Pomoć molim Corsair VS550

poruka: 12
|
čitano: 1.576
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Ekipa pomozite. Imam Ryzen 5 5600, 32gb 3200mhz ram, Gigabyte b450m gaming, RX 6650 XT, Corsair VS550. Htio bi na to napajanje staviti RTX 3070, jel bi to bilo moguće? Frend mi kaže da nebi, nije nešto modularno napajanje, neznam.?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć molim Corsair VS550

S tom 3070 oko 300w povuče ako ostaviš to napajanje može isporučit 500w tak da će tu 3070 držat u redu. Dobit češ sad par savjeta od stručnjaka da to nije dosta ali slobodno ignoriraj i stavi 3070 na to trenutno koje imaš.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Jedino je za zabrinut se ako je baš ono staro 5-6 godina onda zamjenit preporuka.

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć molim Corsair VS550

-teorija i praksa ili matematika i sreća.. :)

 

-nominalno, 550 daje 550w .. no sve se po standardu računa +/-10% ... dok se napajanja računaju i -20% tj pitanje gdje mjeriš, utičnica-efikasnost i zato imaš deklaracije kao bronce-80% i sl.

... što će reć, možeš računati na 500w i manje, 450w.. uz starenje, pa ako je novo šanse su bolje a kako vrijeme ide pada efikasnost + ljetne temp (svaka viša temp od nule..) ..

-matematika 2. .. sama gpu može povuči max 290w, ostatak računala ne bi trebao povuči do 200w.. i tad si unutar tolerancije, tj ovisi imaš li stvarno 500w ili manje.. ako je manje, tad ide 'možda'..

... no i tad je vrlo velika šansa da će raditi, jer računalo nikad ne traži max-stalno-sve.. tj ne radi sve pod max naporom čitavo vrijeme, ne radi sav ram, ne rade svi diskovi itd.. no moguće u npr gamingu da bi baš došlo do max opterećenja, pa dad tad nije dovoljno.. inače, max se traži kod paljenja-inicijalizacije, jer tad čitavo računalo treba upaliti, kao paljenje auta.. nakon tog padnu potražnje-naponi, powersaving i sl. npr cooleri se ne vrte na max nego optimalno ili stoje..

 

-tako da ovisi što sve imaš u računalu, koliko potrošača čak razliku može dati ako spojiš više usb uređaja kao disk.. jer sve to traži struju a sve to ukupno mora isporučiti napajanje dok mbo kroz vrm-stabilizatore to regulira do neke granice, tj u pravilu se neće dogoditi ništa strašno, .. ali .. može, može sve pregoriti itd.

 

-gaming je realno teži nego sintetisčki 3dmark.. jer tad radi i ostatak računala, mreža, zvuk,.. ne samo gpu-benč... dok drugi benčevi kao prime opterete sve do jaja-max.. što je opet nerealno za stvarnost jer se skoro nikad ne dogodi.. tako da ni sintetika-testovi nisu neko dobro mjerilo-pravilo.. tj već se unaprijed zna nedostatak-nedosljednost dok je svako računalo slučaj za sebe, od tog kakav cpu-yield-čip imaš, koju seriju bilo kojeg čipa, rama, gpu, mbo.. pa do tog da u kvartu možeš imati loše el.instalacije s padom napona ili loš razvodni kabel, bojler itd..

 

-na karju, jedino sigurno je kad upališ i vidiš da radi.. sve ostalo je ipak samo teorija.. može raditi, ali može i crkavati, čak i da imaš +100w jače napajanje, nominalno, jer sve se kvari, stari, gubi efikasnost i jednog dana crkne..

 

-sad znaš sve (ili ništa)... :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 godine
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Hvala ekipa. A jel problem što su 2x8pin iz istog kabla, onako split-ani?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Ma ne ta kartica je 20w iznad toga da ne bude 1x8 pinska tak da nikakav problem.

 
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Ok. Hvala Vam svima :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć molim Corsair VS550
Zeppelin Graf kaže...

Ekipa pomozite. Imam Ryzen 5 5600, 32gb 3200mhz ram, Gigabyte b450m gaming, RX 6650 XT, Corsair VS550. Htio bi na to napajanje staviti RTX 3070, jel bi to bilo moguće? Frend mi kaže da nebi, nije nešto modularno napajanje, neznam.?

 To napajanje nije iz kategorije "kvalitetnih" ali nije ni najgore. A što se tiče tvoje konfiguracije, upgrade na RTX 3070 ti dodaje negdje možda oko 50W - 70W extra na potrošnju koju imaš sada sa RX 6650XT. Dakle tvoj komp u gamingu bi ti "vukao" oko 300W s RTX 3070 do negdje možda 350W, jer varira naravno. Tako da je to u nekim marginama koje to napajanje treba isporučivati uredno. Dakle, trebalo bi biti ok, ali moja preporuka svakako ti je da si prvom prilikom pređeš na klasu dva kvalitetnije napajanje i da si onda miran. 

11 godina
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Samo još pločicu memorije i vodeno 

 

Nadogradnje

 

 

Šalu na stranu, ovo će držati, ali ta klasa napajanja je entry level po pitanju svega pa tako i nazivne snage.

650W već dolaze i sa 2 odvojena kabela za GPU napajanje tako da ti je ovo privremeno riješenje.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.4.2024 10:17 (UncleJimbo).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Jasno mi je da mi treba bolje napajanje za nešto jaču konfu, međutim ovo imam već neko vrijeme i jedino što bi htio upgrade-at je grafa, kad bi išao uzimat bolje napajanje onda bi uzeo i vjerojatno sve ostalo, što povlači mobo i ram i cpu, a glupo mi je sad sve uzimat jer je ovo solidno za 1080p što sad imam.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć molim Corsair VS550

Tu ti recimo igra i 4070 jer troši manje od te 3070 kad bi bila neka ok ponuda za rabljenu.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć molim Corsair VS550

Ma rokaj i to je to. Ako je napajanje ispravno, nemaš frke .

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice