Bitcoin - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.092
|
čitano: 898.088
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

Pa bas to nemam ni novaca za rigove nit mjesta za to 

Pa je jednostavnije platit da majnaju za tebe koliko sam skuzio mineri su negdje na islandu.... uffff da imam para ovaj od 20ths udara 20$ dnevno i nakon 5mj sve cista zarada

Jel jos netko koristi unajmljene minere?

Iskustva?

 Kopirano sa reddit posto nisam siguran jel smijem davat link 

 

Guys PLEASE READ THIS before investing your MONEY at GENESIS MINING

This is simple MATH!! 10 years old child can understand this!

In this experiment, I will pay 105 $(0.105974 BTC) for 700 GH/s

GENESIS MINING will charge you FEES (Guys please read the Agreement http://imgur.com/a/CRNdl ):

a. 0.150 $ per GH/s upfront = 0.000150313 BTC * 700 GH/s = 0.1052191 BTC upfront fee

b. 0.00028 $ per GH/s a day = 0.000000280824 BTC * 700 GH/s = 0.0001965768 BTC A DAY fee (0.071750532 BTC a year)

Now to calculate the profit is very simple, BTC mined in a year minus you cost/investment and the sum of fees.

700GH/s will generate ≈0.1554 BTC a year.

BTC Profit first year= 0.1554 earning - (0.1052191 + 0.071750532) fees - 0.105974 cost = - 0.127543632 BTC (-127.79 $) ROI of negative -27%

You invested 100 $ in GENESIS MINING after a year you LOST 100 $ and you OWE them 27 $. Their system is designed to keep you buying more Hash Power in the hope of making a ROI in a distant future.

More Hash power= more daily fees = less profitable Bitcoin earnings.

In the second year, you wont pay the Upfront fee, but if the daily fee stay the same, you wont make any profit form the Bitcoin mined, because of the difficulty increase over time, in the end your daily fees will overcome the Bitcoin mined, the following will happen, and your account will be terminated in 20 days.

" if, on any day, Coins generated on one day do not suffice to pay item 2 of the Fee above, the Service Provider may use Coins generated on any day thereafter for such payment."

I wont consider this a SCAM because it's written in the Agreement, If you have already invested please stop the bleeding and use you money for better good.

The conversion rate (1 BTC = 990.811 $) and BTC mining rewards (12.5 BTC) are calculated on 2/13/2017

*edits: I improved the formating, The second year paragraph added, ROI of negative -27%

14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Eh unisti mi moju barku :D

Trebao sam malo guglat da...

Nista ostaje ovo sta je pa cu pejstat sta ce se dogadat sa ovih mojih 30$

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sad sam isao malo gledat ugovor i naknade...

Ovo upfront za mojih 200ghs izade 30$ koliko sam i platio uslugu.... tako da to mislim placas jednom pri uzimanju....

Ova dnevna naknada izade 0.056$ sto je 0.38kn cca a dobitak je oko 1-1.2kn mislim da je ok

Ako grijesim neka neko pojasni malo bolje

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
hrka11 kaže...

Pozz...

zanima me odakle ste vi kupovali bitcoin ili neku drugu valutu?

Prijatelj mi je uzeo bitcoin na https://cex.io ali ima proviziju kad kupuje,kad prebaciva ili isplacuje.Nema smisla s tim provizijam pustim izgubis ako si ista zaradio.

Odakle je najjednostavnije kupit bit coin i prebacit na jaxx ili na poloniex?

Vasa iskustva?

 

Probaj Coinbase, Bitstamp, Kraken (makar su sad gužve za verificiranje accounta, čeka se i nekoliko tjedana na krakenu).

Uvijek postoji mali fee, al to je većinom zanemarivo. Ako prebacuješ iz banke s deviznog eure uzet će ti 30kn za transakciju tamo gdje ima SEPA. Čini mi se da je to prihvatljivo.

10 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Chronosus kaže...

 

Probaj Coinbase, Bitstamp, Kraken (makar su sad gužve za verificiranje accounta, čeka se i nekoliko tjedana na krakenu).

Uvijek postoji mali fee, al to je većinom zanemarivo. Ako prebacuješ iz banke s deviznog eure uzet će ti 30kn za transakciju tamo gdje ima SEPA. Čini mi se da je to prihvatljivo.

 A to sam prvo i oprobao,jos nigdi verifikacije.Zato sam i pitao ako ima neka druga da se zna,ali ok

 

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

E ovako, htio bih nešto naručiti preko neta, a najzgodnije je plaćanje bitcoinom...budući da sam totalni amater, zanima me kako najlakše do bitcoina doći?

Trebao bih ga u vrijednosti nekih 300 kn, vidim da postoje i naše burze, pa bih volio znati koja je procedura kod kupnje...

Eto, ako je netko voljan izdvojiti koji trenutak za objašnjenje bio bih zahvalan.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
m77 kaže...

E ovako, htio bih nešto naručiti preko neta, a najzgodnije je plaćanje bitcoinom...budući da sam totalni amater, zanima me kako najlakše do bitcoina doći?

Trebao bih ga u vrijednosti nekih 300 kn, vidim da postoje i naše burze, pa bih volio znati koja je procedura kod kupnje...

Eto, ako je netko voljan izdvojiti koji trenutak za objašnjenje bio bih zahvalan.

 

Prvo ti treba neki wallet - recimo Electrum. Kada to instaliraš dobit ćeš svoju adresu pod receive. Onda odeš primjerice na https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell, i tamo uneseš svoju adresu kad klikneš kupi kao i sve ostale podatke. Kad ti sjedne lova na wallet možeš je slati. Od prodavatelja ćeš dobiti njegovu bitcoin adresu pa mu preko walleta pošalješ.

11 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Puno hvala...prvi bitcoini su ''u štali''

Što se walleta tiče, odabrao sam blockchain...ali čini mi se da su svi više manje na istu foru, ili sam u krivu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc kaže...

Sad sam isao malo gledat ugovor i naknade...

Ovo upfront za mojih 200ghs izade 30$ koliko sam i platio uslugu.... tako da to mislim placas jednom pri uzimanju....

Ova dnevna naknada izade 0.056$ sto je 0.38kn cca a dobitak je oko 1-1.2kn mislim da je ok

Ako grijesim neka neko pojasni malo bolje

 Dobitak dnevno 1kn? Malo premalo 

14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pa malo ali zanimljivo

1.12kn sam dobio po danu zadnja dva dana kad su mi oduzeli naknadu...

Znaci dao sam 30$ cca 200kn....

33kn/mj cca 6-7mj i otplatim sta sam dao dalje cista profit.

Danas sam dobio na mejl da ispunim nesto da dobijem popust na iducu kupnju i tamo mi pise lifetime contract....

Znaci dokle god bude isplativo.. tezina izracuna stalno raste... ali opet i vrijednost btca raste...

 dok zarada bude veca od naknada ja cu ovo imat... s time da namjeravam dogradit hash ako se pokaze da isplacuju i sve bude u redu

 

Ako netko zeli 3% popusta na narudbu evo mu kod  jDlC6w

 https://www.genesis-mining.com

Cheers

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.6.2017 21:44 (thabigjc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
thabigjc, odustani od tog cloud mineinga dok jos mozes, nitko s tim nije zaradio, samo je izgubio novce. Navlace ljude za vlastiti profit.., Mozda ti sad izgleda da ima nade s tim, ali shvatit ces s vremenom da nema koristi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Sad je gotovo pare sam im dao, mogu samo gledat jel cu zaradit ista od toga...

Zasad 18600 satoshija u 3 dana

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Zanima me koliko je isplativo mineat ethere

Imam neke planove za malo vece uloge.

Gledao sam kupit RX 580 tj ne jedno nego par desetaka

Nesto sam cita o nekim mininig machines dali se vise isplati to ili ic na gpu.

Hvala

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

već problem je gdje kupiti grafičke kartice

https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/eth?HashingPower=320&HashingUnit=MH%2Fs&PowerConsumption=0&CostPerkWh=0.12

 

jedna 580 daje oko 30mh/s pa si izračunaj po mojem treba pripaziti jer ako bude pao eth ljude će rješavati grafičke cijena će se rušiti i veliki pad ulaganja na rigovima možeš očekivati računaj jedan rig sa 4 grafičke ti je oko 10k kn trgovine pa prodaja ti je 20-30% minus dok korištene 50%. Naravno da će uvijek biti nešto za rudariti ali se može ROI povećati pa je i to problem. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Kelam kaže...

Zanima me koliko je isplativo mineat ethere

Imam neke planove za malo vece uloge.

Gledao sam kupit RX 580 tj ne jedno nego par desetaka

Nesto sam cita o nekim mininig machines dali se vise isplati to ili ic na gpu.

Hvala

Baš sam sad gledao na alzashopu ( DE ) jer slažem neki gejmerski PC koji bi preko noći ostavio da minea, nemaju niti jednu jedinu 580tku u stocku.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

zelim da naucim i saznam sce za bitcoin.Totalni sam pocetnik i neznam apsolutno nista sta i kako treba podesiti,raditi i drugo.Treba mi neka elektronska besplatna knjiga gde ima sve za Bitkoina kako bi naucio da znam sve o njemu kako bi stekao dobro znanje i pocnem.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav svima,

imam i ja par pitanja.

Znači otvorio sam wallet na coinbase-u (pošto ga svi najviše hvale) i onda sam mislio uzet nešto bitcoina (ili neke druge valute).
Sad nisam siguran gdje je najpovoljnije uzeti bitcoine i na koji način, te moram li uzeti preko Coinbase stranice ili mogu bilo gdje pa samo prebaciti na wallet?

Ako mogu tako lako prebaciti na wallet, koja je provizija za prebačaj?

 

Preko coinbase-a sam inače probao kupiti, jest da im je provizija velika, ali eto, unio sam svoju Visa karticu (žiro) kao 3D secure card, samo mi baca grešku ispod, i nisam siguran zbog čega? (testirao i preko mobitela i pc-a)

Što mislite, koji mi je idući korak najpametniji?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

meni baca istu stvar na PCu i preko mobilne aplikacije. Prije toga mi je prolazilo normalno, vjerojatno je do njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

ma mislim ono stvarno...

idem prebacit 6,2$ sa coinbasea na exodus wallet i dobijem 3.84$ isplaceno

pa kakve su to naknade????'

 

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Imate vec navedenu bit coin mjenjacnicu u HR, brzi su i pouzdani.

 

https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell

 

ja osobno koristim bittrex.com burzu, brza verifikacija i male naknade.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

https://status.coinbase.com/

stranica im je trenutno u ku**u

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...

https://status.coinbase.com/

stranica im je trenutno u ku**u

 Uvijek im je stranica u kukiju kad se dogode velike promjene cijena. Jako su nepouzdani.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
odjavljen
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Proteklih par dana su cijene kriptovaluta fino pale. Redom svi u top 40, pa i dalje. Vaša mišljenja o kupnjama dok su jos "niske" cijene. Vidjeli smo Ethereum na 414 u jednom trenutku, sada je na 337 USD. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...

Proteklih par dana su cijene kriptovaluta fino pale. Redom svi u top 40, pa i dalje. Vaša mišljenja o kupnjama dok su jos "niske" cijene. Vidjeli smo Ethereum na 414 u jednom trenutku, sada je na 337 USD. 

Moja politika je držat sve, šta god kupio. Ne tradeam, ne prodajem, samo kupujem i to najčešće na ovakvim padovima kojih je bilo 2 ili 3 u zadnjih mjesec dana.

Za 3-4 godine ili ću imati desetine/stotine tisuća dolara ili će sve propasti i ostat ću na 0. To je rizik na koji sam spreman sa par uloženih stotina dolara.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
14 godina
neaktivan
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Pozdrav ljudi! Zanima me di se još može naručivat bitpay-om u hrvatskoj, tj koje trgovine ga prihvačaju. Našo sam Uzishop iz Umaga prihvača i sasvim ok funkcionira al to je shop za računala. Pa me zanima koje još trgovine imaju tu opciju kod nas jer na googlu nisam baš izguglo traženo. Unaprijed zahvaljujem. L.p

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tomek.Klc kaže...
footballer kaže...

Proteklih par dana su cijene kriptovaluta fino pale. Redom svi u top 40, pa i dalje. Vaša mišljenja o kupnjama dok su jos "niske" cijene. Vidjeli smo Ethereum na 414 u jednom trenutku, sada je na 337 USD. 

Moja politika je držat sve, šta god kupio. Ne tradeam, ne prodajem, samo kupujem i to najčešće na ovakvim padovima kojih je bilo 2 ili 3 u zadnjih mjesec dana.

Za 3-4 godine ili ću imati desetine/stotine tisuća dolara ili će sve propasti i ostat ću na 0. To je rizik na koji sam spreman sa par uloženih stotina dolara.

 Da li kupujes i manje vrijedne valute koje obecavaju ili kupujes stabilne kao sto je bitcoin i ether?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
footballer kaže...
Tomek.Klc kaže...
footballer kaže...

Proteklih par dana su cijene kriptovaluta fino pale. Redom svi u top 40, pa i dalje. Vaša mišljenja o kupnjama dok su jos "niske" cijene. Vidjeli smo Ethereum na 414 u jednom trenutku, sada je na 337 USD. 

Moja politika je držat sve, šta god kupio. Ne tradeam, ne prodajem, samo kupujem i to najčešće na ovakvim padovima kojih je bilo 2 ili 3 u zadnjih mjesec dana.

Za 3-4 godine ili ću imati desetine/stotine tisuća dolara ili će sve propasti i ostat ću na 0. To je rizik na koji sam spreman sa par uloženih stotina dolara.

 Da li kupujes i manje vrijedne valute koje obecavaju ili kupujes stabilne kao sto je bitcoin i ether?

Trenutno držim ( poredano od najveće do najmanje vrijednosti u $ ) Bitcoin, ETH, Litecoin, AntShares i DigiByte.

 

AntShares mi je jako zanimljiv i mislim još dosta kupit do 22.6. pošto je to Kineska kriptovaluta koja je izrađena sa konzultacijama s Kineskom vladom, što znači da je sve po propisima i država se ne bi trebala miješati. Svi znamo da će Kinezi prije gurati svoje nego recimo bitcoin, pa očekujem da i servisi poput AliBabe guraju plaćanje AntSharesom prije nego drugim kriptovalutama. Kinesko tržište je ogromno i mislim da ima puno potencijala. Trenutno je ispod $2, u opticaju ih je 50 milijuna ( BTC-a ima 19m, ETH-a ima 90m ) a 22.6. rade rebranding i službenu stranicu prevode sa Kineskog na Engleski, što znači da će biti dostupno puno više informacija i mislim da bi to trebalo dobro utjecati na cijenu jer će biti dosta zainteresiranih za kupnju.

 

Bitcoin, ETH i LTC mi se čine kao stabilne valute za držati za nadolazeće godine, AntShares čista kocka jer imaju hrpu potencijalala i puno nepoznanica, u DigiByte sam uletio zbog Reddit hypea.

 

Najbolji su vam izvori Reddit i kriptoforumi, ja iskreno puno toga ne znam i uletio sam u ovo sa novcima koje sam zaradio preko interneta bez kojih mogu živit pa nemam šta izgubiti.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 12:22 (Tomek.Klc).
10 godina
offline
Bitcoin - pitanja i odgovori

Ima li netko da majna Siacoin? Probao sam majnat i etherium ali vrti mi samo 3mh/s nezz u cemu je problem,a kad prebacim na Siacoin vrti oko 950 mh/s,sa ovom grafickom pod my pc.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
Tomek.Klc kaže...

Trenutno držim ( poredano od najveće do najmanje vrijednosti u $ ) Bitcoin, ETH, Litecoin, AntShares i DigiByte.

 

AntShares mi je jako zanimljiv i mislim još dosta kupit do 22.6. pošto je to Kineska kriptovaluta koja je izrađena sa konzultacijama s Kineskom vladom, što znači da je sve po propisima i država se ne bi trebala miješati. Svi znamo da će Kinezi prije gurati svoje nego recimo bitcoin, pa očekujem da i servisi poput AliBabe guraju plaćanje AntSharesom prije nego drugim kriptovalutama. Kinesko tržište je ogromno i mislim da ima puno potencijala. Trenutno je ispod $2, u opticaju ih je 50 milijuna ( BTC-a ima 19m, ETH-a ima 90m ) a 22.6. rade rebranding i službenu stranicu prevode sa Kineskog na Engleski, što znači da će biti dostupno puno više informacija i mislim da bi to trebalo dobro utjecati na cijenu jer će biti dosta zainteresiranih za kupnju.

 

Bitcoin, ETH i LTC mi se čine kao stabilne valute za držati za nadolazeće godine, AntShares čista kocka jer imaju hrpu potencijalala i puno nepoznanica, u DigiByte sam uletio zbog Reddit hypea.

 

Najbolji su vam izvori Reddit i kriptoforumi, ja iskreno puno toga ne znam i uletio sam u ovo sa novcima koje sam zaradio preko interneta bez kojih mogu živit pa nemam šta izgubiti.

 Kako do AntShares?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.6.2017 17:48 (axos).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin - pitanja i odgovori
axos kaže...
Tomek.Klc kaže...

 Kako do AntShares?

BitTrex

 

Nisam siguran jel dobro vrijeme za kupnju, cijena je skočila sa $1.4 na $2.4 od ponedjeljka ili utorka do danas ali ja ću svakako sutra kupiti još 20tak komada, može se nakratko cijena spustit ali ja tu vidim ogroman potencijal i long-term profit, pogotovo sa V2 launchom za nešto više od 5 dana.

 

Link sa tutorijalom za izradu ANS walleta.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Altcoins - Pitanja i odgovori
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice