Tv do 3500 max 4000kn

poruka: 78
|
čitano: 25.739
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
Leglo kaže...

 

Ukoliko ti je gledanje filmova bitno, mislim da je FULL HD itekako potreban, jedino ako planiraš preskakat Blu-Ray ( .mkv ) 1080p filmove.

LED paneli koriste pozadinsko osvjetljenje pomoću led dioda, smanjuju potrošnju a nude puno veći kontrast boja. Moje mišljenje jest ako kupuješ LCD TV danas, on bi trebao ipak bit LED LCD, ali .. iznimke postoje.

Kao što sam spomenuo, ne imanje Smart TV znaći da nećeš imat Skype, Youtube, Facebook , Twitter, Internet browser,   te ostale Samsung aplikacije na televizoru, no bez toga se svakako može.

 

Istina neki minimum bi stvarno bilo 100Hz, ali ti ipak ciljaš na nižu cjenovnu kategoriju gdje je jedan od top modela Samsung D550 koji ima 50Hz. Unatoč tome radi se o jako dobrom televizoru ( imaš i poseban topic  gdje se možeš dodatno raspitat ), a na kraju ti uvijek svede na onu staru "Kolko para, tolko muzike".

Pogledaj si malo i LG modele 42LK530 i 42LV3400 , čak su i kritike korektne; makar je po meni to daleko od    Samsung  UE40EH5000  i  LG  42LW5590  ( ovaj model ima i 3D i Smart TV )  .

 

  Hvala ti na odgovoru...

 

Eto onda da suzim izbor na ove modele..

Samsung LE40D550 - oko 3500

Samsung UE40EH5000 - oko 4000

LG 42LW5590 - oko 3800 - 5500

 

 

Sad da su cijene izjednačene, koji bi bio bolji izbor između ta 3?

 

 

Pozz!

 

 

14 godina
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
grix kaže...

Ja bi se odlučio za LW5590 (od ta tri). Pogotovo, ako ga možeš nabavit po nekoj povoljnoj cijeni (bliže ovoj prvoj).

 

Ima mi ga prijatelj. Iako LG ima nešto slabiji kontrast (IPS), to i nije toliko loše. Ima nešto bolji kut gledanja, cinema 3d ( 7 pari naočala), smart tv (da ne bude zabune, nema wifi modul ugrađen).

Također, LG ima jako dobar media player.

Nebi trebao bit razočaran.


Samo jedan savjet prilikom kupovine tv uređaja sa edge led osvjetljenjem. Pripazi dobro na pozadinsko probijanje svjetla.

Kad kupiš uređaj (mislim da je 7 dana rok za zamjenu), onda dobro provjeri da nema previše tog probijanja.

Ako ga ima previše, zaista iritira. Ako ga ima u normalnim granicama, nečeš ni primjetit prilikom gledanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2012 19:36 (zabranjeniples).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn

 

Upravo tako, kontrast jest nešto slabiji kod LG-a, no kad se sve zbroji i oduzme mislim da LW5590 nudi puno više od ostala dva modela. 

Kao što je već spomenuto, 7cm veći ekran, 100Hz, Cinema 3D ( po većini najbolji 3D na tržištu ), Smart TV ( oko 200kn je Wifi modul ), Media Player itd. 

 

Eto i par recenzija ; Link 1 , Link 2 . Dakle, radi se o stvarno dobrom televizoru, a jedini je problem što ga i nema baš po trgovinama. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn

Hvala obojici na savjetima.

Ne mogu se odlučiti, čitao sam puno pozitivnih recenzija o samsung telkama i dosta ljudi mi kažu da uzmem njega.

Iskreno uopće mi ne treba 3D niti Smart Tv...

Koliko je bitno da je 100 hz na 40" ekranima i da li je bitno da je LED?

Što ovo znači, zaista se ne razumijem u tu tehnologiju :) !?

"Pripazi dobro na pozadinsko probijanje svjetla."

 

Htio bih dobru full hd telku sa dobrim media playerom koji će čitati većinu formata kao i titlove, da nema trzanja, sporosti ili kakvih već smetnji sve ima.

 

 

Pozz!

14 godina
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
grix kaže...

Što se led osvjetljenja tiče, radi se o nešto življim bojama nego na onom klasičnom lcd-u.

 

Međutim, mana edge led osvjetljenja je što je to prilično loše izvedeno. Razlog tome je pozadinsko probijanje svjetla.

Navedeno znači, da po rubovima tv uređaja, na tamnim podlogama (najviše se vidi u zamračenim prostorima i po noći) vidiš nekakvo sivilo/blještavilo (da se tako izrazim).

E sad, ako je to u normalnim granicama (nešto sitno u nekim rubnim djelovima), to praktički nečeš ni primjetit.

Međutim, ako je izraženo u večoj mjeri (osobno imao u rukama noviji LG sa skoro pola ekrana s navedenim problemom), onda je to katastrofa.

 

Ali kako god, ja dosad nisam imao s nijednim shopom problema sa zamjenom (rok 7 dana).

Tako da doro istestiraš doma.

 

I dalje bi osobno uzeo LW5590. Prednosti su i dalje nešto veći ekran, 100hz (dobro dođe, pogotovo u sportu), dobar media player (LG je zaista dobar u tome).

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2012 19:57 (zabranjeniples).
11 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Hvala ti na savjetu, nažalost sada nema nekih akcija, a taj model LG-a je preko 5500...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Bok ljudi, molio bih vas za savjet - planirao sam kupiti onaj Samsung LE32D550, ali smo doma zakljucili da bi 32 inca ipak bila mozda premalo za dnevni u kojem se TV gleda sa udaljenosti od 2,5 do 3,5 metara, da bi mozda 37 inca ipak bolje sjeli u tu prostoriju. Dakle, zanima me nesto u okolici 4000 kn (moze i preko toga), a bitno mi je da ima sljedece stvari:

 

- full hd

- sposobnost prikazivanja svih formata videa (avi, mkv hd)

- dobru podrsku za titlove (velicina fonta, jel)

- podrsku za gledanje filmova sa usb-a

- scart (yebat ga, imam antikne druge uređaje koje bih jos koristio)

 

Jos bi bila zgodna podrska za snimanje tv programa na usb pa da mogu baciti video u smece. Ali nije nuzno, prezivjet cu bez ovog zadnjeg.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn

 

Sve što smo odgovorili grix-u vrijedi i za tebe, nema potrebe da se ponavljamo. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
12 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Ok, al ja trazim maksimalno 37 incni. Da li je ovaj LG 37LS570S jednako dobar? Vidim da ima cak i DVB-S, sto bi bilo genijalno posto imam satelitsku doma... Link: www.ronis.hr/led-tv-37-incha-94-cm/633/tv-led-lg-37ls570s-hdmi-kabel-na-poklon/37LS570S/

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn

 

Sa 3m+ možeš gledat slobodno ekran od 46", a ne samo 37". Zato i dalje stojim pri tome da je 40" il 42" neki optimum, dok sam uvijek bio skeptičan prema ekranima od 94cm tj. 37" koje firme dostavljaju samo na lijeva tržišta kao što je Balkan. 

Samsung 40D5520 i Samsung UE40EH5000,  za istu cijenu jako dobari televizori. Od LG-a sam već spomenuo favorita u obliku LG 42LW5590, dok nisam našao previše info-a o modelu LS570S, makar po specifikacijama izgleda solidno, ali ako već moraš uzmi model od  42".

In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
Leglo kaže...

 

Sa 3m+ možeš gledat slobodno ekran od 46", a ne samo 37". Zato i dalje stojim pri tome da je 40" il 42" neki optimum, dok sam uvijek bio skeptičan prema ekranima od 94cm tj. 37" koje firme dostavljaju samo na lijeva tržišta kao što je Balkan. 

Samsung 40D5520 i Samsung UE40EH5000,  za istu cijenu jako dobari televizori. Od LG-a sam već spomenuo favorita u obliku LG 42LW5590, dok nisam našao previše info-a o modelu LS570S, makar po specifikacijama izgleda solidno, ali ako već moraš uzmi model od  42".

 

Da li mozda znas koja je razlika izmedu Samsung UE-40EH5450 i UE-40EH5000? Gledam u elipsu skuplji 300kn ovaj 5000 od 5450 (koji je iz tehnomarketa) ali uz ovaj 5000 dobijes fotic gratis :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
EH5000 nema Smart TV tj. ne možeš koristit Skype, Youtube, te surfat internetom.
In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn
Leglo kaže...
EH5000 nema Smart TV tj. ne možeš koristit Skype, Youtube, te surfat internetom.

aha, hvala :) hm mislim da cu onda uzet ipak ovu noviju, manje je 300kn a fotoaparat i tako imam :)

11 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Pozdrav,

 

opet ja s pitanjima...još uvijek nisam kupio Tv, ali sam nadomak tome :)

Molio bih savjet vezano za ovaj TV...

 

Samsung UE40EH6030

 

http://www.samsungcenter.net/detalji_proizvoda.3c7fc80777bf4de59f7ba67b6e1ec361.ue40eh6030-led-tv-samsung.aspx 

 

Super akcija u samsungu, da li je to pravih 200 Hz, neki kažu da ima smart Tv, a u spec piše da nema.

Kakav mu je 3D, isplati li ga se kupiti   ?

 

 

Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2012 11:53 (grix).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Eto, odluka je pala…kupit ću taj model.Hvala Vam svima na savjetima i pomoći.

 

Pošto je taj Tv ima full HD i 3D trebam li neki poseban “skuplji” kabel ili će biti dovoljan onaj jeftiniji do 100 kn? Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2012 13:24 (grix).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tv do 3500 max 4000kn

 

"Refresh rates determine the number or frames drawn on screen per second, the clear motion rate refers to the TV's ability to draw those frames correctly". Dakle Samsung ima CMR 200Hz, no ustvari se radi o refresh rateu od 100Hz.

 

Kolko vidim EH6030 nema Smart TV. Što se tiće 3D-a radi se o Aktivnom 3D-u koji ipak nije FULL HD ( tek od modela ES6800 je 3D Full HD ). Većina ljudi više voli pasivni 3D, a i nekako je bolji za kućnu atmosferu. No s obzirom koliko ima 3D filmova ovaj osnovni 3D koji Samsung nudi za sada je više nego dovoljan za prosječnog korisnika. 

In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
offline
Tv do 3500 max 4000kn
Ja se isto jos uvijek dvoumim, stvarno vise ne znam.. 
UE-40EH5450 (4,399kn) vs  UE-40EH5300 (4,799kn) vs UE-40EH6030 (4,499kn)
Koja je razlika izmedu 5450 i 5300? A razlika 6030 je da nema smart tv ko ova prva dva ali ima 3D?
Moze detaljnije objasnjenje, hvala! {#}
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tv do 3500 max 4000kn

Sudeći po recenzijama za taj model, mislim da nisam fulao...

Taj 3D ionako ne mislim često gledat, jer me smetaju te očale, smart tv mi uopće ne treba,a kaj se tiče Hz...barem je 100 :)

 

Minus na telki su titlovi, stavio sam najveći font i svejedno mi se čini malo...jučer sam preko usb-a stavio film u ripu i slika je kao one meksičke sapunice, totalno drugačije realističnije nego isti film gledan sa mog Quadra crt-a ili kompa...mislim da tako mora biti jer kvaliteta slike totalno drugačija (bolja), al meni se to ne sviđa.

Pri prvom paljenju sam nekaj krivo stisnuo i nisam ni počeo naštimavanje postavki neg sam izašao iz tog početnog menia, tako da ga uopće nisam iskalibrirao...

 

Slika preko max tv-a je jako loša, a razlog tome je ne kalibracija i nedostatak hdmi kabla...sad je preko scarta.

 

Sve u svemu nadam se da ću biti zadovoljan, jer telka je bila na akciji za 4500, a ja sam ju dobio za 3700 kn.

 

 

p.s. može li savjet za kupnju hdmi kabla i pomoć oko kalibracije?

 

 

 

Pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2012 12:40 (grix).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice