I Apple kopira!

poruka: 85
|
čitano: 8.816
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Apple kopira!".
15 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti?  {#}

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
 
1 4 hvala 0
13 godina
offline
I Apple kopira!

Svaka rit dođe na šekret.

Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Kakve to veze ima s bilo cim ?

http://revohd.com
15 godina
odjavljen
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Dizajn je dizajn - riječ je o intelektualnom vlasništvu. Ako ćemo po tvojoj logici, Samsung bi svoj idući Galaxy mogao napraviti kao kopiju Iphonea5 (u milimetar) i klasificirati ga kao modni dodatak sa opcionalnom funkcijom telefoniranja i prijenosa podataka koja se aktivira naknadno, unošenjem koda koji je naljepljen sa druge strane uređaja.

 

Pošto apple iphone vodi kao smartphone a samsung galaxy kao modni dodatak, nisu glavni konkurenti i tu prema tvojoj logici nema osnove za tužbu.

 

Yeah, right.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Arnold Layne kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti?  {#}

Kakve to veze ima s bilo cim ?

{#}  Apple nije konkurent Švicarskim željeznicama. Ljudi neće iznenadno izgubiti želju za korištenjem infrastrukture Švicarskih željeznica zbog ovoga. S druge strane, kad konkurent kopira konkurenta, šteta je stvarna. Capisce?

 

Sum_of_all_fears kaže...

Dizajn je dizajn - riječ je o intelektualnom vlasništvu. Ako ćemo po tvojoj logici, Samsung bi svoj idući Galaxy mogao napraviti kao kopiju Iphonea5 (u milimetar) i klasificirati ga kao modni dodatak sa opcionalnom funkcijom telefoniranja i prijenosa podataka koja se aktivira naknadno, unošenjem koda koji je naljepljen sa druge strane uređaja.

 

Pošto apple iphone vodi kao smartphone a samsung galaxy kao modni dodatak, nisu glavni konkurenti i tu prema tvojoj logici nema osnove za tužbu.

  Ne. Nemoj se praviti glup, ne stoji ti. Nitko ne kaže da ovo nije krađa intelektualnog vlasništva. Namjene su u potpunosti drugačije i nema šanse da ovo željeznicama donese gubitak. Kada konkurent kopira konkurenta - događaju se gubitci.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 14:30 (Random.).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Volvox kaže...
McD kaže...
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

jesi

 

Volvox kaže...

Mislim da nikog nije briga, nek kopiraju, mi korisnici ćemo dobit najbolje, a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi, meni glavno da cu ja dobit najbolje na svom iphonu, briga me od kog je kopirano:)

nek kopiraju - jasno odobravanje kopiranja

  Aj pročitaj sad šta si napisao.

U mojem postu piše "jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži" i onda kao argument za to citiraš moj post gdje sam napisao "nek kopiraju".

Wtf? Koda kažeš "jesam li ja igdje rekao da su kruške zrele?" I onda kao argument uzmeš post gdje sam napisao " Jabuke su zrele".

 

pa pročitaj svoj post

"nek kopiraju (odobravaš kopiranje) a na sudu nek se rješavaju, i tako ce ovi švicarci izgubit, jer apple ima najjače odvjetnike i uvijek pobjedi (i kažeš da je dobro da ih apple tuži) briga me od kog je kopirano:) (i još potvrđuješ da je apple kopirao)"

 

odobravaš kopiranje, sam koristiš piratski software i to javno izjavljuješ, nije ti to dobro

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 14:31 (McD).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!

Odobravam kopiranje, to je istina, i to sa bilo čije strane, tako ćemo mi korisnici dobiti bolji uređaj.

Neupućen si totalno, švicarci će tužit apple, a ne apple svičarce.

Pa očito je da je kopirano, šta tu imaš potvrđivat, pa svaki normalni ljudski um bi vidio da je sat na iphonu i onaj švicarski isti.

Bruce Wayne: Why didn't you just kill me? Bane: Your punishment must be more severe
12 godina
odjavljen
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...
Arnold Layne kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Kakve to veze ima s bilo cim ?

{#}  Apple nije konkurent Švicarskim željeznicama. Ljudi neće iznenadno izgubiti želju za korištenjem infrastrukture Švicarskih željeznica zbog ovoga. S druge strane, kad konkurent kopira konkurenta, šteta je stvarna. Capisce?

 

 

svejedno nije na njihovu stetu ,ali opet zarađuju na njihovom "izumu" 

 

Patentirali su i bok

zabranjeno je koristenje makar to apple printao na kasete od jabuka

http://revohd.com
16 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Švicarska nije država u Americi,{#} kaj ne a ovo je očito kopiranje dizajna to i čorav vidi odma uglavnom ovo če Apple skupo plati to sigurno.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
rambox kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti?  {#}

Švicarska nije država u Americi,{#} kaj ne a ovo je očito kopiranje dizajna to i čorav vidi odma uglavnom ovo če Apple skupo plati to sigurno.{#}{#}

  Teško te razumjeti.

 

Ja proizvodim vrhunske automobile, ti proizvodiš zrakoplove. Ja od tebe ukradem dizajn brzinomjera. Kolika je šteta?

Ja proizvodim automobile, ti proizvodiš automobile. Ti od mene ukradeš dizajn automobila. Kolika je šteta?

 

Ako ne shvaćaš odustajem od ove teme.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
12 godina
odjavljen
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...
rambox kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Švicarska nije država u Americi,{#} kaj ne a ovo je očito kopiranje dizajna to i čorav vidi odma uglavnom ovo če Apple skupo plati to sigurno.{#}{#}

  Teško te razumjeti.

 

Ja proizvodim vrhunske automobile, ti proizvodiš zrakoplove. Ja od tebe ukradem dizajn brzinomjera. Kolika je šteta?

Ja proizvodim automobile, ti proizvodiš automobile. Ti od mene ukradeš dizajn automobila. Kolika je šteta?

 

Ako ne shvaćaš odustajem od ove teme.

Shvacamo mi dobro ,ali stvar tako ne funkcionira

http://revohd.com
15 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!
Gdje su sada svi oni glasni Samesungovi i Googlerolini dušebrižnici i eksperti za međunarodno patentno pravo s ovog foruma da nam objasne kako je nemoguće patentirati bijeli krug i crne crtice u njemu?
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 14:59 (RobertS).
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Arnold Layne kaže...
Random. kaže...
rambox kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti?  {#}

Švicarska nije država u Americi,{#} kaj ne a ovo je očito kopiranje dizajna to i čorav vidi odma uglavnom ovo če Apple skupo plati to sigurno.{#}{#}

  Teško te razumjeti.

 

Ja proizvodim vrhunske automobile, ti proizvodiš zrakoplove. Ja od tebe ukradem dizajn brzinomjera. Kolika je šteta?

Ja proizvodim automobile, ti proizvodiš automobile. Ti od mene ukradeš dizajn automobila. Kolika je šteta?

 

Ako ne shvaćaš odustajem od ove teme.

Shvacamo mi dobro ,ali stvar tako ne funkcionira

  Naravno da funkcionira. Apple će platiti siću jer je zaista povrijedio intelektualno vlasništvo ali o odštetama (damages) zbog štete nanesene željeznici ili proizvođaču satova nema govora.

 

Velike pare se zgrću na odštetama za financijsku štetu. Ovdje je financijska šteta zanemariva ili je nema.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
15 godina
offline
Re: I Apple kopira!
RobertS kaže...
Gdje su sada svi oni glasni Samesungovi i Googlerolini dušebrižnici i eksperti za međunarodno patentno pravo s ovog foruma da nam objasne kako je nemoguće patentirati bijeli krug i crne crtice u njemu?

jesi ti glup il se pravis? kolika je razlika izmedu sata i mobitela?

 

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
14 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti? {#}

Ti s time oces reci da je Samsung bio u velikom dobitku te apple u velikom gubitku zbog zaobljenih rubova?

:D
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
CroNk3r kaže...
Random. kaže...

A Švicarske željeznice i Apple su glavni konkurenti, baš kao što su Samsung i Apple glavni konkurenti?  {#}

Ti s time oces reci da je Samsung bio u velikom dobitku te apple u velikom gubitku zbog zaobljenih rubova?

  Zabij si zaobljene rubove znaš gdje. Nitko nije u minusu ali je dio kupaca otišao Samsungu. Stoga je odšteta takva kakva je (milijarde). Ovdje toga neće biti.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
12 godina
odjavljen
offline
I Apple kopira!

sigurno nije zbog zaobljenih rubova {#}

http://revohd.com
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

Pa ne mogu vjerovati da se i u ovakvom slučaju očigledne Appleove svinjarije nađe hrpa fanatičnih Apple fanboya da ga brane, i da još jedna tema u dugom nizu ode u k... sa stranicama i stranicama bezveznog prepucavanja...

 
15 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I Apple kopira!

sta se prepucavate s djecom? pustite ih neka pisu sta zele...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
I Apple kopira!

Da usporedimo ta dva sata

Švicarski sat ima običnu bijelu boju na pozadini, dok apple-ov ima "apple bijelu" koja je patentirana i koju nitko drugi ne smije koristiti jer će morati apple-u platiti odštetu za krađu intelektualne imovine.

Švicarski sat ima obične crne kazaljke, dok apple-ov ima "apple crne" kazaljke koje su tanje par mikrona od švicarskih da bi se istaknula ta apple-ova elegancija i inovativnost

Švicarski sat ima običnu crvenu sekundaru. Dok je apple morao uložiti značajna sredstva i inovativnost da bi dobio takvu POBOLJŠANU sekundaru, a tu jedinstvenu crvenu boju je dobio iscijedivši uloške stotina djevica dok nije dobio odgovarajući ton crvene. Sad je ta boja zaštićena patentom i zove se, a kako drugačije nego apple crvena.

Ako neka djevica bude ubuduće "dobila" uložak s tim tonom crvene može očekivati tužbu, a vjerojatno i proizvođač uložaka zbog zaobljenih rubova {#}

Da rezimiram: Apple-ov sat je REVOLUCIONARAN {#}

Da Bog da svi čiteri dobili rak kostiju,tako da ne mogu držati jebeni miš u ruci.Tada će imati barem malo opravdanja za varanje.
Moj PC  
32 2 hvala 9
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Risko kaže...

Pa vi zbilja ne kužite kako Apple radi... Kod njih je to krajnje jednostavno, toliko jednostavno da je možda to ljudima teško pojmiti, ali sasvim jednostavno: žele najbolje. Točka. Još jednom: NAJBOLJE!

 

Sve što rade u svojim proizvodima ide ka tome da bude najbolje. To znači dizajn bilo čega, bilo kojeg detalja raditi će se tako da bude najbolji što oni uza sav svoj trud mogu postići. A sasvim je jasno da su mnoge stvari, mnoge klasične stvari, negdje već napravljene na način da je barem ljudima u Apple-u, barem trenutno, nemoguće učiniti boljim. A njih ne zanima tko je što kada i gdje napravio, njih zanima samo to da je najbolje i to što je najbolje biti će ugrađeno u njihove proizvode bilo na ovaj ili onaj način. Licenciranje tuđih patenata, tehničkih, dizajn patenenata i sl. sasavim je uobičajena praksa. Apple je vjerojatno firma koja najviše na svijetu plaća licenci drugim firmama, jer oni posvuda skupljaju najbolje ideje i do u najmanje detalje svojih proizvoda, i to ugrađuju, za to plaćaju. Recimo već 10 godina Amazonu plaćaju za njihov pantent one-click purchase jer u Apple-u ne mogu smisliti nešto bolje, nekakav zero-click ili slično. Zato se plaća. Još godinu dana, tada patent istječe i dalje će svi moći to koristiti bez da Amazonu plaćaju niti centa.

 

Tako i sat, ako su Apple-ovi dizajneri zaključili da je to najbolji dizajn sata za njihov uređaj, ako ne mogu bolji smisliti (što je normalno, pa ne može netko, pa bio on niti Apple, smisliti baš sve do u svaku sitnicu najbolje na svijetu - ako netko drugi smisli najbolje, onda će se uzeti njihovo, bitno je samo da je u Apple-ovim uređajima to najbolje neovisno odakle dolazilo) onda će koristiti taj. Sasvim jednostavno. Pa i sami su se hvalili kako su uzeli taj predivni sat sa švicarskih željeznica, dali su puno lijepih komplimenata i ponosno ga ugradili u svoj proizvod kao i svaku drugu "najbolju stvar" koju negdje pronađu. A zašto možda ne plaćaju ništa za taj dizajn? Pa možda jednostavno zato što je njegova zaštita odavno istekla, kao što će i Amazonov one-click isteći za godinu dana, kao što će Apple-ovi patenti isteći... sve to ima rok trajanja, u tome je i poanta zaštitete intelektualnog vlasništva!! Poanta je stvaratelja nekog intelektualnog vlasništva na neko vrijeme nagraditi monopolom na to vlasništvo, ali naravno ne na beskonačno vrijeme, to bi bilo kontraproduktivno. 

Ako se tolko trude da im proizvodi budu najbolji moguci tada je vrlo tesko objasniti zasto im je iShit, pardon, iPhone takvo tesko smece od mobitela. btw, prodajni rezultati ne dokazuju nista osim da su ljudi ovce i da ce kupiti i govno ako ga zamotas u lijepi celofan i napravis dobru reklamu/senzaciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Nikola45 kaže...
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

Nebi ti trebalo biti. Ako ovako nastavi, Apple će na kraju držati sve patente i vremenom potpuno istisnuti konkurenciju. Ako do toga dođe, držat će tržište i sami sebi određivati pravila. Onda će te tek vidjeti kočenje inovativnosti. Čekat će te 20 godina za 4,3" ekran.

Kada bi to bilo točno onda bi bilo loše, ali nije točno. Apple tuži samo Android koji je čista kopija iOS-a. Kad si vidio tužbu protiv Microsofta i Windows Phonea? Nikad, jer se radi o originalnoj ideji koja nije pokradena od Apple i Apple im ne može ništa. Čak i novi surface ima naznake iPada (pogledajte samo plavu boju nove tastature, potpuno ista nijansa kao i plavi pokrov iPada, i to takva kakvu nikad do sad nisam nigdje vidio da se koristi), pa ih opet Apple ne tuži.

16 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
Random. kaže...

  Zabij si zaobljene rubove znaš gdje. Nitko nije u minusu ali je dio kupaca otišao Samsungu. Stoga je odšteta takva kakva je (milijarde). Ovdje toga neće biti.

možda dio ode kod a.pl - a, poljskog dućana mješovitom robom

gaahhh
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2012 17:15 ((s)izgoreo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
RobertS kaže...
Gdje su sada svi oni glasni Samesungovi i Googlerolini dušebrižnici i eksperti za međunarodno patentno pravo s ovog foruma da nam objasne kako je nemoguće patentirati bijeli krug i crne crtice u njemu?

Applov sat je gotovo putpuno isti, a Samsung mobitel (bilo koji) nije potpuno isti kao iPhone. Isti slucaj (kao sto je ovaj sa satom) bio bio kad bi Apple tuzio neku kinesku kompaniju koja pravi mobitele iste iPhonu.

Da je Švicarska kompanija tuzila Apple zbog sata koji je isti njihovom samo zbog crnih oznaka za brojeve to bi bilo jednako sporu Appla i Samsunga.

Potpis
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
zoki.zlikowski kaže...
Nikola45 kaže...
Volvox kaže...

Jesam li ja igdje rekao da je dobro što apple svih tuži? Samo sam rekao da meni kao korisniku je totalno svjedno dal se on tuzaka, krade itd.

Nebi ti trebalo biti. Ako ovako nastavi, Apple će na kraju držati sve patente i vremenom potpuno istisnuti konkurenciju. Ako do toga dođe, držat će tržište i sami sebi određivati pravila. Onda će te tek vidjeti kočenje inovativnosti. Čekat će te 20 godina za 4,3" ekran.

Kada bi to bilo točno onda bi bilo loše, ali nije točno. Apple tuži samo Android koji je čista kopija iOS-a. Kad si vidio tužbu protiv Microsofta i Windows Phonea? Nikad, jer se radi o originalnoj ideji koja nije pokradena od Apple i Apple im ne može ništa. Čak i novi surface ima naznake iPada (pogledajte samo plavu boju nove tastature, potpuno ista nijansa kao i plavi pokrov iPada, i to takva kakvu nikad do sad nisam nigdje vidio da se koristi), pa ih opet Apple ne tuži.

 

Microsoft je gurao tabletna računala prije 10 godina. Steve Jobs je to tada nazvao nepotrebnim uređajem.
14 godina
offline
I Apple kopira!

Što bi bilo kada bi u jednim od ovih kuća bio apple. {#}

 

Opali HVALA ↓↓↓
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Apple kopira!
Nikola45 kaže...

 

Microsoft je gurao tabletna računala prije 10 godina. Steve Jobs je to tada nazvao nepotrebnim uređajem.

 

 

I gdje je puklo? Zašto microsoft nije ustrajao u guranju? Kad je apple stvar pogurao nastala je histerija u svijetu a  svaka firma nakon toga pokušala je i sama napraviti bar jedan tablet. Zar uvijek apple mora biti motor svega? Zašto na ideju nije došao samsung, microsoft ili netko treći i krenuo u proizvodnju? U industriji izgleda nitko ništa ne radi i samo čeka appleov potez da bi mogli svi krenuti u masovno kopiranje jednog te istog uređaja...

13 godina
offline
Re: I Apple kopira!
zoki.zlikowski kaže...

Kada bi to bilo točno onda bi bilo loše, ali nije točno. Apple tuži samo Android koji je čista kopija iOS-a. Kad si vidio tužbu protiv Microsofta i Windows Phonea? Nikad, jer se radi o originalnoj ideji koja nije pokradena od Apple i Apple im ne može ništa. Čak i novi surface ima naznake iPada (pogledajte samo plavu boju nove tastature, potpuno ista nijansa kao i plavi pokrov iPada, i to takva kakvu nikad do sad nisam nigdje vidio da se koristi), pa ih opet Apple ne tuži.

Hahahahahaha. Koju si glupost izvalio.

 

Da te podsjetim na nešto, iOS 5 (i sukladno tomu i novi iOS 6 koji je naslijedio njegove mogućnosti) je čista kopija Androida, a dijelom i Windows Phonea. Notification Bar Center, ugradili mogućnost dijeljenja sadržaja na twitter (android je davno podržavao dijeljenje sa puno više od toga, ukljućujući i twitter i druge) i mnoge druge ukradene stvari.

Pogledaj malo ovdje:

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
13 godina
neaktivan
offline
Re: I Apple kopira!
movie kaže...
Nikola45 kaže...

 

Microsoft je gurao tabletna računala prije 10 godina. Steve Jobs je to tada nazvao nepotrebnim uređajem.

 

 

I gdje je puklo? Zašto microsoft nije ustrajao u guranju? Kad je apple stvar pogurao nastala je histerija u svijetu a  svaka firma nakon toga pokušala je i sama napraviti bar jedan tablet. Zar uvijek apple mora biti motor svega? Zašto na ideju nije došao samsung, microsoft ili netko treći i krenuo u proizvodnju? U industriji izgleda nitko ništa ne radi i samo čeka appleov potez da bi mogli svi krenuti u masovno kopiranje jednog te istog uređaja...

 

Nije nigdje puklo, i radili su ih tih 10 godina na XP-u, do izlaska iPada kad su se prebacili svi na Android. Kažeš, svi kopiraju Apple. Ajde napiši jedan proizvod/izum/išta od Apple-a koji nije kopiran od nekud.
13 godina
offline
I Apple kopira!

Uvijek isto... Problem sa Appleovim tužakanjem uopće nije u tome tko je što imao prije. Problem je u tome što Apple negira evoluciju. Cijeli napredak civilizacije se zasniva na tome da netko uzme postojeće riješenje i unaprijedi ga, pa netko uzme to i unaprijedi i to. Apple nije napravio posve nov proizvod sa iphoneom, već se oslanjao na cjelokupnu evoluciju mobilnih uređaja, i uz to uveo nove revolucionarne ideje. Konkurenti su pak uzeli to i unaprijedili, što je pak dovelo do toga da Apple implementira ista ili slična rješenja. Umjesto toga pokušava zaustaviti konkurenciju, a samim time i evoluciju kako bi si osigurao monopol. Što bi bilo da je Ford zabranio svima korištenje svog revolucionarnog proizvodnog procesa? Što bi bilo da je Motorola zabranila korištenje svojih revolucionarnih rješenja kojima su u osnovi i stvorili pojam mobitela kakvog ga danas po imamo? Zasigurno ne bi bilo ni iphonea. U takvom stanju stvari slide to unlock i slična rješenja su trivijalna i ne zaslužuju patent. 

Može Apple vrištati kolko god hoće da je Android ukraden proizvod ali ono što je ukradeno je osnovna ideja, dok je konačni proizvod apsolutno drugoga pristupa od Appleovoga. U svakom slučaju, jedna od ideja koja je i stvorila Apple više odgovara pojmu krađe nego bilo što za što Apple tvrdi da je ukradeno od njega (gdje su zapravo korištena rješenja koja je Apple pustio na tržište) - grafičko sučelje. 

Neka koristi tko što želi, Apple ima fantastičan ekosustav i proizvode koji su odlično zaokruženi. Samo nek se zna da neki kritiziraju Apple zbog njegova ponašanja kao korporacije a ne zato jer su fanboyi ičega drugoga. Stvarno vjerujem da bi se svi trebali zabrinuti oko toga, i ljudi koji ne prate tehnologiju jer ovakvo ponašanje postavlja opasan presedan. A kao i sve ostale ideje i ova se možda prelije i u druge industrije. (zapravo se već nešto slično dešava i u prehrambenoj industriji. Pogledati dokumentarac Food Inc. - zastrašujuće stvari) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice