LG Nexus 5X

poruka: 244
|
čitano: 63.549
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Pokupil vec dva update, treci se nudi, al cekam doma da dojdem, pa bum skinul, neki od 6mb.

Ovaj ambient display malo radi malo ne radi...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Pokupil vec dva update, treci se nudi, al cekam doma da dojdem, pa bum skinul, neki od 6mb.

Ovaj ambient display malo radi malo ne radi...

 

 Ja sam puknuo android N odmah preko OTA :)

ja
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Kad finalna verzija N izlazi? Il sam ja nekaj propustio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Kad finalna verzija N izlazi? Il sam ja nekaj propustio?

 Pardon, beta, zaboravio sam napomenuti :)

 

Nisam upoznat s tim ali trebalo bi u 6 mjesecu

ja
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Kod mene PureNexus  i ElementalX, ambient display radi odlično. Mob je brz kao munja, multitasking je dosta dobar.

 

Još ću ga par dana testirati pa malo detaljnije napišem.

If you're going through hell, keep going!
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Unlockal BL, stavil pure nexus, e sad dok sam otključal bootloader, pojavljuje mi se ova poruka kod paljenja i gašenja moba:

" Your device softvare cant be checked for corruption. please lock the bootloader.. visit the link on another device:xxx"

 

A dok sam stavil custom rom (pure nexus), kod paljenja mi se prikazuje ova poruka: " Android system It appears your vendor image may be out of date. Please flash the latest vendor image for your device..

 

Kak ste riješili to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Unlockal BL, stavil pure nexus, e sad dok sam otključal bootloader, pojavljuje mi se ova poruka kod paljenja i gašenja moba:

" Your device softvare cant be checked for corruption. please lock the bootloader.. visit the link on another device:xxx"

 

A dok sam stavil custom rom (pure nexus), kod paljenja mi se prikazuje ova poruka: " Android system It appears your vendor image may be out of date. Please flash the latest vendor image for your device..

 

Kak ste riješili to?

Moras flashati vendor image u recovery-u, evo skini odavde najnoviji (MTC19T), samo ga flashaj i tjt

 

https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=49360&sort_by=date&sort_dir=DESC

If you're going through hell, keep going!
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Koristim ProShot, nisam zadovoljan, nekad neće fokusirat, valda se app zblesira, ova google camera je dobra, al nema manual postavke...

 

ProShot nije loš, al s njim sam imal problema i na G4, ne kužim da ne mogu neke stvari rješit..

 

Koju app koristite na 5X?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
LG Nexus 5X

Zvonac ti si imao G4 i sad imas 5X, koji ti je bolji? Moze neka mala usporedba? Ja se dvoumim izmedju ta dva.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Koristim ProShot, nisam zadovoljan, nekad neće fokusirat, valda se app zblesira, ova google camera je dobra, al nema manual postavke...

 

ProShot nije loš, al s njim sam imal problema i na G4, ne kužim da ne mogu neke stvari rješit..

 

Koju app koristite na 5X?

Koristim manual camera i aplikacija mi je dobra za ručne kontrole (ISO, Shutter speed, WB, fokusiranje). Iako na auto modu daje jako dobre slike i razina šuma je zavidna s obzirom da nema OIS.

 

Kolega ispod, ja sam imao G4 i evo sad imam 5x.

 

G4 ima bolji multitasking, display, softver sa više funkcija, kožni je bolje izrađen od Nexusa, plastični je tu negdje. G4 ima bolju kameru i OIS.

 

5x je brži u otvaranju aplikacija ali ima manje RAM-a pa mu je lošiji multitasking, ima čisti android i imat će dulju podršku.

 

Za bateriju još javim ali čini se bolja na Nexusu zasada (vjerojatno radi 1080p)

If you're going through hell, keep going!
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Hvala na opseznom odgovoru :) Kazes da G4 ima bolju kameru za slike?
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Auto mod su tu negdje, čak mala prednost 5x radi vrhunskog procesiranja slike. G4 ima vrhunski manual mode i shutter speed sve do 30s, a OIS radi vrhunski, sve ti govori to da sam znao okinuti sliku u 1/4 sekunde bez zamućenja.

 

Mislim da je G4 (V10/G5) trenutno vrh što se tiče fotki pogotovo ako znate manual mode koristiti.

If you're going through hell, keep going!
 
0 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Evo i prvo punjenje, s tim da sam kući cijeli dan bio na Wifi i fiksni brightness (50%).

 

Uz 3G i Veći brightness očekujem bar 4h screena i ja zadovoljan.

If you're going through hell, keep going!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Vi koji ste kupili nexusa , jeste uzeli 16 gb ili 32 gb ? Ne znam hoce li mi 16 gb biti dovoljno , a 32 gb mi je preskup.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Osim dodatnih featurea u custom romu, ne vidim da je brzi od stock roma...

 

Stavio purenexus+elementalX...

 

@Marko, jel si dodatno kaj podesavao u kernelu tj kod instalacije istog?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Osim dodatnih featurea u custom romu, ne vidim da je brzi od stock roma...

 

Stavio purenexus+elementalX...

 

@Marko, jel si dodatno kaj podesavao u kernelu tj kod instalacije istog?

Nisam ništa oko guvernora prčkao kao niti oko ostalih postavki, sve mi radi super i nebi htio gubiti vrijeme oko toga sada, možda kad mi bude dosadno :)

 

Neznam kako stock ROM radi jer čim sam ga dobio stavio sam PureNexus, ne radi brzine, nego radi raznih namještanja (tema i sl). Čisti Google-ov ROM mi je pomalo dosadan jer nema puno postavki za namjestiti.

 

@makzy621

kupio sam 16Gb verziju jer mi je 32Gb preskup i budget mi je bio do 2300kn, imam na cloudu 50Gb pa mi to nije problem. Mislim da za ove novce u dućanu (dakle novi mobitel), nema bolji izbor.

If you're going through hell, keep going!
12 godina
offline
LG Nexus 5X

Evo sad kad sam masku(nilkin - ne znam jel fejk ali ima ispod za usb-c i 3.5mm utor prekrivac) stavio i ok je, ne krcka vise.

 

Ali sto je fora, znaci u firmi ga u petak ostavio na 100%, ugasen wifi, data, sve, ne rade background apps i u ponedjeljak(danas) on ugasen fino, 0 % baterije :), wtf, bome ce ici na garanciju cim utvrdim da je to tako, zasad sam vratio na android M

ja
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LG Nexus 5X

Vratio se na stock rom, imam osjećaj da ovaj pure nexus draina bateriju..

Ovaj 5X radi odlične fotke da je to fenomenalno, još da u stock camera ubace manual kontrole, pa da vidiš veselja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
Jel su ti bolje u odnosu na G4, te baterija?
14 godina
neaktivan
offline
LG Nexus 5X

Koliko bolji displej ima G4 u odnosu na 5X? Moze li se poreditit sa displejom G3-ce?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: LG Nexus 5X
zvonac kaže...

Vratio se na stock rom, imam osjećaj da ovaj pure nexus draina bateriju..

Ovaj 5X radi odlične fotke da je to fenomenalno, još da u stock camera ubace manual kontrole, pa da vidiš veselja..

Meni baterija zasada odlična na Pure Nexus ROM-u, možda imamo različite načine korištenja.. Da, kamera je stvarna strava, ne treba puno truda da slike ispadnu odlične, point'n'shoot

mrbean kaže...
Jel su ti bolje u odnosu na G4, te baterija?

Meni osobno nisu bolje od G4, ustvari sve ovisi o uvjetima, volio bih da imam sad G4 opet da istestiram u baš jednakim uvjetima.. Ali G4 je sve skupa napredniji camera phone. Baterija mi je bolja u odnosu na G4.

Almin94 kaže...

Koliko bolji displej ima G4 u odnosu na 5X? Moze li se poreditit sa displejom G3-ce?

G3 display je lame naspram ovog na Nexusu, s tim da još uz Elx kernel možeš boje namještati po želji. G3 ima lošiju crnu, bijelu, boje, lošiju vidljivost na suncu i i veće minimalno osvjetljenje tako da nije ugodno čitati po mraku s njim. Ima veću rezoluciju koja MENI osobno ništa ne znači osim što bateriju bespotrebno troši. Po Anandtech review-u Nexus 5x ima najbolje kalibriran LCD display na tržištu.

 

G4 ima jače boje, veću rezu, a vidljivost na suncu je tu negdje.

If you're going through hell, keep going!
16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
mrbean kaže...
Jel su ti bolje u odnosu na G4, te baterija?

 Ak misliš na fotić, a gle, G4 je bolji samo radi OISa i ručnih kontroli podešavanja, ali, 5X spašava veličina pixela (1.55) da donekle to doprinosi kompenzaciji nedostatku OISa, naravno fotkanje u sumrak je ipak teže unatoć nedostaku OISa, al evo imam neke fotke koje su slikane po noći sa HDR+ a ISO puaca visoko, oko 2000 i začudo slike su zapravo jaaako dobre, iznenađen sam skroz kolko je opaka kamera na 5X, onaj ko ima više iskustva iz nje može čuda napravit...

HDR+ na 5X odrađuje odličan posao, iznenađen skroz..

 

Rekao bih da je kamera u rangu, G4, G5, HTC 10, S7, svi navedeni su bolji od 5X al samo radi OISa, inače svaki od njih ima mana, tak da se kamera na 5X ne treba sramit konkurencije i nipošto ju omalovažavat, pošto je kamera fakat brutalna, jedina mana je nepostojanje OISa..

 

Kolega @Mitch ima 6P isti senzor, na toj temi se lijepo vidi koje fotke radi po noći unatoč  nedostatku OISa, znači daje se do znanja o kakvoj kameri pričamo bez OISa, a koji fotke radi fenomenalne..

Google je napravio odlična posao oko toga i dali su si truda, ovo je ogroomni adut 5X uz naravno stock android koji prvi u svijetu dobivate update..

 

A baterija je tak tak, dost čačkam po njemu tak da još nemam neko mišljenje, onak na prvu, reko bi rang G4, al to još nije finalni odgovor

MARKOZD15 kaže...
zvonac kaže...

Vratio se na stock rom, imam osjećaj da ovaj pure nexus draina bateriju..

Ovaj 5X radi odlične fotke da je to fenomenalno, još da u stock camera ubace manual kontrole, pa da vidiš veselja..

Meni baterija zasada odlična na Pure Nexus ROM-u, možda imamo različite načine korištenja.. Da, kamera je stvarna strava, ne treba puno truda da slike ispadnu odlične, point'n'shoot

mrbean kaže...
Jel su ti bolje u odnosu na G4, te baterija?

Meni osobno nisu bolje od G4, ustvari sve ovisi o uvjetima, volio bih da imam sad G4 opet da istestiram u baš jednakim uvjetima.. Ali G4 je sve skupa napredniji camera phone. Baterija mi je bolja u odnosu na G4.

Almin94 kaže...

Koliko bolji displej ima G4 u odnosu na 5X? Moze li se poreditit sa displejom G3-ce?

G3 display je lame naspram ovog na Nexusu, s tim da još uz Elx kernel možeš boje namještati po želji. G3 ima lošiju crnu, bijelu, boje, lošiju vidljivost na suncu i i veće minimalno osvjetljenje tako da nije ugodno čitati po mraku s njim. Ima veću rezoluciju koja MENI osobno ništa ne znači osim što bateriju bespotrebno troši. Po Anandtech review-u Nexus 5x ima najbolje kalibriran LCD display na tržištu.

 

G4 ima jače boje, veću rezu, a vidljivost na suncu je tu negdje.

 Ma slažem se, ovisi i o uvjetima, recimo G4 je bolji za slikanje po noći pošto ima OIS, al 5X nadoknađuje veličinom piksela, tak da i s potonjim možeš slikat po noći bez frke..

 

Da 5X ima po defaultu kontrole koje ima G4 bilo bi odlično, a ovak, alternativa je skidanje app sa GPS..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 11:06 (zvonac).
13 godina
offline
LG Nexus 5X

OIS nije niti potreban, niti jednu mutnu sliku nisam okinuo, a neke sam stiskao dok sam hodao i sve 5

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Imam samo jednu malu zamjerku za fotke na 5x, HDR+ fotke znaju biti podeksponirane. I fotke sa blicom pogotovo, ostalo sve super.

 

Kada se napunim sa malo fotki napravit ću neki flickr album pa ću podijeliti.

If you're going through hell, keep going!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: LG Nexus 5X

Kako napraviš ovo da fokusira najbližu stvar a ostalo zamagli ?

16 godina
offline
Re: LG Nexus 5X
john_ryder kaže...

Kako napraviš ovo da fokusira najbližu stvar a ostalo zamagli ?

 Približiš se predmetu i fotkaš.. Mada ova zadnja fotka i nije uspjela baš, koristim stock camera i ima valda problema s fokusiranjem pogotovo ak izbliza fotkaš, tak da  nekad uspije a nekad ne..

 

14 godina
offline
LG Nexus 5X

Btw, stavio sam u odabir mreža 3G umjesto 4G i vijek baterije mi se gotovo udvostručio.

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

Evo moji dojmovi nakon malo dužeg korištenja mobitela.

 

Prvo sam si trebao kupiti LG V10, ali došlo je do iznenadnih troškova (pumpa za gorivo, lamela :D) i morao sam si skratiti budget.

Moram napomenuti da sam imao N5, najveća zamjerka mi je bila baterija. U to vrijeme je on bio sinonim za brzinu i stabilnost. Nadao sam se da Nexus 5x bude isto tako brz, stabilan, sa boljom baterijom i kamerom - nisam se razočarao.

 

Kupljen je za 2300kn u Neutrina, riječ je o 16Gb verziji.

 

Čim sam ga raspakirao, odma sam osjetio u ruci da je jako lagan i moram priznati da je završna obrada jako dobra. Nema škripanja, te nema velikih gapova između ekrana i plastike. Ovdje sam više nego zadovoljan.

 

Ekran je ukratko - VRHUNSKI. Nisam neko ko gleda rezoluciju, po mom mišljenju je sve preko 1080p prese*avanje. Prikaz bijele je vrhunski, a boje su nenormalno realne. Crna je u granici normale za LCD, a što je najvažnije, nema backlight bleeda! Jedino ako nekoga zanima da boje budu malo jače, neka si flasha ELX kernel i namjesti po želji. Vidljivost na suncu je isto jako dobra, bolja nego na G4. Ovakav display na uređaju do 2300kn? Vrh

 

Isti dan kad sam ga dobio na njega je sjeo PureNexus ROM, ELX kernel, Surround Sound mod i CameraX aplikacija (omogućava burst, EIS i 240p slowmo). Mobitel radi vrhunski, sve leti, brzina i stabilnost na visokom nivou. RAM managment je odličan s obzirom na samo 2GB RAM-a, za razliku od Z5c puno bolje barata aplikacijama u pozadini. U ovom sam segmentu prezadovoljan.

 

Zvučnici - meeh. Jesam razočaran? Nisam, naprijed je i puno bolji dojam se dobije kad se gledaju videa nego recimo na G4, S6 i sl. Ali je zvuk plitak. Uz navedeni Surround Sound mod, earpiece se koristi kao dodatni zvučnik i dobije se na glasnoći i malo na dubini zvuka. Zvuk iz jacka za slušalice? Jako, jako dobar, bolji nego Z5c, MILJAMA ispred G4. Rekao bih negdje rang sa S6

 

Kamera.. definitivno najbolji dio ovog moba. Vrhunski senzor, ali najbolja stvar u vezi nje je - PROCESIRANJE slike. Superiornije je i od S6/7 i od G4/5. Oni su skloni softverskom izoštravanju slike (pogotovo S7 i G4) i užasnom noise reductionu (G4). 5x me svojim procesiranjem podsjeća na iPhone. Nema bespotrebnog izoštravanja, a noise reduction je na minimali pa noćne fotke izgledaju prirodnije i detaljnije. A ovaj HDR+?? ovo je remek djelo. Najbolji HDR koji sam imao prilike koristiti. Osim što odlično poboljša dinamički raspon i boje po danu, neznam što radi po mraku, ali slike ispadaju sa puno manje šuma i boljim prikazom boje.. Vrhunska stvar! Jedino procesiranje HDR+ fotke je malo sporo, ali isplati se pričekati, samo okidanje je normalne brzine za HDR. Da ne duljim - vrhunska point'n'shoot kamera. Za video? Nemam pojma, ne snimam ništa.

 

Baterija - taman koliko mi treba da izdrži cijeli dan, dok sam bio u BiH, gdje je signal katastrofa, baterija mi je bila mrtva oko 19h navečer uz 4h SOT-a. Sada u HR, gdje je pokrivenost signalom odlična, dobijem 5h SOT-a uz još dulje ukupno korištenje. Nije loše, puno bolje nego S6 i G4.

 

Po meni jedina mana zasada interna memorija, ali sreća Google drive je lak za koristiti i već sam si sve uploadao na njega.

 

Toliko od mene zasada, ako neko ima pitanja, neka puca

If you're going through hell, keep going!
 
8 0 hvala 4
13 godina
odjavljen
offline
LG Nexus 5X

I još jednu stvar moram pohvaliti - fingerprint senzor

 

Imao iP6, S6, Z5c, ovaj je daleko najbolji. Najbrži i najpouzdaniji. Čak i kada su mi masni prsti bez beda otključava, dok su Z5c i S6 očajni, iP6 je ok.

If you're going through hell, keep going!
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice