AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

poruka: 58
|
čitano: 7.735
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi".
12 godina
protjeran
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

No ipak mogu biti toliko skeptican da ce amd kod nas ponuditi perfomanse 970/390 za ne vise od 2000kn pošto te dvije kartice danas kostaju cca 2400kn+...dosta realna cijena s njihove strane, nije to lose no te se perfomanse prodaju vec skoro 3g! upgrade ce raditi oni koji ocigledno nisu uzeli nista iz r200/r300 serije!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Ha, ha znači ostaješ još dugo na GTX 960 2 gb 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

 Onda ne vidim zašto buš za par tjedana stavljal u ooglasnik tu svoju GTX 960 2 gb, jel tak . Fino nastaviš uživati u savršenoj grafi 

 pa gtx 960 i je savrsena u svojoj klasi ako zelis odlicne perfomasne, ultra tihu i hladnu karticu, no ja to ne zelim, zelim se i dalje igrati na 4k s 60fps-a na visokim postavkama! ovo je cisto prijelazno razdoblje zato sam je i uzeo!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Onda požuri sa prodajom jer za par tjedana kad dođe ovaj fenomanlni polaris za 200$ za svoju 2 GB karticu buš dobio kikiriki, eventualno ako naleti neki neinformirani  fanboy 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Stjepanj kaže...

No ipak mogu biti toliko skeptican da ce amd kod nas ponuditi perfomanse 970/390 za ne vise od 2000kn pošto te dvije kartice danas kostaju cca 2400kn+...dosta realna cijena s njihove strane, nije to lose no te se perfomanse prodaju vec skoro 3g! upgrade ce raditi oni koji ocigledno nisu uzeli nista iz r200/r300 serije!lp

 Haha, pa narucis iz comp-un koji ce imat Zotac 4GB za 200€ :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 13:10 (Mitch).
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Kakav je odnos ovog AMD-a prema NVIDIA GTX 770?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 14:30 (1student).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
1student kaže...

Kakav je odnos ovog AMD-a u odnosu na NVIDIA GTX 770?

 cim izade kartica znat cemo...(citaj za sveta tri kralja)

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
DarthMarkus kaže...

 Pa AMD je cijelu kampanju posvetio 2 x RX480 vs 1 x 1070/1080...

 

Koliko vidim i ti si usporedio sa svojom 290-tkom...Zašto on sad ne smije ? 

 

Naravno, nitko nije lud uzet dva starija čipa s 2Gb na uštrb jednog novog, ali čovjek ima pravo na mišljenje, bez uvrede

 Ne nije, to što se prica po forumu ne znaci da su oni to ciljali. Kao što sam rekao, htjeli su pokazati kako mozes dobit visoke performanse za 2 kartice od 200$ kao sto mozes sa jednom 1080 + trošiš manje struje. Naravno da nece bit jace 2x480, u nekim igrama mozda... AMD uopce nije ciljao na to, da je napravili bi 2x480 na istom pcbu kao sto su prije radili i dobro...

Battlelog: D3lBoy-00
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
1student kaže...

Kakav je odnos ovog AMD-a prema NVIDIA GTX 770?

 Oko 35% brza samo na papiru...vidjet cemo ingame

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2016 15:57 (Mitch).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Mitch kaže...
1student kaže...

Kakav je odnos ovog AMD-a prema NVIDIA GTX 770?

 Oko 35% brza samo na papiru...vidjet cemo ingame

gtx 970 je za 50+% jaca od gtx 770...19k bodova u 3dmarku11 daju gtx 970 i r9 290/390/Rx 480! dakle vise od 35% vs gtx 770

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Kao da je 3D mark neko mjerilo. Pokreni na GTX 770 2GB neku zahtjevniju igru sa ultra teksturama pa usporedi sa jačom karticom. 3D mark to nemože dočarati.

Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

Kao da je 3D mark neko mjerilo.

 Neki tu imaju erekcije na 3D mark rezultate, tako da bih rekao da je dosta važan.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

kao stjepko no.1 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Stjepanj kaže...
Mitch kaže...
1student kaže...

Kakav je odnos ovog AMD-a prema NVIDIA GTX 770?

 Oko 35% brza samo na papiru...vidjet cemo ingame

gtx 970 je za 50+% jaca od gtx 770...19k bodova u 3dmarku11 daju gtx 970 i r9 290/390/Rx 480! dakle vise od 35% vs gtx 770

Da, ali 3.2 TFLOPsa vs 5 TFLOPsa, u igrama je ta razlika onda manja i iznosi oko 35%.

 

Na većim rezama vjerojatno više.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Ja se jako veselim RX 480 jer već duže vrijeme želim zamijeniti svoju R9 270 za neku jaču karticu i izgleda da je ovo ta kartica. Za 2000~Kn dobijem karticu koja će mi pružiti igranje novih igara u max/high detaljima a da ne moram banku opljačkati. Jbga svi bi mi htjeli Fury/1070/1080 ali realnost je ipak drugačija u našoj državi.

Unlock the Power Within
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Istina! Ipak velika većina nas kupuje po novčaniku, a ne po performansama…
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
4mal kaže...

kao stjepko no.1 

 Ja nisam nikog imenovao, nek se sami pronađu 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

Kao da je 3D mark neko mjerilo. Pokreni na GTX 770 2GB neku zahtjevniju igru sa ultra teksturama pa usporedi sa jačom karticom. 3D mark to nemože dočarati.

 ovdje pricamo o perfomansama koje su i to kakvo svjetsko mjerilo vec 17g pomocu najpopularnijeg benchmarka! imas extrem i ultra test u 3dmarku ako ti zafali zahtjevnosti!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

U životu nisam kupio grafu po rezultatu u 3D marku i još se nisam uspio razočarati.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Arabarran kaže...
Istina! Ipak velika većina nas kupuje po novčaniku, a ne po performansama…

 

Svakih 5 godina kupim graf.karticu za 200€ - veseli me da netko (uglavnom AMD) misli i na mene.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
XXX kaže...

Više memorije ti treba u praktički svakoj novoj zahtjevnijoj igri, LOL.  Ili misliš da se 8 GB rama danas stavlja zbog marketinga  Kao što rekoh možeš se slikati sa svojim SLI-om od 2 gb rama  GTX 970 je propao slućaj u DX 12 eri 


Misliš da svaka nova igra treba 8 GB rama na grafičkoj? Ispada da će za koji mjesec trebati više rama na grafičkoj nego na matičnoj... 8 GB rama može imati smisla na jakim grafičkim karticama koje mogu vrtiti 4K, sorry, ali 480tka to nije. Isto kao što ni 660tka (bilo u SLI-u ili ne).

Zašto bi 970tka bila propali slučaj? Pošto su svi alergični na 3DMark, koji nije mjerilo, ali da okvirno neke performanse, usporedi TFLOPs-e od 480tke i 970tke pa pričaj tko je propao sluČaj.

660tka je grafička stara 4 godine, od nove grafičke u 2016oj očekujem da ima osjetno bolje performanse od dvije pretpotopne grafičke, a to ovdje baš i nije slučaj. Ako ti je to prekompliciran koncept za shvatiti onda sorry, neću te više uznemiravati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.6.2016 8:41 (Solo761).
16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...


Zašto bi 970tka bila propali slučaj? Pošto su svi alergični na 3DMark, koji nije mjerilo, ali da okvirno neke performanse, usporedi TFLOPs-e od 480tke i 970tke pa pričaj tko je propao sluČaj.

Zato jer u svim dosad izašlim DX12 igrama ima performanse na razini dosta jeftinijih AMDovih a dok joj jedna 390-ka (koja joj je cjenovna konkurencija) osjetno bježi. Neki su očekivali da će se to promijeniti novim driverima ali nVidija s njima nije dobila baš ništa za razliku od AMDa koji je još više optimizirao drivere. Ja sam se svoje 970ke riješio za pristojne novce i čekam AMD.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...
XXX kaže...

Više memorije ti treba u praktički svakoj novoj zahtjevnijoj igri, LOL.  Ili misliš da se 8 GB rama danas stavlja zbog marketinga  Kao što rekoh možeš se slikati sa svojim SLI-om od 2 gb rama  GTX 970 je propao slućaj u DX 12 eri 


Misliš da svaka nova igra treba 8 GB rama na grafičkoj? Ispada da će za koji mjesec trebati više rama na grafičkoj nego na matičnoj... 8 GB rama može imati smisla na jakim grafičkim karticama koje mogu vrtiti 4K, sorry, ali 480tka to nije. Isto kao što ni 660tka (bilo u SLI-u ili ne).

Zašto bi 970tka bila propali slučaj? Pošto su svi alergični na 3DMark, koji nije mjerilo, ali da okvirno neke performanse, usporedi TFLOPs-e od 480tke i 970tke pa pričaj tko je propao sluČaj.

660tka je grafička stara 4 godine, od nove grafičke u 2016oj očekujem da ima osjetno bolje performanse od dvije pretpotopne grafičke, a to ovdje baš i nije slučaj. Ako ti je to prekompliciran koncept za shvatiti onda sorry, neću te više uznemiravati.

 Da ali tvoje grafe imaju po 2 gb vrama i to je sada minimum za bilo kakvo igranje, nikako optimum poput 4 GB verzije. Ove od 8 GB ti trebaju ako staviš dvije u sustav za više rezolucije, ali za full HD ti sigurno treba 4 GB ...u tom smislu tvoj SLI nema nikakve budućnosti. Što se GTX 970 tiče najavili su spuštanje cijene na 300$ i to više nije grafa u interesu gamera. RX 480 4 gb po dosadašnjim najavama ju pobjeđuje uz 1/3 manju cijenu a u DX 12 apiju to cu onda već proizvodi različite klase. Guglaj, bit će ti jasnije.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Prince-Artas kaže...

Zato jer u svim dosad izašlim DX12 igrama ima performanse na razini dosta jeftinijih AMDovih a dok joj jedna 390-ka (koja joj je cjenovna konkurencija) osjetno bježi. Neki su očekivali da će se to promijeniti novim driverima ali nVidija s njima nije dobila baš ništa za razliku od AMDa koji je još više optimizirao drivere. Ja sam se svoje 970ke riješio za pristojne novce i čekam AMD.

 

Da, samo što je 970tka na tržište došla nekih 10 mjeseci prije DX12, a 390tka mjesec dana :/. Je da je 390tka varijacija na temu stare 290tke, ali mislim da je ipak bilo nekih update-a na čipu.

 

XXX kaže...

 Da ali tvoje grafe imaju po 2 gb vrama i to je sada minimum za bilo kakvo igranje, nikako optimum poput 4 GB verzije. Ove od 8 GB ti trebaju ako staviš dvije u sustav za više rezolucije, ali za full HD ti sigurno treba 4 GB ...u tom smislu tvoj SLI nema nikakve budućnosti. Što se GTX 970 tiče najavili su spuštanje cijene na 300$ i to više nije grafa u interesu gamera. RX 480 4 gb po dosadašnjim najavama ju pobjeđuje uz 1/3 manju cijenu a u DX 12 apiju to cu onda već proizvodi različite klase. Guglaj, bit će ti jasnije.

 

Ako nemam 4k monitor koliko profitiram od tih 8GB?

No i dalje vidim da se priča o kruškama i jabukama. Moj SLI (na kojega sam otišao prije godinu dana jer mi je bilo jeftinije kupiti još jednu 660tku za 800kn nego novu 960tku za 1600-1700) ni ne treba budućnost. On je već odslužio sve što je trebao, i dalje sve radi, no gledam da je polako vrijeme za upgrade jer koliko god to bilo lijepo ipak troši više struje, a i ova grafa koja je u sendviču se grije više nego kada je sama. Za GF 1070 nisam lud da dajem 4200-4500kn koliko ih cijene, a da ne govorim o 1080. Ne igram se toliko da bi ta cijena bila opravdana.


Zato mi je u prvi mah 480tka bila idealna, pretpostavljam da će čak i kod nas biti cijena ispod 2000kn, no kako vidim u testu iz članka i nije toliki skok u performansama da bi mi opravdao zajebavenje sa prodajom 660tki da bi zamjenio sa jednom 480tkom. Ako je ovo pravi test 480tke što isti još ne znamo 100%. Ne mislim da je 480tka loša kartica, samo da meni nije baš toliki boost u odnosu na 660 SLI da bi opravdao prelazak, barem po ovom testu. Da sam na jednoj 660tki ne bi bilo diskusije, ova ju sigurno odere.

16 godina
protjeran
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...
Prince-Artas kaže...

Zato jer u svim dosad izašlim DX12 igrama ima performanse na razini dosta jeftinijih AMDovih a dok joj jedna 390-ka (koja joj je cjenovna konkurencija) osjetno bježi. Neki su očekivali da će se to promijeniti novim driverima ali nVidija s njima nije dobila baš ništa za razliku od AMDa koji je još više optimizirao drivere. Ja sam se svoje 970ke riješio za pristojne novce i čekam AMD.

 

Da, samo što je 970tka na tržište došla nekih 10 mjeseci prije DX12, a 390tka mjesec dana :/. Je da je 390tka varijacija na temu stare 290tke, ali mislim da je ipak bilo nekih update-a na čipu.

 I 290ka je osjetno bolja u DX12 od 970ke. AMD je napravio osjetan pomak s driverima. 390ka je više manje rebrand 290ke samo optimiziran. GTX 970 je super DX11 grafička, hladna, tiha, odlično se kloka i tko ju je kupio nije fulao ali danas onda više nije relevantan faktor upravo zbog sakate DX12 podrške . AMDova 290 se iskazala kao future proof onima kojima ne smeta potrošnja i imaju adekvatno riješeno hlađenje.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
15 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Solo761 kaže...

 

Ako nemam 4k monitor koliko profitiram od tih 8GB?

No i dalje vidim da se priča o kruškama i jabukama. Moj SLI (na kojega sam otišao prije godinu dana jer mi je bilo jeftinije kupiti još jednu 660tku za 800kn nego novu 960tku za 1600-1700) ni ne treba budućnost. On je već odslužio sve što je trebao, i dalje sve radi, no gledam da je polako vrijeme za upgrade jer koliko god to bilo lijepo ipak troši više struje, a i ova grafa koja je u sendviču se grije više nego kada je sama. Za GF 1070 nisam lud da dajem 4200-4500kn koliko ih cijene, a da ne govorim o 1080. Ne igram se toliko da bi ta cijena bila opravdana.


Zato mi je u prvi mah 480tka bila idealna, pretpostavljam da će čak i kod nas biti cijena ispod 2000kn, no kako vidim u testu iz članka i nije toliki skok u performansama da bi mi opravdao zajebavenje sa prodajom 660tki da bi zamjenio sa jednom 480tkom. Ako je ovo pravi test 480tke što isti još ne znamo 100%. Ne mislim da je 480tka loša kartica, samo da meni nije baš toliki boost u odnosu na 660 SLI da bi opravdao prelazak, barem po ovom testu. Da sam na jednoj 660tki ne bi bilo diskusije, ova ju sigurno odere.

 Ako ti zadovoljavajuće radi, tada još čekaj. Čekaš sljedeću godinu (recimo do 1. polovice) do tada će izaći još modela grafičkih kartica i cijena će sigurno nešto pasti GTX-ici 1070 i 80, a i RX 480 i onda kupiš.

16 godina
offline
Re: AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR spe
Prince-Artas kaže...

 I 290ka je osjetno bolja u DX12 od 970ke. AMD je napravio osjetan pomak s driverima. 390ka je više manje rebrand 290ke samo optimiziran. GTX 970 je super DX11 grafička, hladna, tiha, odlično se kloka i tko ju je kupio nije fulao ali danas onda više nije relevantan faktor upravo zbog sakate DX12 podrške . AMDova 290 se iskazala kao future proof onima kojima ne smeta potrošnja i imaju adekvatno riješeno hlađenje.

 

 Meni je 660tka fajn dugo držala vodu. Zato se i ne bih bunio da upecam neku polovnu 970tku za nekih 1500kn :). Mislim da je na 970tki veći problem ona priča ako igra treba više od 3,5GB rama, pa se uspori jer zadnjih 0,5GB nije dostupno sa istom brzinom kao prvih 3,5GB.

 

Stanje oko DX12 nisam baš pratio, znam da su AMD-ove u pravilu tu brže, ali mislim da mi u praksi ne bi smetalo, ionako u pravilu igram starije igre. A i ne bi me čudilo da dio tog pada DX12 performansi ima veze i sa tih zadnjih 0,5GB i da to zato driveri ne mogu popraviti. DX12 je ipak top of the pops i to su zahtjevnije igre koje vrlo lako da mogu iskoristiti punih 4GB i onda odmah bude krc.

 

Izzy kaže...

 Ako ti zadovoljavajuće radi, tada još čekaj. Čekaš sljedeću godinu (recimo do 1. polovice) do tada će izaći još modela grafičkih kartica i cijena će sigurno nešto pasti GTX-ici 1070 i 80, a i RX 480 i onda kupiš.

 

 To mi i je ideja. Mada me svrbe ove nove :D, stara 660tka je već fajn stara. No tko zna, može se još i ovo za 480tku promjeniti, najavljuju performanse oko 5 TFLOPS, to je više i od 970tke, a definitivno više od 660tki u SLI-u, zato je malo čudno ono sa 3DMarka da je tako mala razlika između SLI 660tki i 480ice.

7 godina
neaktivan
offline
AMD Radeon RX 480 zadovoljava minimalne VR specifi

Evo vidim da ovdje nije još krenio hype train za rx 480 ice pa da natrpam malo glasina ovdje. Većina ovih ima veliku vjerojatnost da su istina jer sa više mjesta dolazi ista informacija.

 

Reference(za koje se govori da su ovaj puta pogodak) izlaze za malo više od tjedna, 4GB verzije nece biti odmah dostupne

RX 480(ovo je cijeli polaris čip, 490 će biti Vega)

4GB:199$

8GB:229$

Base clock: 1080 Mhz Boost clock:1266Mhz

Tflops:~5.7

Bez OC vuče samo 110 W(ali može povući i do 150 u nekim situacijama), u firestrike pobjeđuje 390x

 

Amd uz karticu će izdati i novi official OC tool. Ove kartice su namještene na satove koji imaju idealan omjer potrošnje i performanse pa ih je moguće jako OCat - navodno ih je velika većina stabilna na 1400 Mhz pa i više na zraku.  U dx12 okruženju navodno se mogu boriti sa 1070 icama(ne OCanim naravno). Partneri će prodavati verzije sa dodatnim 6 pinom koje će se prodavat na factory oc od 1500Mhz(ove ce navodno kostati 270-300$).

 

Ova kartica donosi mnoge novine kao što je poboljšana eliminacija nepotrebnog rada( ne obrađuje offscreen), posebnu prilagođenost streamanju i VRU jer ima prilagodbe koje smanjuju potreban rad kod tih specifičnih slučajeva, kompresija, 14nm je etc... Na konferenciji su imali nekih problema sa driverima(i nvidijnim posebnim driverima za varanje xd) ali kada su ih otklonili čak je i rx 470(košta 150$ 4GB, 180$ 8GB) usporediv sa 970 i bolji u nekim slučajevima.

Sa ovakvim brojevima većina očekuje da će 470 ice bez problema dati maksimalni doživljaj na ultra 1080p@60 što me i zanima jer nisam bogataš :D

Zbog ovakvih neprestanih nevjerovatnih glasina koje su se poklapale nastao je ogroman hype oko kartica i članci o novim glasinama skupe po 10 tisuća komentara u par sati, AMD dionice su eksplodirale u zadnja 2 mjeseca za 100% i još uvijek rastu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2016 2:29 (Kittehpwner).
 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice