U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

poruka: 58
|
čitano: 5.371
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X".
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Ali primijeti razliku da ABS ne mozes iskljuciti a teslu mozes. Abs direktno utice na tvoju reakcija a tesla ne. Ogromna je to razlika....

Autopilot mozes porediti recimo sa Night vision kod BMW i MB-a. MOzes vidjeti u mraku da karikiramo. Da li to znaci da mozes voziti bez svjetala i ako se zakucas u drvo koje Night vision ne detektuje krij je MB i BMW ili vozac koji je glup pa ne cita upustvo. ABS stoji izmedju tebe i auta ali autopilot i NV ne. Je li testirao iko NV kao sto se testira ABS? Ne vjerujem....

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 14:11 (Torent).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

Ali primijeti razliku da ABS ne mozes iskljuciti a teslu mozes. Abs direktno utice na tvoju reakcija a tesla ne. Ogromna je to razlika....

 primjeti da abs na snigu i ledu produzuje zaustavni put i triba bi bit jednako "iskljuciv" kao i ostali sustavi... 

 

a sto se tice tesle, to sto nesto mozes iskljucit ne znaci da triba uopce bit ukljucivo... jer ako nije pouzdano, onda vridi isto ka i kondom koji moze u bilo kojem trenutku nenadano puknit - nema svrhu! pouzdajuci se u sricu, jednako tako mos i bez njega... 

8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
wifi kaže...
Torent kaže...

Ali primijeti razliku da ABS ne mozes iskljuciti a teslu mozes. Abs direktno utice na tvoju reakcija a tesla ne. Ogromna je to razlika....

 primjeti da abs na snigu i ledu produzuje zaustavni put i triba bi bit jednako "iskljuciv" kao i ostali sustavi... 

 

a sto se tice tesle, to sto nesto mozes iskljucit ne znaci da triba uopce bit ukljucivo... jer ako nije pouzdano, onda vridi isto ka i kondom koji moze u bilo kojem trenutku nenadano puknit - nema svrhu! pouzdajuci se u sricu, jednako tako mos i bez njega... 

 Ali nije iskljuciv!!!! I nemoj da te zavara ESP off. NA vrlo malom maltene zanemarivom broju modela se ESP moze potpuno iskljiciti. AKo ti svijetli ESP off on je samo malo tolerantniji ali nije iskljucen. Tesla nikad i nigdje niti jednom rijecju nije rekla da treba biti ukljuceno i po defaultu je iskljuceno. Opet napominjem ABS stoji izmedju tebe i automobila u svakom momentu a autopilot niti u jednom momentu...

I cisto da ti napomene ali vjerovatno znas  kondom moze puknuti i na kutiji pise 99,9% siguran ;)

 

BTW kako abs produzuje zaustavni put? Vec odavno nema auta koji nema ABS i ASR a ogromna vecina automobila ima i ESP serijski...

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 14:15 (Torent).
16 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Jednog dana kad ova tehnologija uznapreduje, bit će super za trenutke kad je vozač preumoran ili pripit/pijan za vožnju. Do tada će tehnologiju usavršavati ovi "test" vozači 😆
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

 Ali nije iskljuciv!!!! I nemoj da te zavara ESP off. NA vrlo malom maltene zanemarivom broju modela se ESP moze potpuno iskljiciti. AKo ti svijetli ESP off on je samo malo tolerantniji ali nije iskljucen. Tesla nikad i nigdje niti jednom rijecju nije rekla da treba biti ukljuceno i po defaultu je iskljuceno. Opet napominjem ABS stoji izmedju tebe i automobila u svakom momentu a autopilot niti u jednom momentu...

I cisto da ti napomene ali vjerovatno znas  kondom moze puknuti i na kutiji pise 99,9% siguran ;)

 

BTW kako abs produzuje zaustavni put? Vec odavno nema auta koji nema ABS i ASR a ogromna vecina automobila ima i ESP serijski...

 ne zavarava me... na glupavom renolu tog botuna vise i nema... 

 

pa problem je sto autopilot nebi ni triba bit dostupan, cak ni kao opcija, ako ne moze obavljat svoju funkciju na siguran nacin... to sto se tesla ogradjuje time sto stavi upozorenje da ruke moraju bit na volanu i vozac spreman je mrtvo slovo na papiru jer ponistava svrhu autopilota... 

 

ne znam sto pise... odavno vec ne koristim kondome, zahvaljujuci blagodatima IUD-a 

 

abs produzuje zaustavni put u odredjenim uvjetima: najevidentnije je to po snigu i ledu, uz izniman trud je vidljivo na suhom, dok svoje prave prednosti pokazuje na mokroj i neujednacenoj cesti. osnovna mu je prednost zadrzavanje mogucnosti upravljanja vozilom, ali zaustavni put ce biti kraci u pravilu samo tamo gdje pokazuje svoje prednosti. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
wifi kaže...
...

 ne zavarava me... na glupavom renolu tog botuna vise i nema... 

 

pa problem je sto autopilot nebi ni triba bit dostupan, cak ni kao opcija, ako ne moze obavljat svoju funkciju na siguran nacin... to sto se tesla ogradjuje time sto stavi upozorenje da ruke moraju bit na volanu i vozac spreman je mrtvo slovo na papiru jer ponistava svrhu autopilota... 

 

ne znam sto pise... odavno vec ne koristim kondome, zahvaljujuci blagodatima IUD-a 

 

abs produzuje zaustavni put u odredjenim uvjetima: najevidentnije je to po snigu i ledu, uz izniman trud je vidljivo na suhom, dok svoje prave prednosti pokazuje na mokroj i neujednacenoj cesti. osnovna mu je prednost zadrzavanje mogucnosti upravljanja vozilom, ali zaustavni put ce biti kraci u pravilu samo tamo gdje pokazuje svoje prednosti. 

 Ali onda i druge stvari ne bi trebale biti dostupne tipa cornering light, night vision, parking sensori, distronic radar, navigacija i sl. Mnogi su sistemi koji ce napraviti stetu jer je glupavi vozac imao svoju viziju kako trebaju funkcionisati. Nista nije idiot proof...Sorry sto koristim nazive koje koristi MB jer sam sa njima upoznat...

13 godina
online
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Mrkva do yaya 😀
16 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

 Ali onda i druge stvari ne bi trebale biti dostupne tipa cornering light, night vision, parking sensori, distronic radar, navigacija i sl. Mnogi su sistemi koji ce napraviti stetu jer je glupavi vozac imao svoju viziju kako trebaju funkcionisati. Nista nije idiot proof...Sorry sto koristim nazive koje koristi MB jer sam sa njima upoznat...

 da stvar bude komicnija, vecina tih stvari je homologirana i testirana, bar kad su auto-proizvodjaci u pitanju. to sto kinezi rade stvari koje nisu prosle ni testiranje ni homologaciju je prica za sebe, i upravo zato jesu nelegalne, od china xenona, preko china drl-ova, pa i ostalih stvari. 

 

evo, netko ti slozi ovo za auto... bili mu virova? konceptualni temelji su kao u tesle...

 

 

 

8 godina
odjavljen
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Ja ne pricam o after market sistemima vec sistemima koje dobijes serijiski ili kao dodatno opremu od proizvodjaca. Za te sisteme nema homologacije koliko ja znam.... A isto tako ne stoje izmedju vozaca i auta niti na bilo koji nacin uticu na kontrolu vozaca nad automobilom za razliku od ABS-a. O tome pricam. Porediti ABS I autopilota od tesle jednostavno nije fer...

 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Ja kupio auto sa plinom. Iz tvornice je izasao sa ugradjenim plinom - ajmo na atest...

LOL, pitam zensku na tehnickom za koji kurac moram raditi atest. Kaze ona meni "bilo kakva naknadna izmjena na autu se mora atestirati". Kazem ja njoj "ali jebeni auto je izasao sa tvornicke trake takav". Nije pomoglo, ostala je glupa...

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 3
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Ali je uredno prosao homologaciju ;)Pretpostavljam... ;)

16 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

Ali je uredno prosao homologaciju

 

 

Freak Show Inc.
16 godina
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Iznenađen sam hrabrosti ovih beta testera.

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Koji idioti, strašno.....

Kak sve uzimaju zdravo za gotovo.

U svim slučajevima 2D optička vidljivost nije mogla dati autopilotu informacije za vožnju, zato tak nagle reakcije autopilota.

Fakat su ili hrabri ili ne kuže kaj uopće autopilot radi.

Pogotovo ovaj prvi video, doslovno lik ide na uzdignuće s neravninom na cesti i očekuje da bude sve prošlo ok s autopilotom.

Ako već želi koristiti autopilot, bar nek shvati kad mora preuzeti volan.

Ali sad bude znao za ubuduće.

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2016 15:22 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Isti klinac, samo s drugim logotipom
15 godina
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

a kad će se tesla sudariti s gugleovim samoautom? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...
limitedition kaže...

Platiš pun k da budes test pilot i kad se nešto dogodi kriv si kako god okreneš.

 Izvini ali ko je u ovoj cijeloj prici platio da bude test pilot?????????????? Autopilot je besplatan i po defaultu je off. NI na koji nacine ne umanjuje funkcije auta niti mogucnost kontrole vozaca nad autom. Dobio si ga besplatno, ignorises njegovo postojanje i sve 5.

 Štima. Ali se reklamira kao feature i tko zna koliko je kupaca privučeno na taj način tom funkcijom u alfa stadiju razvoja. Sad kad se nešto desi dobiješ odgovor da si sam uključio, tj nitko te nije prisilio da koristiš. Ne čudi me to čuti od markentiškog odjela nego od populacije koja nema nikakve koristi od toga.

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Nece ti se nista desiti ako ga koristis u skladu sa upustvom. Ruke na volanu puna paznja na cestu i noge na pedalama kao sto radis i kad ga nema. U svakom momentu mozes skrenuti ili prikociti kao da ga i nema. Ni na koji nacin ti ne umanjuje mogucnost upravljanja vozilom kao da ga i nema. Isto kao sa navigacijom. Ako ti navigacija kaze da skrenes desno a ti ocima vidis da je rijeka i nema mosta skrenuces ili ne? Ako skrenes kriva je navigacija?

Naravno da te niko nije prisilio isto kao sto te niko nije prisilio da kupis teslu, da uopste kupujes bilo kakav auto. Zar jest? Je li to jedini primjer marketinga koji (mozda) navodi na krivi zakljucak?

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 9:47 (Torent).
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

To kao da daš djetetu da vozi pa držiš ruke iznad volana procjenjujući svaku reakciju s napetošću kako će prepoznati idući zavoj. Koja je onda svrha toga ako se ne mogu opustiti ? Nije ti logično uspoređivati sa navigacijom budući si koncentriran na vožnju, ne zijevaš okolo.

Nije jedini ali potencijalno opasan. No, vrijeme će pokazati.

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Zato se djeci ne daju da voze, zato buduci vozaci idu na ljekarski pregled i prolaze obuku, zato tesla za taj sistem navodi vrlo jasno kako ga treba koristiti. Zasto ti podrzumijevas da vozac treba autopilot shvatiti bukvalno da moze gledati film dok ga koristi kad u upustvu lijepo pise da to ni pod razno ne smijes raditi? Pretpostavka je majka svih zajeba. Nebitno je sta ti ii bilo ko drugi misli kako to treba funkcionistai dok ti je nekoliko puta prije nego ga pocnes koristiti lijepo receno kako ga trebas koristiti i ti moras iziricito potvrditi da si sa tim upoznat. Nije to samo radi skidanja pravne odgovornosti. Ako potvrdis da si upoznat a lijen si za procitati ko je kriv?  Ili je to balkanski mentalitet nece on meno govoriti kako cu ja voziti...A sto se tice potencijalne opasnosti koji sistem koji imas u modernom automobilu nije POTENCIJALNO OPASAN? I ABS i ASR i ESP i bilo koji drugi sistem u slucaju kvara ili neodgovarajuceg koristenja je potencijalno opasan. Pa i puknuce gume je potencijalno opasno... Po meni je to potpuno pogresna logika.

16 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

Nece ti se nista desiti ako ga koristis u skladu sa upustvom. Ruke na volanu puna paznja na cestu i noge na pedalama kao sto radis i kad ga nema. U svakom momentu mozes skrenuti ili prikociti kao da ga i nema. Ni na koji nacin ti ne umanjuje mogucnost upravljanja vozilom kao da ga i nema.

Nažalost umanjuje. Ljudi nisu dobri u nadziranju, moraju aktivno sudjelovati. Koncentracija i vrijeme reakcije opada kad samo pasivno nadgledaš.

 

Vidiš to i na ovim filmićima gore kako ljudi iako praktički vise nad volanom ostanu prilično zatečeni u trenutku kad moraju preuzeti upravljanje.

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
neaktivan
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Opet mi ne odgovarš. Koja je svrha samoupravljivosti ako moram imati ruke na volanu i biti 100% koncentriran?

Kakvo je ovo blesavo uspoređivanje abs-a, eps-a s ovim? Potencijalna greška ovih sustava je možda milijunima puta manja nego ovog "autopilota". Kad si zadnji put pročitao naslov da je netko najba zbog abs-a? A svako vozilo ga ima???  Najbolje da ni pojas ne koristiš po svojoj logici.

Give a man a mask and he will show you his true face
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
SupremeCommander kaže...
Torent kaže...

Nece ti se nista desiti ako ga koristis u skladu sa upustvom. Ruke na volanu puna paznja na cestu i noge na pedalama kao sto radis i kad ga nema. U svakom momentu mozes skrenuti ili prikociti kao da ga i nema. Ni na koji nacin ti ne umanjuje mogucnost upravljanja vozilom kao da ga i nema.

Nažalost umanjuje. Ljudi nisu dobri u nadziranju, moraju aktivno sudjelovati. Koncentracija i vrijeme reakcije opada kad samo pasivno nadgledaš.

 

Vidiš to i na ovim filmićima gore kako ljudi iako praktički vise nad volanom ostanu prilično zatečeni u trenutku kad moraju preuzeti upravljanje.

 

 

 Ali to je ljudska greska a ne greska sistema.

limitedition kaže...

Opet mi ne odgovarš. Koja je svrha samoupravljivosti ako moram imati ruke na volanu i biti 100% koncentriran?

Kakvo je ovo blesavo uspoređivanje abs-a, eps-a s ovim? Potencijalna greška ovih sustava je možda milijunima puta manja nego ovog "autopilota". Kad si zadnji put pročitao naslov da je netko najba zbog abs-a? A svako vozilo ga ima???  Najbolje da ni pojas ne koristiš po svojoj logici.

 ista svrha kao i tempomata. Da ti olaksa duge voznje. Poredim zato sto si ti rekao POTENCIJALNA opasnost a ja ti naveo koji su svi sistemi POTENCIJANA opasnost. Potencijalna greska ovih sistema moze znaciti da ostanes bez kocnica npr. Ako ne citas u novinama ne znaci da se nije desilo. Pojavljivanje u novinama nije nikakvo mjerilo bitnosti nekog dogadjaja. Mislis da bi ovo bilo u novinama da nije u pitanju Tesla? Daj mi molim te kako si izracunao ovo milijun puta manja. Potencijalna greska na sistemima koje ne mozes iskljuciti i koji direktno uticu na stepen kontrole nad vozilom je veca nego greska sistema koja ne umanjuje tvoju kontrolu nad vozilom. Autopilot, navigacija tempomat ne stoje izmedju tebe i vozila dok ABS ASR BAS ESP i sl stoje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.7.2016 12:31 (Torent).
11 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Friday kaže...

Treba to smece ugasiti dok ne bude 100% pouzdano. Kad hardver bude bolji, algoritmi napredniji neka nas vozaju ti botovi kako hoce, do onda zajebi pricu...

 

Na njihovu sreću, imaju dovoljno kmetova koji su i dalje voljni platiti sudjelovanje u beta-testing programu tih njihovih naprava.

11 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
limitedition kaže...

Opet mi ne odgovarš. Koja je svrha samoupravljivosti ako moram imati ruke na volanu i biti 100% koncentriran?

 

Lijepo izgleda u prodajnoj brošuri.

11 godina
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X
Torent kaže...

 Ko je nezavisno testirao BAS sistem, elektricnu pedalu gas, automatski mjenjac i sl. Sve su to sistemi koji te mogu odvesti u tesku nesrecu ili smrt. S tom razlikom da automatski pilot kod tesle moze iskljuciti i po defaultu je iskljucen.

 

Postoje tamo nekakvi stručni forumi koje povremeno pratim.

U zadnje vrijeme je poplava Indijaca koji rade za zvučna imena sa zapada.

Nakon par upita postavljenih od likova koji rade u razvoju za Robert Bosch, ozbiljno razmišljam o kupovini zaprežnih kola ili preseljenju na nekakvu planinu ili otok gdje još uvijek vozaju samo Renault "kokošinjac" 4.

16 godina
neaktivan
offline
U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

Još jedna nesreća povezana s autopilotom Tesle, ovaj puta u Kini. Musk će morat uposliti Hotza ;)

 

But how do it know
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: U prometnoj nesreći sudjelovao i Tesla Model X

I jedino sto se zna da je autopilot bio ukljucen u trenutku nesrece.... Znaci ne mora imati bilo kakve veze sa autopilotom.... I vozac je bio u autu u trenutku nesrece....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice