LG G5 - Rasprava

poruka: 554
|
čitano: 167.469
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozdrav. Ima li netko ideju zasto LG Remote vise ne funkcionira. Naime prije 1,5 mj sma najnormalnije prebacivao programe na telki. Danas mi je nebi vjerovali stvarno zatrebao remote i nije funkcionirao. Probao i na drugom tv-u ne dela. Itko ?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Dok zaključam mobitel namješten je na Always-on display piše mi datum i vrijeme i ispod mi je oznaka za bateriju, kako da maknem oznaku za bateiju jer stalno mislim da sam dobio poruku dok to vidim.

Kako da rješim problem s image retention.

Koristim 7.0 verziju, zasad sam jako zadovoljan i stavili su dosta noviteta što mi se sviđa.

PSlamnik
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Vas koji ste LG G5 nadogradili na Nougat zamolio bih da ovdje stavite nekoliko slike sučelja i ikona na Nougatu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Jučer kupljen G5 sestri...

 

Stigla 3 updatea po 300-400mb i onda 4 update Nougat 1512mb. 

 

Danas ću ga vidjet., malo se poigrat s njim pa javim dojmove.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Evo stigao danas novi update...

i da stigao je iako smo mi rucno stavili prije Nougat sluzbeni KDZ

Intel Core™ i7
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2017 13:34 (mserfezi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava

evo baš sam išo pogledat i meni nudi novi update..a ručno sam stavio nougat

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
14 godina
online
Re: LG G5 - Rasprava
R36 kaže...

Jučer kupljen G5 sestri...

 

Stigla 3 updatea po 300-400mb i onda 4 update Nougat 1512mb. 

 

Danas ću ga vidjet., malo se poigrat s njim pa javim dojmove.

 Nisi javljao dojmove ???

14 godina
online
LG G5 - Rasprava

Evo mojih dojmova na G5, s obzirom da ga koristim u zadnje vrijeme.

Usporedit ću ga kratko sa regular S7, iako sam poslije S7 i prije G5 koristio Mi5.

 

Sama kvaliteta izrade nije na nivou S7/Mi5/HTC10 i to baš zbog tog modularnod dijela.

Meni osobno najviše paše S7, baš zbog te veličine i iskorištenog prostora.

Ali odmah da napomenem, ovo izgleda puno bolje i ljepše, nego što je to slučaj kod pogledanih slika/videa/recenzija.

I sam modularan dio, nije toliko problematičan uživo, koliko se to čini prije nego ga uzmete u ruku.

Neki su spominjali jeftini/nekvalitetan doživljaj prilikom držanja mobitela u ruci, kod mene nije takav slučaj (zaista imam osječaj da se radi o kvalitetnom komadu telefona).

Ponavljam, situacija nije ni blizu toliko loša, koliko sam imao dojam prije kupovine uređaja.

 

Display definitivno nije udarna točka ovog telefona.

Odmah da napomenem, ja sam simpatizer amoleda i display na S7 za mene nema konkurencije.

Ali ovaj display na G5 uopće nije loš, nego je jednostavno drugačiji.

Jedini minus i to je ujedno i razlog zašto nije na razini ostalih, to je manjak svjetline.

Kad se svjetlina postavio na recimo 70-80% (osobno ga držim na 70%), sve izgleda uredno.

 

Zvučnik na G5 mi je zaista odličan i definitivno bolji nego onaj na S7.

Slušalice još nisam isprobao, ali na vanjski zvučnik zaista nemam zamjerku.

Ovo mi je osobno bitna stavka, jer zaista volim peglat youtube i sl.

 

Performanse ovog telefona su zaista strašno dobre.

Sve leti i radi bez ikakvih problema, zaista nemam zamjerke.

A s obzirom na hardver, mislim da drugačije nisam niti očekivao.

 

Za kameru nisam idealna osoba za komentiranje, jer nisam izrazito zahtjevan korisnik.

Iskreno, nisam je još pošteno ni isprobao, ali ovako na prvu mi se čini odličnom, s obzirom da se radi o telefonu.

Na S7 sam bio izrazito zadovoljan, ali sam je puno više koristio, s obzirom da ovaj telefon imam kratko.

Ponavljam, radi se o meni osobno.

 

Senzor otiska prsta je izrazito kvalitetan i radi ekxtra brzo i precizno.

Osobno sam zadovoljniji po ovom pitanju, nego je to bio slučaj kod S7 (iako su spominjali poboljšanje na S7, prelaskom na N).

Čak ni sam položaj na poleđini telefona nije loš, samo zahtjeva određenu dozu privikavanja.

 

Wifi mi radi bez greške i bez nekakvih problema.

Čak mi bolje hvata, nego je to bio slučaj kod S7.

 

Baterija nekom može bit prednost, a nekom mana.

Prednost bi bila u tome, što je izmjenjiva (ukoliko to nekome znači), a mana bi bila u tome, što nije na razini np. S7.

Dobijem 24h prije stavljanja na punjač, uz 4h sota, dok bi na S7 izgurao i više.

Nije to ništa strašno, ali eto, realno S7 ovdje izlazi kao pobjednik.
A što se punjenja tiče, fast charging funkcionira odlično i puni se zaista brzo, bže nego što je to bio slučaj kod S7.

 

Valja napomenut i da je cijenom u zadnje vrijeme pao i svakako se cjenovno nalazi ispod S7 ili HTC10.

 

Ono što mi se još izrazito dopada, a to je infrared port, koji radi perfektno.

Napokon mogu koristit jedan daljinski za više uređaja, a među njih spada i bnet.

Da napomenem, na Mi5 sam isto imao infrared port, ali nisam ga mogao koristit za bnet, dok sam G5 samo ''naučio'' (univerzalni daljinski) na to i sve funkcionira odlično.

Tu je i radio ako kome šta znači, mada ga osobno nisam isprobao/koristio.

 

Zaključak: mišljenja sam da je ovaj uređaj nepravedno zapostavljen od strane korisnika.

Slažem se, izglednom nije na razini np. S7, ali svakako nije ni toliko loš koliko se priča.

Same performanse su strašne, a i cijenom se da povoljno nać.

Tu je i android 7.0, s kojim nema većih problema, a koliko sam upoznat, došao je i ranije nego na konkurenciju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.3.2017 14:28 (zabranjeniples).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava
zabranjeniples kaže...
R36 kaže...

Jučer kupljen G5 sestri...

 

Stigla 3 updatea po 300-400mb i onda 4 update Nougat 1512mb. 

 

Danas ću ga vidjet., malo se poigrat s njim pa javim dojmove.

 Nisi javljao dojmove ???

 Kod sestre je pa se baš i ne stignem igrat...tj imam ga po 5min u ruci...ali budem ga ovaj tjedan na dužeo uzeo.

12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozdrav.. imam g5 nekih 3 mjeseca vec i prije par dana poceli su problemi. naime cesto mi se zna dogodit da mob kad je zakčljucan nestane onaj sat, a mob se nemoze otkljucat niti tapkanjem po ekranu niti onom tipkim iza...nereagira uopce. ima li tko slican problem

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: LG G5 - Rasprava
zabranjeniples kaže...

Display definitivno nije udarna točka ovog telefona.

Odmah da napomenem, ja sam simpatizer amoleda i display na S7 za mene nema konkurencije.

Ali ovaj display na G5 uopće nije loš, nego je jednostavno drugačiji.

Jedini minus i to je ujedno i razlog zašto nije na razini ostalih, to je manjak svjetline.

Kad se svjetlina postavio na recimo 70-80% (osobno ga držim na 70%), sve izgleda uredno.

Jedan mali update, vezano za podcrtano.

Ipak sam malo pretjerao, pa sam sad smanjio na 60%.

Igrao sam se danas malo sa S7 i skužio sam da sam tamo držao na tamnije nego vamo.

Ali i dalje stoji, da je display na G5 manje svjetliji od konkurencije.

7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Dali neko zna imali ikakvo rjesenje za foliju,sve staklene koje sam probao nijedna nije mogla da se normalno zalijepi.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G5 - Rasprava

@zabranjeniples - slazem se s svim tvojim konstatacijama...,

Meni je osobno odlican ekran i svijetlina na G5, Amoled je ipak malo zasicen ali meni jedno te isto.

Takoder kvaliteta izrade je ok...one prve serije su imale problema s dijelom gdje je baterija pa je rub bio nekako sjeban

Kamera - top top, sestra odusevljena.Zadnja je meni bolja na S7, ali prednja je bolja na G5

Baterija - e to nisam provjeravao bas nesto...ali kaze da joj izdrzi dan bez beda.

Sve je fluidno i kaze da joj mob ne steka, kao sto je stekao G2.

Zakljucak : vrhunski top model po razumnoj cijeni., neopravdano zapostavljen.,ali tko ga kupi ostane ugodno iznenaden.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Duplo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 9:04 (R36).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
LG G5 - Rasprava

Da, ja sam isto napisao da display nije loš.

Ali meni kao fanu amoleda, nije baš na razini s navedenim.

I definitivno ima manje svjetline u odnosu na amoled.

Ali kao što kažem, to je viđenje mene, zaljubljenika u amoled display.
Ali sve u svemu, ne radi se nikako o lošem displayu i kad se svjetlina podigne, sve to izgleda jako uredno.

 

A baterija mi je čak sad mrvicu bolja nego u početku, vjerovatno se malo razigrala .

U svakom slučaju, daleko od lošeg, ali ipak nešto ispod S7.

Ali prednost je u tome, što se može zamijenit, mada meni osobno to ne igra nekakvu veliku ulogu prilikom kupovine.

 

Ali sve u svemu, da, odličan uređaj, za ne pretjerano velike novce.

Pogotovo ako gledamo performanse, koju su na ovom uređaju bez greške.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 12:49 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

😔 displey LG G5 burn in screen

Intel Core™ i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
LG G5 - Rasprava

Koliko dugo si koristio G5 i na koliko si drzao svjetlinu ?

Zaista steta i izgleda skrot bad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
mserfezi kaže...

😔 displey LG G5 burn in screen

 

zabranjeniples kaže...

Koliko dugo si koristio G5 i na koliko si drzao svjetlinu ?

Zaista steta i izgleda skrot bad.

Otprilike je uređaj star 7-mjeseci i rijetko kad sam ga na full svjetlini držao mozda samo nekad vani kod jakog svjetla, inace 99% bio na 60-80% svjetline.

Da šteta za displey al baš imam peh sa LG, prvo G4 sa plocom pa sad G5 evo displey, šteta vrhunski uređaj ali nadam se da ce te manjkavosti napokon srediti sa G6

Ostaje cekati sad, i nadati da ce reklamacijom na servisu to sve srediti.

Intel Core™ i7
14 godina
online
LG G5 - Rasprava

Da, sretno s reklamacijom i nadam se da će se stvari za tebe popravit.

Čini mi se da mi fingerprint nije više idealan kao u početku, kao da mi zna zafrkavat nekad.

Uglavnom, defitnitivno mi je po tom pitanju Mi5 bio savršen, puno bolji od S7, a čini mi se i od G5.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
zabranjeniples kaže...

Da, sretno s reklamacijom i nadam se da će se stvari za tebe popravit.

Čini mi se da mi fingerprint nije više idealan kao u početku, kao da mi zna zafrkavat nekad.

Uglavnom, defitnitivno mi je po tom pitanju Mi5 bio savršen, puno bolji od S7, a čini mi se i od G5.

Evo cca 5 dana prošlo i G5 se vratio sa servisa, zamjenjen prednji komplet zbog (Burn in displey)
U međuvremenu imao S7 ali svakako se vracam ponovno na G5 ima svojih prednosti.

Intel Core™ i7
14 godina
online
LG G5 - Rasprava

Drago mi je da si zadovoljan i da si uspio sredit stvar.

Ovo za fingerprint, čini se da ga je zezao vlažan prst , ne znam kako bih drugačije to objasnio.

Svakako ću još istražit ovo.

 

Baterija mi je svakako nešto bolja, nego je to bio slučaj u početnoj fazi korištenja.

Vjerovatno se razradila malo ili ne znam ni ja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Jel koga zeza gps? Kad koristim google maps ili sygic tesko pronalazi lokaciju i put kad pocne navigirat. To mi pocelo kad sam nougat instaliral. 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

zdravo, narucio sam telefon lg g5 i u dolasku mi je, medjutim od prodavca sa dobio slike i na jednoj slici sam primejtio nesto sa cime nisam upoznat! u donjem desnom uglu telfona mi pise "SURPRISED" da li iko zna sta jeu pitanju? hvala

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozdrav, imam dva pitanja. Ažurirao sam mob putem LGup metode što je kolega ranije napisao (Hvala!) i sve je super. Sad mi je došao update, 700mb, V20b-Jan-21-2017, pretpostavljam da je to security patch? I može li se normalno instalirati ili moram skinuti te opet preko LGup?

I drugo pitanje, je li tko nosio mobitel na garanciju zbog burn in-a i je li išta riješeno?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Luxy2501 kaže...

Pozdrav, imam dva pitanja. Ažurirao sam mob putem LGup metode što je kolega ranije napisao (Hvala!) i sve je super. Sad mi je došao update, 700mb, V20b-Jan-21-2017, pretpostavljam da je to security patch? I može li se normalno instalirati ili moram skinuti te opet preko LGup?

I drugo pitanje, je li tko nosio mobitel na garanciju zbog burn in-a i je li išta riješeno?

Sto se tice servisa evo bas imas post prije, ja sam slao u Agram servis i kroz cca 5dana od posiljke do povratka sve uredno odradeno, zamjenjen prednji komplet tj. novi displey. I da u tih 5 dana je i vikend bio. ;)

Intel Core™ i7
14 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Znači burn-in se više ne pojavljuje? 

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Ovaj G5 me sve više i više oduševljava a posebice kamera. Nemam ga ja., ima ga sestra.

 

Slike su bomba u dnevim uvijetima...baš sam uspoređivao s svojim S7e. Nočni uvijeti su također bez zamjerke.

 

Po meni je G5 bez razloga bio zapostavljen.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Koja je razlika osim u cijeni LG G5 i G5 SE?

Očekivam osakačene performanse uređaja ali po opisu su indentični...

O čemu se točno radi?

 

Vidim da je i dosta jeftiniji od S7 pa sam se zagrijao za G5.

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Bernard Huky Hux kaže...

Koja je razlika osim u cijeni LG G5 i G5 SE?

Očekivam osakačene performanse uređaja ali po opisu su indentični...

O čemu se točno radi?

 

Vidim da je i dosta jeftiniji od S7 pa sam se zagrijao za G5.

 

 

Ima koja stranica unazad sam i ja to pitao i dobio odg da je procesor slabiji na SE...

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
R36 kaže...

Ovaj G5 me sve više i više oduševljava a posebice kamera. Nemam ga ja., ima ga sestra.

 

Slike su bomba u dnevim uvijetima...baš sam uspoređivao s svojim S7e. Nočni uvijeti su također bez zamjerke.

 

Po meni je G5 bez razloga bio zapostavljen.

 zapostavljen ti je jer su ka modovi bili fail

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice