ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom

poruka: 8
|
čitano: 3.007
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom".
14 godina
offline
ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom

Ma strašno prizemna cijena, samo 250$ za 5 inčni HD display, 2gb rama i 16gb prostora

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom
underdog kaže...

Ma strašno prizemna cijena, samo 250$ za 5 inčni HD display, 2gb rama i 16gb prostora

 pa zar nije prizemna? 

 

ljudi po raznoraznim ducanima u Hr placaju 3-4x veću cijenu za telefone tih specifikacija, pa ne vidim da zatvaraju te ducane.

tako da ovakve komentare smatram prilicno zajedljivima

11 godina
offline
ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom

Imao sam prilike koristiti ZTE blade III. Najgori smartphone koji mi je bio u rukama. Nadam se da su napredovali od tada, ali bi svakom toplo preporučio da radije kupi lanjski flagship nego novi low ili mid range. Što se tiče ZTE-a, koliko para toliko muzike.

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
4 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom
KRISTIJANJE kaže...

Imao sam prilike koristiti ZTE blade III. Najgori smartphone koji mi je bio u rukama. Nadam se da su napredovali od tada, ali bi svakom toplo preporučio da radije kupi lanjski flagship nego novi low ili mid range. Što se tiče ZTE-a, koliko para toliko muzike.

 nisam imao nikad ZTE, ali me zanima zašto je bio najgori smartfon u tvojim rukama? Neki argumenti, nešto...

11 godina
offline
Re: ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom
skyactive kaže...
KRISTIJANJE kaže...

Imao sam prilike koristiti ZTE blade III. Najgori smartphone koji mi je bio u rukama. Nadam se da su napredovali od tada, ali bi svakom toplo preporučio da radije kupi lanjski flagship nego novi low ili mid range. Što se tiče ZTE-a, koliko para toliko muzike.

 nisam imao nikad ZTE, ali me zanima zašto je bio najgori smartfon u tvojim rukama? Neki argumenti, nešto...

Tražila prijateljica preporuku za mob. U to doba sam imao galaxy s, a taj blade III je na papiru imao sličan hardver i mislio sam da će raditi slično. Kad ono, možeš instalirati ravno dvije aplikacije do nestanka memorije. Toliko je bilo laga, odnosno hanga, da se na momente nisi mogao javiti na dolazni poziv. Ne da je bio loš, nego je bio praktički neupotrebljiv. Muka mi je bila gledati frendicu kako se muči da uopće uspostavi poziv. Današnji su vjerovatno bolji, softverski ispeglaniji no to je bio prvi, jedini i zadnji put da imam posla sa ZTE-om. Sada frendica ima LG G2 i tek sada zna što je to imati smartphone. 

 

Samo da neko ne misli da imam nešto protiv kineza. Preporučio sam frendu neki coolpad i prezadovoljan je, a drugi frend ima THL 200 i također je prezadovoljan. A ZTE može o..ebat s planeta.

jaska jaska jaskaja
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 12:03 (KRISTIJANJE).
13 godina
offline
ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom

ZTE Blade 3 je za prosječnog korisnika ništa posebno. Više manje ono što očekuješ od smartphones koji je onda bez ugovora koštao 900 kuna.

 

Ali za nekoga malo naprednijeg je taj smartphone bio genijalna kupnja. Ubrzo nakon kupnje sam prešao na CM11 ili koji već, a sad već ni sam ne znam koliko imam gore Android 4.4. Uređaj je barem duplo brži sad sa hrpom aplikacija nego prvi dan nakon kupnje na stock ROM-u.

 

Nisam provjeravao, ali ne bih se čudio da je i Lolipop dostupan za Blade 3.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom
KRISTIJANJE kaže...
skyactive kaže...
KRISTIJANJE kaže...

Imao sam prilike koristiti ZTE blade III. Najgori smartphone koji mi je bio u rukama. Nadam se da su napredovali od tada, ali bi svakom toplo preporučio da radije kupi lanjski flagship nego novi low ili mid range. Što se tiče ZTE-a, koliko para toliko muzike.

 nisam imao nikad ZTE, ali me zanima zašto je bio najgori smartfon u tvojim rukama? Neki argumenti, nešto...

Tražila prijateljica preporuku za mob. U to doba sam imao galaxy s, a taj blade III je na papiru imao sličan hardver i mislio sam da će raditi slično. Kad ono, možeš instalirati ravno dvije aplikacije do nestanka memorije. Toliko je bilo laga, odnosno hanga, da se na momente nisi mogao javiti na dolazni poziv. Ne da je bio loš, nego je bio praktički neupotrebljiv. Muka mi je bila gledati frendicu kako se muči da uopće uspostavi poziv. Današnji su vjerovatno bolji, softverski ispeglaniji no to je bio prvi, jedini i zadnji put da imam posla sa ZTE-om. Sada frendica ima LG G2 i tek sada zna što je to imati smartphone. 

 

Samo da neko ne misli da imam nešto protiv kineza. Preporučio sam frendu neki coolpad i prezadovoljan je, a drugi frend ima THL 200 i također je prezadovoljan. A ZTE može o..ebat s planeta.

 Ok, ajde da kažem nešto, bit ću iskren, a to naglašavam zato jer se bavim prodajom smartfona i to najviše kineza.

 

1. To što si mogao instalirati "dvije aplikacije" do nestanka memorije govori o tome da nisi dobro proučio specifikacije modela, kao primjerice slobodan prostor na memoriji, jer OS i dio predinstaliranih aplikacija ti uzimaju znatan dio memorije. Kod nekih telefona je to relativno mali udio, kod nekih veći udio i to nema NIKAKVE veze sa time što su ti telefoni kineski ili čak nije niti do brenda (modeli se razlikuju jedan od drugog). To se može često i ispraviti instalacijom custom ROM-a. U principu, nikad nemoj uzimati smartfon s manje od 4GB (8GB!) prostora, a vrlo poželjno i 16GB-a, što je (8GB) danas redovna pojava. 

2. Lag ti ovisi najčešće o dva faktora, a to je hardver, brzina procesora, broj jezgri, količina RAM-a ali jako puno zna ovisiti i o samoj customizaciji OS-a. zato nije čudilo da je S5 primjerice po svom izlasku "lagirao", "hangao". Loša customizacija što često nije slučaj sa kinezima, koji vrlo malo diraju u originalni, "vanilla" Android OS. 

3. Žena mi ima HTC, dakle poznati model tog branda i vjeruj mi da je lošiji od kineza koji i osobno koristim. I to ne samo po jednom parametru, već po dosta njih, uključujući i softverske probleme, lag i ovo što si naveo, količinu slobodnog prostora !. Jedino mu je kamera u slabom svjetlu bolja, ali razlog tome je i činjenica da sam ja svoj smartfon platio 100ak eura (5'', HD ready IPS, 1GB RAM-a, quad core, dakle solidni specsi). U svemu ostalome taj HTC je inferioran, čak mislim da još nema niti 4.4. OS za update...

 

Dakle, realno (no hard feelings) nisi dovoljno bio upućen u smartfone prije nego što si kupio ZTE. ZTE ima odličnih telefona, ali i onih prilično loših. THL je dobra marka ali isto ima i dobrih i lošijih modela.

 

Kinezi (ne svi, ali ima ih poprilično) su se pokazali kao odlični smartfoni, IMHO ništa lošiji od razvikanih brendova a imaju i brojne prednosti u odnosu na mnoge razvikane brendove, kao dual SIM podrška, microSD podrška (neki brand uređaji to nemaju), jeftini zamjenski dijelovi (pogotovo ako ih sam uzimaš). Zadnjih godinu dana su napravili jako puno po pitanju kvalitete izrade i svega što nude, softver (Android) znamo da je odličan.

 

E sad netko će odmahnuti rukom, otići u dućan i platiti 5x više za praktički isti, ako ne i lošiji smartfon po nekim parametrima. Stvar izbora, samo naprijed :-)

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 14:56 (skyactive).
10 godina
offline
Re: ZTE Blade S6 s 64-bitnim Snapdragonom
Hexfire kaže...

ZTE Blade 3 je za prosječnog korisnika ništa posebno. Više manje ono što očekuješ od smartphones koji je onda bez ugovora koštao 900 kuna.

 

Ali za nekoga malo naprednijeg je taj smartphone bio genijalna kupnja. Ubrzo nakon kupnje sam prešao na CM11 ili koji već, a sad već ni sam ne znam koliko imam gore Android 4.4. Uređaj je barem duplo brži sad sa hrpom aplikacija nego prvi dan nakon kupnje na stock ROM-u.

 

Nisam provjeravao, ali ne bih se čudio da je i Lolipop dostupan za Blade 3.

 

+1

Stock rom je strašno gušio taj mobitel, iako je čak i pristojno radio za osnovne stvari ako nisi ništa na njega instalirao (ni približno ovako loše kako kolega opisuje). CM11 mu je omogućavao da diše punim plućima, imao je barem 2-3 puta bolje performanse. Još si ga mogao i overclockirati. A što se tiče kvalitete izrade, praktički je neuništiv. Bolji daleko od nekih Huaweija koje sam imao.

 

A normalno da je prijateljica mogla instalirati 2 aplikacije kad je u uređaj s 4 (čitaj 2) gb prostora za pohranu nije umetnula sd karticu. Facepalm.

 

Uostalom kako znaš da je neki model bio kvalitetan i zanimljiv? Tako što na XDA zajednici eksplodira tema o njemu, a rom-ovi se samo kote. Za smeća od mobitela i tableta ne možeš naći alternativni rom ni za lijek. Za Blade 3 nema čega nema, od Cyanogena, Aurore Borealis, preko neke verzije MIUI-ja, čak je netko pokušao i neki Linux napraviti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.3.2016 8:51 (Yo Momma).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice