Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.160.987
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matrix777 kaže...
AMD_IT kaže...
eywa33 kaže...

A sad si mi bacio bubu. Inače sam totalno neodlučan... uff... ostavit ću još dan dva dok ne odlučim.

Gle, inače preferiram Philips jer je to marka sa kojom sam odrastao.

Ali čini mi se da u ovom konkretnom slučaju nude više od Samsunga.

Da Philips se kvari, kvari se i Samsung. 

Od svih Philips modela daleko najmanje se vraća 6501 modela - barem u mom slučaju.

Npr. 6401 serija je užas.

Kod Samsunga nemam dojam koji se češće vraća jer nisam popamtio sve modele.

Sugerirao bih ti i Sony ali on je skuplji u 4K segmentu i toj veličini zaslona.

Zašto sugeriram njih, jer imaju android koji ima kodi, showbox itd. što mi je najbitnija stvar kod OS na TV-u.

Ako ne mogu gledati samostalno filmove i serije na TV-u nego mi treba PC, media player i slično, čemu onda OS na TV-u?

Samo za youtube?

 Možda ljudi imaju blu ray player, rentaju filmove, možda netko plaća televiziju nekog operatera.. (HBO, CINESTAR PREMIERE...) HBO GO je super stvar za bilo koji smart tv. KODI? Nemam potrebu za time iako sam teški filmofil, život bez KODI-ja je također zanimljiv.

Biti ću krajnje jednostavan, TV operativni sustav koji nema aplikacija za besplatno gledanje filmova i serija za mene na televiziji nema smisla.

Da bi gledao sve što želim na raznim platformama uz plaćanje bi izgledalo ovako (HBO+Showtime+Netflix+Hulu+Amazon Prime) što je oko 400 kn mjesečno?

I da je dostupno u HR (nije) opet ne bih imao dostupno 70 % sadržaja zbog raznoraznih prava na prikazivanje.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da se tehnički može reći da TPV proizvodi (i razvija) svoje panele jer na panelu stoji njihovo ime, bar kodovi i imaju vlastiti 'datasheet', što je dovoljno za zaključiti da ih oni rade. Primjerice, na ebayu  (scrollajte dolje za slike) ima jedan TPV panel sa specifikacijama gdje i piše da je panel proizveden u TPV-ovoj tvornici. Da, u specifikacijama stoji da je CMI (Chimei Innolux) dobavljač TFT substrata (Array) i filtera boja (CF), ali ako ćemo tvrditi da je CMI proizvođač tog panela onda nisu samo Kinezi plagijatori već i Španjolci (Seat), Česi (Škoda), Rumunji (Dacia) i ostali...

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 18:13 (kiwi_91).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

 

Ja sam ti samo poslao sliku sa stranice koja je pouzdana sa informacijom tko je proizvođač.

Evo još jedan primjer konkretno napisano tko je proizvođač panela monitora

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/

Ako ti se ne da čitati evo najbitnijeg dijela recenzije: ''The monitor employs a 42.51” screen, a TPV IPS-type (In-Plane Switching type) panel..''

Ili ne, ne, lažu, zar ne rambox..

Samo pogledaj moj prijašnji post, sve isto ide i za ovaj Philips model sa naglaskom na ovo zeleno.To zeleno ti znači da ne znaju o čem se točno radi, jest IPS ali čiji je točno e ne mogu precizirat jer je zamaskirano.Samo ti nastavi dalje po svojem, ali TPV nema veze sa razvojem nikakve IPS tehnologije=licencirani copy-paste klasična Kineska zamaskirana posla.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
AMD_IT kaže...

 

Ja sam ti samo poslao sliku sa stranice koja je pouzdana sa informacijom tko je proizvođač.

Evo još jedan primjer konkretno napisano tko je proizvođač panela monitora

https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/

Ako ti se ne da čitati evo najbitnijeg dijela recenzije: ''The monitor employs a 42.51” screen, a TPV IPS-type (In-Plane Switching type) panel..''

Ili ne, ne, lažu, zar ne rambox..

Samo pogledaj moj prijašnji post, sve isto ide i za ovaj Philips model sa naglaskom na ovo zeleno.To zeleno ti znači da ne znaju o čem se točno radi, jest IPS ali čiji je točno e ne mogu precizirat jer je zamaskirano.Samo ti nastavi dalje po svojem, ali TPV nema veze sa razvojem nikakve IPS tehnologije=licencirani copy-paste klasična Kineska zamaskirana posla.

Nemaju pojma o čemu je riječ, ali imaju ove informacije o tom panelu?

''Panel type: TP Vision TPT430U3 EQYSHM IPS-type (In-Plane Switching type) LCD Panel''

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I na toj istoj stranici na recenziji od recimo Della stoji sljedeće.
''The monitor uses a 23.8” TN (Twisted Nematic) panel from AU Optronics with support for a refresh rate of up to 165Hz and 8-bit colour support without dithering.''
I ispod toga:
''Panel type: AU Optronics M238DTN01.2 (Twisted Nematic) LCD''
Znači oni zapravo ne znaju ako je to AU Optronics?
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čini mi se da si ti protiv Philipsa rambox koliko sam ja za njega.
Samo što ja ne argumentiram bez argumenata koji nisu samo ono što napišem nego potkrijepim.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Nemaju pojma o čemu je riječ, ali imaju ove informacije o tom panelu?

''Panel type: TP Vision TPT430U3 EQYSHM IPS-type (In-Plane Switching type) LCD Panel''

Maskirano jel kužiš, dakle ko to proizvodi možda LG ili AUO AHVA ili Samsung jel njihov PLS je isto IPS Type.

AMD_IT kaže...
I na toj istoj stranici na recenziji od recimo Della stoji sljedeće.
''The monitor uses a 23.8” TN (Twisted Nematic) panel from AU Optronics with support for a refresh rate of up to 165Hz and 8-bit colour support without dithering.''
I ispod toga:
''Panel type: AU Optronics M238DTN01.2 (Twisted Nematic) LCD''
Znači oni zapravo ne znaju ako je to AU Optronics?

AUO/Benq je več odavno poznati proizvođač, za kojeg znaju i ptice na krovu ili lakše glavni igrač Desktop PC Monitor VA/AMVA LCD panela.TPV je čista nula na papiru, ili ekipa samo pakira i prodaje tuđe licencirane+zamaskirane tehnologije

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
AMD_IT kaže...

Nemaju pojma o čemu je riječ, ali imaju ove informacije o tom panelu?

''Panel type: TP Vision TPT430U3 EQYSHM IPS-type (In-Plane Switching type) LCD Panel''

Maskirano jel kužiš, dakle ko to proizvodi možda LG ili AUO AHVA ili Samsung jel njihov PLS je isto IPS Type.

AMD_IT kaže...
I na toj istoj stranici na recenziji od recimo Della stoji sljedeće.
''The monitor uses a 23.8” TN (Twisted Nematic) panel from AU Optronics with support for a refresh rate of up to 165Hz and 8-bit colour support without dithering.''
I ispod toga:
''Panel type: AU Optronics M238DTN01.2 (Twisted Nematic) LCD''
Znači oni zapravo ne znaju ako je to AU Optronics?

AUO/Benq je več odavno poznati proizvođač, za kojeg znaju i ptice na krovu ili lakše glavni igrač Desktop PC Monitor VA/AMVA LCD panela.TPV je čista nula na papiru, ili ekipa samo pakira i prodaje tuđe licencirane+zamaskirane tehnologije

Vrtimo se u krug, tvoja je teorija da TP Vision ne proizvodi panele.

Činjenica je da stranice koje se bave time navode TP Vision kao proizvočaća.

Iste te stranice ne navode Vivax ili Dell kao proizvočaća svojih panela.

Sa jedne strane imamo tebe koji tvrdiš jedno a sa druge pouzdane izvore informacija koji tvrde drugo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.1.2017 18:52 (AMD_IT).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Vrtimo se u krug, tvoja je teorija da TP Vision ne proizvodi panele.

Činjenica je da stranice koje se bave time navode TP Vision kao proizvočaća.

Iste te stranice ne navode Vivax ili Dell kao proizvočaća svojih panela.

Sa jedne strane imamo tebe koji tvrdi jedno a sa druge pouzdane izvore informacija koji tvrde drugo.

Nije to teorija nego realnost, sve sam ti fino objasnil ali ti jednostavno ne razumiješ tipična Kineska zamaskirana posla ili poslovanje.

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
AMD_IT kaže...

Vrtimo se u krug, tvoja je teorija da TP Vision ne proizvodi panele.

Činjenica je da stranice koje se bave time navode TP Vision kao proizvočaća.

Iste te stranice ne navode Vivax ili Dell kao proizvočaća svojih panela.

Sa jedne strane imamo tebe koji tvrdi jedno a sa druge pouzdane izvore informacija koji tvrde drugo.

Nije to teorija nego realnost, sve sam ti fino objasnil ali ti jednostavno ne razumiješ tipična Kineska zamaskirana posla ili poslovanje.

Pa ako je realnost a ne samo tvoja teorija onda nećeš imati problema naći pouzdane izvore koji govore o tome kako TP Vision ne proizvodi svoje panele.

11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, mislim da će odluka past na jednog od ova dva: Philips PUS6501/12 ili Samsung  UE55KU6072. Sad, neodlučan kakav jesam, u stanju sam do u nedogled se dvoumit.

 

Prednosti Philipsa:

Direct LED

Android

Ambilight

Audio izlaz za sluške

Nešto bolji HDR

Praktičniji daljinski

 

Prednosti Samsunga:

Veći 5''

Nešto manji input lag

Bolji kontrast radi VA panela

 

Propuštam li još što? Dakle jedina stvarna prednost koja me vuče na Samsung je 5'' veća dijagonala, ostalo mi je sve nebitno. Po meni, izbor bi pao na Philipsa. Ima li Tizen OS ikakvu prednost pred Androidom? Može savjet nekog tko se bolje kuži. 

 

Evo i vote:

Garfieldov vote se podrazumijeva 

7 Philips 49'' PUS6501
13 Samsung UE55KU6072
Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Ekipa, mislim da će odluka past na jednog od ova dva: Philips PUS6501/12 ili Samsung  UE55KU6072. Sad, neodlučan kakav jesam, u stanju sam do u nedogled se dvoumit.

 

Prednosti Philipsa:

Direct LED

Android

Ambilight

Audio izlaz za sluške

Nešto bolji HDR

Praktičniji daljinski

 

Prednosti Samsunga:

Veći 5''

Nešto manji input lag

Bolji kontrast radi VA panela

Kolko ja vidim a nisam čorav, i ak se ovi dole nisu zeznuli Samsung nema nikakav VA LCD panel, nego svoj domači PLS=IPS LCD panel.Dakle Philips i Samsung jašu na IPS-u, pa traži dalje neki drugi model koji fakat ima VA LCD panel.

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/02727ef

11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...

Kolko ja vidim a nisam čorav, i ak se ovi dole nisu zeznuli Samsung nema nikakav VA LCD panel, nego svoj domači PLS=IPS LCD panel.Dakle Philips i Samsung jašu na IPS-u, pa traži dalje neki drugi model koji fakat ima VA LCD panel.

 

http://www.displayspecifications.com/en/model/02727ef

 Gledao sam neku recenziju, tvrde VA, kolko se sjećam. A onda, i ove specke što si linkao tvrde direct LED, a mislim da je Edge led u ovom modelu.

 

Imam neki osjećaj radi jednog forumaša za inat nećete kliknit FILIPSA ...

 

Al sad ozb. ove "prednosti" što sam naveo ne igraju vam nikakvu ulogu? Meni iskreno, najviše igra Android, a onda i ambilight. Po vama radije 5'' veću dijagonalu?

 

Edit: Imaš pravo Rambo. 50'' model je VA sa Edge LED-om, a 55'' je PLS sa Direct LED tehnologijom.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 1:40 (eywa33).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Citao sam malo sto ste pisali , ali sve je stvar ukusa. Ja kupio philiphs 49pus6561.. Imao sam pre njega Lg lf652v koji je takodje ips. Sta da vam kazem mislim da je ips super. Va mi ima tamniju sliku ali necu sad o tome ... Za sada sam zadovoljan slikom. Zaista ostra dal gledao sd ili hd signal. Za 4k da ne pricam! Slika je dosta svetla i jasna. Ja uvek trazim dlaku u jajetu ali ajde da navedem sta mi se ne svidja. Kada su mracne scene hoce u desnom uglu da se vidi pozadinsko osvetljenje mada to je normalno na vecini tva. Takodje sam primetio dse efekat mada to sam na vecini televizora primetio:) nista strasno....standardna boljka. Sve u svemu odlican tv:) Nadam se da nisam pogresio....
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel mi možete preporučiti sony 49-55 incha, android, 4K, cijenom do 9000 kn? hvala

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 8:25 (tomo007).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomo007 kaže...

Jel mi možete preporučiti sony 49-55 incha, android, 4K, cijenom do 9000 kn? hvala

 http://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xd8505-4k.aspx

 

Na akciji je sad...

VenAtoR#2231
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kakva budalaština sa kondenzatorima,tcon,pločama itd..pa brate imaš 5 godina garanciju i boli me briga što je unutra..sve ima svoje prednosti i nedostatke. Naravno da će malo uštipnuti na račun funkcionalnosti. Baš me zanima kako taj blaupunkt skalira sd sliku?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
salenis kaže...
Citao sam malo sto ste pisali , ali sve je stvar ukusa. Ja kupio philiphs 49pus6561.. Imao sam pre njega Lg lf652v koji je takodje ips. Sta da vam kazem mislim da je ips super. Va mi ima tamniju sliku ali necu sad o tome ... Za sada sam zadovoljan slikom. Zaista ostra dal gledao sd ili hd signal. Za 4k da ne pricam! Slika je dosta svetla i jasna. Ja uvek trazim dlaku u jajetu ali ajde da navedem sta mi se ne svidja. Kada su mracne scene hoce u desnom uglu da se vidi pozadinsko osvetljenje mada to je normalno na vecini tva. Takodje sam primetio dse efekat mada to sam na vecini televizora primetio:) nista strasno....standardna boljka. Sve u svemu odlican tv:) Nadam se da nisam pogresio....

Pa slika ti je odlična, šta očeš više:) Ovdje imaš i kalibraciju za taj tv.A što se tiče DSE, ima uglavnom svaki televizor..Ovaj model Philipsa, ti je još veoma dobar za takav rang televizora i pare..Ljudi kupuju televizore za dosta  više para, pa nisu zadovolnji što se tiče raznih anomalija ..Tako, da nisi ništa pogriješio:)

 

A ovdje imaš nadgradnju na Android 6.0.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/cpindex.pl?ctn=49PUS6501/12&hlt=Link_Software&mid=Link_Software&scy=CH&slg=AEN

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 14:41 (garfield1).
11 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel bi mi mogli oni koji su gore dali vote samsungu reć zašto... Ako nije problem, jer ja baš zapeo na android, ambi, izlaz za slušalice... Koju prednost osim 5" ima samsung?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Jel bi mi mogli oni koji su gore dali vote samsungu reć zašto... Ako nije problem, jer ja baš zapeo na android, ambi, izlaz za slušalice... Koju prednost osim 5" ima samsung?

Osim veličine nema neke prednosti koliko mi je poznato, ne znam koliki je input lag za Samsung, za Philips sam vidio da je 35 milisekundi.

14 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tih 5 inča je puno, i samsung je vjerojatno nešto kvalitetniji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eywa33 kaže...

Jel bi mi mogli oni koji su gore dali vote samsungu reć zašto... Ako nije problem, jer ja baš zapeo na android, ambi, izlaz za slušalice... Koju prednost osim 5" ima samsung?

 Novi Android radi odlično:) Tako, da je sada Philips definitivno najbolji odabir..Ovdje si pogledaj šta kažu ljudi.

http://www.philips.hr/c-p/43PUS6501_12/6000-series-izuzetno-tanki-4k-televizor-sa-sustavom-android-tvtm-s-tehnologijama-ambilight-s-2-strane-i-pixel-precise-ultra-hd/support

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.1.2017 19:31 (garfield1).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
eywa33 kaže...

Jel bi mi mogli oni koji su gore dali vote samsungu reć zašto... Ako nije problem, jer ja baš zapeo na android, ambi, izlaz za slušalice... Koju prednost osim 5" ima samsung?

 Novi Android radi odlično:) Tako, da je sada Philips definitivno najbolji odabir..

 Nismo ni sumnjali kolega garfield. 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@matrix777

Nismo ni sumnjali kolega garfield.

Pa znam..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakve bi mi preporuke dali iskusniji forumaši koji prate tržište za TV do 12000 kn? Kvaliteta slike je prioritet, 4K HDR, HDMI 2.0, ništa manje od 55" i da ima pristojan input lag.

 

Sad sam na VT60, zadnjoj seriji Panasonic plasmi. Može li se za te novce dobiti pristojna kvaliteta slike u usporedbi s VT60? Ne očekujem čuda, samo da slika liči na nešto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VT60 je bolja od bilo kojeg LCD-a trenutno. Sljedeće na što trebaš je OLED, ali on je još uvijek skup
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uff nikad prezaljena plazma pa i za danasnje pojmove!

obavezno oled 

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Bas... za te pare cak ni mojoj g20 nema danas nijednog.....a ja bi iso na 8 seriju Samsunga....
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AMD_IT kaže...

Osim veličine nema neke prednosti koliko mi je poznato, ne znam koliki je input lag za Samsung, za Philips sam vidio da je 35 milisekundi.

moj philips 6401 ima 29 ms input lag, naravno u pc modu, sto je odlicno.

ne mogu skuzit razliku u odnosu na monitor cak i u brzim igrama

 

Arai kaže...

Kakve bi mi preporuke dali iskusniji forumaši koji prate tržište za TV do 12000 kn? Kvaliteta slike je prioritet, 4K HDR, HDMI 2.0, ništa manje od 55" i da ima pristojan input lag.

 

Sad sam na VT60, zadnjoj seriji Panasonic plasmi. Može li se za te novce dobiti pristojna kvaliteta slike u usporedbi s VT60? Ne očekujem čuda, samo da slika liči na nešto.

 https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-plazma-tv/41382/lg-55ec930v-3d-full-hd-oled-tv/

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 8:44 (digitall).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Arai kaže...

Kakve bi mi preporuke dali iskusniji forumaši koji prate tržište za TV do 12000 kn? Kvaliteta slike je prioritet, 4K HDR, HDMI 2.0, ništa manje od 55" i da ima pristojan input lag.

 

Sad sam na VT60, zadnjoj seriji Panasonic plasmi. Može li se za te novce dobiti pristojna kvaliteta slike u usporedbi s VT60? Ne očekujem čuda, samo da slika liči na nešto.

 Ja bi ti preporučio nešto od ovog..

https://www.nabava.net/televizori__240/panasonic-3d-televizor-tx-58dx780e-58-14732-cm-lcd-led__22456081

https://www.nabava.net/televizori__240/samsung-televizor-ue55ks7002-48-122-cm-55-139-cm-led__22452461

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-55pus8601-55-139-cm-led__20584111

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice