Rudarenje - može li biti isplativo izdvojena tema

poruka: 2.518
|
čitano: 737.202
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...
volegradele kaže...
Ja iz Nicehasha prebacujem na Coinbase bez provizije,tamo prodam u eure 1% provizije i onda saljem na Paypal bez provizije i onda sa Paypala na racun 1% provizije!
Ali ovo sa karticom mi pari puno bolje,na Coinbaseu sam se prijavio za Visa karticu ali jos nisu poceli slat!

 I onda platis porez drzavi.

 Je, sigurno će na te male cifre naš državni aparat reagirat... Ni na mjesečne uplate od par stotina eura nije nitko reagirao u mom slučaju. Jednom je Paypal reagirao, kad se u godini dana skupilo nešto više primljenih para, tražili su sliku osobne i OIB i razne neke podatke, jer su valjda htjeli prijavit poreznoj da je pređen određeni prag zarade. Nakon žustre rasprave s voditeljem poslovanja za EU nikakve osobne ni nikakvi podaci nisu poslani, a Paypal i dalje radi uredno. Da ne bi slao sliku osobne preko interneta nekome, pa makar to bio i službeni Paypal, ne pada mi na pamet. Shvatili su i oni nakon razgovora da traže neke stvari koje se kose sa zdravim razumom i protivne su sigurnosti poslovanja na internetu.

 

Uostalom, može lova stajat i na Paypal računu, ne mora mi sve bit u kunama. Neka se skupljaju Euri.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 11:22 (Filox).
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Da li ima itko iskustva sa prebacivanjem love sa Crypto.com na tekuci racun? Koji je minimalni iznos i to? Znam da se sa tom karticom moze placati svuda ali mene konkretno zanima samo jedan mali iznos od recimo 50e mjesecno koji bi prebacivao za struju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
MewCore kaže...

Probao NiceHash i u walletu se skupilo nešto, oću to prebacit u eure i vidim provizija za konverziju u njihovom internom walletu skoro 75%.

Pa ne kužim što sad sa time, kako konkretno koristit te "novce" ?

 Nije tolika provizija, nego ti imaš premalo toga skupljeno, a oni imaju neki minimum provizije. Kad više skupiš, to će bolje izgledat.

Exchange Fees | NiceHash

 Tnx na informacijama!

 

Ima li Coinbase prednosti u odnos na Euro Wallet koji nudi NiceHash?

Bilo bi mi zgodno imati sve na jednom mjestu ako se iz njega isto može prebaciti na PayPal.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Točno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 0:46 (Cryogenic).
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...

Po meni najbolja solucija je majnat direkt na crypto.com, prodaš ethereum i lova sjedne u fiat wallet (isto na crypto.com) nema nikakvih fees'a, dobiješ visa karticu, i sa njom plačaš režije/kupuješ po ducanima hranu, bilo šta, samo lova mora bit na fiat walletu, već je netko bolje objasnio, neznam šta ce vam coinbejsi, paypalovi, milion transkacija i i troškova i neznam šta. Nicehash uzima od pola dolara do dolar dnevno za svoje potrebe, netko ko majna oko 1500 kn mjesečno, 200 kn mu uzme nicehash mjesečno, to je meni mjesečna struja koje potrošim za majning.

 Svakako zvuči jednostavnije. 

 

Imaju isto svoj softver za mining kao Nicehash ili treba koristiti neki 3rd party?

13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MewCore kaže...
Cryogenic kaže...

Po meni najbolja solucija je majnat direkt na crypto.com, prodaš ethereum i lova sjedne u fiat wallet (isto na crypto.com) nema nikakvih fees'a, dobiješ visa karticu, i sa njom plačaš režije/kupuješ po ducanima hranu, bilo šta, samo lova mora bit na fiat walletu, već je netko bolje objasnio, neznam šta ce vam coinbejsi, paypalovi, milion transkacija i i troškova i neznam šta. Nicehash uzima od pola dolara do dolar dnevno za svoje potrebe, netko ko majna oko 1500 kn mjesečno, 200 kn mu uzme nicehash mjesečno, to je meni mjesečna struja koje potrošim za majning.

 Svakako zvuči jednostavnije. 

 

Imaju isto svoj softver za mining kao Nicehash ili treba koristiti neki 3rd party?

 

Ima

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 0:46 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Cryogenic kaže...
MewCore kaže...
Cryogenic kaže...

Po meni najbolja solucija je majnat direkt na crypto.com, prodaš ethereum i lova sjedne u fiat wallet (isto na crypto.com) nema nikakvih fees'a, dobiješ visa karticu, i sa njom plačaš režije/kupuješ po ducanima hranu, bilo šta, samo lova mora bit na fiat walletu, već je netko bolje objasnio, neznam šta ce vam coinbejsi, paypalovi, milion transkacija i i troškova i neznam šta. Nicehash uzima od pola dolara do dolar dnevno za svoje potrebe, netko ko majna oko 1500 kn mjesečno, 200 kn mu uzme nicehash mjesečno, to je meni mjesečna struja koje potrošim za majning.

 Svakako zvuči jednostavnije. 

 

Imaju isto svoj softver za mining kao Nicehash ili treba koristiti neki 3rd party?

 

Pa sve imas na jednom mjestu osim softvera za majning. Moras imat gminer, skine se sa neta, https://github.com/develsoftware/GMinerRelease/releases, otpakiraš, nađeš mine_eth.bat upises postavke u tu datoteku sa svojom ethereum wallet adresom(adresu nađeš na crypto.com appu kad se regaš), startas i to je to.

 

Ovako to izgleda

 

Ovo se upise u gminer (datoteka se zove mine_eth, desni klik na nju i edit, prvo obrišeš sve iz te datoteke)

 

miner.exe --algo ethash --server eu1.ethermine.org:4444 --user tuidetvojaadresaethereumwalletakojedobijessacrypto.com
pause

 

Save i startaš mine_eth.bat i to je to.

 

 

a na ethermine.org upišeš svoju eth wallet adresu pod ethereum wllet adress i pratiš kolko si izmajnao, u btc u eth i u dolarima, javlja kolko ti je dnevna prosječna zarada, prebacivanje izmajnanog ethereuma na crypto.com ide svakih 24h (0,1 eth i automatski čim prijeđe 0,05 svakih 7 dana) bez ikakvih troškova transakcija. Crypto.com javlja i na mail i na mobitel kad god stize kakva transakcija.

 

A na whattomine.com se prate dnevne cijene ethereum coina a i ostalih coina pa se vidi kad padne dnevna zarada a i kad poraste zarada dok se majna.

 

 

 

 Uvjerio si me da probam, no sad vidim traže fotografiju osobne prilikom registracije. Da li je uvijek tako i imali li ikakve bojazni od toga?

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

EDIT: Sve radi, slucajno sam otisao na ethereum. org umjesto ethermine.org lol 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 18:36 (Sideswipe).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MewCore kaže...
Cryogenic kaže...
MewCore kaže...
Cryogenic kaže...

Po meni najbolja solucija je majnat direkt na crypto.com, prodaš ethereum i lova sjedne u fiat wallet (isto na crypto.com) nema nikakvih fees'a, dobiješ visa karticu, i sa njom plačaš režije/kupuješ po ducanima hranu, bilo šta, samo lova mora bit na fiat walletu, već je netko bolje objasnio, neznam šta ce vam coinbejsi, paypalovi, milion transkacija i i troškova i neznam šta. Nicehash uzima od pola dolara do dolar dnevno za svoje potrebe, netko ko majna oko 1500 kn mjesečno, 200 kn mu uzme nicehash mjesečno, to je meni mjesečna struja koje potrošim za majning.

 Svakako zvuči jednostavnije. 

 

Imaju isto svoj softver za mining kao Nicehash ili treba koristiti neki 3rd party?

 

Pa sve imas na jednom mjestu osim softvera za majning. Moras imat gminer, skine se sa neta, https://github.com/develsoftware/GMinerRelease/releases, otpakiraš, nađeš mine_eth.bat upises postavke u tu datoteku sa svojom ethereum wallet adresom(adresu nađeš na crypto.com appu kad se regaš), startas i to je to.

 

Ovako to izgleda

 

Ovo se upise u gminer (datoteka se zove mine_eth, desni klik na nju i edit, prvo obrišeš sve iz te datoteke)

 

miner.exe --algo ethash --server eu1.ethermine.org:4444 --user tuidetvojaadresaethereumwalletakojedobijessacrypto.com
pause

 

Save i startaš mine_eth.bat i to je to.

 

 

a na ethermine.org upišeš svoju eth wallet adresu pod ethereum wllet adress i pratiš kolko si izmajnao, u btc u eth i u dolarima, javlja kolko ti je dnevna prosječna zarada, prebacivanje izmajnanog ethereuma na crypto.com ide svakih 24h (0,1 eth i automatski čim prijeđe 0,05 svakih 7 dana) bez ikakvih troškova transakcija. Crypto.com javlja i na mail i na mobitel kad god stize kakva transakcija.

 

A na whattomine.com se prate dnevne cijene ethereum coina a i ostalih coina pa se vidi kad padne dnevna zarada a i kad poraste zarada dok se majna.

 

 

 

 Uvjerio si me da probam, no sad vidim traže fotografiju osobne prilikom registracije. Da li je uvijek tako i imali li ikakve bojazni od toga?

 Ja sam im dao vozacke. Moraju imat potvrdu stvarnog indetiteta kao i banke. Mene su vise puta pismeno pozivali u banku recimo. Na kraju sam se odvukao i jos sam u aplikaciji slikao osobnu i selfije pravio..

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

JA jos kurca nisam skuzio.Ugl danas sam prvo sa coinbasea prebacio na pro, a tamo me hebe da im uplatim 1euro, al s tim njihovim jebb podatcima samo pola polja ispunim.

NA kraju zamracio ..Vratio eure na coinbase i nekako si tamo isplatio.

samo 1% je bio fee

Ajd to cu prezivit

UgL 45min proveo jebavajuci se s tim,..

 

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Sideswipe kaže...

 Ja sam im dao vozacke. Moraju imat potvrdu stvarnog indetiteta kao i banke. Mene su vise puta pismeno pozivali u banku recimo. Na kraju sam se odvukao i jos sam u aplikaciji slikao osobnu i selfije pravio..

Radi čega su te zvali u banku?

Ja još nisam davao nikakve bankovne informacije, pretpostavljam da ću trebati nešto kad ću uzimati karticu. 

 

Fotkao sve za regu i izgleda da funkcionira, upogonio jedan komp sa 3070 i jedan sa 1660ti, smanjio power limite, underclockao core i digao memoriju i zaista se ne grije puno nit buči. 

 

Ima li ikakvog smisla uzeti bilo kakvu karticu osim najosnovnije? Ne razumijem to sa tim njihovim tokenima i iskreno nemam nekog interesa za to :-/ 

14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@MewCore ma to nevezano za banku. Kao u svrhu sufinanciranja terorizma i sl. Pa isplati ti se ako ćeš zarađeno mjenjati u CRO, pa imaš povlastice. Za nas siromahe mislim da je Plava najbolja. Pod tim mislim koji nemamo dva, tri riga po 6 bijesnih kartica. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 21:55 (Sideswipe).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Nezz za porez na Coinbaseu imam jedan dio koji mi stoji vise od 3 godine ..sad kako ce oni znat sto sam si isplatio..
Napravio sam si jucer Visa karticu i cekam da mi dojde na adresu,trenutno imam e-karticu u Coinbase aplikaciji..steta sto je jos Apple pay ne podrzava..samo Google Pay..valjda i to bude brzo..mogu dizat 200€ mjesecno bez provizije,nakon toga ide 1. %...kupovina klasicna ne uzima nikakvu proviziju i ne moras prebacivat crypto u fiat!


A sto je tice slanja slike i osobnih podataka (KYC) to je sasvim normalno..npr za Coinbase sam mora poslat sliku osobne i preslik nekog racuna..drugcije ne mozes primat-slat-povlacit novac!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 8:55 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
volegradele kaže...
Nezz za porez na Coinbaseu imam jedan dio koji mi stoji vise od 3 godine ..sad kako ce oni znat sto sam si isplatio...

 ja sam svoje držao na jaxx walletu, s vidljivim upisima transakcija otprije tri godine kako sam prebacivao izmajnane komadiće eth, nedavno prodao u našoj mjenjačnici

prodaš samo tu količinu eth i na to ne bi trebao ići porez

12 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
X puta sam do sad mjenjao iz ETH/BTC u razne altcoine zavisi od marketa..tako da je teski nered u mom portfoliu..nekad prebacujem u USD coin kad pada sve dole..pa vracam nazad ..zaradim koji dollar..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Vidjet ću hoće li mi nakon 24h kao što je bilo rečeno sa etherminea sjesti na crypto wallet pa uzmem najosnovniju karticu. Ajd super što postoji ta kartica, čovjek izgubi volju uz sve te konverzije. 

 

Pretpostavljam da svi koji rudare to znaju, no impresivno je koliko se temperature i potršnja mogu srezati optimizacijom grafe. 3070 mi po defaultu tokom mininga bio 58C, a nakon na 43C, a 1660ti sa 75C pao na 48C.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
MewCore kaže...

Vidjet ću hoće li mi nakon 24h kao što je bilo rečeno sa etherminea sjesti na crypto wallet pa uzmem najosnovniju karticu. Ajd super što postoji ta kartica, čovjek izgubi volju uz sve te konverzije. 

 

Pretpostavljam da svi koji rudare to znaju, no impresivno je koliko se temperature i potršnja mogu srezati optimizacijom grafe. 3070 mi po defaultu tokom mininga bio 58C, a nakon na 43C, a 1660ti sa 75C pao na 48C.

 Je, masu manje troše i masu manje se griju kad se namjesti sve kako treba, a što je najbolje, jače rade.

Live long and prosper.
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Bas sam se prebacio malo na ethmine sa nicehasha i daje mi 30% manje eth.. koliko dugo tamo treba majnat da mi pokaze profitabilnost u 24h? Cijelih 24h?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Bas sam se prebacio malo na ethmine sa nicehasha i daje mi 30% manje eth.. koliko dugo tamo treba majnat da mi pokaze profitabilnost u 24h? Cijelih 24h?

 Zamolio bih te, ako si već isprobao nicehash, a sad isprobaješ ethmine, da za par dana javiš kolike su razlike i ima li razlika u rudarenju tamo i vamo. Pričekaj par dana, da dobiješ bolju sliku o ethmineu, pa usporedi, živo me zanima.

 

Hvala.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 16:11 (Filox).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
Filox kaže...
njuskac kaže...

Bas sam se prebacio malo na ethmine sa nicehasha i daje mi 30% manje eth.. koliko dugo tamo treba majnat da mi pokaze profitabilnost u 24h? Cijelih 24h?

 Zamolio bih te, ako si već isprobao nicehash, a sad isprobaješ ethmine, da za par dana javiš kolike su razlike i ima li razlika u rudarenju tamo i vamo. Pričekaj par dana, da dobiješ bolju sliku o ethmineu, pa usporedi, živo me zanima.

 

Hvala.

 još jedan žudno čeka rezultate usporedbe...

EDIT: trenutno kopam sa 1070ti i 2070S... 1050 mi služi za surfanje... sve utrpao u case. Poskidao sve stranice naravno... udri dok ide

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 16:44 (miki_the_pirat).
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo

Nije sve u tom koliko izmajnas nego i koliko provizije ti uzme u prebacivanju na drugi coin ako ces tradeat pa na wallet do isplate. Ima tu vise faktora, neki mineri trose vise struje i griju kartice itd.

13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Točno to.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 0:46 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Bas sam se prebacio malo na ethmine sa nicehasha i daje mi 30% manje eth.. koliko dugo tamo treba majnat da mi pokaze profitabilnost u 24h? Cijelih 24h?

 sa kojim grafama ili grafom majnaš ethereum?

 

 

Filox, i ti sa kojim grafama ili grafom majnas?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 17:05 (Cryogenic).
11 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Polako se povecava estimate po danu.. cini mi se da ce bit nesto vise od nicehasha.. sutra su vidjet kad prode 24h.. na whatomine kaze 5$ vise nego na nicehashu.. mislim da ce tako i biti..

Majnam sa rtx 3060, 3060ti x3, 3070x3,rtx 2060, gtx 1660 super x5, rx 5600x rx 5700 xt, rx 570 x2, gtx 1060, gtx 1070.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Polako se povecava estimate po danu.. cini mi se da ce bit nesto vise od nicehasha.. sutra su vidjet kad prode 24h.. na whatomine kaze 5$ vise nego na nicehashu.. mislim da ce tako i biti..

Majnam sa rtx 3060, 3060ti x3, 3070x3,rtx 2060, gtx 1660 super x5, rx 5600x rx 5700 xt, rx 570 x2, gtx 1060, gtx 1070.

 svaka cast, ja nikako da nadjem 3060ti. Koji ti je hashrate?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 18:43 (Cryogenic).
9 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Polako se povecava estimate po danu.. cini mi se da ce bit nesto vise od nicehasha.. sutra su vidjet kad prode 24h.. na whatomine kaze 5$ vise nego na nicehashu.. mislim da ce tako i biti..

Majnam sa rtx 3060, 3060ti x3, 3070x3,rtx 2060, gtx 1660 super x5, rx 5600x rx 5700 xt, rx 570 x2, gtx 1060, gtx 1070.

 o jbt... mašala... ja samo sa 1070ti&2070S

ajd javi da šaltam ako vrijedi.... možda bih i rig tatlane za njih dvije sklopio... pa bacit na linux... ima li to smisla?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 19:34 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: Rudarenje - može li biti isplativo
njuskac kaže...

Polako se povecava estimate po danu.. cini mi se da ce bit nesto vise od nicehasha.. sutra su vidjet kad prode 24h.. na whatomine kaze 5$ vise nego na nicehashu.. mislim da ce tako i biti..

Majnam sa rtx 3060, 3060ti x3, 3070x3,rtx 2060, gtx 1660 super x5, rx 5600x rx 5700 xt, rx 570 x2, gtx 1060, gtx 1070.

 Koja je cifra dnevno? Ja imam samo jednu 5700 XT.

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
14 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

@njuskac

Imaš to u rigu? Ajd ubaci kakvu sliku stroja 😀.

Možeš napisati ostale komponente koje su u stroju, odprilike? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Čekao da prođe 24h mineanja te pogledao crypto wallet no na njemu nema ništa, a na ethermine mi iz nekog razloga piše Next Payout in ≈ 10 days :-/

Za workere mi je evidentirano da su radili 24h pa me zanima trebam li još što napraviti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudarenje - može li biti isplativo

Điiii.... fino društvo. To 4-5 glavi dnevno ruje. Obzirom da sam se regao na crypto.com prije cca mjesec dana (stigla mi je i visa), cryogenicov post me natjerao da isprobam ethermine umjesto nicehasha. Za sad mi je proračun isti ili nešto niži nego na nicehashu ali imam neku sumnju da nicehash ne majna onoliko koliko pokazuje procjena. Pošto sam odlučio sve preselit na crypto.com, moram na nicehashu još izmajnat 10-ak dolara da dođem do minimalne svote za withrawal (po trenutnom je to 38$ kak mi pokazuje) jer sam prije par dana već izvadio lovu van. 

Kako bi dobro došle još 2-3 3060ti/3070 po cijeni kakve su bile po izlasku

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice