Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji

poruka: 36
|
čitano: 5.566
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji".
16 godina
neaktivan
offline
Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji

Model sa 64 kWh baterijom će imati 500 km dometa, model sa 32 kWh - 250 km.{#} fino fino.. samo naprijed


Znaci dobio FIA licencu za stazu Velikoj Gorici pa će probat na toj stazi oborit rekord 17.4 u 9h ujutro .{#}

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2011 16:47 (viper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji

Sve se može uraditi na ekološki način. Sahara, Atakama, Gobi i druge pustinje pretvoriti u solarne elektrane. Zatim to sve povezati u jedinstven elektro-energetski sistem i cijeloj Zemlji obezbijediti jeftinu struju. Naravno automobili su električni, a do tada valjda usavrše bežični prenos el. energije, tako da baterije ne bi bile potrebne, a pored cesta bi se nalazili odašiljači koji bi napajali automobile koji prolaze. Fino zar ne.{#}

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji
ZC_Someone kaže...

Elektrane jesu efikasije ali svejedno morate uzeti u obzir da ni el. motori nemaju iskoristivost 100%, pa još uključiti gubitke kod prijenosa el. energije i tome sl. Uglavnom kolko sam ja čuo od jednog svog profesora kad se svi gubici zbroje to u konačnici dolazi na isto.

Bar za sad. El. motori imaju još dosta mjesta za napredak, dok su ovi s unutarnjim igaranjem dovedeni skoro do savršenstva.

 

Od svih mjesta koje gube energiju ti si odabrao bas dva koja su skoro savrsena. Prijenos energije ima manje od 10% gubitaka, a el. motori su vec sto godina na 98% iskoristivosti. Osim toga kad kocis vracas dio energije u baterije, pa s tim tih 98% ide jos gore. Najgore pitanje po meni je ekologija baterija i nedostatak litija.
16 godina
offline
Re: Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji
Samo sam napisao što je meni rekao čovjek koji se bavi takvim stvarima. A to je da kad se sve to zbroji dobiješ približno istu stvar.
a.k.a. Z[C]onv1ct; I'm gonna train my children to say sudo instead of please.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji
ZC_Someone kaže...
Samo sam napisao što je meni rekao čovjek koji se bavi takvim stvarima. A to je da kad se sve to zbroji dobiješ približno istu stvar.

Niti su otto motori dovedeni do savrsenstva (tek stavili direktno ubrizgavanje, i nedavno tek predstavili motor sa promjenjivom kompresijom) niti su ove price da su gubitci isti kod otto i el.motora istiniti {#}

 

 

p.s. Rimac oborio 5 sluzbenih svjetskih rekorda za el. aute {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Teslin Roadster – prvi i najizdržljiviji
Bezimeni777 kaže...

 

 

p.s. Rimac oborio 5 sluzbenih svjetskih rekorda za el. aute {#}

Odlicno {#}a jel ima neki dokument gdje se mogu vidjet vremena tj rekordi ?

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice