Šesta beta iOS-a 5

poruka: 58
|
čitano: 5.035
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šesta beta iOS-a 5".
13 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
Kolko sam ja skuzio uploadat ce se slike, kontakti, poruke i app data. Za to je 5 GB i previse. Aplikacije se nece uploadati nego ce se paralelno dok skidas app na iphone skidati i na iCloud. I te aplikacije ne ulaze u tih 5 GB. Zato stvarno ne vidim u cemu je problem??
15 godina
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
čudi me da nisu rekli da je OTA nešto još neviđeno i revolucionarno, al sigurno će to reć na predstavljanju
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
14 godina
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
Mitch kaže...
čudi me da nisu rekli da je OTA nešto još neviđeno i revolucionarno, al sigurno će to reć na predstavljanju

 

iOS 5 je već bio predstavljen. I nisu ga toliko nahvalili, jasno rekli su da korisnici imaju tu mogućnost od iduće verzije.

14 godina
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
Agent Rico kaže...
Kolko sam ja skuzio uploadat ce se slike, kontakti, poruke i app data. Za to je 5 GB i previse. Aplikacije se nece uploadati nego ce se paralelno dok skidas app na iphone skidati i na iCloud. I te aplikacije ne ulaze u tih 5 GB. Zato stvarno ne vidim u cemu je problem??

 

Ista stvar ce biti i sa muzikom. Ako se ne varam, sa itunes matchom ce se prakticki legalizirati gigabajti "backup" mp3ca za 25 dolara godisnje.
12 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

Evo kaj sve ima s iCloudom -.-' 

BeLLo
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

"Because the first 5GB is free, the capacity noted is the total storage capacity you will get on Apple’s iCloud servers. Keep in mind that purchased music, apps, books, and your photo stream does not count against your free 5GB storage. The free account will be more than enough for most users, and Apple reminds us that “since your mail, documents, Camera Roll, account information, settings, and other app data don’t use as much space, you’ll find that 5GB goes a long way.”

 

Meni 5gb dosta, a i da ne kazem da ce mp3 postat legalni ^^

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

Imam 6,9 GB iskoristeno na iphoneu i to 98% aplikacija, nesto slika i par minuta videa.

Backup na iCloudu iznosi 500mb, dakle jos je 4,5gb slobodno.

Dakle on nista ne uplouda 10 ili 20gb sto neki mjesaju, pa ne znam sto sad spominjete brzine internete u Hrvatskoj.

 

Backup je gotov za par minuta, OTA traje sa skidanjem i instaliranjem svega 10tak minuta.

Dakle, pocetnih 5gb je i vise nego dovoljno.

 

Sigurno da su u Appleu napravili neku shemu, a ne da za svakog korisnika uploudaju po 20gb, sto je jos s onima tko ima iPad-ove po 64gb, pa trajalo bi tjednima, a ni oni nebi mogli osigurati toliko backup servera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 17:56 (mighty99).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

"Među važnijim novostima je svakako mogućnost nadogradnje operacijskog sustava bez potrebe za priključivanjem uređaja na računalo (over-the-air), čiju funkcionalnost Apple testira od četvrte beta verzije. iOS 5 će, među ostalim, imati i centralizirano mjesto za uređivanje i pregled notifikacija (Notification Center),..." 

 

 

Hoće li i ovo biti nešto neviđeno i revolucionarno?  {#}

 

 

 

 

 

NHF :)

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
NEW_MAN kaže...
goricanec666 kaže...
NEW_MAN kaže...
Kod nas su brzine uploada žalosno male tak da gl sa backupom recimo dvadesetak gigabajta. Mrzim svaki hype a ovo preseravanje s oblacima je vrhunac.
Dobivaju se notifikacije koje sam imal sa jb, dobiva se imsg koji je u biti skype ali samo se zove drukčije i pristup oblaku koji je super onome kome treba.

mislim da je ipak imsg jednostavniji i bolji od skype-a 

Kak to jednostavniji i bolji? Koja je to jednostavnost i po čemu je bolji?

Ako oču poslat nekome poruku na skype jednostavno odem pod kontakt i pošaljem, a po čemu je to bolji?

Skype je prespor, toliko je spor da je to užas. Bolji je Viber ako već moram birati.

 

14 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

Neki su u svojim komentarima očito fulali bit backupa na iCloud... Probat ću pojasniti... Sigurno nitko neće raditi backup cijelog uređaja na iCloud, i to iz više razloga (fokusirat ću se na aplikacije i dokumente):

1. Aplikacije skinute sa store-a su vezane za određeni account pa se kupljene aplikacije mogu ponovno downloadati sa store-a (ne idu backupom na iCloud)

2. Ono što ide backupom na iCloud su dokumenti i settingsi pojedinih aplikacija, pri čemu je moguće pojedinačno odrediti koji app radi backup na cloud, a koji ne.

 

Meni je to dobra stvar kao dodatak Dropboxu. Dropbox stalno koristim i na mobu i na kompu i stvarno je super. A iCloud popunjava rupu za one aplikacije koje nemaju integraciju s dropoxom, a unutar njih na redovnoj bazi dolazi do izmjene i kreiranje dokumenata i sl. U mom slučaju to su primjerice appovi za praćenje tjelovježbe i trčanja u koje bilježim logove, appovi za kreiranje glazbe, voice memos i sl. Znači, oni appovi čiji fajlovi su mi važni, a ne mogu ih puknuti na dropbox tako lako.

 

Koliko mi se čini iCloud bi trebao imati mogućnost automatskog pokretanja backupa kada je mob priključen na struju i ima pristup wifi mreži. Znači, ubodem ga navečer u struju i on napravi backup onoga što želim, bez spajanja na komp ili bilo kakve moje intervencije. Ne bih htio zvučati bahato, al osobno su mi podaci na mobu puno vrijedniji od samog uređaja (jer ga koristim za hrpu stvari), a cijela ova priča oko clouda pruža poprilično olakšanje u slučaju gubljenja, krađe ili kvara mobitela, koji je u svakom slučaju lakše nadomjestiti nego podatke na njemu.

 

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Šesta beta iOS-a 5

Inace zanimljiva novost u iOS-u za Japan. Pošto su oni redovito pod opasnosti

od potresa iOS 5 donosi obavjet 1-2min prije nego ce uopce doci do potresa.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...

Inace zanimljiva novost u iOS-u za Japan. Pošto su oni redovito pod opasnosti

od potresa iOS 5 donosi obavjet 1-2min prije nego ce uopce doci do potresa.

1-2 min u najboljem slucaju, ali vecinom samo nekoliko sekundi prije nego udari

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...
alen-c kaže...

Inace zanimljiva novost u iOS-u za Japan. Pošto su oni redovito pod opasnosti

od potresa iOS 5 donosi obavjet 1-2min prije nego ce uopce doci do potresa.

1-2 min u najboljem slucaju, ali vecinom samo nekoliko sekundi prije nego udari

 A cuj, nekad (zapravo uvijek u takvim slucajevima) su i sekunde bitne.

Također neznam jel konkurentni mobilni OS-ovi imaju uopce bilo kakav vid te vrste sigurnosti za to podrucje.

 

Za nas gotovno nevažno, za Japan izuzetno važno, ali svakako hvale vrijedan potez.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...
alen-c kaže...

Inace zanimljiva novost u iOS-u za Japan. Pošto su oni redovito pod opasnosti

od potresa iOS 5 donosi obavjet 1-2min prije nego ce uopce doci do potresa.

1-2 min u najboljem slucaju, ali vecinom samo nekoliko sekundi prije nego udari

  A cuj, nekad (zapravo uvijek u takvim slucajevima) su i sekunde bitne.

Također neznam jel konkurentni mobilni OS-ovi imaju uopce bilo kakav vid te vrste sigurnosti za to podrucje.

 

Za nas gotovno nevažno, za Japan izuzetno važno, ali svakako hvale vrijedan potez.

  ma molim te, kakav hvale vrijedan potez, cisti markenigski trik, ne daje japancima nista sta im recimo docomo ne nudi od 2008. i to na bilo kojoj platformi...

 

edit: evo

http://en.wikipedia.org/wiki/Earthquake_Early_Warning_(Japan)#Mobile_phone_networks

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2011 10:35 (grimyHR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  ma molim te, kakav hvale vrijedan potez, cisti markenigski trik, ne daje japancima nista sta im recimo docomo ne nudi od 2008. i to na bilo kojoj platformi...

Reci ti što želiš, ali to nije išao objaljivati Apple nego su našli oni koji testiraju beta verzije iOS-a.

Tako da laprdanje o marketingu ne stoji. Također nisam uocio da druge platforme imaju integrirane

tako nešto u sebe od 2008.godine. Može link?

 

I kako god da okrenemo, svaka nadogradnja i pomak naprijed je hvale vrijedan, pogotovo još

kad se radi o potencijalnom spašavanju ljudskih života.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  ma molim te, kakav hvale vrijedan potez, cisti markenigski trik, ne daje japancima nista sta im recimo docomo ne nudi od 2008. i to na bilo kojoj platformi...

Reci ti što želiš, ali to nije išao objaljivati Apple nego su našli oni koji testiraju beta verzije iOS-a.

Tako da laprdanje o marketingu ne stoji. Također nisam uocio da druge platforme imaju integrirane

tako nešto u sebe od 2008.godine. Može link?

 

I kako god da okrenemo, svaka nadogradnja i pomak naprijed je hvale vrijedan, pogotovo još

kad se radi o potencijalnom spašavanju ljudskih života.

  ma koje spasavanje ljudskih zivota kad to odasilju sva tri najveca japanska operatera

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  ma koje spasavanje ljudskih zivota kad to odasilju sva tri najveca japanska operatera

Ja sam te pitao koje platforme imaju integriran taj sustav?

A ne koji operateri i šta rade. Možda je baš netko korisnik operatera koji ne šalje obavjesti, ako navodno ova 3 šalju.

Osim toga ovako bar ne ovisiš o tome hoce li operater na vrijeme odaslat obavjest.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  ma koje spasavanje ljudskih zivota kad to odasilju sva tri najveca japanska operatera

Ja sam te pitao koje platforme imaju integriran taj sustav?

A ne koji operateri i šta rade. Možda je baš netko korisnik operatera koji ne šalje obavjesti, ako navodno ova 3 šalju.

Osim toga ovako bar ne ovisiš o tome hoce li operater na vrijeme odaslat obavjest.

  s obzirom da taj fičr gotovo sigurno koristi postojeci eew sustav, znaci da na iphoneu to radi kao na svim japanskim mobitelima proizvedenima u zadnje tri godine, bez obzira dal su symbian, wm, wp7, android... ovo je vijest ocito samo ljudima izvan japana

 

ajde nemoj toliko pusiti appleov marketing i spusti se na zemlju malo

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.8.2011 10:48 (grimyHR).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  s obzirom da taj fičr gotovo sigurno koristi postojeci eew sustav, znaci da na iphoneu to radi kao na svim japanskim mobitelima proizvedenima u zadnje tri godine, bez obzira dal su symbian, wm, wp7, android... ovo je vijest ocito samo ljudima izvan japana

 

ajde nemoj toliko pusiti appleov marketing i spusti se na zemlju malo

Radi na onima koji su imali to integrirano u sustav i onima ciji operater je prosljeđivao takve obavjesti.

Ocito je ovo novost kod iOS-a i nevidim što je tu loše.

 

Kad vec govoriš o spuštanju na zemlju, razmisli sam o tome {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  s obzirom da taj fičr gotovo sigurno koristi postojeci eew sustav, znaci da na iphoneu to radi kao na svim japanskim mobitelima proizvedenima u zadnje tri godine, bez obzira dal su symbian, wm, wp7, android... ovo je vijest ocito samo ljudima izvan japana

 

ajde nemoj toliko pusiti appleov marketing i spusti se na zemlju malo

Radi na onima koji su imali to integrirano u sustav i onima ciji operater je prosljeđivao takve obavjesti.

Ocito je ovo novost kod iOS-a i nevidim što je tu loše.

 

Kad vec govoriš o spuštanju na zemlju, razmisli sam o tome {#}

  novost kod iOS-a, da, ali novost opcenito, ne, do sad su iphone u japanu ocito kupovali iskljuci fanboyi s obzirom da im je bila draza smrt u potresu nego neku drugu marku da uzmu

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  novost kod iOS-a, da, ali novost opcenito, ne, do sad su iphone u japanu ocito kupovali iskljuci fanboyi s obzirom da im je bila draza smrt u potresu nego neku drugu marku da uzmu

 Sad si kontradiktoran sam sebi. Jel na kraju operateri daju tu informaciju na vrijeme ili ne? Zašto bi onda "fanboyi" radije umirali ako daju? {#}
Kako god okrenemo, ovo je dobra stvar i u pozitivnom smjeru, kako god ti htio okrenuti {#}

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  novost kod iOS-a, da, ali novost opcenito, ne, do sad su iphone u japanu ocito kupovali iskljuci fanboyi s obzirom da im je bila draza smrt u potresu nego neku drugu marku da uzmu

  Sad si kontradiktoran sam sebi. Jel na kraju operateri daju tu informaciju na vrijeme ili ne? Zašto bi onda "fanboyi" radije umirali ako daju?  {#}
Kako god okrenemo, ovo je dobra stvar i u pozitivnom smjeru, kako god ti htio okrenuti  {#}

  pa daju kompatibilnim telefonima, sto za sada iphone jos uvijek NIJE, znaci za sada iphone fanboyi ginu hvala bogu :P

 

svatko tko zivi u japanu i kupuje mobitele bez eew certifikata je debil

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  pa daju kompatibilnim telefonima, sto za sada iphone jos uvijek NIJE, znaci za sada iphone fanboyi ginu hvala bogu :P

 

svatko tko zivi u japanu i kupuje mobitele bez eew certifikata je debil

A inace svi imaju taj certifikat? Daj neki link o tome tko ih tocno ima.

Također da si procitao link koji sam ti dao, vidio bi da je do sad bila aplikacija za to na App storeu.

Dakle nisu ginuli iPhone korisnici. A reci "hvala Bogu da ginu" nije na mjestu, pa ti reci što te volja.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  pa daju kompatibilnim telefonima, sto za sada iphone jos uvijek NIJE, znaci za sada iphone fanboyi ginu hvala bogu :P

 

svatko tko zivi u japanu i kupuje mobitele bez eew certifikata je debil

A inace svi imaju taj certifikat? Daj neki link o tome tko ih tocno ima.

Također da si procitao link koji sam ti dao, vidio bi da je do sad bila aplikacija za to na App storeu.

Dakle nisu ginuli iPhone korisnici. A reci "hvala Bogu da ginu" nije na mjestu, pa ti reci što te volja.

  imaju svi japanski mobiteli tam od 2007...

a ta aplikacija ne radi kad je mreza preopterecena...znaci kad pocne potres :P

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...

  imaju svi japanski mobiteli tam od 2007...

a ta aplikacija ne radi kad je mreza preopterecena...znaci kad pocne potres :P

Cekaj malo. Kako nebi radila? Izvješca temlji na podacima koje odašilje njihov nacionalni centar

za te razne prirodne nepogode. Centar šalje svima jednak signal i sve mreže jednako.

Ako svi prime, primaju i aplikacije za iPhone. Ako dođe do preopterecenja mreže i nemogucnosti prijenosa

te informacije, nece primiti ni ostali sustavi/uređaji? Zar ne?

I dobro kažeš svi japanski. Apple nije tamo domaca firma poput Sharpa i ostalih.

To znaci da ostali (Samsung, HTC, Motorola, Nokia...) nemaju?

Nisam vidio spomenutu tu mogucnost na Android ili Symbian platformi pa bi volio da mi pokažeš

ako ima gdje o tome i ako znaš za to.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...

  imaju svi japanski mobiteli tam od 2007...

a ta aplikacija ne radi kad je mreza preopterecena...znaci kad pocne potres :P

Cekaj malo. Kako nebi radila? Izvješca temlji na podacima koje odašilje njihov nacionalni centar

za te razne prirodne nepogode. Centar šalje svima jednak signal i sve mreže jednako.

Ako svi prime, primaju i aplikacije za iPhone. Ako dođe do preopterecenja mreže i nemogucnosti prijenosa

te informacije, nece primiti ni ostali sustavi/uređaji? Zar ne?

I dobro kažeš svi japanski. Apple nije tamo domaca firma poput Sharpa i ostalih.

To znaci da ostali (Samsung, HTC, Motorola, Nokia...) nemaju?

Nisam vidio spomenutu tu mogucnost na Android ili Symbian platformi pa bi volio da mi pokažeš

ako ima gdje o tome i ako znaš za to.

  ntt docomo symbian uredaji(kao i ostali) to imaju godinama, kao i mogucnost hd snimanja pod vodom :P

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
grimyHR kaže...
alen-c kaže...

...Ako dođe do preopterecenja mreže i nemogucnosti prijenosa

te informacije, nece primiti ni ostali sustavi/uređaji? Zar ne?

I dobro kažeš svi japanski. ...To znaci da ostali (Samsung, HTC, Motorola, Nokia...) nemaju?...

  ntt docomo symbian uredaji(kao i ostali) to imaju godinama, kao i mogucnost hd snimanja pod vodom :P

Imenovao si mi proizvođaca koji prilagođava te uređaje ili ih kopira za japansko tržište.

Ja sam te tražio za inozemne poput iPhonea. Dakle HTC, Motorola, Nokia.

Samsung SGS II sam vidio tamo ali baš nije najjasnije jel se radi o prilagođenoj verziji od te firme ili

o kopiji tog uređaja. Također na kraju ispada da je aplikacija na iOSu jednake funkcionalnosti kao na

tim uređajima.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Šesta beta iOS-a 5
alen-c kaže...
grimyHR kaže...
alen-c kaže...

...Ako dođe do preopterecenja mreže i nemogucnosti prijenosa

te informacije, nece primiti ni ostali sustavi/uređaji? Zar ne?

I dobro kažeš svi japanski. ...To znaci da ostali (Samsung, HTC, Motorola, Nokia...) nemaju?...

  ntt docomo symbian uredaji(kao i ostali) to imaju godinama, kao i mogucnost hd snimanja pod vodom :P

Imenovao si mi proizvođaca koji prilagođava te uređaje ili ih kopira za japansko tržište.

Ja sam te tražio za inozemne poput iPhonea. Dakle HTC, Motorola, Nokia.

Samsung SGS II sam vidio tamo ali baš nije najjasnije jel se radi o prilagođenoj verziji od te firme ili

o kopiji tog uređaja. Također na kraju ispada da je aplikacija na iOSu jednake funkcionalnosti kao na

tim uređajima.

  a sta mene boli kita dal ima tamo nokia s tim, kad imam na izbor symbian uredaj sa tom funkciom, isto vrijedi i za ostae platforme(osim iOS-a naravno)

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice