Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

poruka: 50
|
čitano: 6.245
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...

 Naravno da imaju po jedan Win server, no mislim da je tvoj problem tip firmi po kojima se krećeš. Odi radije u neku banku, osiguravajuće društvo ili neku drugu tvrtku koja je "mission critical" i ne žali para da to ostvari pa vidi za što koriste Win servere, a na čemu vrte core business. Možeš čak i u Hrvatskoj, a ako odeš negdje vani onda ćeš tek vidjeti pravu sliku. Jel znaš možda nekoga tko vrti Oracle u produkciji na Windowsima? {#}

 krenuo si sa brojkama odnosno udjelom windows servera u poslovnom okruženju, a s obzirom da banke spominješ (a radio sam sa njih nekoliko) koliko po tebi u jednoj tipičnoj, top 5 hr, banci ima u postotcima AIX/HP-UX/Solaris/XYZ, linux i windows servera

 

ps-znam nekoliko firmi koje vrte oracle forme na windowsima....i za ono kaj im treba to čist ok radi.....s druge strane zna se kaj je risc procesor i koje su njegove prednosti al to više nema nikakve veze sa Acerom i ovom temom

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Daleko od toga da je Google crveni križ, dapače jedna je od najprofitabilnijih firmi u IT svijetu i napada MS gdje god može.

Tek treba vidjeti gdje će MS biti na tržištu tableta, zato ne skači pred rudu, uspjeh Apple-a na tržištu tableta je došao upravo zbog koncepta koji se bitno razlikuje od PC-a (jer se radi o media consumer uređaju dakle prvedeno "uređaju za korištenje medija" tj. Interneta, muzike, filmova, igara...

Inače, s obzirom kako je prošao Android u pokušaju konkuriranja Apple-u, nije nikakvo čudo da MS sam želi napravitu tablet na kojemu će vrtitu svoj OS.
12 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Ja ne kazem da Microsoft ne mora razviti OS za tablete,ali onda neka to bude posebno OS za tablete. . .kao sta je Apple napravio,OS X i iOS

 

Windows 8 je ista kao i WIN7,osim što je dodano sučelje koje olakšava rad na Tabletima (Metro,ribbon,tipkovnica. . .etc)

 

Ja bi WIN8 nazvao AndroWin. . .polu android,polu Windows. . .

 

MICROSOFT Će požaliti ovaj OS,kao i Bill Vistu. . .

Samo će im trebati godine i godine da to priznaju. . .

 

Oni se nadaju prodaji tih tableta. . .to će teško ići. . .barem po ovoj cijeni. . .


 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Zanimljivi su mi ovi sto pricaju da Microsoft nije proizveo nijedan ozbiljan hardware. Znaci Xbox je jedan neozbiljan poduhvat. :/

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
SupremeCommander kaže...

Ne kuzim ovo. Nitko se ne buni sto Google prodaje svoj tablet (a tu i tamo i svoje mobitele) i to jos prakticki ispod cijene proizvodnje, ali je sad veliki problem sto ce MS izdati par komada svog tableta, koji ce po svemu sudeci biti odvratno skup i nikome nece konkurirati... {#}

tabletom ms cini uslugu cjelom ekosustavu, ozivljava ga a uredjaje na kojima postoji profit prodaje konkurencija... usput i ovog proizvodi konkurencija...

nexus smartphone proizvodi konkurencija, developerima je oijentiran i nije previse reklamiran...

 

gledajmo na to kao na rferentni dizajn, komercijaliziran pa neka netko uziva i u tome... uz malo dizajna :)

 

 

 

msov je uredjaj imho HIT :) cista petica, estetika, ako bude i kvalitetan.... kako da konkurencija bude bolja ? :) trebat ce truda uz MS marketing ;)

15 godina
protjeran
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
southy kaže...
cekpi kaže...

 što se tiče žabe, microsoft zadnjih trideset godina proizvodi hardver a što se tiče ostatka komentara o koracima prema dnu.....to nemam volje niti komentirat

To je zato što živiš pod staklenim zvonom koje ti servira MS sa svojom propagandom. MS je dosegao limit i samo će padati dalje jer na tržištima koja donose masu nisu uspjeli, Google sa Androidom i Apple ih gazi na tržištu mobitela, ozbiljnog tableta još nemaju, a jedino što imaju je desktop koji sve više postaje sekundaran za "korisnika vulgaris". Pred par godina sam čitao Dvorakovu kolumnu gdje je najavio MS-ov pad i da će se nakon nekoliko godina raspasti na nekoliko kompanija i za razliku od onda sad si stvarno mogu to zamisliti. Početak prema tome je već i to da su prvi put iskazali gubitak...

Nisam siguran dal ce MS propast, past na koljena i jedva se spasit i takve katastrofe...

Ali da, MSu ce strebat je**na strategija i rekonstrukcija unutar kompanije da bi se uspijesno nosio sa konkurencijom... Monopol kojeg je windows drzao svojim os-om nestaje a to zahvaljujuci oblaku, tako da ce kroz koju dekadu biti apsolutno irilevantno koji os vrtis, koja je arhitektura ili browser...

 

MS mora graditi svoj ekosustav, iteracijama os-a i dev toolova biti na vrhu otvorenih tehnologija, siriti oblak... i u konacnici postati potpuno nova kompanija :) dal to balmer moze? NE! :) al MS sigurno da...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
nek se acer prvo zamisli o kvaliteti i pouzdanosti svojih laptopa...
There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
TranceMight kaže...
southy kaže...
cekpi kaže...

 što se tiče žabe, microsoft zadnjih trideset godina proizvodi hardver a što se tiče ostatka komentara o koracima prema dnu.....to nemam volje niti komentirat

To je zato što živiš pod staklenim zvonom koje ti servira MS sa svojom propagandom....

Nisam siguran dal ce MS propast, past na koljena i jedva se spasit i takve katastrofe...

Ali da, MSu ce strebat je**na strategija i rekonstrukcija unutar kompanije da bi se uspijesno nosio sa konkurencijom... Monopol kojeg je windows drzao svojim os-om nestaje a to zahvaljujuci oblaku, tako da ce kroz koju dekadu biti apsolutno irilevantno koji os vrtis, koja je arhitektura ili browser.......

Jesi ti cuo za Azure platformu?

Ili mozda za SkyDrive i cijeli niz consumer cloud usluga koje su savrseno integrirane s novim Windows8? Kako tu MS nema strategiju? What?!

 

Naravno da je bitno koji OS vrtis, jer nijedan drugi nece imat takvu povezanost.

http://igrali.com
16 godina
odjavljen
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Revolucionaran iCloud pokrece Windows Azure

http://isvijet.com.hr
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Edge kaže...

Revolucionaran iCloud pokrece Windows Azure

predobro

 

{#}{#}{#}{#} {#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
16 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Dobri ste mi s tim Cloudom i da vise nitko nece trebat OS, tj svima ce trebat browser.
Jednom developeru je to "super" jer ce mu se Visual Studio vrtit na serveru. A gdje ce se vrtit aplikacija? Na serveru ili clientu? Zanima me vidjet i primitivnu graficku aplikaciju koja se vrti na serveru a prikazuje na clientu. Kaj bumo imali RD ili ce slati "graficke komande" clientu? Kaj bu radila sa BitBlt?
A ako se aplikacija full vrti na clientu kaj ce se nakon svakog kompajliranja exe downloadat? Ha ha ha. Volio bi vidit providera ala VIP koji nece bit na koljenima. Vec se sada prijete radi Facebooka i YouTuba.

Nemojmo zaboravit da Windowsi drze preko 90% trzista desktopa i notebooka. Ni famozni Linux ne moze prstom mrdnut koliko god da je bolji i besplatan. Serveri su prica za sebe, a pogotovo super serveri. WinServera ima dosta po manjim firmama, a veliki kupuju skupa gotova rjesenja koja su vecinom na Linuxu (postoji source pa je puno lakse optimizirat).
Na mobile platformi Android je car jer nije bilo konkurencije (WinMobile ne podrzava touch, a Apple je full zatvoren).
Ako MS na Win8 omoguci vidjet sve web stranice kao na desktopu (na x86 verziji sigurno) puno ljudi ce bacit Androide i prec na Surface. Nemojmo zaboravit na nove Atome koji ce biti treci Surface. Acer nek se buni jer nisu prstom mrdnuli da naprave nesto novo. Svi samo cekaju drugog sa mudama da napravi prvi korak.
 
2 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

@southy

 

Iskreno, nisam bio još ni u jednoj banci koja nema instaliran barem jedan Win server.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 15:52 (Trickortreat).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
Edge kaže...

Revolucionaran iCloud pokrece Windows Azure

Dovoljno receno.

 

Ne vidim sa kojim cinjenicama vi raspolazate kada tvrdite da MS nema sta da radi na polju tableta.

 

1. Imaju windows, najkoristeniji desktop OS. (Zar to nije glavno polje?)

2. Office

3. SharePoint

4. mssql

5. Hotmail

6. xbox.

 

I sad vi odpisujete ovakvu firmu?

15 godina
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Ja bih upravo to poručio svima koji žele kupiti bilo što od Microsofta. I ne dvaput nego bar osam puta + prespavati.

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Imao mis MS-ov = vrhunski proizvod, koristio MS ergonomicnu tastaturu = vrhunski proizvod, posjedujem Xbox 360 gamepad za PC = vrhunski proizvod, Windows 7 = vrhunski proizvod. Win 8 ce za tablete biti savrsen OS tako da nije MS toliko izludio. Za desktop izdaju Win 8 jer nisu se pretjerano potrosili za prebacivanje sa tableta pa ko kupi kupi. Jos kad izadje Win 8 telefon imace fino zaokruzenu ponudu.

http://vgm.tv/
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.8.2012 18:08 (dex3108).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
dex3108 kaže...

Imao mis MS-ov = vrhunski proizvod, koristio MS ergonomicnu tastaturu = vrhunski proizvod, posjedujem Xbox 360 gamepad za PC = vrhunski proizvod, Windows 7 = vrhunski proizvod. Tako da nema sta da se preispituje.

Ma samo ignoriraj trolla.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Svi znamo da Microsoft izdaje Surface kao  premium proizvod, relativno male kolicine kojemu je zadaca pokazati kako i u kojem smjeru u Microsoftu zele vidjeti W8 tablete. Takav smjer nikako ne pase Aceru koji je inace poznat kao proizvodjac low budget, cheap-ass uredjala. Ja osobno ne vjerujem da je cilj Surfacea uhvatiti market share, nego potaknut prodaju W8.

Your appointment to FEMA should be finalized within the week. I've already discussed the matter with the senator.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“

Što se Acer uopće javlja?! Proizvode jeftina low-budget smeća tako da im surface nije nikakva prijetnja osim ako Microsoft ne odluči napraviti nešto tipa nexus 7 - pristupačno i kvalitetno (nešto što je aceru potpuni paradoks). 

 

Prvi put koji sam kupio acerov laptop mi je ujedno i zadnji. 

 

Wake up, Neo. Let me show you how deep the rabitt hole goes.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
dex3108 kaže...

....., posjedujem Xbox 360 gamepad za PC = vrhunski proizvod....

Kako sam bedast, imam doma xBox i stalno navijam za njega, a kompletno sam zaboravio da ga je MS proizveo :-D

Well as for the ending - damn right I'm learning, you may ask for the door - end over end... well I hate how the clouds hide the gasps from above!
14 godina
offline
Re: Acer Microsoftu: „razmislite dvaput“
dex3108 kaže...

Imao mis MS-ov = vrhunski proizvod, koristio MS ergonomicnu tastaturu = vrhunski proizvod, posjedujem Xbox 360 gamepad za PC = vrhunski proizvod, Windows 7 = vrhunski proizvod. Win 8 ce za tablete biti savrsen OS tako da nije MS toliko izludio. Za desktop izdaju Win 8 jer nisu se pretjerano potrosili za prebacivanje sa tableta pa ko kupi kupi. Jos kad izadje Win 8 telefon imace fino zaokruzenu ponudu.

imao MS notebook wireless laser mis 7000, radio je do iteka garancije i odmah potom otkazale tipke, lijeva crkla, desna ponekad radi, ponekad ne. imao sam XBOX, proslijedio sam ga dalje u dobre ruke, gdje je naravno, a sto drugo; crko! tipkovnice, ne mogu reci, nije mi nikad legla ta ergonomija, tako da se u taj segment nisam nikad zaletio. imao sa zato livechat wireless slusalicu sa mikrofonom, prekrasan proizvod, kvaliteta zvuka solidna, jedina mu je boljka bilo to sto sam morao biti u istoj prostoriji gdje je i USB primopredajnik. napustanjem prostorije, dobivala se gratis odredjena doza sumova i isprekidanosti. pogadjate, nakon isteka garancije, USB primopredajnik, ne slusalica ili baterija, je crko!

 

toliko o mojim iskustvima sa MS hardverajem...sad, kad me netko pita, ja kazem ne hvala...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice