalira na kompove s 1 jezgrenim CPU-om - jer onda se osjeti zastajkivanje...

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%
Hmm, kad si nabavim novi komp ona će mo je isprobat vjerovatno :) ako je tako dobra kao što svi govorite.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 preko 10%

Od tih 10%, zanima me koliko je legalno kupljenih licenci nasuprot ilegalnim.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 preko 10%

Neznam što vi koji toliko hvalite i slavite Windows 7 radite u životu, no pjesma s tim Windowsima je sasvim drugačija na poligonu onih koji rade i nešto drugo osim surfanja po netu, igranja s mailom i sviranja MP3-a. Tolika gomila problema me (i nas u firmi) nije nikad zadesila ko sad kad se polako migrira na sedmicu s novim mašinama. Nedovršeni grafički driveri (i ATI i Nvidia) koji u sprezi s Aerom na više monitora rade katastrofalno na pilama od hardwarea (bez akceleracije Aera na jednom od izlaza grafe). Implementacija mrežnih protokola, alata, servisa i svega ostalog je najmutavija ikad. Trebaš jaja otegnuti dok se gigabitne mreže ne dotjeraju do propusnosti kakva i priliči gigabitu, te da konekcije budu promptne, a ne da čekaš sto godina da odeš već i na najbanalniji share. O prioritetima mreža da ne pričamo, to je sfušano do temelja i ne radi kako treba. Deficit mail clienta u OS-u iziskuje migraciju na neku alternativu iako se 90% korisnika sasvim lijepo služilo defaultnim OE-om. Sad imamo Windows Live Mail koji je zbugiran do besvijesti, i krajnje zbunjujuć za većinu korisnika s par accounta kojima sam ga poinstalirao. OK, postoje alternative, ali to je dodatnog posla za admine. i to zbog trivijalne stvari poput maila. Gotovo sve čega se čovjek dotakne iziskuje radnju-dvije više nego s XP-om. Dignem stariji MS Access s Aerom, i linkovi među tablicama su prikazani presmiješno: neznaš kud koja vodi :-) Da kupimo novi Office s mutavim sučeljem na kojeg će se ekipa trebati priviknuti, a posao stoji ? Autocad 2k9 bez specijalizirane grafe ruši se sve u 16. Zanimljivo da je sve to skupa radilo na Visti sa SP-om 1 sasvim dobro. Tucet isprobanim mrežnih kartica i dva ISDN "svojevremeno popularna" modema nemaju drivere, male web kamere i scanneri bez drivera. Ljudi moji, što je cilj ovih Windowsa ? Da pobacamo gomilu hardwearea u smeće i pokupujemo najnovije !? Ajmo dalje. Kućne mreže, HTPC. Presmiješno. Napraviti pošteni HTPC s HD televizorom oko minimuma funkcionalnih aplikacija pod sedmicom je nemoguć. OK, glavnina problema leži na leđima developera i scene. Ali to je radilo prije OK. EVR žešće izbananiran, timingi ćesme,  nepotrebno brdo smeća koje se pokreće po defaultu s OS-om, default paljenje mašine kad got se neki event dogodi (nemali je broj korisnika ostao iznenađen nasumičnim paljenjem računala bez nekog posebnog razloga - malo će njih znati to posložiti)... Hrpa sitnih glitcheva po raznoraznim alatima, osjetno sporiji odziv sučelja od Viste, a o XP-u da ne govorimo (za one koji su brži na okidaču). Presmiješno dati novce za ovaj poluproizvod. Naravno, ima i jako finih stvari; color management, pogotovo za wide gamut monitore, stabilnost, bolji firewall od ranijih Windowsa, malo dotjeranije sučelje... Pa kad već tolike mase glume MS-ove glasnogovornike i advokate Windowsa 7, da progovorimo malo i o problemima. Meni je osobno Vista sa SP1/SP2 radila puno sretnije (da se razumijemo, Vista bez SP-a iz ranih faza je bila fakat nedovršen i mutav OS). Funkcionalno sedmica nije ni približno odmakla od XP-a koliko se to potencira po medijima. Ovo je dobro vrijeme za pokupovati jeftinu Vistu po oglasnicima :-) Pokrpati ju sa SP-ima i nadogradnjama, i vozi. Da samo surfam i plivam po fejsbukovima, mailu i takvim stvarima i meni bi sedmica bila fenomenalna i vrijdna svake lipe. Valjda.

Deckard
Moj PC  
3 11 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%

ti što je hvalu su vjerovatno plačeni od ms,ja imam stari dobri xp i što njemu fali,jednostavan je za korištenje, i davati 1000 i nešto kuna za proizvod kojem još nisu izašli sp,je glupo

16 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%

Isprobao i ne valja mi, jednostavno je bloatware... previse vremena sam proveo na tweakanje (citaj tjedan i pol) i nisam bio zadovoljan rezultatom i sporinom rada na dual core laptopu sa intel gma. A ako ugasis Aero dobijes nekog frankenštajna i jednostavno je ljepše gledat xp sa skinom nego to smeće bez skina.

XP rula (vidi http://slike.hr/slike/xp_61398.jpg.html), Ubuntu će rasturat kad mu ispeglaju mušice

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%

Vista x64  top Smijeh

16 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%
deckard kaže...

Neznam što vi koji toliko hvalite i slavite Windows 7 radite u životu, no pjesma s tim Windowsima je sasvim drugačija na poligonu onih koji rade i nešto drugo osim surfanja po netu, igranja s mailom i sviranja MP3-a. Tolika gomila problema me (i nas u firmi) nije nikad zadesila ko sad kad se polako migrira na sedmicu s novim mašinama. Nedovršeni grafički driveri (i ATI i Nvidia) koji u sprezi s Aerom na više monitora rade katastrofalno na pilama od hardwarea (bez akceleracije Aera na jednom od izlaza grafe). Implementacija mrežnih protokola, alata, servisa i svega ostalog je najmutavija ikad. Trebaš jaja otegnuti dok se gigabitne mreže ne dotjeraju do propusnosti kakva i priliči gigabitu, te da konekcije budu promptne, a ne da čekaš sto godina da odeš već i na najbanalniji share. O prioritetima mreža da ne pričamo, to je sfušano do temelja i ne radi kako treba. Deficit mail clienta u OS-u iziskuje migraciju na neku alternativu iako se 90% korisnika sasvim lijepo služilo defaultnim OE-om. Sad imamo Windows Live Mail koji je zbugiran do besvijesti, i krajnje zbunjujuć za većinu korisnika s par accounta kojima sam ga poinstalirao. OK, postoje alternative, ali to je dodatnog posla za admine. i to zbog trivijalne stvari poput maila. Gotovo sve čega se čovjek dotakne iziskuje radnju-dvije više nego s XP-om. Dignem stariji MS Access s Aerom, i linkovi među tablicama su prikazani presmiješno: neznaš kud koja vodi :-) Da kupimo novi Office s mutavim sučeljem na kojeg će se ekipa trebati priviknuti, a posao stoji ? Autocad 2k9 bez specijalizirane grafe ruši se sve u 16. Zanimljivo da je sve to skupa radilo na Visti sa SP-om 1 sasvim dobro. Tucet isprobanim mrežnih kartica i dva ISDN "svojevremeno popularna" modema nemaju drivere, male web kamere i scanneri bez drivera. Ljudi moji, što je cilj ovih Windowsa ? Da pobacamo gomilu hardwearea u smeće i pokupujemo najnovije !? Ajmo dalje. Kućne mreže, HTPC. Presmiješno. Napraviti pošteni HTPC s HD televizorom oko minimuma funkcionalnih aplikacija pod sedmicom je nemoguć. OK, glavnina problema leži na leđima developera i scene. Ali to je radilo prije OK. EVR žešće izbananiran, timingi ćesme,  nepotrebno brdo smeća koje se pokreće po defaultu s OS-om, default paljenje mašine kad got se neki event dogodi (nemali je broj korisnika ostao iznenađen nasumičnim paljenjem računala bez nekog posebnog razloga - malo će njih znati to posložiti)... Hrpa sitnih glitcheva po raznoraznim alatima, osjetno sporiji odziv sučelja od Viste, a o XP-u da ne govorimo (za one koji su brži na okidaču). Presmiješno dati novce za ovaj poluproizvod. Naravno, ima i jako finih stvari; color management, pogotovo za wide gamut monitore, stabilnost, bolji firewall od ranijih Windowsa, malo dotjeranije sučelje... Pa kad već tolike mase glume MS-ove glasnogovornike i advokate Windowsa 7, da progovorimo malo i o problemima. Meni je osobno Vista sa SP1/SP2 radila puno sretnije (da se razumijemo, Vista bez SP-a iz ranih faza je bila fakat nedovršen i mutav OS). Funkcionalno sedmica nije ni približno odmakla od XP-a koliko se to potencira po medijima. Ovo je dobro vrijeme za pokupovati jeftinu Vistu po oglasnicima :-) Pokrpati ju sa SP-ima i nadogradnjama, i vozi. Da samo surfam i plivam po fejsbukovima, mailu i takvim stvarima i meni bi sedmica bila fenomenalna i vrijdna svake lipe. Valjda.

Eto ja radim u Adobinim programima (photoshop, ilustrator, dreamweaver), radim i u Mayi 09, corelu... i sve radi ko podmazano iako svi ti programi službeno ne podržavaju 7-icu. Svaku igru koju sam pokrenu radila je bez problema. Kućnu mrežu nikada nije bilo lakše umrežit.

Koristim nvidinu grafičku i nikada ama baš nikada nisam imao problema sa grafikom niti sa aero sučeljem.

 

A to što ti neke hardveri nemaju drivere nije stvar do miscoroft već do proizvođaća komponenti. Imam 3 godina staru asusovi matičnu, i mjesec dana nakon izlaska 7-ice izbacili su drivere. Isti slučaj je za razerov miš, grafičku, canonov printer i skener (sve je staro btw 3 godine).

 

Preglednost i organiziranost foldera je odlična, a pogotovo brzina cijelog os-a je vidno brža od mutave Viste, ali na isti razini xp-a.

 

hm... nikada mi se nije komp upalio nasumično, bez razloga.

 

Windows live mail je malo zbunjola. Ponekad. Svakako. Draži mi je windows mail.

 

I da, napokon color menagment!

 

I što mi je najdraže kod 7-ice je nevjerovatna stabilnost. Ne sjećam se da mi se ikada srušila od kada sam je koristio.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%

imate pravo koristite sta hocete ili win xp ili vistu ili win7. govoriti da je bilo koji od ova tri windowsa smece moze rec samo netko tko je fan maca pa eto da malo s..e po windowsima koristio sam sva tri xp me sluzio odlicno bez sp-a je bio los kao i vista ali sa sp-om su svi super kao i vista o kojoj dosta ljudi govori lose ali vista je ok windows i super je stabilna nikad bsod nisam imao ili nesto slicno tako i sa xp-om a win 7 sad imam i on je i bez sp-a odlican nikad problema sve radi super a zauzece rama pa normalno da win 7 zauzima vise pa nikako ne mogu napravit novi win sa novim tehnologijama i ocekivat da zauzima 250 rama pa to bi bilo cudno da uspiju.700 rama koliko mi zauzima nije puno uostalom tu su da ih koristim

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Windows 7 preko 10%
blackalbum kaže...

ti što je hvalu su vjerovatno plačeni od ms,ja imam stari dobri xp i što njemu fali,jednostavan je za korištenje, i davati 1000 i nešto kuna za proizvod kojem još nisu izašli sp,je glupo

da urota, mali me dnevno place sa po 50 $ da za njih sirim laziSmijeh

 

 

maxi kaže...

Od tih 10%, zanima me koliko je legalno kupljenih licenci nasuprot ilegalnim.

zar su takva pitanja uopce potrebnaCool

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%
dado8 kaže...
blackalbum kaže...

ti što je hvalu su vjerovatno plačeni od ms,ja imam stari dobri xp i što njemu fali,jednostavan je za korištenje, i davati 1000 i nešto kuna za proizvod kojem još nisu izašli sp,je glupo

da urota, mali me dnevno place sa po 50 $ da za njih sirim laziSmijeh

 

 

maxi kaže...

Od tih 10%, zanima me koliko je legalno kupljenih licenci nasuprot ilegalnim.

zar su takva pitanja uopce potrebnaCool

 

 

vjerovatno radiš u ms hrvatska

14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%

Windows 7 je najbolji widows-ov sistem do sada u svim pogledima,ukolko imate komp da 2gb ili vise widows 7 je savrsen izbor za vas!!!!Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%

kako je win 7 krenuo za godinu-dvije imat će vjerovatno preko 70 % tržišta

 

tko god kupi novi komp stavit će si sedmicu,a i neki će sa xp-a prelaziti na nju

 

vjerujem da će za 2 godine i vista i xp biti rijetko viđeni OS

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%
patch123 kaže...

kako je win 7 krenuo za godinu-dvije imat će vjerovatno preko 70 % tržišta

 

tko god kupi novi komp stavit će si sedmicu,a i neki će sa xp-a prelaziti na nju

 

vjerujem da će za 2 godine i vista i xp biti rijetko viđeni OS

to je samo zalet ,bude to malo sporije išlo do 70%

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%
blackalbum kaže...
patch123 kaže...

kako je win 7 krenuo za godinu-dvije imat će vjerovatno preko 70 % tržišta

 

tko god kupi novi komp stavit će si sedmicu,a i neki će sa xp-a prelaziti na nju

 

vjerujem da će za 2 godine i vista i xp biti rijetko viđeni OS

to je samo zalet ,bude to malo sporije išlo do 70%

win 7 je hvaljen svugdje i sigurno da će svatko tko uzima novi komp uzeti i win7

samo je pitanje koliko će se xp-ovaca odlučiti prebaciti na win7

 

uglavnom,win xp i vista će se jako slabo prodavati a stariji kompjuteri će se zamijeniti sa novima

sa starim kompjuterima odlaze i stariji operativni sistemi,xp i vista

 

samo je pitanje koliko će to potrajati,ali zasigurno će win7 zavladati svijetom OS-a

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
14 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%
Batista kaže...

Stvarno je stabilan i fluidan sistem. Svemu tome je i doprinjelo iznova napisan kod zbog ceg im skidam kapu. Koristim 7-icu od kad je predstavljena konacna verzija i jos nemam niti jednu zamjerku, stvarno super sistem. Pogotovo mi se svidja sto trosi RAM na pametan nacin. Istina je da se moze instalirat na kantu od kompa, ali moja preporuka da se ne instalira na kompove s 1 jezgrenim CPU-om - jer onda se osjeti zastajkivanje...

Pogledaj moju konfu..

Koristim Winse 7 od kad je izašao prvi RC i sve radi kao podmazano..

U RC-u se nekad znao srušit explorer, ali sada (build 7600) sve super..

Pošaljite SMS sadržaja HAITI na 67677 i osigurajte mjesec dana pitke vode za jedno dijete na Haitiju!!!
14 godina
neaktivan
offline
XP = Zakon!
Nakon ovih komentara ostajem na XP

Zakon!
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 7 preko 10%
PICART kaže...

Pa normalno je da se tako prodaje, kada je to najbolji proizvod Microsofta u zadnje vrijeme. Jednostavno radi glatko, brzo... a ni ne izgleda loše.

Windows 7 nije bas novi proizvod uopce samo pokrpana i malo nabrijana Vista, tj nije vise tak pohlepna resursa te jos neke sitnice i to je to.Cool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%
rambox kaže...
PICART kaže...

Pa normalno je da se tako prodaje, kada je to najbolji proizvod Microsofta u zadnje vrijeme. Jednostavno radi glatko, brzo... a ni ne izgleda loše.

Windows 7 nije bas novi proizvod uopce samo pokrpana i malo nabrijana Vista, tj nije vise tak pohlepna resursa te jos neke sitnice i to je to.Cool

Windows 7 uključuje brojne nove značajke, kao što su unaprijeđeni sustavi za upravljanje dodirom i prepoznavanje rukopisa, podrška za virtualne tvrdih diskova, poboljšanje performasi na višejezgrenim procesorima, poboljašane performanse u dizanju sustava. Windows 7 također dodaje podršku za korištenje više grafičkih kartica različitih proizvođača. Novi su i Windows Media Center, Gadget za Windows Media Center, poboljšane multimedijske sposobnosti, XPS čitač, ugrađen Windows PowerShell, redizajnirani kalkulator sa novim modovima Programer i Statistika, te sposobnost pretvaranja mjernih jedinica. Mnogo novih stavki dodano je i u upravljačku ploču kao što su ClearType Text Tuner, "upravitelj lozinkama", "Biometrijski uređaji", "Display Color Calibration Wizard", "Gadgets", "Recovery", "Troubleshooting", "Display"... Windows Security Center iz ranijih verzija preimenovan je u Windows Action Center.

tko želi serial od eversta nek mi se javi na pp
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 preko 10%

Kada Windows 7 dostigne 50% korisnika eto ga Windows 8 :D

Windows 7 je mnogo dobar.

Čak je u boljem stanju nego kada je XP izašao.

Pogledajte samo da je XP prošao kroz 3 service pack-a da bi sada bio dobar.

A Windows 7 je u startu stabilniji i bolji.

A to da zahteva gigu rama i 1Ghz procesor (mada rad na ispod 3Ghz se oseća slabijim) pa mislim 2009 godina je bila kada je izašao.

Naravno da će barem to zahtevati jer je 1GB danas normalno za savremene računare.

Koristio i voleo XP, ali se zaljubio u Sedmicu :D

There's no sense crying over every mistake. You just keep on trying till you run out of cake.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 preko 10%
patch123 kaže...
Windows 7 uključuje brojne nove značajke, kao što su unaprijeđeni sustavi za upravljanje dodirom i prepoznavanje rukopisa, podrška za virtualne tvrdih diskova, poboljšanje performasi na višejezgrenim procesorima, poboljašane performanse u dizanju sustava. Windows 7 također dodaje podršku za korištenje više grafičkih kartica različitih proizvođača. Novi su i Windows Media Center, Gadget za Windows Media Center, poboljšane multimedijske sposobnosti, XPS čitač, ugrađen Windows PowerShell, redizajnirani kalkulator sa novim modovima Programer i Statistika, te sposobnost pretvaranja mjernih jedinica. Mnogo novih stavki dodano je i u upravljačku ploču kao što su ClearType Text Tuner, "upravitelj lozinkama", "Biometrijski uređaji", "Display Color Calibration Wizard", "Gadgets", "Recovery", "Troubleshooting", "Display"... Windows Security Center iz ranijih verzija preimenovan je u Windows Action Center.

 kak ne kužeš da sam ja od frendovog frenda čuo da je sedmica samo pokrpana vista i onda mi nemreš ti tvrdit da nije ;)

kod mene normalno radi.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice