Apple jedini raste u Europi

poruka: 49
|
čitano: 7.025
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple jedini raste u Europi".
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
sirka666 kaže...
grimyHR kaže...

  pod 1. nema, ne lazi, jer mogu dodavati dodatne repozitorije bez problema? naravno da ne

mac iz 2006. nije moderno racunalo

LOL.

 

Power mac iz 2004 nije moderno računalo? Nego šta je? Mobitel?

  powermac iz 2004. godine je nekada(2004.) mozda bio moderno racunalo, danas definitivno to vise nije

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

E i vama se da raspravljati oko gluposti!

 

Kakave veze ima to da li multimedijalni tableti spadaju u kompjutere ili ne sa viješću da je na tržištu računala (bez multimedijalnih tableta) jedino Apple zabilježio rast prodaje, a svi ostali pad???

 

Ono što je ovdje interesantno (i eventualno vrijedno rasprave) je činjenica da je u kriznim vremenima, kada svi samo pričaju o štednji, Apple (koji je na glasu kao firma koja prodava skupa i precijenjena računala) uspio povećati prodaju računala dok su ostali (koji prodaju jeftinija računala) prodali manje računala nego u istom razoblju prošle godine.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  powermac iz 2004. godine je nekada(2004.) mozda bio moderno racunalo, danas definitivno to vise nije

Šta je tebi definicija modernog računala?

Quad core, sli, 4gb rama?

 

Jer to po svemu je moderno računalo, loših performansi, ali moderno.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
sirka666 kaže...
grimyHR kaže...

  powermac iz 2004. godine je nekada(2004.) mozda bio moderno racunalo, danas definitivno to vise nije

Šta je tebi definicija modernog računala?

Quad core, sli, 4gb rama?

 

Jer to po svemu je moderno računalo, loših performansi, ali moderno.

  jesi ti zapeo u beskonacnoj petlji? nabrojao sam neke karakteristike toga na prethodnoj stranici

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  gle, ako ne mogu cak ni OS koji cu staviti na njega birati, ne spada u ovu kategoriju nikako, da ne pricam o nemogucnosti prosirivanja i slicno

 

Moj HD2 može vrtit 6-7 OS-a..to ga čini više računalom za razliku od drugih smartphonova koji to ne mogu? LOL

 

Što se tiče proširivanja, to je samo prednost, ne i kriterij po kojem se gleda što je računalo a što ne.

 

Na kraju krajeva, zaboli me qrac dal je moj smartphone u teoriji računalo ili ne, samo znam da na njemu mogu radit gotovo sve kao i na PC-u.

Jhva Elohim Meth.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  pod 1. nema, ne lazi, jer mogu dodavati dodatne repozitorije bez problema? naravno da ne

mac iz 2006. nije moderno racunalo

namaju bas nesto i nemaju uopce nije isto, mozes im mjenjati ram, proc, hard, a na nekima i vise, androidi mozda imaju mogucnost prosirenja karticama ali nemaju skoro nista drugo od nabrojanog tak da ne srackaj

serversko linux racunalo nema veze sa osobnim racunalima o kakvima je ovdje rijec i zamisli, na njega mozes staviti gui po izboru, znaci ima opciju, a da ne pricam o opciji izbora OS-a koje to racunalo ima

vadis stvari iz konteksta i seres bezveze

 

Prvo: dečec dragi, tak si možeš doma s roditeljima razgovarat, sa mnom (i drugim ljudima ovdje) nemoj.

 

Drugo: do sada si upotrijebio: računalo, moderno računalo i osobno računalo. istraživanje je bilo o RAČUNALIMA. ne osobnim, ne modernim. stoga ako trebaš definitrati što je računalo nemoj ulaziti u definicije podvrsta. to je kao da ideš definirati ptice preko vrapca. sve što nije malo i sivo i ne skakuće nije ptica.

 

treće: kakav repozitorij? zašto bi više repozitorija značilo je li nešto računalo ili nije?nitko nije pričao o modernim računalima. na nekim računalima (netbook...) ne možeš promijeniti ni proc (na ploči je), grafičku (isto je na ploči), hard (teško je dostupan, ili nikako, a ako rastavljaš sve skupa onda to možeš napraviti i na ipadu, ako ti je baš do toga). rekao si da računalo MORA na sebi imati windows manager ne da ga možeš staviti. to je velika razlika.

 

četvrto: na početku svoje rasprave si spominjao tablet pcije? imaju li oni sve nabrojano?

 

p.s. daj sad izmisli neku novu definiciju. ono kao mora imati DDR3 jer inače nije moderno računalo proizvedeno 2011. godine ;)

13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

proširivost je isto relativan pojam ... ekstenzije isto spadaju u to, dakle ako spojiš nešto sa kabelom ili bežično i to je proširenje. 

 

al kao što je netko gore reko, poanta je da svi padaju a apple raste ... i da apple polako ali sigurno počinje svoju vladavinu tog "post PC"  svijeta ... danas je bila i ta vijest o tome da je HP odbacio WebOS i čini se da takmaci lagano posustaju ... očekujem ponovni okršaj MSa sa Appleom ... 

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grzzi kaže...

proširivost je isto relativan pojam ... ekstenzije isto spadaju u to, dakle ako spojiš nešto sa kabelom ili bežično i to je proširenje.

 

al kao što je netko gore reko, poanta je da svi padaju a apple raste ... i da apple polako ali sigurno počinje svoju vladavinu tog "post PC"   svijeta ... danas je bila i ta vijest o tome da je HP odbacio WebOS i čini se da takmaci lagano posustaju ... očekujem ponovni okršaj MSa sa Appleom ...

  post pc svijet? lol, to nesto kao idiocracy? jer jedino tada moze apple sa svojim proizvodima biti lider...

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...
grzzi kaže...

proširivost je isto relativan pojam ... ekstenzije isto spadaju u to, dakle ako spojiš nešto sa kabelom ili bežično i to je proširenje.

 

al kao što je netko gore reko, poanta je da svi padaju a apple raste ... i da apple polako ali sigurno počinje svoju vladavinu tog "post PC"   svijeta ... danas je bila i ta vijest o tome da je HP odbacio WebOS i čini se da takmaci lagano posustaju ... očekujem ponovni okršaj MSa sa Appleom ...

  post pc svijet? lol, to nesto kao idiocracy? jer jedino tada moze apple sa svojim proizvodima biti lider...

ti očigledno nisi svjestan u kojem svijetu živiš :D

15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grzzi kaže...
grimyHR kaže...
grzzi kaže...

proširivost je isto relativan pojam ... ekstenzije isto spadaju u to, dakle ako spojiš nešto sa kabelom ili bežično i to je proširenje.

 

al kao što je netko gore reko, poanta je da svi padaju a apple raste ... i da apple polako ali sigurno počinje svoju vladavinu tog "post PC"   svijeta ... danas je bila i ta vijest o tome da je HP odbacio WebOS i čini se da takmaci lagano posustaju ... očekujem ponovni okršaj MSa sa Appleom ...

  post pc svijet? lol, to nesto kao idiocracy? jer jedino tada moze apple sa svojim proizvodima biti lider...

ti očigledno nisi svjestan u kojem svijetu živiš :D

  nazalost zivim u svijetu punom debila, koji su spremni na bilo kakve kompromise radi njihovog komfora, sto ukljucuje nestanak privatnosti, prava korisnika, smanjivanje fičra, masovno poglupljivanje itd...

ali isto tako znam u kakvom svijetu zelim zivjeti i spreman sam se boriti za njega

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 17:24 (grimyHR).
15 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

Treba gledati iz očiju korisnika. Što on radi sa kantom kući? Piše dokumente? Zabavlja se igrama? traži informacije surfajući internetom? Kontaktira sa prijateljima rodbinom preko IM servisa/društvenih mreža? Sluša muziku? Gleda video? Presnimava sadržaj sa kamere na kompjuter? Iz hobija se bavi fotografijom/muzikom/video-obradom? Piše mailove? Organizira si dan i radi podsjetnike na neke stvari?

 

Evo ja gledam kod sebe i to je otprilike to što imam instalirano od software-a na svom osobnom računalu kući. Iz računice sam izbio antiviruse/i slične programe za održavanje, jer to nije nešto što koristim jer želim nego što moram da bi mi računalo bilo sigurno/ne bi usporilo i slično.

 

Eto i sve to što sam nabrojao ja mogu sa mobitelom. Nitko ne naglasava da razlike ne postoji. Pa valjda je svima jasno da jedan photogene koji košta 1$ nema iste mogućnosti photoshopa koji dođe par tisuća kuna. Ili da je surfanje manje ugodno na 4 inča nasrpam 24'' monitora. Ali ovdje ne pričamo što je bolje a što ne, dali može obaviti funkciju.

 

Dali sa mobitelom možeš pisati dokument? Možeš. Jel možeš surfati, biti u kontaktu sa ljudima, slušati muziku/gledati video, igrati igre, mailove? Može. Evo nemože sa kamere prešaltati slike na mobitel, mada opet uz razne dodatke i to neki mobiteli mogu raditi(ako imaju utor za isti tip kartice, ili neki dodatni dio koji ima mogućnost čitanja kartica i sl.) A na kraju možete i uređivati slike/video/muziku organizirati dan i slično. 

 

I sada neka mi netko objasni zašto iz očiju korisnika mobitel nije računalo? jedine prave razlike su: mobitel ima slabiji hardver i software prilagođen za njega, znači za slabiji hardver i manji ekran. I naravno ono je telefon ima u sebi antenu za signal i treba sim karticu. Ali ja mobu obaviti iste funkcije snjim kao i sa svojom kantom, naravno ne identično ali mogu.

 

Drugi je par rukava što je nekome računalo samo ako pokreće photoshop i ako služi za održavanje mreža, za programiranje i slično. To onda nikako nije osobno računalo već poslovno, koje služi za rad. Znači profesionalna računala. Ali naravno to možeš raditi i na osobnim pa se onda tu te dve skupine spajaju. Ali to većina korisnika ne radi, njima računalo nije alat koji im je potreban za posao u takvom smislu, već je to samo proizvod koji su kupili i koriste ga za svrhu koja njima treba, pa ako je netko kupio računalo samo da bi igrao igre, što onda to nije računalo već postaje konzola?

Stoja
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

Nebi se bunio protiv macbook aira, prvenstveno jer sam siguran da bude adobe paket u cijelosti radio bez problema.

Ali s druge jeftinije se može kupiti laptop s sličnim ili boljim hardwerom. Tako da neki koji hoće OS X kupili budu Mac, a oni kojihoće Windowse ili LInux imaju ogromni izbog hardwera za kombinirati kako god bi htjeli.

Ali ono zbog čega pišem je to da se iPad čudnovato ubraja u mobilne uređaje i obična računala.

Kad se radi anketa o mobilnim uređajima iPad je tu, kad se radi anketa o "pravim" računalima, opet tu gurate iPad.

Za mene iPad ili bilokoji drugi tablet nije računalo u onom pravom smislu i gotovo. Zašto nisu? E pa prije ipada su postojali tableti s windowsima na koje se moglo instalirat svašta i da su krenuli u tom smjeru danas bi  imali tablete s jakim hardwerom ma kojem bi mogao pokrenuti photoshop, flex, after effects, ... i slični, a ne mi danas imamo tablete s jakim hardwerom  i mobilnim okrljaštenim OSevima.

Recite kaj hoćete, već vidim komentare windowsi nisu prilagođeni tabletima i bla bla bla bla...

 

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nsoul kaže...

Recite kaj hoćete, već vidim komentare windowsi nisu prilagođeni tabletima i bla bla bla bla...

 

Pa kad nisu, vidit ćemo sa osmicom šta će bit.

 

Tablet je računalo za onoga kome trebaju određene funkcije, za nekoga je to samo mobitel...

 

Uzet ću za primjer svoje roditelje, računalo koriste samo da bi pročitali novine, pogledali koji video na youtubeu i to je to...Zašto da iPad ne koriste umjesto ogromne kutije, tipkovnice, miša...

 

S druge strane, ja igram igre, i iPad mi nikako nebi moga nadomjestit "pravo" računalo. 

Opet, nekome kome treba još profesionalnije, neće biti niti dovoljno obično kućno računalo, pa će uzet nešto profesionalno s quadrro grafičkom i slično...

 

Svakom svoje ali u jednom djelu se slažem s tobom, da se iPad gura u sve, i u mobitele i u računala... u mobitele se gura zbog svoga operativnog sustava, dok se u računala stavlja zbog svoje namjene. Koliko je to pametna podjela, ne znam.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nsoul kaže...

 imali tablete s jakim hardwerom ma kojem bi mogao pokrenuti photoshop, flex, after effects, ... i slični, a ne mi danas imamo tablete s jakim hardwerom  i mobilnim okrljaštenim OSevima.

Recite kaj hoćete, već vidim komentare windowsi nisu prilagođeni tabletima i bla bla bla bla...

 

Opet ponavljam, da li je večinak korisnika koristi alat koji košta više tisuća kuna(zapravo koji je skuplji nego što danas koštaju tableti) kako bi eto u slobodnom vremenu malo uređivao slike?? Ako oćeš tablet za photoshop, onda kupi tablet sa winsima ako ih ima, bili su prije i koštali po 10k kuna i više i imali solidan hardver. To običnom korisniku ne treba, njemu će uređivač slika besplatni ili neki od par dolara raditi više nego odlično. To je problem nas balkanaca što svi smo kući photoshop majstori a koriste ga da cropaju sliku i ubaci neki efekt za sliku na facebooku, a nezna da to može i sa besplatnim editorima napraviti...

 

 

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nsoul kaže...

Nebi se bunio protiv macbook aira, prvenstveno jer sam siguran da bude adobe paket u cijelosti radio bez problema.

Ali s druge jeftinije se može kupiti laptop s sličnim ili boljim hardwerom. Tako da neki koji hoće OS X kupili budu Mac, a oni kojihoće Windowse ili LInux imaju ogromni izbog hardwera za kombinirati kako god bi htjeli.

Ali ono zbog čega pišem je to da se iPad čudnovato ubraja u mobilne uređaje i obična računala.

Kad se radi anketa o mobilnim uređajima iPad je tu, kad se radi anketa o "pravim" računalima, opet tu gurate iPad.

Za mene iPad ili bilokoji drugi tablet nije računalo u onom pravom smislu i gotovo. Zašto nisu? E pa prije ipada su postojali tableti s windowsima na koje se moglo instalirat svašta i da su krenuli u tom smjeru danas bi  imali tablete s jakim hardwerom ma kojem bi mogao pokrenuti photoshop, flex, after effects, ... i slični, a ne mi danas imamo tablete s jakim hardwerom  i mobilnim okrljaštenim OSevima.

Recite kaj hoćete, već vidim komentare windowsi nisu prilagođeni tabletima i bla bla bla bla...

 

 

Nisu. tableti (ipad) nisu računala u onom pravom smislu te riječi. nisu ni tablet pciji (oni prije ipada), a nisu ni netbookovi, nisu ni neki notebookovi, a nisu ni oni koji u sebi imaju ploču za atom procesor. teško je definirati što je računalo, a što ne ako nismo definirali sam pojam računala. maldi grimmy je pokušao, pa neslavno propao.

 

tableti s windowsima, jakom grafičkom i procesorom koji bi vrtili photoshop bi možda bili u jednoj definiciji računala, a u drugoj ne bi jer bi bila beskorisna - teški kao laptopi, grijali bi se do iznemoglosti (naravno uzimamo u obzir da imaju touchscreen), a i ne bi imali neke vajde radeći u os-u koji nije prilagođen touch screenu (kako si i sam primjetio).

 

ja osobno ne smatram mobilni os kljaštrenjem već optimizacijom. ako je netko napravio uređaj s kojim ja mogu držeći ga u jednoj ruci, prebaciti s fotića fotku, srediti je (sve color i ine korekcije), poslati je mailom i na toj fotki zaraditi (znači radeći kao profesionalac), to što takav uređaj može ili ne može vrtiti photoshop sigurno mi ne znači puno.

 

Sve ovo skupa s tabeltima i jesu/nisu računala, me podsjeća na pojavu DSLR-ova. stari fotografi su se bunili da je to zaglupljivanje, da će sada svaki idiot moći biti fotograf, da to uništava umjetnost... I bili su u pravu u svemu osim u ovom zadnjem. Puno je lakše naučiti raditi s digitalcem nego s filmom, svaki idiot može biti fotograf, ali to je samo podiglo umjetnost fotografije. jer osoba koja je vrhunski fotograf (odličan kadar, trenutak, atmosfera...) ne mora znati tehničke stvari (vezane za izradu fotografije) da bi napravio vrhunsku fotku. mogli su se koncentrirati na svoj rad, ne rad aparata.

 

opet se slično dogodilo s pojeftinjenjem aparata, pojavom kvalitetnih običnih digitalaca (ne DSLRova). profesionalci su se bunili da sada svaki idiot može biti fotograf, da je to zaglupljivanje... ovoga puta ti koji su se bunili su bili oni idioti od maloprije, koji nisu nikada savladali tehnike aparata sfilmom i njegovog razvijanja. nakon toga su došli mobiteli i odlične aplikacije koje rad ečuda od fotke. sada su ovi zadnji idioti tvrdili kako sada svaki idiot može postati fotograf, jer aplikacija radi sve umjesto njih.

 

Na kraju priče, dans imamo toliko vrhunskih fotografa koliko ih nije bilo u povijesti fotografije.... naravno to je lošije jedino za profesionalce jer je konkurenicija kudikamo veća.

 

Kakve to veze ima s tabletima? Pa recimo da su tableti ekvivalent digitalca. Svaki idiot ga može koristiti, sve je to zaglupljivanje, a profesionalci se bune. svi oni geekovi koji su umjesto vikend opijanja s prijateljima sjedili u skućenoj sobici i veselo skakali po istoj kada su uspjeli overclockat proc sada se osjećaju ugroženo. jer neki novi klinci će koristiti tablete, neki novi idioti će raditi stvari na računalima, a neće trebati njihovu pomoć (kada su se jedino osjećali bitnima) glede održavanja računala. i naravno da je takvima to zaglupljivanje, i kraj civilizacije....

 

Eto, toliko od mene. jest da je neki offotpic, ali morao sam :)

15 godina
offline
Apple jedini raste u Europi
Cijela ova tema je 'off-topic', jer se vodi rasprava o tome da li su multimedijalni tableti računala ili nisu. Naravno da jesu, ali nisu ni stolna, ni laptopi, ni netbuci, ni tablet-pc-i, nego zasebna kategorija koju ne treba "utrpavati" nigdje drugo. Zato sve ovo skupa nema previše smisla.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
Stoja kaže...

Opet ponavljam, da li je večinak korisnika koristi alat koji košta više tisuća kuna(zapravo koji je skuplji nego što danas koštaju tableti) kako bi eto u slobodnom vremenu malo uređivao slike?? Ako oćeš tablet za photoshop, onda kupi tablet sa winsima ako ih ima, bili su prije i koštali po 10k kuna i više i imali solidan hardver. To običnom korisniku ne treba, njemu će uređivač slika besplatni ili neki od par dolara raditi više nego odlično. To je problem nas balkanaca što svi smo kući photoshop majstori a koriste ga da cropaju sliku i ubaci neki efekt za sliku na facebooku, a nezna da to može i sa besplatnim editorima napraviti...

 

 

 Nisam potrošio bezveze stotine sati proveo u proučavanju tutoriala, učenju o pluginovima i efektima, skidanju video tutoriala.... za photoshop i after effects da bi sad samo u photoshopu cropao slike ili dodavao efekte na film u AE.

Slažem se tableti su odlična stvar za one koji samo surfaju, gledaju filmove, isto ko i na smartphoneu, i nikad nisam rekao da su tableti beskorisni, dapače, samo šteta kaj ne postoje dvije grane tableta, ovi obični i oni profesionalni, makar ne sumnjam da bude u skoro vrijeme adobe dostupan i na iosu i na androidu, i da bude radio perfektno, ali za sad to nije slučaj.

A dok nemam vremena, dok radim  onda bi mi tablet dobro došao za surfanje i neke sitnice.

A takvih ljudi ima dosta i zato je tablet odlična stvar.

profa31 kaže...
Nisu. tableti (ipad) nisu računala u onom pravom smislu te riječi. nisu ni tablet pciji (oni prije ipada), a nisu ni netbookovi, nisu ni neki notebookovi, a nisu ni oni koji u sebi imaju ploču za atom procesor. teško je definirati što je računalo, a što ne ako nismo definirali sam pojam računala. maldi grimmy je pokušao, pa neslavno propao.

 

tableti s windowsima, jakom grafičkom i procesorom koji bi vrtili photoshop bi možda bili u jednoj definiciji računala, a u drugoj ne bi jer bi bila beskorisna - teški kao laptopi, grijali bi se do iznemoglosti (naravno uzimamo u obzir da imaju touchscreen), a i ne bi imali neke vajde radeći u os-u koji nije prilagođen touch screenu (kako si i sam primjetio).

 

ja osobno ne smatram mobilni os kljaštrenjem već optimizacijom. ako je netko napravio uređaj s kojim ja mogu držeći ga u jednoj ruci, prebaciti s fotića fotku, srediti je (sve color i ine korekcije), poslati je mailom i na toj fotki zaraditi (znači radeći kao profesionalac), to što takav uređaj može ili ne može vrtiti photoshop sigurno mi ne znači puno.

 

Sve ovo skupa s tabeltima i jesu/nisu računala, me podsjeća na pojavu DSLR-ova. stari fotografi su se bunili da je to zaglupljivanje, da će sada svaki idiot moći biti fotograf, da to uništava umjetnost... I bili su u pravu u svemu osim u ovom zadnjem. Puno je lakše naučiti raditi s digitalcem nego s filmom, svaki idiot može biti fotograf, ali to je samo podiglo umjetnost fotografije. jer osoba koja je vrhunski fotograf (odličan kadar, trenutak, atmosfera...) ne mora znati tehničke stvari (vezane za izradu fotografije) da bi napravio vrhunsku fotku. mogli su se koncentrirati na svoj rad, ne rad aparata.

 

opet se slično dogodilo s pojeftinjenjem aparata, pojavom kvalitetnih običnih digitalaca (ne DSLRova). profesionalci su se bunili da sada svaki idiot može biti fotograf, da je to zaglupljivanje... ovoga puta ti koji su se bunili su bili oni idioti od maloprije, koji nisu nikada savladali tehnike aparata sfilmom i njegovog razvijanja. nakon toga su došli mobiteli i odlične aplikacije koje rad ečuda od fotke. sada su ovi zadnji idioti tvrdili kako sada svaki idiot može postati fotograf, jer aplikacija radi sve umjesto njih.

 

Na kraju priče, dans imamo toliko vrhunskih fotografa koliko ih nije bilo u povijesti fotografije.... naravno to je lošije jedino za profesionalce jer je konkurenicija kudikamo veća.

 

Kakve to veze ima s tabletima? Pa recimo da su tableti ekvivalent digitalca. Svaki idiot ga može koristiti, sve je to zaglupljivanje, a profesionalci se bune. svi oni geekovi koji su umjesto vikend opijanja s prijateljima sjedili u skućenoj sobici i veselo skakali po istoj kada su uspjeli overclockat proc sada se osjećaju ugroženo. jer neki novi klinci će koristiti tablete, neki novi idioti će raditi stvari na računalima, a neće trebati njihovu pomoć (kada su se jedino osjećali bitnima) glede održavanja računala. i naravno da je takvima to zaglupljivanje, i kraj civilizacije....

 

Eto, toliko od mene. jest da je neki offotpic, ali morao sam :)

 A gle današnji mobilni procesori mogu bez problema vrtit photoshop i zahtjevnije programe, to sigurno, sad još kad nvidia izbac quad-core, to bi radilo bez problema, samo da se može photoshop pokrenuti na današnjim mobilnim osevima, ili 3dmax, maya, razni produkcijski programi, audio i video...e onda bi to bio tablet, ali opet na 10" teško da bi se moglo kaj radit.

I slažem se s tobom, sve je ovo gore istina,  samo meni bi bilo draže da neku sliku uredim u photoshopu filterima, pluginovima, nego da mi neka aplikacija automatski dodaje efekte, i da ne shvatiš krivo dobro ponekad dođe automatsko uređivanje, imam na androidu takvih aplikacija koje znam koristit. I rekao sam gore tableti su odlična stvar, ali ponekad dobro dođe dobar "stari" desktop da lijepo sjedneš u fotelju, ispred tebe monitor, tipkovnica  miš i udri :))

 

Da mogu financijski imao bi i desktop računalo, i laptot i tablet.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nsoul kaže...


 

 Nisam potrošio bezveze stotine sati proveo u proučavanju tutoriala, učenju o pluginovima i efektima, skidanju video tutoriala.... za photoshop i after effects da bi sad samo u photoshopu cropao slike ili dodavao efekte na film u AE.

Slažem se tableti su odlična stvar za one koji samo surfaju, gledaju filmove, isto ko i na smartphoneu, i nikad nisam rekao da su tableti beskorisni, dapače, samo šteta kaj ne postoje dvije grane tableta, ovi obični i oni profesionalni, makar ne sumnjam da bude u skoro vrijeme adobe dostupan i na iosu i na androidu, i da bude radio perfektno, ali za sad to nije slučaj.

A dok nemam vremena, dok radim  onda bi mi tablet dobro došao za surfanje i neke sitnice.

A takvih ljudi ima dosta i zato je tablet odlična stvar.

Ja ne govorim za tebe, nego za većinu balkan korisnika kojima je photoshop jedini grafički program za korištenje. I opet, jesi li ti kupio photoshop i koliko košta? Jesi li isplatio tu cijenu sa tim satima uloženog truda? Ne napadam, čisto me zanima. 

 

Za nekoh hobistu po meni to je neisplativo, rađe uzeti besplatan gimp onda ako je već potreban jači grafički program. Jer opet ponavljam, odvojite profesionalce od običnih korisnika. Ralno obični korisnik ne treba photoshop, to je overkill, kao i da ima core i7 procesor da bi surfao netom, tableti i mobiteli su upravo to potvrdili, da ne trebaš moćan hardver da bi radili funkcije koje većina korisnika jedino i koristi...

 

 

Stoja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nsoul kaže...

 A gle današnji mobilni procesori mogu bez problema vrtit photoshop i zahtjevnije programe, to sigurno, sad još kad nvidia izbac quad-core, to bi radilo bez problema, samo da se može photoshop pokrenuti na današnjim mobilnim osevima, ili 3dmax, maya, razni produkcijski programi, audio i video...e onda bi to bio tablet, ali opet na 10" teško da bi se moglo kaj radit.

I slažem se s tobom, sve je ovo gore istina,  samo meni bi bilo draže da neku sliku uredim u photoshopu filterima, pluginovima, nego da mi neka aplikacija automatski dodaje efekte, i da ne shvatiš krivo dobro ponekad dođe automatsko uređivanje, imam na androidu takvih aplikacija koje znam koristit. I rekao sam gore tableti su odlična stvar, ali ponekad dobro dođe dobar "stari" desktop da lijepo sjedneš u fotelju, ispred tebe monitor, tipkovnica  miš i udri :))

 

Da mogu financijski imao bi i desktop računalo, i laptot i tablet.

 

slažem se s tobom. Nema teorije da ću fotku koju šaljem za naslovnicu ili kao otovrnu foktu za temu ili nešto slično raditi na ičemu manjem od mog 20" iMaca, a i to je ponekada na granici. i da ću nečiju face sređivati u nečemu slabijem od photoshopa (ili u zadnje vrijeme portrait professional studio 64) ali već sada appovi tipa filterstorm pro, photoforge2 ili photogene rade stvari s fotkom koje su dovoljne za 90% fotki koje idu u novine i magazine. da jednom će doći i neki photoshop na tablete i bit će još bolje, ali ni sada nije loša situacija,  a razvija se gotovo svakodnevno.

 

govorim o manualnom podešavanju i sređivanju svega: od contrast/brightnesa, preko levelsa, hue/saturationa do rada s layerima. počele su se čak pojavljivati i appovi koji rade s raw fotkama i oni koji sejvaju psd.... a tek je dvije godine tableta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice