Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

poruka: 16
|
čitano: 2.516
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima".
10 godina
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

U frižider s SSD-om i nema straha

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
nicky.sl kaže...

U frižider s SSD-om i nema straha

 Nema straha za nas. Tko ima SSD sigurno ga ne koristi za skladištenje nego radi punom parom.

12 godina
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

Meni ovo žešće smrdi. Kako može imati vijek trajanja u iznosu do 2 godine kada ne radi, a kada radi garancija ide do 3 pa i 5 godina?

Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

SSD ima previse nedostataka i problema, nece hard disk jos otici u povijest...

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 11:37 (Makavelii).
 
4 3 hvala 0
10 godina
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

SSD sustav, HD/Cloud backup. 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
Makavelii kaže...

SSD ima previse nedostataka i problema, nece hard disk jos otici u povijest...

Naravno da neće, jer je još uvijek preskup GB/$ odnos. Kad se to dovede na cijenu HDDova, onda više nema smisla kupovati klasične mehaničke diskove...

My name is Legion... For we are many!
8 godina
protjeran
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

Što je onda s laptopima, osobito gaming... koliko oni traju? mjesec dana?

16 godina
neaktivan
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

E da je prvo bilo pročitat članak pa onda komentirat. 

Nego, drito onako kako nicky kaže, u frižider s njim i ima da traje duže od paštete.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

A ako se drzi pod napaonom? Sto onda?

Za DVD-ove su pricali 100 godina, pa su meni riknula 2 sa snimkama klinca i ostalih meni bitnih stvari, a bili su u sefu-u, u kutiji sa silika gelom, i truc bla.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

ok... ssd-ovi onda po navedenom uopce nisu za pohranu podataka, vec samo za aktivni rad... 

cak i hdd jednom kad ga zapises i nije aktivno koristen uredno zadrzava podatke godinama, a da uopce ne razmisljam o temperaturama na kojima je pohranjen (externi diskovi umjesto dvd-a), a ove ssd-ove izgleda jos triba i gladit po guzici da bi radili...

 

kakva je situacija s pohranom na sd kartice? jel i to vremenski limitirano ili se moze virovat da ce jednom pohranjeni podaci tamo i ostati duzi niz godina? 

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
wifi kaže...

ok... ssd-ovi onda po navedenom uopce nisu za pohranu podataka, vec samo za aktivni rad... 

cak i hdd jednom kad ga zapises i nije aktivno koristen uredno zadrzava podatke godinama, a da uopce ne razmisljam o temperaturama na kojima je pohranjen (externi diskovi umjesto dvd-a), a ove ssd-ove izgleda jos triba i gladit po guzici da bi radili...

 

kakva je situacija s pohranom na sd kartice? jel i to vremenski limitirano ili se moze virovat da ce jednom pohranjeni podaci tamo i ostati duzi niz godina? 

 Sve je vremenski limitirano pa i mi, neki traju duže neki kraće a eki izgube podatke a još "uredno" rade i tako isto je i sa DVD-ovima, HDD-ovima SSD-ovima, magnetnim trakama i šta ja znam s cim još a

.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
neaktivan
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
nicky.sl kaže...

 Sve je vremenski limitirano pa i mi, neki traju duže neki kraće a eki izgube podatke a još "uredno" rade i tako isto je i sa DVD-ovima, HDD-ovima SSD-ovima, magnetnim trakama i šta ja znam s cim još a

.

 da, samo nisi razumia da je tipa 10mj. nesto sto bi ssd-ove, bar po meni, bacilo u kategoriju semi-volatile memorija... jer jedna je stvar trajno izgubit mogucnost "pamcenja" podataka, a druga kad se podaci "izgube" zbog nedostatka napajanja nakon x mj. ili godina... 

imam "arhivske" diskove stare i po deset godina, a koji i dalje cuvaju podatke koji su zadnje na njih zapisani, dok je komedija da ssd ne moze bez napona nakon odredjenog, i to relativno kratkog vrimena... 

16 godina
offline
Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima

Ista stvar kao i sa testisima, na prevelikim temperaturama se kvaliteta sjemena smanjuje. Dakle ne oblačite SSD u pumperice, nego u bokserice. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
kerum kaže...

Meni ovo žešće smrdi. Kako može imati vijek trajanja u iznosu do 2 godine kada ne radi, a kada radi garancija ide do 3 pa i 5 godina?

 SSD podatke zapisuje na čipove. A kad oni ne dobijaju napon, dolazi do degradacije podataka, izgleda pogotovo pod povišenim temperaturama. Takoda se uništavaju podaci, a ne SSD :)

A kad je SSD ukljućen, svako malo se ti podaci osvježe pa se ne gube podaci.

 

Jedino nigdje ne vidim dal se podaci vrate u prvobitni oblik prilikom ponovnog ukljućenja SSD-a koji je dugo stajao neaktivan. Pretpostavljam da da.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
CyberDemonVZ kaže...
..

Jedino nigdje ne vidim dal se podaci vrate u prvobitni oblik prilikom ponovnog ukljućenja SSD-a koji je dugo stajao neaktivan. Pretpostavljam da da.

 kad si već na pravom tragu.. od kud ti takav zaključak na kraju? Obrnuto.. jer baš nikave garancije nema daj će neko stanje biti nula-ili-jedan.. (medij je sporedan ili značenje bita)... kao npr hologrami itd.. EEPROM ima trajnost, NAND je problem koji se mjerljivo vidi s povišenjem temperature skladišenja.. inače bezvezna stvar za juzere.

 

Kad nije bezvezna? .. ostavi se PC, par mjeseci.. pola godine? Upali se i?? Tad je to bigproblem.

spominje se 1000 sati test.. 24x30(mjesec)=720h... dakle mjesec i pol je već 'problem' tj može biti problem a može biti i tek nakon npr 6mj..

Drugi mediji (npr mem.kartice, HDD...) nemaju tako 'kratkotrajno-mjerljiv' problem. Nešto sasvim drugo je kvar npr DVD-R/RW medija tj nečitljivost zbog npr kemijske nestabilnosti (ne mora biti fizičko oštećenje..). Pod istim uvijetima 'tvornički' medij može biti vječan (nema fotoosjetljivi dio, štancanjem=trajniji).

 

btw, naslov (možda pogrešno zbog sugestije..) spominje toplinu, toplina je samo 'katalizator' koji skraćuje vrijeme. Normalne radne temperature za opremu/ind.standardi 15-40c ili ovdje tempereatura sobe-ljeto/zima.. 25-35c.. i tu razlika samo skraćuje 'pamćenje', tj nije rješenje frižider ili bolje hlađenje, jer problem je samo trajanje podataka zbog načina rada. Kao da se govori o pražnjenju akubaterije koju ne koristimo.. (tako da temperaturu ne treba gledati kao bitan kriterij, samo kao znanstveni mjerni test).

Pošto je osnovni smisao memorije upravo ne gubljenje podataka, tj memoriranje, kao i bateriji .. tad uređaj koji se ponaša suprotno od osnovnoe namjene ima ozbiljan problem. Dal je rješenje zamjena NANDa nečim drugim, brzina itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 18:08 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Toplina može oštetiti podatke na SSD-ovima
davno je bila vijest da je netko uzgajao indijsku konoplju unutar kućista pc-a jer su idealni uvjeti toplo i skriveno. Ako bi ja imao ssd razmisljam o tome da stavim pokraj njega poveči ventilator da ga svakodnevno hladi.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice