Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.170.713
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ne znam šta svi imaju protiv philipsa. kad gledam u radnji ne vidim neku razliku u slici, a o kvalitetu i dugotrajnosti samo neka naklapanja bez konkretnih dokaza.

recimo za dijagonalu 65" philips 7303 cijena 900eur.     zašto su bolji samsung serije 7000,   sony 7005 ili 7596.   ili lg6950, ili neki drugi do 1000eur

eto, neka neko da konkretan razlog zašto navedeni philips ne valja a drugi valjaju.

nevezano, meni su govorili xiaomi, kinesko smeće... uzeo mi8 za 320eur. telefon razbija, amoled, brzina, kamera, ok baterija...samsung, sony samo na ime dižu po 150, 200eura cijenu.

jest ,čovjk malo gura philipsa, ali i vi ostali isto samo samsung, sony...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vrinho kaže...

Jedini lažov provjereni i dokazani si ti garfielde! Al znam takve, niti srama niti obraza ali to nije samo tvoja sramota, već i sramota moderatora ovdje koji ovo dopuštaju!

 Ajde dečko malo se smiri:)) I ko si ti, da možeš nekog nazivati lažovom..! Ako ti šta ne odgovara ne treba ni da budeš na tom forumu, a slobodno možeš ignorisat moje postove..

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dovla_77 kaže...

eto, neka neko da konkretan razlog zašto navedeni philips ne valja a drugi valjaju.

 Zato što su Phillipsi - barem Android modeli, skupa s "2018" modelima - totalne KANTE od televizora. 

 

Slika prosjek kao i na svim ostalim televizorima u cjenovnom rangu, ali iskustvo korištenja, tj. user experience masivna, debela nula. Odaziv televizora na neke najjednostavnije komande je OČAJAN. Stisnem tipku i čekam 2-3-5 sekundi da se nešto zaista i dogodi. Tkogod radi optimizaciju Android sustava u Phillipsu treba ne samo dobiti otkaz, nego doživotnu zabranu bavljenja softverom. 

 

LG-ev (nekad HP-ov) webOS mete pod s Phillipsima. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
dovla_77 kaže...

eto, neka neko da konkretan razlog zašto navedeni philips ne valja a drugi valjaju.

 Zato što su Phillipsi - barem Android modeli, skupa s "2018" modelima - totalne KANTE od televizora. 

 

Slika prosjek kao i na svim ostalim televizorima u cjenovnom rangu, ali iskustvo korištenja, tj. user experience masivna, debela nula. Odaziv televizora na neke najjednostavnije komande je OČAJAN. Stisnem tipku i čekam 2-3-5 sekundi da se nešto zaista i dogodi. Tkogod radi optimizaciju Android sustava u Phillipsu treba ne samo dobiti otkaz, nego doživotnu zabranu bavljenja softverom. 

 

LG-ev (nekad HP-ov) webOS mete pod s Phillipsima. 

Onda moraš imat nekakav stari model Philipsa..Ja imam model 7303, i sve ide brzo nikakvih zakašnjivanja itd.. A modeli 2019, če biti još bolji, jer, če imat televizori više memorije za sam rad sa Androidom , kao i bolji Chipset..A imače i Android  9.0 koji , če biti optimiziran, da če  radit veoma dobro i na modelima koji nemaju tako jaku strojnu opremu.. Ali jeste, da je Webos brži i fluidniji. Ali uglavnom velika večina ljudi kupuju televizor zbog kvalitete slike a ne zbog OS-a.. A što se tiče kvalitet slike, Philips mete Lg-ja na svim nivojima kvalitete slike:)) I ko kaže drugčije, je veliki lažov..!  Naravno ako uspoređujemo isti rang televizora..

13 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
vrinho kaže...

Jedini lažov provjereni i dokazani si ti garfielde! Al znam takve, niti srama niti obraza ali to nije samo tvoja sramota, već i sramota moderatora ovdje koji ovo dopuštaju!

 Ajde dečko malo se smiri:)) I ko si ti, da možeš nekog nazivati lažovom..! Ako ti šta ne odgovara ne treba ni da budeš na tom forumu, a slobodno možeš ignorisat moje postove..

 Ja sam potpuno smiren, mogu jer smo dokazali kakav si lažov. I to žešči!

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stršljen nismo zaboravili na ono pivo:)

 
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robogo kaže...
Zato što su Phillipsi - barem Android modeli, skupa s "2018" modelima - totalne KANTE od televizora. 

 

Slika prosjek kao i na svim ostalim televizorima u cjenovnom rangu, ali iskustvo korištenja, tj. user experience masivna, debela nula. Odaziv televizora na neke najjednostavnije komande je OČAJAN. Stisnem tipku i čekam 2-3-5 sekundi da se nešto zaista i dogodi. Tkogod radi optimizaciju Android sustava u Phillipsu treba ne samo dobiti otkaz, nego doživotnu zabranu bavljenja softverom. 

 

LG-ev (nekad HP-ov) webOS mete pod s Phillipsima. 

 

Imam PUS6501 android 2016-ta, redovno sam radio update, sve radi dobro uključivo i Kodi.

Prije sam imao Panasonic plazmu + box Beelink MINI MXIII i mogu reći da je Android TV daleko ugodniji za korištenje.

14 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, razmišljam o kupovini 4K televizora za PS4, filmove, Netflix i Max tv

Dakle o rqcam se vama ovdje jer bi volio vase misljenje... Zadnji tv sam kupio sharp prije cca 5god na svoju ruku i ppzalio sam

TV je spor, Smart tv jos gori 

Dakle ne bi volio da se to ponovi zato i jesam tu na forumu da zatrazim vasu pomoc

 

 

Udaljenost od kauca do tva mi je cca 2.7-3 metra, cijenovni budget mi je cca 6500, ono sto jos zelim napomenit je da prostorija u kojoj je smjesten tv je dosta osvjetljenja te ce stalno bit svijetla. 

Ja sam malo googlo i trazio pa sam naletio na dva modela koja su me se najvise dojmila pa bi volio da mi kazete koji je bolje, dal je to dobar odabir ili da mi Mozda vi preporucit neki treci koji bi bio bolji

 

Dakle 1.https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q6f-flat.aspx

 

2.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Jedino mi nije jasno kod elipsa sto ovaj TXXH znaci???

 

Gledajuci na ratings.com oba tva su dobili skoro istu ocjenu, ali kao sto rekoh volio bi da mi vi kazete koji je bolji ili naravno neki treci tv u mom cjenovnom rangu

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako češ uglavnom  gledat filmove i serije onda ti ja definitivno preporučujem taj veoma dobar model Philipsa:) Koje su prednosti tog Philipsa, da opet ne ispadne, da forsiram Philips..Philips ti ima osjetno bolji kontrast i prikaz crne zbog MVA panela. Poslije ima dosta bolju uniformiranost panela..Pa i samo procesiranje slike je na višem nivoju nego kod Lg-ja zbog P5 procesora:) Lg model 7550 ima jedino nešto bolji prikaz boja i širi kut gledanja gdje se ne gubi kvalitet slike.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel

Android na tvima te klase radi lose i sporo pa ih ne bi preporucio (sony, phillips)

 Da se vratim opet na ovo,nisam htio odma pisat,aad nakon par dana eksperimentiranja mogu rec da android 8 meni radi odlicno,nije spor,ne stopa radi bolje puno,bas onako kako sam i ocekivao za android na tvu.

Kod mene je 55xe8505 sony

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo odi si kupi u ovom dućanu, super cijena, nemaš bolji tv za te novce

 

https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-1104-samsung-led-tv-ue55nu8002txxh-uhd-smart

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
croGOREatia kaže...

Pozz, razmišljam o kupovini 4K televizora za PS4, filmove, Netflix i Max tv

Dakle o rqcam se vama ovdje jer bi volio vase misljenje... Zadnji tv sam kupio sharp prije cca 5god na svoju ruku i ppzalio sam

TV je spor, Smart tv jos gori 

Dakle ne bi volio da se to ponovi zato i jesam tu na forumu da zatrazim vasu pomoc

 

 

Udaljenost od kauca do tva mi je cca 2.7-3 metra, cijenovni budget mi je cca 6500, ono sto jos zelim napomenit je da prostorija u kojoj je smjesten tv je dosta osvjetljenja te ce stalno bit svijetla. 

Ja sam malo googlo i trazio pa sam naletio na dva modela koja su me se najvise dojmila pa bi volio da mi kazete koji je bolje, dal je to dobar odabir ili da mi Mozda vi preporucit neki treci koji bi bio bolji

 

Dakle 1.https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q6f-flat.aspx

 

2.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Jedino mi nije jasno kod elipsa sto ovaj TXXH znaci???

 

Gledajuci na ratings.com oba tva su dobili skoro istu ocjenu, ali kao sto rekoh volio bi da mi vi kazete koji je bolji ili naravno neki treci tv u mom cjenovnom rangu

 https://www.altirand.com/asortiman/proizvod-1104-samsung-led-tv-ue55nu8002txxh-uhd-smart

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Pixel

Android na tvima te klase radi lose i sporo pa ih ne bi preporucio (sony, phillips)

 Da se vratim opet na ovo,nisam htio odma pisat,aad nakon par dana eksperimentiranja mogu rec da android 8 meni radi odlicno,nije spor,ne stopa radi bolje puno,bas onako kako sam i ocekivao za android na tvu.

Kod mene je 55xe8505 sony

 Super ako su to speglali da radi kako treba.

znaci imas trenutni odziv kad pritisnes neki gumb, nema kasnjenja, trzakanja i sl ?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
croGOREatia kaže...

Pozz, razmišljam o kupovini 4K televizora za PS4, filmove, Netflix i Max tv

Dakle o rqcam se vama ovdje jer bi volio vase misljenje... Zadnji tv sam kupio sharp prije cca 5god na svoju ruku i ppzalio sam

TV je spor, Smart tv jos gori 

Dakle ne bi volio da se to ponovi zato i jesam tu na forumu da zatrazim vasu pomoc

 

 

Udaljenost od kauca do tva mi je cca 2.7-3 metra, cijenovni budget mi je cca 6500, ono sto jos zelim napomenit je da prostorija u kojoj je smjesten tv je dosta osvjetljenja te ce stalno bit svijetla. 

Ja sam malo googlo i trazio pa sam naletio na dva modela koja su me se najvise dojmila pa bi volio da mi kazete koji je bolje, dal je to dobar odabir ili da mi Mozda vi preporucit neki treci koji bi bio bolji

 

Dakle 1.https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe49q6f-flat.aspx

 

2.https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Jedino mi nije jasno kod elipsa sto ovaj TXXH znaci???

 

Gledajuci na ratings.com oba tva su dobili skoro istu ocjenu, ali kao sto rekoh volio bi da mi vi kazete koji je bolji ili naravno neki treci tv u mom cjenovnom rangu

 Obadva su dobra, neces pogrijesiti koji god da uzmes.

Ali obavezno barem 55” za tu udaljenost !

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

stršljen nismo zaboravili na ono pivo:)

 Reci kad i gdje.

stršljen
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anyone here da meni pomogne s upitom s prethodne stranice? :D
garfield1 neki Philips?

Meni treba manji Smart Tv (80-100cm) s dobrom mrežnom karticom jer mi IPTV jako šteka na sadašnjem Philipsu koji ima jednopojasni1t1r i ne propušta velike brzine.

Hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minnie12 kaže...
Anyone here da meni pomogne s upitom s prethodne stranice? :D
garfield1 neki Philips?

Meni treba manji Smart Tv (80-100cm) s dobrom mrežnom karticom jer mi IPTV jako šteka na sadašnjem Philipsu koji ima jednopojasni1t1r i ne propušta velike brzine.

Hvala.

 Danas svi TV-i (ili bar vecina) ima 802.11ac i dobre kartice, tako da generalno ne bi trebalo biti problema. Meni je mid-range LG lovio preko cijelog stana dijagonalno kroz nekoliko soba, bolje nego kucno kino ili laptop...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Onda ne znam do čega je ili je do Philipsa (ne znam koji je točno model, ali je 4k iz 2019. 132 cm), propušta max. 80mbps, a to se događa samo u savršenim situacijama kad u zgradi nema nikoga jer se zagušava mreža. Promijenili smo i frekvenciju i prebacili se na 5Ghz, ali ništa ne pomaže. IPTV ili bilo što jače online od Youtube-a šteka, pogotovo u večernjim satima i brzina na TVu nikad ne ide preko 40. I to govorimo o žici.
Tehničari su rekli da je do mrežne kartice jednostavno jer testirano na drugim uređajima ide do 150mpbs.

Pa bi sada uzela još jedan manji, ali me strah jer bi trebao na wifi se spajati, što će biti još slabija konekcija.


No, i bez obzira na taj dio treba, preporuku za neki manji dobar smart tv koji bi služio isključivo za IPTV i online gledanje.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minnie12 kaže...
Onda ne znam do čega je ili je do Philipsa (ne znam koji je točno model, ali je 4k iz 2019. 132 cm), propušta max. 80mbps, a to se događa samo u savršenim situacijama kad u zgradi nema nikoga jer se zagušava mreža. Promijenili smo i frekvenciju i prebacili se na 5Ghz, ali ništa ne pomaže. IPTV ili bilo što jače online od Youtube-a šteka, pogotovo u večernjim satima i brzina na TVu nikad ne ide preko 40. I to govorimo o žici.
Tehničari su rekli da je do mrežne kartice jednostavno jer testirano na drugim uređajima ide do 150mpbs.

Pa bi sada uzela još jedan manji, ali me strah jer bi trebao na wifi se spajati, što će biti još slabija konekcija.


No, i bez obzira na taj dio treba, preporuku za neki manji dobar smart tv koji bi služio isključivo za IPTV i online gledanje.

 Ne znam da li igdje pise koja je mrezna (RJ-45 zica) u TV-ima, ali ako je 100Mbita (teoretskih) onda je tih 80 sasvim OK, nekako sumnjam da je gigabitna kartica.

 

Zagusenje tvoje optike u nekim satima je nesto drugo, nevezano za TV.

 

EDIT: isto tako, ako ti provider da npr. 150Mbita net optiku, koja ide na media konverter mali uređaj pa u router, sami router mora biti gigabitni jer ako je 100Mbita sto je standardno, nece ici preko toga, zar ne? 😃

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 14:30 (Mad Ant).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Super ako su to speglali da radi kako treba.

znaci imas trenutni odziv kad pritisnes neki gumb, nema kasnjenja, trzakanja i sl ?

 Za mene je ovo odlicno,znaci ja najvise sto koristim je youtube i Kodi.Nema trzanja,ni nikakvog kasnjenja.Prije je bilo,pa zastane malo ali nije ni ti prije bas bilo da se ne moze podnit.

Nezz kako sad to netko zamislja da radi,ali za mene je ovo odlicno.

Meni je sad drukcije poslozen,oproba sam Netflix,Youtube,Twitch,Kodi i sve je ok,radi bez problema.

Vise mene zivcira kako se tocno kaze ko svijetliji oblacici na par mista koji se vide kad je skroz crna slika nego ostalo,jos konj stavio sam je na vecu visinu nego sam trebao pa lakse uocim to,dok kad se ustanem i gledam direkt to se i ne primjeti.A znam da su ti paneli a tom manom pa se ne mogu zalit,mogao me i gori primjerak zapast.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekupi ima opet akciji za LG televizore.
55B8 za 9700kn https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ono čega smo se svi pribojavali na žalost se pokazalo točno- ništa od DTS ni u 2019. za samsunge!

 

DivX and DTS codecs are not supported by the Samsung TV models released in 2019

 

Uobičajeno dobro upućeni i precizni njemački izvor

 

 

Ovo je nepojmljivo za takvog elektronskog giganta u 2019. godini, ljudi spremni dati ogroman novac za te preskupe qlede a ne dobiju ni DTS vulgaris. Pa najjeftinije kutije a la tesla i quadro rješavaju te codece a 98Q950R od preko 20000€ ne

 
2 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Ono čega smo se svi pribojavali na žalost se pokazalo točno- ništa od DTS ni u 2019. za samsunge!

 

DivX and DTS codecs are not supported by the Samsung TV models released in 2019

 

Uobičajeno dobro upućeni i precizni njemački izvor

 

 

Ovo je nepojmljivo za takvog elektronskog giganta u 2019. godini, ljudi spremni dati ogroman novac za te preskupe qlede a ne dobiju ni DTS vulgaris. Pa najjeftinije kutije a la tesla i quadro rješavaju te codece a 98Q950R od preko 20000€ ne

 

Tko ih šljivi:)Najviše gameri uzimaju
Samsung.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Budget mi je oko 8k kn, zanima me koji tv kupiti? 

Ovaj Oled koji sada ima dobru cijenu B8 (ili pricekati jos mjesec dva da vidimo hoce jos vise pasti) ili postoji nesto sa zadovoljavajucom slikom u tom rangu od LCD-a (znaci da ima dobar dimming i dobru kvalitetu slike). 

Jer ako postoji nesto u tom rangu sa vrlo dobrom slikom prije bi isao na to nego na odlicnu sliku + burn in mogucnost.

Dodatno: Dijagonala max 55
Gledat ce se uglavnom filmovi u 4k kvaliteti i sport

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 0:16 (Stryder).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stryder kaže...

Budget mi je oko 8k kn, zanima me koji tv kupiti? 

Ovaj Oled koji sada ima dobru cijenu B8 (ili pricekati jos mjesec dva da vidimo hoce jos vise pasti) ili postoji nesto sa zadovoljavajucom slikom u tom rangu od LCD-a (znaci da ima dobar dimming i dobru kvalitetu slike). 

Jer ako postoji nesto u tom rangu sa vrlo dobrom slikom prije bi isao na to nego na odlicnu sliku + burn in mogucnost.

Dodatno: Dijagonala max 55
Gledat ce se uglavnom filmovi u 4k kvaliteti i sport

 Sony XF9005

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav kolege,

Moze molim vas pomoc pri odabiru TVa do 6000kn. Gledao sam u Santa Domenici LED TV Philips 55PUS7503. Posto se ne razumijem toliko u to zanima me u tom cijenovnom rangu jeli ima mozda neka bolja opcije od ovog? Pretezito ce se koristiti za PS4 Pro i gledanje filmova.

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bergo kaže...

Pozdrav kolege,

Moze molim vas pomoc pri odabiru TVa do 6000kn. Gledao sam u Santa Domenici LED TV Philips 55PUS7503. Posto se ne razumijem toliko u to zanima me u tom cijenovnom rangu jeli ima mozda neka bolja opcije od ovog? Pretezito ce se koristiti za PS4 Pro i gledanje filmova.

Hvala :)

 Veoma dobar televizor, tako, da svakako preporuka za taj model.. Uopšte sada za takve pare:)

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

Vidim da je izasla  nova verzija fw-a za moj TV (5.30.55) , ali za UK ,  dok iste nema ( bar ne jos ) na hrvatskom LG-u . Jel sigurno skinuti sa UK stranice i uraditi update preko USB-a ?

Pretpostavljam da jeste , ali za svaki slucaj da pitam :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2019 19:31 (error_666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice