Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

poruka: 45
|
čitano: 6.575
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu".
16 godina
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

HGspot trakavica, ne razumijem zašto tamo ljudi uopće još kupuju?

 

offtopic: Prika, fakat si nabrijan na taj Links, čovjek ti je predivno objasnio zašto Links ima takve cijene kakve ima. Em si otišao debelo u offtopic em si u krivu što se tiče web shopova, tj. Protisa. Napijem im se krvi kako su me već puta sj... a nisam IT mulac, neinformiran itd. Uglavnom, tko želi kulturnu, kvalitetnu uslugu, malo više cijene i dostupnost odmah neka kupuje u Links, ko želi ušićarit par kuna i ne dobiti nikakvu podršku neka kupuje preko web shopa. Probaj kupiti taj tvoj GTX u web shopu pa kad ti dođe doma i kad shvatiš da je naprimjer iz nekog razloga vent na toj GTX-ici bučan za podivljat probaj ga zamjeniti za neki drugi proizvod u tom prekrasnom web shopu.

Jedino što se "isplati" kupiti preko web shopa je laptop pa ako se što dogodi sa njim ideš direktno u Recro/Msan i time izbjegavaš nesposobne web shopove, ali opet, nema boljeg kada laptop prije kupnje možeš vidjeti uživo i osjetiti pod prstima jel valja izrada.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Nisam u Linksu nikad nista mijenjao, ali ne vjerujem da ima problema ako pazljivo otvoris kutiju (da se ne vidi da je otvarana) i vratis sve kako je bilo. U HGspotu sam to naprwvio vec valjda 5 puta (mijenjao za jace) i svaki put su mi primili. Web shop je sve super kad prodje kako treba, a sta ako ne prodje? Kome se onda zaliti i kome nositi mijenjati? To ce platiti dostavu simo, tamo? Koliko cu cekati na sve to?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Hacker-ri kaže...
molim te...
oces mi rec da ne znas koji su ti konkurentski ducani i koji MOZDA imaju opremu koju ti NEMAS??
vi to jednostavno ne zelite reci iz meni razumnog i jednostavnog razloga...
nisi blesav da konkurenciji radis profit...
ali se ni ne potrudis napravit ga sebi

Nije da se ne trudim(o), nego neznam i ne zelim znat neke stvari...

Btw profit nije moj, nego gazdin.

A neznam otkud ovaj zakljucak da se ne trudim(o) napravit sebi?

Al dobro znas kako se kaze: ''kupac je uvjek u pravu'', dok ne dodje u ducan radit i vidi kakvih sve bolesnika ima.

Jedan od primjera:

pokazujem nekoj teti nesto, i njoj se svidi i pta me dali imam toga, ja velim idem provjerit al ako nis drugo imam ovaj izlozbeni primjerak koji vam mogu prodat.

Na to zena pocne urlat na sav glas na mene, da za sta ja nju smatram,da ju prestanem vrjedat, da zovem sefa da ovo da ono(svi kupci u ducanu gledaju u nas naravno), ja ju pitam izvinite cime sam vas uvrjedio, nije mi jasno(gledam u njenog muza koji suti i gleda u pod izgubljeno) i ona meni kaze, da sta ja mislim ko je ona da kupuje eksponate.

A ja onda reko, gdjo ja se duboko duboko ispricavam ako sam vas ponudom eksponata uvrjedio, i onda je ona rekla jedno 20 puta da mi je i bolje da sam se ispricao jer da bi bilo svega.

I takvih primjera na tone, i mi to sve moramo pojest sa smjeskom...

Nemojte ljudi pricat dok niste probali(ja vam velim da je ovo psihicki jako jako stresan posao), btw nisam zavrsio trgovacku skolu i ovo mi nije struka al eto, zivim u ovoj usranoj drzavi i sretan sam da radim uopce.

16 godina
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Ja sam radio u dućanu i nije bad pokazat nekom konkurenciju, mislim, pa nije to moj dućan i da budem realan, ako nečeg nismo imali pola godine na vidim svrhu da ga lažem i da mu kažem da uskoro dolazi pa da se lik vrati i mrzi me iz dna duše jer mi je poslodavac nesposoban nabaviti traženu robu. Izložena roba se prodaje sa popustom, mislim to je fakat neukusno ponuditi, a da barem ne pitaš da li to uopće želi. Ja sam se također naljutio u dućanu kada su mi počeli vaditi izloženi primjerak, a još više kada su rekli da nema popusta (Tehnomax). Fino sam rekao hvala i otišao u drugi dućan.

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

ovo i izlozbenom materjalu je duga prica u hrvata...

vani cijena pada i do 10% ako je nesto eksponat, a jos ako je taj izlozeni bio u funkciji (monitor, laptop ili slicno) pada i do 30%... a meni su npr prodali monitor koji je 6 mj stajao u prasini i radio cijele dane jer je bio jedini... uzeo sam ga samo zato jer je tad bio klasa, pa reko ima garanciju 3 godine pa ajde... ali inace je sramota da mu guras predmet sa police, ja bi to zabranio...

potpis :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Hg spot se neće izvući tako lako jer su drugi igrači zauzeli pozicije.

Nema te godinu dana i ljudi te zaborave i izgube povjerenje u tebe.

Hoće li na kraju propasti, hoće li mi vrijediti garancija ako propadnu !? (pitanja koja si ljudi postavljaju)

Prduboko su se ukopali.

 

Al˛˛ opet ovaj Links-stinks !? {#}

 

Gledam ovu HD 6870 sapphire odličan model i košta razumnih 1539 kn.

 

A onda naletim na rustikalnu {#}HD 5850 koja košta nevjerojatnih 1900 kn !!!???

 

Pa nismo valjda magarci da damo skoro 400 kn više za lošiju karticu, starije tehnologije {#}

Solid State Drives DO NOT require defragmentation. It may decrease the lifespan of the drive.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.9.2011 17:54 (Provjeren).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

a cuj...to ti je do uvoznika - uveo ju je 2010-te, bila je po toj i toj cijeni i ako nece spusiti ili nis zaraditi drzi je tako. dok sam nedavno citao kako je ove godine nvidia snizila gtx480 na 200€ a od toga ni 2 od 200 (nasao sam jednu zotac AMP! za 300€ vani - kod nas je to SF)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

Ma gledam sad po webu, svi su u hrvatskim trgovinama poludili i podigli cijene računalnih komponenata {#}

 

Gledam i nekad jeftini Ve-mil odn Anus mediu.

Oni su među najskupljima, dabogda im djeca jedinice u školi imala. {#}

Solid State Drives DO NOT require defragmentation. It may decrease the lifespan of the drive.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

ma daj molim te, njihove izlike - tipa tecaj se promjenio, a ne znaju razliku izmedju nominalnog i realnog tecaja, ili njihov prilagodjeni zakon ponude i potraznje - kao tipa nema puno gtx580 u hrvatskoj - ajmo joj nabit cijenu jer potraznje ima al smo mi slabi sa ponudom...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Nikad nisam u Linksu (Osijek) doživio da nekom uključe monitor, da mu daju da isproba grafičku, procesor, memoriju, pa ako ti se ne sviđa a radi, vrati je. (šipak)

Nema toga.

O proizvodu koji želim kupiti se informiram na forumima, raznim web portalima , našim i stranjskim, te mi nije potreba "osjetiti" grafičku u ruci jer ti NITKO u Linksu neće otvoriti kutiju i samo je zbog tebe "isprobati".

 

Ja ne kupujem kompjutersku opremu kojoj je ambalaža otvarana, odmah tražim rabat (ako želim baš to kupiti i zakonski su ga dužni dati, ali ga ne daju).

 

Links prodaje monitore, kućišta s polica a ni to zakonski nije dozvoljeno ako krajnjem kupcu ne da rabat na robu od 20% pa na više, što je na zapadu normalno.

 

Briga mene što Links ima 100 zaposlenih.

Dok su radili Ve-mil i HG-Spot čovjek je mogao povoljno kupiti računalnu opremu, a nisu bili Web shop.

Od kad su propali, ovi luđaci iz Linksa su nabili nenormalno velike marže a svi manji prodavači ih prate. Zato mi je drago da postoje IQ grupa i ostali Web shopovi gdje mogu kupiti GTX 570 za 2150 kn a ne davati bandi 2560 kn u Linksu.

 

Čovječe, ja za razliku u novcu kupim jedan Samsung F3 1TB (razlika samo od grafičke kartice)

 

Pogledaj i idiotske cijene u Konikomu (kolega @Dery je citirao moj post).

 

Sačekam dva dana i hop, evo je, gtx 570 stigla,  dečki iz Overseas Expressa mi je dovezu kući, neotvarane kutije, bez poštarine (iznos preko 2t kn).

Sad pogledaj uštedu ako kupujem kao što navedoh gore i cpu 2500k, matičnu, memoriju, SSD, mehanički disk, napajanje...kućište....

 

Uštedih ja u trenu 1000 kn, a to u današnje vrijeme nije malo, priznat ćeš{#}

 

Prvo da odmah rijesimo - nigdje u zakonu ne pise da ti moraju dati rabat na izlozenu robu. To je cista glupost.

Drugo sam si potvrdio sve kaj sam ja napisao time sto si rekao da moras pricekati dva dana da ti netko dostavi robu.Da si otisao u Links, HGspot, Konikom ili gdje vec dobio bi robu odmah.

Trece - mislim da sve gledas iz malo krive perspektive kupca koji kupuje komponente koje su jako specifican asortiman. Netko tko kupuje monitor, TV, zvucnike ili nesto trece ce prije otici kod klasicnog retailera nego istu robu kupiti preko web shopa.

 

Pozdraf....

Zed's dead baby, Zed's dead...
12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Sphynx kaže...
Prvo da odmah rijesimo - nigdje u zakonu ne pise da ti moraju dati rabat na izlozenu robu. To je cista glupost.Drugo sam si potvrdio sve kaj sam ja napisao time sto si rekao da moras pricekati dva dana da ti netko dostavi robu.Da si otisao u Links, HGspot, Konikom ili gdje vec dobio bi robu odmah.Trece - mislim da sve gledas iz malo krive perspektive kupca koji kupuje komponente koje su jako specifican asortiman. Netko tko kupuje monitor, TV, zvucnike ili nesto trece ce prije otici kod klasicnog retailera nego istu robu kupiti preko web shopa.

 

Pozdraf....

Postoji Zakon o trgovini koji regulira Rabat ,  postoji bonton, pristojnost, postoji hrpa knjiga u kojima se uči kako organizirati prodaju, odnos prema kupcu, na koju robu se daje rabat, koja roba ide na sniženje  itd. Ne postoji ni zakon o marži, al tu se svi trgovci podjednako dobro slažu.

 

.....Tako se u praksi javljaju: a) veleprodajni rabat - odobrava se odmah prilikom kupnje, b) bonus rabat - odobrava se naknadno, po ostvarenoj kupnji određene količine/vrijednosti robe, c) cassa-sconto - odobrava se kod prijevremenog plaćanja, d) marketing-rabat - odobrava se kupcu kada će isti robu dotičnog prodavatelja u svojim prodajnim prostorima izlagati na izdvojenim policama i sl., e) akcijski rabat - ekstra popusti kod reklamnih akcija, f) naturalni rabat itd. Što je to naturalni rabat? Naturalni rabat je pojam iz gospodarske prakse, a odnosi se na davanje robe kupcu bez naknade, uz uvjet kupnje određene količine ili vrijednosti robe. Naturalni rabat dao bi se još opisati i kao: "Platiš jedan, dobiješ dva" ili "Svaki deseti komad je besplatan" itd....

LINK

Literatura

1.Blečić, J., Folnović, M.; Poznavanje prehrambene robe2.Hruškar, N., Brajnović, S., Petrović, R., Brčić – Stipičević, V.; Trgovačko poslovanje .3.Segetlija, Z., Lamza-Maronić, M.; Marketing trgovine4.Landekić, S.; Trgovinsko poslovanje, priručnik za kadrove u trgovini

 

Točno sam definirao u gornjim postovima što bih ja prije kupio u Web shopu, a tu ne ulaze; LCD ili Plasma televizori, monitor za PC, Hi-fi linije, gitare, općenito glazbala, automobil, kuću, avion, a to ne moram objašnjavati nadam se, zašto !!

 

Zbogom....

 

 

Credo, quia absurdum !
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2011 17:08 (Provjeren).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Postoji Zakon o trgovini koji regulira Rabat ,  postoji bonton, pristojnost, postoji hrpa knjiga u kojima se uči kako organizirati prodaju, odnos prema kupcu, na koju robu se daje rabat, koja roba ide na sniženje  itd. Ne postoji ni zakon o marži, al tu se svi trgovci podjednako dobro slažu.

 

.....Tako se u praksi javljaju: a) veleprodajni rabat - odobrava se odmah prilikom kupnje, b) bonus rabat - odobrava se naknadno, po ostvarenoj kupnji određene količine/vrijednosti robe, c) cassa-sconto - odobrava se kod prijevremenog plaćanja, d) marketing-rabat - odobrava se kupcu kada će isti robu dotičnog prodavatelja u svojim prodajnim prostorima izlagati na izdvojenim policama i sl., e) akcijski rabat - ekstra popusti kod reklamnih akcija, f) naturalni rabat itd. Što je to naturalni rabat? Naturalni rabat je pojam iz gospodarske prakse, a odnosi se na davanje robe kupcu bez naknade, uz uvjet kupnje određene količine ili vrijednosti robe. Naturalni rabat dao bi se još opisati i kao: "Platiš jedan, dobiješ dva" ili "Svaki deseti komad je besplatan" itd....

LINK

Literatura

1.Blečić, J., Folnović, M.; Poznavanje prehrambene robe2.Hruškar, N., Brajnović, S., Petrović, R., Brčić – Stipičević, V.; Trgovačko poslovanje .3.Segetlija, Z., Lamza-Maronić, M.; Marketing trgovine4.Landekić, S.; Trgovinsko poslovanje, priručnik za kadrove u trgovini

Vidim dečko da ti to nama prenosiš svoja predavanja Ljube Jurčića, je li? Rabat je dobrovoljan i nije obavezan isto kao i popust. Netko ti može dati popust, ali i ne mora. Ali to ćeš shvatiti za 5-6 godina kad počneš raditi i shvatiš da su te knjige iz kojih učiš samo hrpa gluposti napisana od strane ljudi koji nemaju niti dana iskustva u prodaji.

13 godina
neaktivan
offline
Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu

niti sam ja iskreno vidio ikojeg relevantnog autora, a niti je on ljubu jurčića spomenuo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
Provjeren kaže...

Postoji Zakon o trgovini koji regulira Rabat ,  postoji bonton, pristojnost, postoji hrpa knjiga u kojima se uči kako organizirati prodaju, odnos prema kupcu, na koju robu se daje rabat, koja roba ide na sniženje  itd. Ne postoji ni zakon o marži, al tu se svi trgovci podjednako dobro slažu.

 


 

Točno sam definirao u gornjim postovima što bih ja prije kupio u Web shopu, a tu ne ulaze; LCD ili Plasma televizori, monitor za PC, Hi-fi linije, gitare, općenito glazbala, automobil, kuću, avion, a to ne moram objašnjavati nadam se, zašto !!

 

 

 

 

Isto tako postoji i pravo povrata kod dobavljaca, gdje se svakom trgovcu vise isplati vratiti doticni uređaj nego ga prodati ispod cijene.

 

Opet ponavljam ne treba sve gledati samo iz jednog kuta...

 

Pozdraf...

Zed's dead baby, Zed's dead...
12 godina
protjeran
offline
Re: Zaba dala zeleno svjetlo HGspotu
zoki.zlikowski kaže...
Provjeren kaže...

Postoji Zakon o trgovini koji regulira Rabat ,  postoji bonton, pristojnost, postoji hrpa knjiga u kojima se uči kako organizirati prodaju, odnos prema kupcu, na koju robu se daje rabat, koja roba ide na sniženje  itd. Ne postoji ni zakon o marži, al tu se svi trgovci podjednako dobro slažu.

 

.....Tako se u praksi javljaju: a) veleprodajni rabat - odobrava se odmah prilikom kupnje, b) bonus rabat - odobrava se naknadno, po ostvarenoj kupnji određene količine/vrijednosti robe, c) cassa-sconto - odobrava se kod prijevremenog plaćanja, d) marketing-rabat - odobrava se kupcu kada će isti robu dotičnog prodavatelja u svojim prodajnim prostorima izlagati na izdvojenim policama i sl., e) akcijski rabat - ekstra popusti kod reklamnih akcija, f) naturalni rabat itd. Što je to naturalni rabat? Naturalni rabat je pojam iz gospodarske prakse, a odnosi se na davanje robe kupcu bez naknade, uz uvjet kupnje određene količine ili vrijednosti robe. Naturalni rabat dao bi se još opisati i kao: "Platiš jedan, dobiješ dva" ili "Svaki deseti komad je besplatan" itd....

LINK

Literatura

1.Blečić, J., Folnović, M.; Poznavanje prehrambene robe2.Hruškar, N., Brajnović, S., Petrović, R., Brčić – Stipičević, V.; Trgovačko poslovanje .3.Segetlija, Z., Lamza-Maronić, M.; Marketing trgovine4.Landekić, S.; Trgovinsko poslovanje, priručnik za kadrove u trgovini

Vidim dečko da ti to nama prenosiš svoja predavanja Ljube Jurčića, je li? Rabat je dobrovoljan i nije obavezan isto kao i popust. Netko ti može dati popust, ali i ne mora. Ali to ćeš shvatiti za 5-6 godina kad počneš raditi i shvatiš da su te knjige iz kojih učiš samo hrpa gluposti napisana od strane ljudi koji nemaju niti dana iskustva u prodaji.

 točno...popust na izloženu robu je mark. trik sa zapada...samo da se riješe stare robe, a to mogu jer imaju kapitala.

kad radiš sa 5-10% marže i čekaš plaćanje po 30-60 dana, nisi valjda lud da daš popust na grafu ili monitor samo zato jer je stajao na poilci???!!!

 

vidim da ovdje ima "vrlo pametnih" koji bi sa jezikom vodili i Microsoft...al niti dana u direktnoj prodaji nemaju. Pa onda pričaju gluposti iz kuta kupca kojem se moraju lizati cipele kako on nebi za uštedu od 50kn otišao kod nekog drugog koji tu robu tek mora naručiti jer nema skladišta da ju izda odmah.

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 22:39 (smirnoff).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice