Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.376
|
čitano: 14.176.900
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno brzinsko pitanje vezano uz TV Box uredjaje.

 

Iman stariji LG Smart TV televizor bez integriranog WIFI prijemnika (dakle nemam mogucnost povezivanja na internet ako ne kupim LG stick za internet).

Sada me zanima bi li mogao mozda nekakav TV Box spojiti na internet pa tako gledati filmove i instaliravati aplikacije ne direktno preko TV-a nego vec preko boxa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 21:15 (metrix.2k).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moci ces sta zelis sa  android box-om , samo uzmi neki pristojan i vozi . 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
gocc01 kaže...

Sony još čeka na update ak se ne varam.

Prošlogodišnji Sony s X1 Extreme procom su dobili DV još početkom godine s tim da su ih naknadno updateali na novi firmware koji je riješio izgleda stvari s DV-om kak spada pošto je prvi firmware bio problematičan. Novi XF9005 model je dobio prije dva tjedna firmware (europski modeli), mjesec dana nakon izlaska.

 Imam DV na Lg UH850 modelu iz 2016 i primjecujem da je na netflixu dosta  losiji prikaz u DV-u nego npr kad gledam demoe i te stvari . Jel to nesto do Netflix-a ?

Vj je povezano sa tim sto na netflix aplikaciji na TVu ne mogu dobiti vise od 20 Mbps , a imam vezu od 80 Mbita .Koliko znam  za 4K treba  25 . Kakva su vasa iskustva i koliku brzinu streama dobijate na  testovima unutar NF aplikacije ?

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

Može li netko ocijeniti ovaj televizor po omjeru uloženo dobiveno? I također ako može neka preporuka za TV 55''  do 6500 kn

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/4k-ultra-hd-tv/lg-led-lcd-4k-uhd-tv-55uh7707-webos-30-smart-tv-1990/

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

vidim ljudi se javljaju sa filipsima zadovoljni, a na ovom forumu vlada opca mrznja prema filipsima...kako volim to e :)

samo nastavljajte thumb downati, neznate nis drugo :)

javljaju se samo oni koji su popusili preporuku od garfija

nikakva mrznja tu ne vlada.. naprotiv, bas je super ekipa.. samo jedan polustvor kvari citavu temu..

a za njim onda sepaju njegove zrtve pravdajuci sami svoju gresku, no nekad je tesko samo sebi priznati da te netko preveslao i da si pojeo govno

zato s tolikom ceznjom i iscekujete da netko pohvali odredjeni tv da bi se vi bolje osjecali.. tuzno

 

ugl. ponovit cu jos jednom sto vecina ovdje misli.. protiv filipsa nema nitko nista dok je realno preporucen i stavljen gdje mu je mjesto

dizanje istoga u nebesa se rijesava tim spomenutim "palcima prema dolje"

 

 

ps. jucer sam u potrazi za usisivacem skoro posegnuo za filipsom.. ali gorak okus koji od garfija ostaje me prevagnuo na drugu stranu, iako jedan proizvod s drugim nema veze

garfi je vjerojatno najveca antireklama za filija od postanka vremena 

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wwinxy.. kaže...

Pozdrav, 

 

Može li netko ocijeniti ovaj televizor po omjeru uloženo dobiveno? I također ako može neka preporuka za TV 55''  do 6500 kn

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/4k-ultra-hd-tv/lg-led-lcd-4k-uhd-tv-55uh7707-webos-30-smart-tv-1990/

 

 

Ovdje imaš best buy televizor, za takve pare i još nešto više:)

http://aveline.hr/televizor-philips-55pus780312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

http://aveline.hr/televizor-philips-55pus750312?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

A što se tiče tog Lg-ja si ovdje pročitaj.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uh7700

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RiBoy kaže...

Osvrt na Sony XE8577 55'

 

Prošlo je jedno dva tjedna da se družim sa telkom pa da napišem par dojmova.

Moram samo napomenuti da sam prešao s modela LG 49LF631v koji je mi je isto bio dobar, ali mi je uletila neka kombinacija pa sam ju proslijedio dalje. Prvo što sam primijetio da i nije neka drastična razlika u veličini, nitko nije ni skužio da sam montirao veću TV 

 

Slika

 

No čim sam upalio TV odmah sam vidio jednu bitnu razliku, crna boja! Znači razlika između edge led koji je na Sonyu i direct led koji je bio na LG-u je ogromna. Uvijek me ta crna boja na LG-u nervirala jer je bila isprana nekako i počelo mi se uz rubove dešavati onaj „backlight bleeding“. Što se tiče slike za sadržaje 4k i 1080 tu se nema šta reći, slika je stvarno čudo, bez ikakve mane. Postavio sam si Kodi na njega i stream-am serije u Full HD-u i ne mogu se načuditi kako to dobro izgleda. Što se tiče običnih antenskih programa koje gledam preko evoTv-a, mogu reći da sam zadovoljan, iako ne vidim pretjeranu razliku od LG-a. Imao sam čak problema kod utakmica, dešavao mi se ghosting (da mi slika kasni kod prikaza igrača i lopte) – i to na standardnom modu za sport i nogomet. Poslije sam sam to ispravio u postavkama koje su stvarno opširne i baš sve se da lijepo namjestiti (za razliku od LG-a) i tutorijala je na netu-u more. Također pošto imam PS4, vidi se drastična razlika u igrama zbog malog input lag-a (10ms) ali i nativne frekvencije od 100hz – recimo prijelazi u menu od igri su tako glatki, nema trzanja, sve je nekako smooth. Teško za opisati, ali razlika se vidi odmah, također njihov mod slike za PS4 je odličan jer sam skužio da mi puno manje umara oči. Moram reći da nisam još kalibrirao sliku kako spada na svim modovima, čekam frenda koji ima onaj uređaju za kalibraciju pa da to napravimo kako spada 

 

 

 Sad si me malo zbunio. Nije li, upravo zbog crne boje, Direct LED bolja opcija od Edge LED?!

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony je VA panel, a LG IPS.

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tasgor kaže...

Sony je VA panel, a LG IPS.

 ?!

Kod Sony tv-aje skoro pola pola, VA vs IPS  dok je LG gotovo isključivo IPS...ima par modela VA panel...

 

https://www.displayspecifications.com/en/brand/47e6f

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.6.2018 23:41 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wwinxy.. kaže...

Pozdrav, 

 

Može li netko ocijeniti ovaj televizor po omjeru uloženo dobiveno? I također ako može neka preporuka za TV 55''  do 6500 kn

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/4k-ultra-hd-tv/lg-led-lcd-4k-uhd-tv-55uh7707-webos-30-smart-tv-1990/

 

 Za taj model piše da nije dostupan. Koliko vidim taj technoshop je neznam kako nabavio gomilu televizora iz 2016. godine (LG UH, Philips 01, Sony XD). Čak ima i televizora iz 2015.

 

Što se tiče LG-a sam televizor je dosta sličan UH8507/UH9507 koji su bili vrh ponude ako ne računamo OLED. Ima nešto lošiji zvuk (no gledajući konkurenciju zapravo standardnih 2x10W) i nema 3D koji ti vjerojatno ni ne treba. Sve drugo je uglavnom isto. Ima puni RGB panel za razliku od UJ7700/SJ800V/SJ810V modela iz 2017. godine. Uglavnom dosta solidan TV sa 100Hz, Quantum Dot proširenim spektrom boja, HDR sa Dolby Vision podrškom, harman/kardon zvučnicima, 802.11ac WiFi, USB 3.0, ima odličan Magic Remote daljinski i vrlo brz WebOS. Ukoliko nije izložbeni primjerak u svakom slučaju preporuka.

 

Da li imaš negdje u blizini mobilmedia trgovinu? Koliko vidim imaju dosta dobru ponudu televizora i nekoliko prodajnih mjesta u par gradova. Ipak je najbolje da uživo pogledaš televizore. Ovdje imaš njihovu ponudu televizora od 1.000-2.000 KM. Imaš Sony 55XE8096 za 1.700 KM (po meni ipak lošiji od tog LG-a) ili 55XE8505 za 1.900 KM koji je dosta bolji TV. Ovdje na forumu je nedavno 10-tak ljudi kupilo XE8505/XE8577 i nitko nema ozbiljnih zamjerki. Dosta dobru ponudu televizora imaš i u SD.ba webshopu uz besplatnu dostavu i plaćanja do 24 rate. 8505 u njih isto dođe 1.900 KM. Oni trenutno na popustu imaju samo Samsung UE55NU7172 za 1.640 KM.

 

Ovdje imaš usporedbu ovih LG i Sony televizora. Ovdje imaš vašu tražilicu pa ukoliko vidiš neki televizor u trgovini koji ti se sviđa možeš usporediti cijene. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 1:45 (Leon4rdo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
matteo.st kaže...

 

A odabir između 43UJ701V i 43UJ7507? Što je bolje?

 7507

 

Samo, provjeri da je proiveden ove godine (bar u veljači) i bit ćeš ugodno iznenađen panelom.

 

Koja je razlika između starih i novih panela na 7507?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wwinxy.. kaže...

Pozdrav, 

 

Može li netko ocijeniti ovaj televizor po omjeru uloženo dobiveno? I također ako može neka preporuka za TV 55''  do 6500 kn

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/4k-ultra-hd-tv/lg-led-lcd-4k-uhd-tv-55uh7707-webos-30-smart-tv-1990/

 

 

 Ako je kod UH7707 razlika samo  sto nema 3D-a i slabiji zvuk naspram ovih serije 8 i 9 , a nije izlozbeni , uzmi ga u razmatranje  . Kolega je sve objasnio u postu iznad i mogu potvrdit iz prve ruke .

Kupio sam 49" UH8507 prije  par mjeseci  i iskreno ,  prezadovoljan sam s TVom u svim segmentima  . Je iz 2016 godine , ali kako kolega kaze bolji je po dosta stvari od dosta modela  iz 2017 i po meni dosta dobar u odnosu ulozeno/dobijeno . 

Mane IPS panela , svi dobro znamo koje su , su izrazene u  dosta manjoj mjeri naspram npr LB 650V modela iz 2014.  ,kojeg koristim u drugoj sobi.   kalibrao sam sliku po  postavkama s neta  , i uz malo dodatnih promjena  dobio jako dobar prikaz slike  . Ako te jos sto zanima slobodno  pitaj 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 3:06 (error_666).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Imam DV na Lg UH850 modelu iz 2016 i primjecujem da je na netflixu dosta  losiji prikaz u DV-u nego npr kad gledam demoe i te stvari . Jel to nesto do Netflix-a ?

Vj je povezano sa tim sto na netflix aplikaciji na TVu ne mogu dobiti vise od 20 Mbps , a imam vezu od 80 Mbita .Koliko znam  za 4K treba  25 . Kakva su vasa iskustva i koliku brzinu streama dobijate na  testovima unutar NF aplikacije ?

Pretpostavljam da ti je do bandwidtha, uzmi ovo što ti oni deklariraju kao minimum. Kako spajaš telku na net, wifi ili kabel? Ako koristiš wifi probaj obavezno kabel. Ja doma (još uvijek) Netflix gledam na non HDR non smart 1080p LG televizoru i to preko Xbox One S konzole. Link je 60Mbps, materijal praktički od početka odmah ide u FHD kvaliteti, 5.1 ili Atmos zvuk i ostaje tako stabilan, ali to je sve skupa manje zahtjevno od 4k (i HDR) materijala. Pretpostavljam da su ti Netflix postavke u accountu na High ili Auto? Ako su na Auto probaj prebaciti na High.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RiBoy kaže...

Osvrt na Sony XE8577 55'

 

Prošlo je jedno dva tjedna da se družim sa telkom pa da napišem par dojmova.

S obzirom na to da telka nema local dimming, kako ti u praksi izgledaju black barovi na letterboxanim materijalima? Da li ti crni barovi vidljivo osciliraju u svjetlini kad naleti nešto svjetlije i da li se to primjeti, ili je osvijetljenje stabilno? Kad ga gledaš u mraku da li negdje nešto posebno bleeda ili clouda s obzirom da je telka edge led? I još jedna stvar, da li primjećuješ 50Hz bug s dupliciranjem frameova na 25/50fps materijalima kao i na modelu XE9005 kad telka radi u 50/100Hz i kad se mijenja kadar (obični PAL TV program)? To se najviše vidi na sportovima (nogomet, tenis...).

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/kd-55xe8596-frame-stutter-on-50hz-content/td-p/2457129

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 10:51 (deckard).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

molim vas za savjet. Izbor mi se suzio na ova tri tv-a:

 

1. https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XE8096BAEP/

5200kn na nabavi

 

2. https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-55MU6272-UHD-SMART-zakrivljeni-1117449.aspx?gclid=Cj0KCQjwu_jYBRD8ARIsAC3EGCIzbVSlzAwGyGJqVzTjYNwl9XlNdzN2Bd8e57XXb46I65pe2yYgvnAaAhn2EALw_wcB

mogu nabaviti za 5000kn

 

3. https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS6482/

5200 na nabavi

 

Ne treba mi za PS. Dakle tv program, filmovi i glazba. 

 

Puno hvala! 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 10:15 (Slonko Tonko).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala! Moze samo info sto ga cini osjetno boljim? 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slonko Tonko kaže...

Hvala! Moze samo info sto ga cini osjetno boljim? 

Na papiru izgleda jako dobro za cijenu za koju ga se prodaje, ali realno nema nigdje ni jedne relevantne recenzije tog televizora za sad, pitanje je da li ih stvarno već i ima po lagerima. Trebao bi imati 10-bit VA panel.

Deckard
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slonko Tonko kaže...

Hvala! Moze samo info sto ga cini osjetno boljim? 

Ima več osjetno" bolji slikovni procesor, što znači, da češ imat bolju sliku u svim sadržajima, poslije ima 10 bitni panel, što znači da je panel  sposoban prikazat za čitavu milijardu boja (1024x1024x1024) što rezultuje boljim prikazom iz prostog razloga što TV može da napravi lepše prelaze između boja, jer ih ima drastično više na raspolaganju.

A  8-bitni panel je sposoban da prikaže 8 bita po RGB kanalu, što znači ukupno 16 miliona boja (256x256x256). Poslije ima VA panel, što znači, da ima bolji kontrast, prikaz crne, i bolju uniformiranost  panela. Poslije ima več bolji zvuk, ima daljinski sa tipkovnicom i glasovnim naredbama itd..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 12:16 (garfield1).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Slonko Tonko kaže...

Hvala! Moze samo info sto ga cini osjetno boljim? 

Na papiru izgleda jako dobro za cijenu za koju ga se prodaje, ali realno nema nigdje ni jedne relevantne recenzije tog televizora za sad, pitanje je da li ih stvarno već i ima po lagerima. Trebao bi imati 10-bit VA panel.

 Ovdje imaš test nešto malo slabijeg modela.

https://translate.google.com/translate?hl=sl&sl=pl&tl=hr&u=http%3A%2F%2Fwww.hdtv.com.pl%2Fforum%2Fphilips%2F137941-philips-50pus7303-test-ambilight-jest-dobry-na-wszystko-kazdy-powinien-go-miec.html

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Extreme digital ga ima za 5450....stvarno dobra cijena gledajući druge shopove. Mislim da vrijedi riskirati :) 

 

Kojeg Sonyja, obzirom na cijenu, bi mi ponudili kao alternativu?

 

Hvala!

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze preporuka televizora 50'' do 5000kn? U obzir dolaze Samsung, Panasonic i Sony.
Unaprijed hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo tocnih i podrobnijih specki za philipsa 

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/d27810b5

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Slonko Tonko kaže...

Extreme digital ga ima za 5450....stvarno dobra cijena gledajući druge shopove. Mislim da vrijedi riskirati :) 

 

Kojeg Sonyja, obzirom na cijenu, bi mi ponudili kao alternativu?

 

Hvala!

 Od Sonya jedino model xe8505. Ali je nešto skuplji.

12 godina
protjeran
offline
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Slonko Tonko kaže...

Extreme digital ga ima za 5450....stvarno dobra cijena gledajući druge shopove. Mislim da vrijedi riskirati :) 

 

Kojeg Sonyja, obzirom na cijenu, bi mi ponudili kao alternativu?

 

Hvala!

 Od Sonya jedino model xe8505. Ali je nešto skuplji.

 

Hvala, to sam si i mislila. Kupljen Philips :) Javim iskustva

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

može preporuka tv-a do 8000kn?

 

 

većinom se koristi za tekme u HD-u, te serije i filmovi, fox live, pink i sl.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 13:42 (Ruby).
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Slonko Tonko kaže...

Extreme digital ga ima za 5450....stvarno dobra cijena gledajući druge shopove. Mislim da vrijedi riskirati :) 

 

Kojeg Sonyja, obzirom na cijenu, bi mi ponudili kao alternativu?

 

Hvala!

 Od Sonya jedino model xe8505. Ali je nešto skuplji.

Taj Sony izgleda pati od 50Hz bug-a isto kao i serija xe9005  .

Deckard
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ruby kaže...

 

 

može preporuka tv-a do 8000kn?

 

 

 

 

 Koje veličine..?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Ruby kaže...

 

 

može preporuka tv-a do 8000kn?

 

 

 

 

 Koje veličine..?

 

a minimalno 55" možda je i njega preporučljivo neznam kak bi izgledali naši kanali na 65"?

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice