Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.528.406
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
XXX-Man kaže...
Marko :D kaže...
I usput saznao sam da je Quadro Hrvatska firma, a ne kineska.

Sjedište joj je u Hrvatskoj, dijelovi dolaze iz Švedske, a proizvodi se sklapaju u Kini. :)

Švedske {#}{#}{#}

proizvodi ih Volvo u suradnji sa Saabom {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2013 9:57 (zlatkor).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Marko :D kaže...

Na nekom srpskom forumu piše da je firma iz Švedske, na forum.hr piše da je iz Švicarske, a na njihovoj stranici da je iz Hrvatske. Od kud je na kraju? :)

na kraju će ispast da je firma iz Španije ili Šri Lake - vidim da su sve zemlje na Š (čitaj šit) u igri  {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2013 10:00 (zlatkor).
15 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Quadro je brand tvrtke Inem Electronic iz Zagreba, dok je Vivax MSAN-ov brand. Quadro se proizvodi u Kini; doduše, kako sam čuo, neki skuplji modeli njihovih televizora proizvode se u Turskoj. MSAN sklapa dio Vivax televizora koje prodaje u svojoj tvornici u Rugvici, ali većina dolazi iz Kine, iz tvornice u Dongguanu koji se nalazi u kineskoj provinciji Guangdong.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Nisam te shvatio, Quadro je u vlasništu Inema ili Inem samo uvozi Quadro televizore, i onda ih prodaje?
Optimizam je nedostatak iskustva.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Tvrtka Quadro ne postoji, to je ime (brand) pod kojim Inem prodaje proizvode koje naručuje od OEM proizvođača.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
hrx kaže...

Tvrtka Quadro ne postoji, to je ime (brand) pod kojim Inem prodaje proizvode koje naručuje od OEM proizvođača.

točno, asvatko može rergistrirat ime i kupovat dijelove...baš svatko. ali ti dijelovi nemaju kontrolu izlazne kvalitete i često se dogodi da nisu kompatibilni pa  se prodaju neispravni uređaji ili se povare vrlo brzo nakon kupovine...i zato svi ti uređaji imaju isti daljisnki ili isti meni na ekanu...dok kod (starih)  brandova (Sony, panasonik, shapr, samsung....) toga nema jer se to smatra plagijatom i tužbe su jako skupe pa oni između sebe imaju veliki  međusobni respekt...

10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

imam problem s jednim starijeim tv-om.

uglavnom na vrhu ekrana vidi se lagano treperenje i lagano je izbjelita slika- osobno mi izgleda kao problem vertikale, pa sam promijenio elektrolite, provjerio spojeve, sad mi još ostaje ic al nikad nisam imao kvar da ic tako zeza.

 radi se o samsung  cx5370 AW.

treperenje koliko sam uočio (nazovimo bijela traka 3 cm na vrhu ekrana) malo povečalo u nekih pola sata. tv je iz vikendice, i kad se gledao sam bi se ugasio (loš spoj koji je riješen)  i sad kad sam uključio vidim tu traku koja ne baš da smeta al volio bi je eliminirati

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo nisam htio otvarati novu temu pa ću tu pitati... Nabavio sam neku polovnu plazmu i sve je radilo dobro, slika odlična, ali je samo odjednom ekran postao bijel i samo se naziralo ono što je na ekranu. Ugasio sam TV, iskopčao ga iz struje i opet je sve radilo dobro, no nakon nekog vremena opet isto, bijel ekran. Što učiniti, vratiti ga onome od koga sam ga uzeo ili se isplati slati TV na popravak?

Nisam stručnjak, ali da je ekran zbilja ''otišao'' onda se valjda ni slika ne bi vraćala u normalu nakon gašenja, ili se varam?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Cista logika ti nalaze da vratis tv onome kod koga si to uzea naravno ako ti se taj neko javi ikad vise osim ako nije poznanik jer mu je to vjerovatno i bija razlog prodaje.....opcenito popravak tv-a u vecini slucajeva nije ispaltiv kao ni u ovom slucaju a i zasto bi sla na servis nesto sto ti je prodano kao da je sve ok osim ako nisi prije bija upozoren na takav problem, a razlog toga nestanka slike moze bit x faktora neki kondezator, zica neka ako se olabavila itd bubam bzvz....

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 15:21 (Smretko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Smretko kaže...

opcenito popravak tv-a u vecini slucajeva nije ispaltiv

Svašta... {#}

 

Posljednji popravak TV-a me koštao 30 (slovima: trideset) kuna. Pa ako to nije isplativo...

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:13 (rustweaver).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Obrazlozi taj facepalm nekim odgovorom...u slucajevima kad neznas previse o tv-u da ga sam popravis ako je neka mala sitnica otisla i sumnjas sta je pa imas muda otvarat tv i popravljat ga onda bi mozda i rposa jeftinije ali ako je otisa panel, pojavi se crta preko ekrana ili napajanje, ili digitalna ploca u vecini slucajeva nije jeftin popravak.....dakle u slucaju povise sta je kolega navea vrati tv onome u koga si kupija 

Edit: posto je tebe popravak ispa 30kn neznaci da nekome nece ispast 3000kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:19 (Smretko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Smretko kaže...

Obrazlozi taj facepalm nekim odgovorom...u slucajevima kad neznas previse o tv-u da ga sam popravis ako je neka mala sitnica otisla i sumnjas sta je pa imas muda otvarat tv i popravljat ga onda bi mozda i rposa jeftinije ali ako je otisa panel, pojavi se crta preko ekrana ili napajanje, ili digitalna ploca u vecini slucajeva nije jeftin popravak

Facepalm si dobio zato što generaliziraš. Izvukao si "u većini slučajeva"... odakle? Imaš neke statistike o tome koje govore o najčešćoj vrsti kvarova na televizorima?

 

Najpametnija stvar je odnijeti taj TV na servis i neka netko tko zna što radi vidi u čemu je kvar, a ne igrati se vidovitog milana.

 

"Nije jeftin popravak" i dalje može biti znatno jeftinije od "kupnja novog TV-a".

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:26 (rustweaver).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kad vec govoris o generaliziranju onda i tvoj zadnji poptavak od 30kn izdvaja tebe od ostalih jer ispada da su svi popravci jeftini.....neman nikakve ststistike govorin o onome koliko ja znam jer radim u ducanu di prodajem tv-ove i u kontaktu smo sa ssrviserima tako da ono sta smo dosad slali na servis su bili problemi ili panela ili digitalne ploce...zadnje iskustvo koje smo imali lg 50" plazma stara 2godine i 3miseca na ekranu se pojavila okomita crta od vrha do dna cijena popravka 4700kn a tv je kostao 5500....jedan od primjera, nekazem da du svi takvi al nije uvik ni stvar kondezatora od 30kn..

Edit: cijela ova tema je igranje vidovitog milana jer se smao nagada sta bi moglo bit, osim ako ima pojedinaca koji imaju servis al opet nemogu preko poruka znat sta je.

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:32 (Smretko).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Smretko kaže...

Kad vec govoris o generaliziranju onda i tvoj zadnji poptavak od 30kn izdvaja tebe od ostalih jer ispada da su svi popravci jeftini

Naravno da izdvaja. Zato sam to i napisao da vidiš kako to izgleda kada se generalizira.

Poanta je može biti skupo, a može biti i relativno jeftino. Ako se ne razumije u to, samo od servisera može saznati stvarno stanje stvari.

 

Smretko kaže...

Edit: cijela ova tema je igranje vidovitog milana jer se smao nagada sta bi moglo bit, osim ako ima pojedinaca koji imaju servis al opet nemogu preko poruka znat sta je.

Cijela ova tema uglavnom gravitira prema CRT TV-ima (koji su puno popravljiviji), a tu nas ima koji smo svašta prčkali po unutrašnjostima dotičnih.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2013 16:35 (rustweaver).
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Schneider CRT TV29M011 problem:

Tv inače uglavnom radi, ali povremeno nestane slike, na način da se polagano zamrači. 

Isto ko da smanjim brightnes na ekranu. Tona ima. Programe mogu mijenjati. Znači da je sve ostalo ok.

Ugasim ga, te nakon recimo 2 min dok ga upalim ima slike i tona i sve super. Dok se valjda opet ne zagrije.

Prije se to dešavalo jednom tjedno, a sad je postalo redovito.

Danas je konretno prvo zamračenje bilo cca 30 min nakon paljenja. Drugo je bilo nakon 10 min. A sad radi cca 1h ok. Dok radi slika je ok, čista jasna, sasvim normalno. 

Rastavio sam ga, ali nisam uočio niš neuobičajeno. Svi kondenzatori su ok, nisu napuhnuti. Ništ nije spaljeno. Inače sam elektrotehničar po struci, znam osnove elektronike, ali nisam nikad detaljno proučavao televizore.

 

Primjetio sam još da dok je slika ok, pa ga ugasim bljesne cijeli ekran, valjda je to normalno. 

A dok je zamračen ekran onda se pojavi na djelić sekunde debela vertikalna linija. 

Sad neznam dal to ima veze? 

I nedavno (prije cca 1god) je bio na popravku i mijenjan je neki dio u vertikali. 

Više vjerojatno neide na popravak, jer je zadnji bio 300kn, a to mu je i vrijednost ( i teži skoro 50kg).

Ako ga sam uspijem popraviti ok, ako ne leti s 5 kata...

 

Jel ima tko ideju di da počnem tražiti? 

Jel mi se nešto pregrijava ili ima negdje hladan lem?

Puno hvala

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2013 21:20 (vlovrec).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zanima me koliko se isplati popravljati ekran na LCD TV-u ako je isti napukao na više dijelova? Nije moj, samo me interesira isplativost...

 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

ovisi za koliko dobiješ novi, nemaš kaj popravljati aki je slomljen...

Mada je to rijetko isplativo, osim ako ga sam ne zamijeniš, što pretpostavljam da nije neka mudrost

 

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Radi se o problemu s zvukom na lcd tv-u marke:
Grundig Lenaro 26, LW 68-8720

Tv je kupljen 2007. u Hg spotu a vjerojatni problem je u zvucniku koji krci/huci i na smanjenom volumenu.
Moze ovdje, ili na PM, prijedlog za dobrog majstora/servisera.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
vlovrec kaže...

Schneider CRT TV29M011 problem:

Tv inače uglavnom radi, ali povremeno nestane slike, na način da se polagano zamrači. 

Isto ko da smanjim brightnes na ekranu. Tona ima. Programe mogu mijenjati. Znači da je sve ostalo ok.

Ugasim ga, te nakon recimo 2 min dok ga upalim ima slike i tona i sve super. Dok se valjda opet ne zagrije.

Prije se to dešavalo jednom tjedno, a sad je postalo redovito.

Danas je konretno prvo zamračenje bilo cca 30 min nakon paljenja. Drugo je bilo nakon 10 min. A sad radi cca 1h ok. Dok radi slika je ok, čista jasna, sasvim normalno. 

Rastavio sam ga, ali nisam uočio niš neuobičajeno. Svi kondenzatori su ok, nisu napuhnuti. Ništ nije spaljeno. Inače sam elektrotehničar po struci, znam osnove elektronike, ali nisam nikad detaljno proučavao televizore.

 

Primjetio sam još da dok je slika ok, pa ga ugasim bljesne cijeli ekran, valjda je to normalno. 

A dok je zamračen ekran onda se pojavi na djelić sekunde debela vertikalna linija. 

Sad neznam dal to ima veze? 

I nedavno (prije cca 1god) je bio na popravku i mijenjan je neki dio u vertikali. 

Više vjerojatno neide na popravak, jer je zadnji bio 300kn, a to mu je i vrijednost ( i teži skoro 50kg).

Ako ga sam uspijem popraviti ok, ako ne leti s 5 kata...

 

Jel ima tko ideju di da počnem tražiti? 

Jel mi se nešto pregrijava ili ima negdje hladan lem?

Puno hvala

Problem su hladni lemovi, pređi sve mjesta s lemilicom ( ja sam radio s lemilicom od 60W) samo se nemoj dugo zadrzavati ne mjestu gdje lemis spoj, prvo pređi ploču koja je spojena s katodnom cijevi, tj pređi lemove koji su na njoj pa probaj kako radi TV, ako bude isto idi na glavnu plocu i isto to odradi.

10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Imam novi lcd tv marka telefunken.sve je super radijo do sinoc,ujutru kad sam pokusao da ga upalim nije htjelo,ekran se ne pali samo mi crvena lampica treperi.Moze li mi neko reci sta je problem?
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa kad je novi, nosi ga na servis.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Isključi televizor iz struje i nakon 10 minuta uključi ga u drugu utičnicu. Vidi radi li TV onda?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 17:30 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Tv je dovezen iz nemacke,pa sam htijo nekako sam ga popravit..
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pokusao sam vec nekoliko puta al opet isto..
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav, Imam lg led 47LV3550, i vrag mi nije dao mira te sam otišao na lg stranicu i instalirao novi software. Prethodni nije čitao neke fajlove sa vanjske memorije. Sada je to u redu, međutim svi AVI fajlovi imaju iritantno kašnjenja tona od 10-ak sekundi, te ih se uopće ne da gledati. Zvao sam službu za korisnike, oni kažu da se ne može vratiti stari software, već da je to moguće jedino u ovlaštenom servisu. Da li je to istina, pošto mi se ne nosi tv u servis, dobiću bruh :) Ne mogu vjerovati da tek tako puste falši softver ljudima da skidaju. Ako netko može pomoći, unaprijed hvala.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa što nije moguće skinuti stariju verziju softvera pa je instalirati preko USB-a?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nažalost, ne

 

Edit : nakon par sati kopanja po netu, evo rješenja za sve koji upadnu u slične probleme, dakle ovo vraća firmware na prethodnu verziju

 

Vrijedi za vlasnike LG tv uređaja

 

1. pritisniti "Menu"

2. pomoću navigacijskih strelica doći na "Options" i ništa ne pritiskati, tj ne ulaziti u "Options"

3. pritisnuti tipku "9" sedam puta

 

TV će se nakratko smrznuti, i nakon 20-ak sekundi će sve opet biti OK.

Nemojte ovo raditi ako na vašem TV-u nije napravljen firmware update.

 

Inače, gospoda iz korisničke podrške su me počastila komentarom da LG uređaji nisu namjenjeni reprodukciji zapisa sa interneta, i da što se ja tu bunim. Gospodin iz servisa mi je nadugo i naširoko opisivao što on mora raditi ( u biti bi napravio isto ovo) te da će mi naplatiti (jer ovo ne ide pod garanciju) 250 kn. Ono što mi nitko nije želio reći je da LG televizori pamte trenutni i prethodni software.

 

Bagra !

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.11.2013 18:32 (ozoj).
 
6 0 hvala 1
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

jeli vama na novoj i nekad na hrt zvuk bjezi slici za sekund?

I Love Milka
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne znam. Nisam ti primjetio.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ekipa moze netko ukratko objasnit, kako spojit antenu,kabel,reciever. Hvala.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice