Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

poruka: 87
|
čitano: 8.804
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dva iPhonea dolaze 7. rujna?".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
FlyBoy kaže...

  To ti je još u debeloj testnoj fazi.

Zapravo nakon završetka pilot testiranja uopće se neće provoditi LTE infrastruktura, niti po Zg-u niti igdje.

Ja sam u Sesvetama, praktički Zagreb, i kad sam u kući 3G je na jednoj crtici.

Pokrivenost samim 3G-om je katastrofa, o kvaliteti i jačini signala, omjeru signal/šum da i ne pričamo.

A i same su 3G mreže preopterećene. Em imaš korisnice sdata tarifama, data korisnike voice tarifa itd..

Rezultat toga je brzina od 1.5 Mbps up/down s punim 3G signalom u centru grada (Glavni kolodvor) a drugdje je i gore.

 Zašto se nebi provodila infrastruktura za LTE kad je komercijalna usluga najavljena za 2012?

Ti ovdje govoriš o 3G, a ja LTE. LTE ce znaciti dostupnost mreže neove generacije gotovo svugdje jer

se koliko znam bazira na frekvenciji koju je nekada koristio TV signal. Ugl.mnogi navode da je mnogo prodorniji.

Dakle ulaganje u 3G je manje isplativo nego u LTE. Dovođenjem LTE-a rasterecuje se postojeca 3G infrastruktura koja

ce biti dovoljna za starije uređaje koji ce u moru LTE uređaja koji dolaze s vremenom postat manjina.

 

Mislim barem bi tako trebalo biti, ako naši operateri nešto ne zeznu.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
15 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Kad bude pokrivenost 3gom bude ok, da ja mogu bilogdje napravit upload i download, a ne da čekam par minuta da mi samo bug otvori. Ili  da LTE postane dostupan u barem 90% države, onda se oblak isplati, jer do onda ni iCloud, i dropbox, ni ostale oblak usluge nemaju smisla. Druga stvar je u gradovima, ali ni to nije to, jer u Varaždinu nemam skroz HSDPA nego  imam brziu od par kilobajta. Kad dođe LTE onda može i oblak.

hobi: androidhr.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
nsoul kaže...

Kad bude pokrivenost 3gom bude ok, da ja mogu bilogdje napravit upload i download, a ne da čekam par minuta da mi samo bug otvori. Ili  da LTE postane dostupan u barem 90% države, onda se oblak isplati, jer do onda ni iCloud, i dropbox, ni ostale oblak usluge nemaju smisla. Druga stvar je u gradovima, ali ni to nije to, jer u Varaždinu nemam skroz HSDPA nego  imam brziu od par kilobajta. Kad dođe LTE onda može i oblak.

 

Mislim da bi za takve uvjete iCloud + 4-8gb unutarnje memorije trebalo biti dovoljno za normalno funkcioniranje. Stvar je sto ako se LTE uvede na većini mobova i raširi kao mreža, za daljnjim ulaganjem u 3G i nece biti neke potrebe. Osim toga i wifi lagano postaje sveprisutan..
Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Nije bas tako losa situacija,evo kod mene doma u zagorju u mjestu s 3000 stanovnika imam brzinu 6 mbit za dow i 2mbit za upload sad su uveli hdspa pocetkom ljeta prije je bilo 2mbit za down i upload,a da e pričam o istri gdje sam na ljetovanju tu je skoro svugdje 3g od 3mbit svugdje.Vi ste neki još uvijek u 2008/2009 godini sad je puno bolja situacija govorim o tmobileu.
13 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Bio jučer u Križevcima od 3G-a ni traga ni glasa!

http://www.bug.hr/forum/topic/komponente-oprema/prodaja-by-monopol/107035.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

naravno stalno upaljen 3g ne utjece na trajanje baterije

samo nan to fali, jos krace trajanje baterije i jos przenja mozga i testikalija

vruće je...
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

bit će lte polako, tek su počeli hehe (u križevcima)

ne ovisi skroz ni o operaterima, država daje koncesije, daje i uvjetuje

 

onda mi opet nemojte uletit sa pričim ne mogu loviti lte signal a imam 3G stick jer ću se otiči baciti u savu odmah hehe

 

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 15:43 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Trebat će ti novi stick {#}

Inače 3g ne troši puno više baterije, ono prebacivanje između 2g i 3g troši bateriju.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Ja u Varaždinu se spajam na 3g sa svojim Galaxyjem bez problema i zadovoljan sam, ali flat je jos daleko da bi bio kao u austriji :(

ⓑⓤⓖ░░▒▓███✰✰►◕‿◕◄✰✰███▓▒░░ⓑⓤⓖ
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
tony THE Noob kaže...

Ja u Varaždinu se spajam na 3g sa svojim Galaxyjem bez problema i zadovoljan sam, ali flat je jos daleko da bi bio kao u austriji :(

pa ja se i u Varaždinu i doma spojim na 3g bez problema, ali brzina je loša, jer za neke stvari bi trebali bar HSDPA a kojeg ne lovim svugdje, čak ni u cijelom Varaždinu ga nema.  

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

dobro ajd ja sad imam bar noćni flat na vipu dobro je puno bolje nego prije

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Sad sam tjedan dana smrdel u Austriji i činjenica je da oni dobivaju najmanje 4x više nego mi za iste pare.
U Hr ja plaćam 250kn + ono za frekvenciju + + , žena ima pretplatu za 30 € i dobila je SII za badava jer je potpisala ugovor na dvije godine isto ko i ja u T-mobile (dobil sam iphone4 jer sam imal tristo miljardi bodova)
HR pretplata 250 kn = 1 GB(flat lol), 450 minuta razgovora i 250 sms-ova.
AT(Austrija) pretplata 30 € = 4 GB(flat lol), 2000 minuta razgovora i 1000 sms-ova.
Da ne pričam o tome da mi žena zarađuje tri puta više od mene.

Na temu da rečem samo ovo. Pametno od jabuke i ko bog se bude prodavalo bolje nego krafne u pekari prek policije.
Ako Apple napravi svoju podatkovnu mrežu o čemu se šuška onda bude imal svu dobit a ne da dijeli zaradu s operaterima i Apple bi mogel sam samcati uništit sve mobilne operatere na svijetu.
Iskreno više mrzim T-mobile tak da gl Apple.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 9:54 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Ja nezz o cemu vi pricate. Ja preko tele2 koji koristi tmobile I vip infrastrukturu, hsdpa imam u 90% slucajeva. Cak sam sad u cilipima koji je na granici s roamingom i iman samo jednu od pet crtica signal...al opet imam hsdpa.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Mitch kaže...
Ja nezz o cemu vi pricate. Ja preko tele2 koji koristi tmobile I vip infrastrukturu, hsdpa imam u 90% slucajeva. Cak sam sad u cilipima koji je na granici s roamingom i iman samo jednu od pet crtica signal...al opet imam hsdpa.

Evo isprobao i ne mogu dobit HSDPA, možda ovisi o otvorenosti terena i vidljivosti.

hobi: androidhr.blogspot.com
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
nsoul kaže...
Mitch kaže...
Ja nezz o cemu vi pricate. Ja preko tele2 koji koristi tmobile I vip infrastrukturu, hsdpa imam u 90% slucajeva. Cak sam sad u cilipima koji je na granici s roamingom i iman samo jednu od pet crtica signal...al opet imam hsdpa.

Evo isprobao i ne mogu dobit HSDPA, možda ovisi o otvorenosti terena i vidljivosti.

 

A možda o mobu?LOL.
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
jpelko2 kaže...
nsoul kaže...
Mitch kaže...
Ja nezz o cemu vi pricate. Ja preko tele2 koji koristi tmobile I vip infrastrukturu, hsdpa imam u 90% slucajeva. Cak sam sad u cilipima koji je na granici s roamingom i iman samo jednu od pet crtica signal...al opet imam hsdpa.

Evo isprobao i ne mogu dobit HSDPA, možda ovisi o otvorenosti terena i vidljivosti.

 

A možda o mobu?LOL.

Pa za tvoju informaciju, nije zbog moba, proban je u homebox, tele2 net, t-mobile stick... nema kaj nije probano, na nekim mjestima ulovi hsdpa, ali mislim da nije cilj oblaka da ja sad moram hodat po ulici da ulovim hsdpa i da mogu nekaj uploadat.

hobi: androidhr.blogspot.com
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Dobro, uzmimo da je 3G, ako imaš dobru pokrivenost koristi icloud a ako nemaš zaobiđi, da li si obavezan kupiti i koristiti? nisi, kraj priče,

 

ja imam sasvim dobru pokrivenost kod sebe od vipa i mogao bi koristiti bez problema

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.8.2011 21:04 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Zanima me koji uredjaj ili njegov dolazak moze dic toliko glasina kao npr. iPhone ?
"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate&am
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
woodgamesfx kaže...
Zanima me koji uredjaj ili njegov dolazak moze dic toliko glasina kao npr. iPhone ?

  nokia n900, godinu dana su glasile kolale bespucima interneta i onda se nokia sama sebi posrala u usta, n9 isto tako, nestrpljivo pregledavanje glasina skoro godinu dana, da bi nokia izvrstan uredaj sama pokopala mlakim pristupom i guranjem u pozadinu radi wp7

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
16 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
3G ili ne je kod nas pušiona. Meni je u Austriji na hsdpa sve brže radilo nego u hr na 3G.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Oldy kaže...

Dobro, uzmimo da je 3G, ako imaš dobru pokrivenost koristi icloud a ako nemaš zaobiđi, da li si obavezan kupiti i koristiti? nisi, kraj priče,(...)

 Upravo u tom i jest stvar. Što se tice 3G-a, baš sam se prošlih dana uspio razocarat u pokrivenost njime

od strane T-mobilea na sjeveru. U jednom selu u međimurju nisam ga mogao naci ni za lijeka.

Pretpostavljam da je problem jer je granica blizu pa se lako uhvati i signal od Mađara.

 

Što se samog novog iP tice, cini se da sam upravo oko LTE-a dobro predvidio.

Ova vijest navodi kako je takav scenarij sasvim izvjestan.

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
14 godina
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Dobro ok piše glasine jel? nemam ništa protiv i da bude sa lte chipom,

 

nego se osvrčem na to da kolega kaže da je u austriji bolje pokriven, pa i ja sam u sred novog zg-a puno bolje pokriven vipom nego tim t-mobileom našim, i koristim vip, i sada   su mi čak skinuli brzine kod prelaska na novu tarifu sa uključenim noćnim flatom, i opet nije tako loše meni, iako sam prije prvog imao i duplo u downloadu ali nisam imao nego 10GB prometa a sada na pol mjeseca i blizu 50GB pa im opraštam to smanjenje brzine iako oni kažu da nisu ništa smanjili, neka brzina je pristojna i sada ali je i promet konačno pristojan zahvaljujuči noćnoj

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Jošjedan događaj koji na nekin nacin potvrđuje nagađanja o LTE-u u novim iUređajima {#}

Ne dozvolite da vas obeshrabre oni koji su razočarani životom i koji su postali gluhi za najdublje i iskonske želje svoga srca - IVAN PAVAO II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
jpelko2 kaže...
nsoul kaže...
Mitch kaže...
Ja nezz o cemu vi pricate. Ja preko tele2 koji koristi tmobile I vip infrastrukturu, hsdpa imam u 90% slucajeva. Cak sam sad u cilipima koji je na granici s roamingom i iman samo jednu od pet crtica signal...al opet imam hsdpa.

Evo isprobao i ne mogu dobit HSDPA, možda ovisi o otvorenosti terena i vidljivosti.

 

A možda o mobu?LOL.

ako mislis do polozaja antene i drzanja moba i slicno, nema sanse da je do tog jer se ne bi mijenjao protokol vec samo signal, a kad padne signal do 0% onda ide iduci protokol itd.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
14 godina
neaktivan
offline
Dva iPhonea dolaze 7. rujna?

Sve je više informacija koje ukazuju da ce Apple u ovaom ili iducem izdanju uređaja ponuditi LTE...

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
alen-c kaže...

Sve je više informacija koje ukazuju da ce Apple u ovaom ili iducem izdanju uređaja ponuditi LTE...

A ne ono ostat ce na HSDPA...pa svaki smartphone od 2. mj ove godine na dalje ima LTE

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
Mitch kaže...

A ne ono ostat ce na HSDPA...pa svaki smartphone od 2. mj ove godine na dalje ima LTE

 Nema svaki {#}A i šta vrijedi onima koji su imali kada se mreža nije ni razvila kako spada.

HTC Sensation i SGS II se smatraju najnaprednijim Android uređajima pa nemaju LTE...

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
alen-c kaže...
Mitch kaže...

A ne ono ostat ce na HSDPA...pa svaki smartphone od 2. mj ove godine na dalje ima LTE

 Nema svaki {#}A i šta vrijedi onima koji su imali kada se mreža nije ni razvila kako spada.

HTC Sensation i SGS II se smatraju najnaprednijim Android uređajima pa nemaju LTE...

sam sebi si odgovorio

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
alen-c kaže...

 Nema svaki {#}A i šta vrijedi onima koji su imali kada se mreža nije ni razvila kako spada.

HTC Sensation i SGS II se smatraju najnaprednijim Android uređajima pa nemaju LTE...

A nemaju?

http://www.gsmarena.com/htc_sensation_4g-3922.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_4g-4059.php

Samo se naravno ne prodaju kod nas.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Dva iPhonea dolaze 7. rujna?
dejo6 kaže...
alen-c kaže...

  Nema svaki  {#}A i šta vrijedi onima koji su imali kada se mreža nije ni razvila kako spada.

HTC Sensation i SGS II se smatraju najnaprednijim Android uređajima pa nemaju LTE...

A nemaju?

http://www.gsmarena.com/htc_sensation_4g-3922.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_4g-4059.php

Samo se naravno ne prodaju kod nas.

  Daj molim te, pa ti su mobiteli izasli tek prije mjesec dana.

http://www.youtube.com/watch?v=5Fm7jmkHAxs&feature=feedlik
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice