Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

poruka: 53
|
čitano: 8.599
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije".
5 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...
.....

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Znaju ako gledas ukupnu ocjena koja je korisna kao i treca sisa ;) Ako to gledas kupices mobitel ;)

 

Treba znati citati dxo mark....

 

 I kaj si ti korisno izvukao ? Koji je su razlike izemđu modernih aps-c senzora i dal su razlike u tim brojkama vidljive golim okom il vam se sviđaju samo veci brojevi ?

 Samo sam komentarisao lakocu citanja podataka sa dxo marka... Nista vise tako da nastavite bez mene ;) Samo cu reci da su meni licno najkorisniji  podaci bili o ostrini pojedinih objektiva ;)

8 godina
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije
Vidljive su kad gledas na 400 % haha.

Gle tebi je to jako bitno dok pitanje kak je drugima bitno. Moras bit objektivan, a ne gledat samo iz svoje prespektive.
Meni se jebe za senzor svi noviji aps-c senzori su dovoljno dobri.
Fotic koji ja kupujem mora imat dobru ergonomiju, AF joystick je obavezan, bracketing da ima barem +-3ev, focus stacking i jos neke sitnice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
.....

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Znaju ako gledas ukupnu ocjena koja je korisna kao i treca sisa ;) Ako to gledas kupices mobitel ;)

 

Treba znati citati dxo mark....

 

 I kaj si ti korisno izvukao ? Koji je su razlike izemđu modernih aps-c senzora i dal su razlike u tim brojkama vidljive golim okom il vam se sviđaju samo veci brojevi ?

 Samo sam komentarisao lakocu citanja podataka sa dxo marka... Nista vise tako da nastavite bez mene ;) Samo cu reci da su meni licno najkorisniji  podaci bili o ostrini pojedinih objektiva ;)

 samo ne znam dal ti jasno da koriste mjernu jedinicu koju su oni izmislili, a tocnost joj je upitna.

MTF je standard u industriji za mjerenje. Pogledaj si stranice opticallimits i lenstip koji idu u puno vece detalje i koriste normalna mjerenja

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 19:36 (Santana).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...
Vidljive su kad gledas na 400 % haha.

Gle tebi je to jako bitno dok pitanje kak je drugima bitno. Moras bit objektivan, a ne gledat samo iz svoje prespektive.
Meni se jebe za senzor svi noviji aps-c senzori su dovoljno dobri.
Fotic koji ja kupujem mora imat dobru ergonomiju, AF joystick je obavezan, bracketing da ima barem +-3ev, focus stacking i jos neke sitnice.

razlike od jednog tjela do sljedeceg u seriji su recimo u ostrini i po 50%-+ s istim objektivom, to je iznimna razlika (govorim za aps-c trenutno), nikakvo carobiranje ti to nemoze nadomjestiti, hvala bogu imamo dxomark i ostale pa znamo kaj te ceka iako neznam od kud vadis ovo da su mozda netocna a svi zivi dx koriste kao referencu a pojedinci izmisljaju toplu vodu bez pokrica, a ovo kaj si nabrojao postujem tvoj odabir u tijelu, uzivaj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 18:49 (IvanBrekalo).
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Santana kaže...
Vidljive su kad gledas na 400 % haha.

Gle tebi je to jako bitno dok pitanje kak je drugima bitno. Moras bit objektivan, a ne gledat samo iz svoje prespektive.
Meni se jebe za senzor svi noviji aps-c senzori su dovoljno dobri.
Fotic koji ja kupujem mora imat dobru ergonomiju, AF joystick je obavezan, bracketing da ima barem +-3ev, focus stacking i jos neke sitnice.

razlike od jednog tjela do sljedeceg u seriji su recimo u ostrini i po 50%-+ s istim objektivom, to je iznimna razlika (govorim za aps-c trenutno), nikakvo carobiranje ti to nemoze nadomjestiti, hvala bogu imamo dxomark i ostale pa znamo kaj te ceka iako neznam od kud vadis ovo da su mozda netocna a svi zivi dx koriste kao referencu a pojedinci izmisljaju toplu vodu bez pokrica, a ovo kaj si nabrojao postujem tvoj odabir u tijelu, uzivaj.

 Kod kojih to tijela je takva razlika ?

 

Reci mi kolko tih njihovih "pmpix" objektiv daje u sredini, a kolko na rubu. Jel se to moze kod njih negdje tocno vidjet ?

 

 

MTF izracuni su standard.

Tu ti sve pise

 

https://www.lensrentals.com/blog/2019/04/just-mtf-charts-sony-fe-mount-prime-lenses/

 

Kak ih citat i primjere

 

Svi korste MTF kao standard. Evo ti primjer za novi sigma objektiv

 

https://www.sigma-global.com/en/lenses/cas/product/contemporary/c019_45_28/data/

 

Znaci kad se najavi novi objektiv onda se obicno uz najavu da i MTF chart (iako to znaju dobro zakopat u stranici obicno bude uz svaki objektiv)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 19:35 (Santana).
4 godine
protjeran
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Ti kao da si s kruske pao, sve tamo imas sto ti treba.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...

Ti kao da si s kruske pao, sve tamo imas sto ti treba.

 Moguce

Zato te trazim da mi pokazes gdje oni pokazuju koju rezoluciju objekiv daje na sredini, a koju na rubu da to jasno pise.

MTF chart to jasno pokazuje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 20:31 (Santana).
9 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...

 samo ne znam dal ti jasno da koriste mjernu jedinicu koju su oni izmislili, a tocnost joj je upitna.

 

 Čak i nije problem "izmišljene" mjerne jedinice. Problem je u tome što kao stranica na kojoj tvrde da koristi znanstven pristup nema točno definiranu metodologiju za dobivanje rezultata, nema broja reprezentativnog uzorka iz kojeg su dobiveni rezultati. To nije i ne može biti znanstven pristup a rezultati mjerenja nisu ponovljivi i potvrdivi u drugom labu. Također vuče za sobom ostale probleme poput selektivnog testnog odabira uzorka, izostanak informacije odstupanja testnih uzorka itd.......

Ako pogledamo 70-200mm usporedbu na dxomarku možemo vidjeti da su uvjerljivo najoštriji Sony objektivi....

Lansrental;

Welcome to the MTF of the most tested lens in our history. Why did we test so many copies? Because Sony fanboys (and employees) were absolutely, positively, certain this lens was the best 70-200mm EVER. It’s not. It’s a decent lens with a LOT of sample variation. A good copy of it is as good as a Canon 70-200mm f/2.8 IS II, which is an excellent lens. A lot of copies aren’t that good, though. Because I see so many stupid things posted about how this lens has been ‘fixed’ and new copies are better, here are a batch of recently tested ones. They are no different than all the other batches we’ve tested.

 

Najbolje opisuje probleme DXOmarka i njihovih testiranja.

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Jos jedan teoreticar, zacudo nije sony fanboy😂, obicno su oni ti koji se najvise bune ili diče svojom opremom, vjerovatno iz razloga jer je najskuplja☕🍵.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
ITelektronika kaže...

 

 Čak i nije problem "izmišljene" mjerne jedinice. Problem je u tome što kao stranica na kojoj tvrde da koristi znanstven pristup nema točno definiranu metodologiju za dobivanje rezultata, nema broja reprezentativnog uzorka iz kojeg su dobiveni rezultati. To nije i ne može biti znanstven pristup a rezultati mjerenja nisu ponovljivi i potvrdivi u drugom labu. Također vuče za sobom ostale probleme poput selektivnog testnog odabira uzorka, izostanak informacije odstupanja testnih uzorka itd.......

Ako pogledamo 70-200mm usporedbu na dxomarku možemo vidjeti da su uvjerljivo najoštriji Sony objektivi....

Lansrental;

Welcome to the MTF of the most tested lens in our history. Why did we test so many copies? Because Sony fanboys (and employees) were absolutely, positively, certain this lens was the best 70-200mm EVER. It’s not. It’s a decent lens with a LOT of sample variation. A good copy of it is as good as a Canon 70-200mm f/2.8 IS II, which is an excellent lens. A lot of copies aren’t that good, though. Because I see so many stupid things posted about how this lens has been ‘fixed’ and new copies are better, here are a batch of recently tested ones. They are no different than all the other batches we’ve tested.

 

Najbolje opisuje probleme DXOmarka i njihovih testiranja.

 

 

 Tehnika se testira na jednom primjerku. To što su oni testirali izuzetno oštar primjerak tog objektiva vjerojatno treba zahvaliti Sony-ju koji ga je pomno odabrao i poslao na testiranje. Protiv takvih "mućki" se nitko ne može boriti. Misliš da AMD ili Nvidia, kad izbace novu karticu, uzmu jednu s hrpe i pošalju je Anandtechu ili Tom's Hardwareu na testiranje? Najutjecajniji recezenti dobivaju najbolje primjerke, uvijek bilo i bit će.

Međutim, zanimljivo mi je što Lensrentals radi u ovom slučaju. Kako bi dokazali da Sony 70-200 f2.8 nije najoštriji objektiv u klasi oni uzimaju veliki broj primjeraka i testiraju ih te rezultat uspoređuju s rezultatom jednog Canon 70-200 f2.8 L IS II objektiva.

 

DXOmark je izvanredno mjesto za dobivanje informacija o foto opremi. Kao njihov najveći problem smatram upravo taj "znanstveni" pristup koji furaju pa su im za ukupnu ocjenu bitniji laboratorijski rezultati nego real life rezultati.

 

A što je - je, Sony fanboji u fotografiji su skoro ko iPhone fanboji. Teško je s njima nekakvu normalnu diskusiju voditi. Pomaže mi jedino što su mi dva od dva aparata koja danas imam upravo Sony.

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Jos jedan teoreticar, zacudo nije sony fanboy😂, obicno su oni ti koji se najvise bune ili diče svojom opremom, vjerovatno iz razloga jer je najskuplja☕🍵.

 Kaj jos nisi uspio nac ono kaj te trazim ? Mislio sam da si DXO strucnjak

Ajde nađi kolko lpmm (da to je stvarna mjerna jedinica za rezoluciju "lines per millimeter") daje neki objektiv u sredini, a kolko daje na rubu. Pa reko da ima tam sve onda zbilja nebi trebo bit problem.
Hvala.


Najlakse nazvat nekog fanboyem. Jadno.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Cuj neda mi se natezati s tobom jer ocigledno niti vidis niti znas citati, kamoli s razumijevanjem, ponavljam sve ti tamo pise u brojkama, grafovima cak i u bojama(svakako nije namjenjeno kravama:), svaki put izvlacis neke nebulozne zakljucke, sad da sam te nazvao fanboyem?!😑zz
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...
ITelektronika kaže...

 

 Čak i nije problem "izmišljene" mjerne jedinice. Problem je u tome što kao stranica na kojoj tvrde da koristi znanstven pristup nema točno definiranu metodologiju za dobivanje rezultata, nema broja reprezentativnog uzorka iz kojeg su dobiveni rezultati. To nije i ne može biti znanstven pristup a rezultati mjerenja nisu ponovljivi i potvrdivi u drugom labu. Također vuče za sobom ostale probleme poput selektivnog testnog odabira uzorka, izostanak informacije odstupanja testnih uzorka itd.......

Ako pogledamo 70-200mm usporedbu na dxomarku možemo vidjeti da su uvjerljivo najoštriji Sony objektivi....

Lansrental;

Welcome to the MTF of the most tested lens in our history. Why did we test so many copies? Because Sony fanboys (and employees) were absolutely, positively, certain this lens was the best 70-200mm EVER. It’s not. It’s a decent lens with a LOT of sample variation. A good copy of it is as good as a Canon 70-200mm f/2.8 IS II, which is an excellent lens. A lot of copies aren’t that good, though. Because I see so many stupid things posted about how this lens has been ‘fixed’ and new copies are better, here are a batch of recently tested ones. They are no different than all the other batches we’ve tested.

 

Najbolje opisuje probleme DXOmarka i njihovih testiranja.

 

 

 Tehnika se testira na jednom primjerku. To što su oni testirali izuzetno oštar primjerak tog objektiva vjerojatno treba zahvaliti Sony-ju koji ga je pomno odabrao i poslao na testiranje. Protiv takvih "mućki" se nitko ne može boriti. Misliš da AMD ili Nvidia, kad izbace novu karticu, uzmu jednu s hrpe i pošalju je Anandtechu ili Tom's Hardwareu na testiranje? Najutjecajniji recezenti dobivaju najbolje primjerke, uvijek bilo i bit će.

Međutim, zanimljivo mi je što Lensrentals radi u ovom slučaju. Kako bi dokazali da Sony 70-200 f2.8 nije najoštriji objektiv u klasi oni uzimaju veliki broj primjeraka i testiraju ih te rezultat uspoređuju s rezultatom jednog Canon 70-200 f2.8 L IS II objektiva.

 

DXOmark je izvanredno mjesto za dobivanje informacija o foto opremi. Kao njihov najveći problem smatram upravo taj "znanstveni" pristup koji furaju pa su im za ukupnu ocjenu bitniji laboratorijski rezultati nego real life rezultati.

 

A što je - je, Sony fanboji u fotografiji su skoro ko iPhone fanboji. Teško je s njima nekakvu normalnu diskusiju voditi. Pomaže mi jedino što su mi dva od dva aparata koja danas imam upravo Sony.

 

 Jesi siguran da je to slucaj ?
Ja sam siguran da recimo Tamron ne salje nikome objektive tko radi usporedbe sa objektivima drugih marki, ak hoces to radit moras nabavit svoj.
Losi primjerci objektiva nisu nist novo(il nisu dovoljno ostri ili nisu dobro centrirani) dok svaka graficka ce odradit ono sto treba po specifikacijama bez obzira kakav je primjerak, a bolji primjerci su bitni samo kod overclocka kaj vecina ne radi.
Tak da ti usporedba ne drzi bas vodu.

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Cuj neda mi se natezati s tobom jer ocigledno niti vidis niti znas citati, kamoli s razumijevanjem, ponavljam sve ti tamo pise u brojkama, grafovima cak i u bojama(svakako nije namjenjeno kravama:), svaki put izvlacis neke nebulozne zakljucke, sad da sam te nazvao fanboyem?!😑zz

Da ti mozes vidjet kolku rezoluciju daje objektiv u centru, a kolku na rubu vec bi mi to odavno poslikao i stavio tu. 1min posla. Krace od ovih besmislenih postova koje tu stavljas.


Btw. ja nisam rekao da si mene nazvao fanboyem, tolko o citanju sa razumjevanjem.

 


Ovo mi je najjaca stvar haha

https://www.dxomark.com/glossary/sharpness/

"Sharpness is a subjective quality attribute of an image or a lens. Sharpness indicates the visually-perceived quality of detail resolution and contrast in an image or reproduced by a lens. "

Pa ti njih shvati ozbiljno.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Ti si corav majke mi, imas u recenziji svakog objektiva koliko ostrine daje u centru i rubovima, stovise i po mm i f otvoru, uhvati se rade fotkanja a manje citaj o teorijama zavjera o dx-u, imam jednog takvog u drustvu, nes vjerovat sony fanboy zna sve a iz kuce izasao nije😑😂.
 
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Ti si corav majke mi, imas u recenziji svakog objektiva koliko ostrine daje u centru i rubovima, stovise i po mm i f otvoru, uhvati se rade fotkanja a manje citaj o teorijama zavjera o dx-u, imam jednog takvog u drustvu, nes vjerovat sony fanboy zna sve a iz kuce izasao nije😑😂.

 Nisam nit mislio da cu dobit konkretan odgovor od tebe.

 

Reci kolko tocno sigma 18-35 f/1.8 daje na rubu, a kolko u sredini tih njihovih pmpix  (kod 18mm na 1.8 blendi )

Trazim brojku, a ne nijansu zute il zelene. Jel mogu to dobit ?

 

 

9 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...

Najbolje opisuje probleme DXOmarka i njihovih testiranja.

 

 

 Tehnika se testira na jednom primjerku. To što su oni testirali izuzetno oštar primjerak tog objektiva vjerojatno treba zahvaliti Sony-ju koji ga je pomno odabrao i poslao na testiranje. Protiv takvih "mućki" se nitko ne može boriti.

 Može. Zato postoji znanstven pristup. Reprezentativan uzorak s police.

BlueMax kaže...
ITelektronika kaže...

 

Misliš da AMD ili Nvidia, kad izbace novu karticu, uzmu jednu s hrpe i pošalju je Anandtechu ili Tom's Hardwareu na testiranje? Najutjecajniji recezenti dobivaju najbolje primjerke, uvijek bilo i bit će.
 Kao njihov najveći problem smatram upravo taj "znanstveni" pristup koji furaju pa su im za ukupnu ocjenu bitniji laboratorijski rezultati nego real life rezultati.

 


 Ako većina koristi takav pristup ne čini taj pristup znanstvenim niti opravdava nedostatke istih.

 

BlueMax kaže...

Međutim, zanimljivo mi je što Lensrentals radi u ovom slučaju. Kako bi dokazali da Sony 70-200 f2.8 nije najoštriji objektiv u klasi oni uzimaju veliki broj primjeraka i testiraju ih te rezultat uspoređuju s rezultatom jednog Canon 70-200 f2.8 L IS II objektiva.

 Za konstruktivnu raspravu nužni su neki preduvjeti, jedan od njih; strana ako je pogriješila ili za argument koristila netočne podatke u korist boljih i točnijih to ispravi.
Boldao si "jednog".......Ne, riječ je o 25 uzoraka Canon objektiva te 18 uzoraka Sony objektiva. (link).

 

Činjenice su takve kakve jesu;

DXO mark nema prikazan reprezentativan uzorak, nema testnu metodologiju za P-mpix.

Lens rental ima reprezentativan uzorak, ima testnu metodologiju. MFT chart koji je ujedno i industrijski standard.

Rezultati DXO marka i lensrentala se znatno razlikuju po pitanju 70-200mm objektiva.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.7.2019 15:35 (ITelektronika).
8 godina
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije
Vidis da nit oni sami svoje rezultate ne smatraju ozbiljnima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 bolje kupit RODE VideoMicro i gotovo

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 Ima integrirani mikrofon, ali takvi nisu baš kvalitetni, pa je napokon dodan ulaz za vanjski. Ono što nema je hot-shue, pa sada kada možeš spojiti vanjski nemaš ga gdje pričvrstiti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 bolje kupit RODE VideoMicro i gotovo

Iskreno, nisam upućen o čemu zborite kolega 

Ako bi mogao nekakav link?! 

Visak kaže...
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 Ima integrirani mikrofon, ali takvi nisu baš kvalitetni, pa je napokon dodan ulaz za vanjski. Ono što nema je hot-shue, pa sada kada možeš spojiti vanjski nemaš ga gdje pričvrstiti.

Ma znam o čemu je ovdje riječ kolega 

Ali sam na stranicama "The Verge" magazina našao naslov gdje kažu da konačno ima ulaz za vanjski mic, i to iznimno hvale! 

Osobno pikiram nešto tako kompaktno ali znatno jače, ali što više gledam recenzije za "VII-icu", debelo sam u dilemi! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
ATJLučko kaže...
Santana kaže...
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 bolje kupit RODE VideoMicro i gotovo

Iskreno, nisam upućen o čemu zborite kolega 

Ako bi mogao nekakav link?! 

Visak kaže...
ATJLučko kaže...

Uvijek pročitam sve o temi koja me posebno zanima i zaokupi, i primjetio sam da neki kolege pišu kako nema integriran mikrofon 

Našao sam ovo pod dodatnom opremom, možda bi to zadovoljilo neke skeptike, makar uz vjerojatno prepaprenu cijenu?! 

 

LINK; https://www.sony.hr/electronics/handycam-kamkorderi-mikrofoni-zvucnici/ecm-xyst1m

 Ima integrirani mikrofon, ali takvi nisu baš kvalitetni, pa je napokon dodan ulaz za vanjski. Ono što nema je hot-shue, pa sada kada možeš spojiti vanjski nemaš ga gdje pričvrstiti.

Ma znam o čemu je ovdje riječ kolega 

Ali sam na stranicama "The Verge" magazina našao naslov gdje kažu da konačno ima ulaz za vanjski mic, i to iznimno hvale! 

Osobno pikiram nešto tako kompaktno ali znatno jače, ali što više gledam recenzije za "VII-icu", debelo sam u dilemi! 

 Pa o mikrofonu zove se Rode Videomicro

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1183909-REG/rode_videomicro_compact_on_camera.html


Sony RX100 koristi dosta vlogera, ali su za sada morali koristit vanjski snimac zvuka ili su morali trpit losu kvalitetu mikrofona koji su u fotoaparatu

To kaj ga nemas gdje stavit nije samo problem hotshoe-a nego i ekrana, no uz malo improvizacije to nije neki problem :)

 

 

A kakve veze ima mikrofon za tvoj odabir ?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 0:30 (Santana).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice