LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

poruka: 293
|
čitano: 98.557
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Phandroid: LG V30 Review

 

The display looks great most of the time. Some people might not like the colors out of the box, but you can adjust that in the settings. The issues I’ve noticed appear primarily in low-light situations with dark backgrounds. For example, when looking at an app that has a dark background (not black) in a dark room, the gradients appear blotchy. This is not something I notice all the time, but it definitely does happen.

A bigger issue for me is a lack of contrast at low brightness levels. This is particularly noticeable when watching videos in low light. Shadows tend to be overly dark, which kills a lot of the detail. I found myself having to crank up the brightness when watching videos at night.

 

The display issues seem to be inconsistent across devices. Some have it worse than others. The blotchiness was worse on my pre-production unit, but that didn’t stop me from using it. I don’t consider the display issues to be a deal breaker. Given the choice between the V30’s P-OLED and the G6’s LCD, I’d still take the P-OLED. Even at its best, LG is still behind Samsung when it comes to OLED displays.

 

Dakle, ima ih još.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

tuzan sam :(

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

To vam je LG, ja se vec dugo ne sjecam da su izbacili neki mob bez greske...mislim da je LG V10 bio taj.

Njega sam imao par mjeseci i super je mob, pristao bih na njega cak i danas i koliko sam vidio nije imao toliko problema sa maticnim kao G4...G2 je isto bio OK, njega sam uzeo mami i vec 2 godine radi bez greske...G3 sam isto imao i pregrijavao se nenormalno, izasao je u ljeto i na onim vrucinama se povremeno gasio, G4 sam srecom prodao prije nego su im pocele rikavati maticne, a moj je bio iz one 505 serije koja je bila pogodjena...G5 je konstrukcijski uzas, neprecizno sjedanje onog poklopca i nepravilni zazori su mi dovoljan razlog da ga zaobidjem...zatim G6...onaj smijesni senzorcic kamere je takodjer dovoljan razlog da taj mob samo preskocim...na V20 su pucala ona stakla koja prekrivaju kameru i sada napokon V30 i ovo sto citamo iznad...jednostavno ih vise ne dozivljavam ozbiljno.

Imaju neke super rjesene stvari, UI kamere jos nitko nije nadmasio, ali uvijek nadju neki detalj kojim ce zasrati ostatak moba.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Osobno imao sam G3 i uređaj je bio odličan, sve je radilo odlično osim što se je znao podosta grijati samo za vreme igranja igrica, ostalo je radio savršeno.

Sada imam LG G6 i mob je čista fantazija, dizajn fenomenalan, nema nikakovih pregrijavanja, baterija odlična, software glatko klizi, odlične fotografije i 4K video sa glavnom kamerom. Meni se odozada ono staklo nije izgrebalo na zadnjoj kameri (nema ni crtice), jedina prava slabost je prednja kamera koja je slabija podosta od konkurenata, ali me to uopće ne brine jer uopće ne slikam selfie.

Nekome je LG krš, a meni je za sada odličan.

Budimo realni ne postoji savršeni mobitel, koliko god ga platili uvijek će biti nekih sitnica koje će se naći i smetati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
ocean77 kaže...

To vam je LG, ja se vec dugo ne sjecam da su izbacili neki mob bez greske...mislim da je LG V10 bio taj. 

Premala baterija/neefikasan chipset na V10.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.10.2017 21:26 (robogo).
10 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
robogo kaže...
ocean77 kaže...

To vam je LG, ja se vec dugo ne sjecam da su izbacili neki mob bez greske...mislim da je LG V10 bio taj. 

Premala baterija/neefikasan chipset na V10.

 

 

To je diskutabilno, meni je baterija bila zadovoljavajuca a i hardverski je mob radio OK...nisam imao zamjerki.

Svidjalo mi se i sto je bio robusno napravljen i mogao si ga komotno koristiti bez maske.

Kamera je isto bila odlicna...uglavnom meni zadnji dobar LG.

12 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
robogo kaže...
ocean77 kaže...

To vam je LG, ja se vec dugo ne sjecam da su izbacili neki mob bez greske...mislim da je LG V10 bio taj. 

Premala baterija/neefikasan chipset na V10.

 I veliki backlight bleed na gornjem ekranu, dodao bih...

7 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
"Yo what's up everybody, it's ya boy Floss, back again with another video, and today we're gonna do the REAL REVIEW OF THE LG V30."

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Znači da su ti problemi sa ekranom bili u prvim verzijama?

Samo se nadam da će doći kod nas u prodaju i ako ih bude na njuškalu po prihvatljivoj cijeni uzeo bih, inače note8

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Znači li ova vijest da onda dolazi i u Europu ?!?! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/lg_v30_arrives_at_tmobile_on_november_17-news-28139.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
ATJLučko kaže...

Znači li ova vijest da onda dolazi i u Europu ?!?! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/lg_v30_arrives_at_tmobile_on_november_17-news-28139.php

 Ne znači. U Hrvatsku neće doći.

14 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
matrix777 kaže...
ATJLučko kaže...

Znači li ova vijest da onda dolazi i u Europu ?!?! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/lg_v30_arrives_at_tmobile_on_november_17-news-28139.php

 Ne znači. U Hrvatsku neće doći.

A ti tu informaciju imaš iz kristalne kugle ili??????

9 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

danas sam saznao da v30 dolazi u Q1 2018 
dakle čekam g7 da predstave jer bi trebo biti baby verzija v30

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
guzda22 kaže...

danas sam saznao da v30 dolazi u Q1 2018 
dakle čekam g7 da predstave jer bi trebo biti baby verzija v30

Marketing i prodaja LG-a sjede i gledaju u koju nogu da si pucaju. 

 

Ništa čudno, tako je bilo i sa G6, gledali ga najaviti prije S8, što su i uspjeli, ali su ga na većinu tržišta plasirali debelo poslije Samsunga. 

 

Nema veze, barem ćemo time profitirati mi korisnici kada se cijene krenu strmoglavljivati u nepovrat 

9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

e pa to je super stvar..mobitel će i dalje bit vrhuski..samo će mu cjena past s obzirom da će već biti star 6 mjeseci..dobro za nas 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
14 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
guzda22 kaže...

danas sam saznao da v30 dolazi u Q1 2018 
dakle čekam g7 da predstave jer bi trebo biti baby verzija v30

Šteta, umjesto da su ga ponudili sada za blagdane u 12. mjesecu uz neke prigodne akcije išao bi kao halva, ovako opet promašaj i loše tempiranje izbacivanja odličnog uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 20:30 (MasterOfDisaster).
16 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
guzda22 kaže...

danas sam saznao da v30 dolazi u Q1 2018 
dakle čekam g7 da predstave jer bi trebo biti baby verzija v30

 Dolazak se očekuje u pojedine trgovine ili telekome?

 

Na G3 sam zadnje dvije godine i došlo je vrijeme za zamjenu, to jest planiram u drugom, trećem mjesecu mjenjati ako ne bude nikakvih posebnih akcija prije.

 

A od svih ovogodišnjih mobitela jedino mi se V30 sviđa. G6 mi je nekako nedorečen, procesor slabiji (gledam na dugoročno pa mi je to zato važnije možda), S8 mi je ok, ali Samsung mi se davno zamjerio tako da od toga 99% ništa, a iPhone X ima cijenu van svake pameti. Ostaje mi jedino V30, ili ako se budem mogao strpiti do trećeg mjeseca i predstavljanja G7, ali nevjerujem da ću moći čekati dok on dođe kod nas. Tako da ipak navijam da V30 što prije dođe i u HR i kod mene u vlasništvo jer je mobitel savršen u svakom pogledu.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 19:46 (Hacker002).
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Hacker002 kaže...
guzda22 kaže...

danas sam saznao da v30 dolazi u Q1 2018 
dakle čekam g7 da predstave jer bi trebo biti baby verzija v30

 Dolazak se očekuje u pojedine trgovine ili telekome?

 

Na G3 sam zadnje dvije godine i došlo je vrijeme za zamjenu, to jest planiram u drugom, trećem mjesecu mjenjati ako ne bude nikakvih posebnih akcija prije.

 

A od svih ovogodišnjih mobitela jedino mi se V30 sviđa. G6 mi je nekako nedorečen, procesor slabiji (gledam na dugoročno pa mi je to zato važnije možda), S8 mi je ok, ali Samsung mi se davno zamjerio tako da od toga 99% ništa, a iPhone X ima cijenu van svake pameti. Ostaje mi jedino V30, ili ako se budem mogao strpiti do trećeg mjeseca i predstavljanja G7, ali nevjerujem da ću moći čekati dok on dođe kod nas. Tako da ipak navijam da V30 što prije dođe i u HR i kod mene u vlasništvo jer je mobitel savršen u svakom pogledu.

 kažeš procesor slabiiji jer gledaš dugoročno..tak nećeš nikad uzet mobitel..sad v30 ima 835 u sebi..sljedeći godine dolazi već neki jači..pa će ovaj bit star i spor i tak stalno ukrug..uvijek će neš biti sporo il slabo za koju godinu..821 je po meni neznatno slabiji proc..a opet je top of the line da može durat dosta godina..po meni bitne su i rame..toga fala bogu ima..pa proc neće imat nekih problema u budućnosti..al meni jako dobro radi posao i dosad nisam nigdje ostao zakinut  s njim da neš šteka il nemre pokrenut..s g6 sam prezadovoljan 

a v30 bu došao u sd i pojedine telekome po mojim info kaj znam..al trebali bi i još neki uzet..al kažem..ove godine..teško da će doć

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Bolje za LG da uopće ne dolazi, jer se neće baš lijepo provesti sa prodajnim rezultatima. Pogotovo ne nakon vrlo razočaravajućih recenzija...

16 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Slažem se s guzdom što se tiče CPU. Napredak u 2017 je bio mizeran što se performansi tiče. 835 vs 821 i slično. Jedino je Apple napravio odličan posao po tom pitanju.
16 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
guzda22 kaže...

 kažeš procesor slabiiji jer gledaš dugoročno..tak nećeš nikad uzet mobitel..sad v30 ima 835 u sebi..sljedeći godine dolazi već neki jači..pa će ovaj bit star i spor i tak stalno ukrug..uvijek će neš biti sporo il slabo za koju godinu..821 je po meni neznatno slabiji proc..a opet je top of the line da može durat dosta godina..po meni bitne su i rame..toga fala bogu ima..pa proc neće imat nekih problema u budućnosti..al meni jako dobro radi posao i dosad nisam nigdje ostao zakinut  s njim da neš šteka il nemre pokrenut..s g6 sam prezadovoljan 

a v30 bu došao u sd i pojedine telekome po mojim info kaj znam..al trebali bi i još neki uzet..al kažem..ove godine..teško da će doć

 Mislim da je glavna razlika ta što je G6 Quad-core a V30 Octa-core. Zbog toga mislim da će dugoročno (2+ godine) V30 bolje podnijeti vrijeme. Ne planiram mijenjati mobitel skoro tako da želim uzeti nešto što je stvarno top-of-the line, pogotovo ako ću dati 500+ €. Inače mi se V30 sviđa i zbog većeg ekrana, malo boljeg izgleda, bolje kamere, B&O itd, nudi više od G6 svakako. Ali ako ne bude povoljna situacija morat ću se sa G6 zadovoljit jer mi S8 nije nekako napet.

 

Ne brine me hoće doći ove godine jer kao što rekoh planiram u drugom, trećem mjesecu mjenjati. To jest, bilo bi mi bolje da dođe što ranije pa da mu cijena do tog perioda padne na 500€, više od toga ne dam. Eventualno ako bude neka akcija sa TVom ili sličnim, kao što je bila za G6, onda bi dao do 6,5k kn.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
A nisi razmislio o nekom drugom uređaju? Recimo Oneplus 5T, Huawei Mate 10 Pro i slično?
Pitam jer vidim da arstechnica nema baš pozitivno mišljenje o njemu :

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/lg-v30-review-good-hardware-design-marred-by-bad-camera-software/
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
NorthBlue kaže...
A nisi razmislio o nekom drugom uređaju? Recimo Oneplus 5T, Huawei Mate 10 Pro i slično?
Pitam jer vidim da arstechnica nema baš pozitivno mišljenje o njemu :

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/lg-v30-review-good-hardware-design-marred-by-bad-camera-software/

 Pa o tome sam i ja govorio u prošlom postu ovdje, imaš hrpu takvih recenzija. Očito ekipa se namjerno oglušuje na takve stvari i uzet će taj V30 makar bio i poluproizvod. 

 

I meni se taj V30 već duže vremena sviđa, no ako pročitaš zadnje dvije stranice ove teme, i malo pročitaš recenzije sa linkova (uvažene recenzije poznatih review site-ova), onda si ovca za šišanje kad pošto-poto želiš kupiti taj mobitel koji nije baš jeftin.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.11.2017 22:11 (matrix777).
9 godina
neaktivan
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
Ima rasprava, jel sad reddit ili nešto drugo ne mogu se sjetiti. Čini se da nemaju svi problema sa ekranom, čak i fotke mogu bit dobre ako se potrudiš ali softwer je stvarno bezveze u 2017.
Kao i tebi, meni je to previše novaca za kompromise a ima konkurencije koliko hoćeš. Međutim, neki ljudi vole LG i nije im za zamjeriti ako stvarno žele taj uređaj. Samo treba upozoriti na potencijalne probleme koji te mogu zateći.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Kužimo se.

 

Također MAte 10 PRO je jedan od najiščekivanijih uređaja ove godine i zaista je mrcina. No ako prve recenzije ukažu na neke bitne nedostatke, ohladiti ću se i od njega. Vrlo jednostavno.

16 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
NorthBlue kaže...
A nisi razmislio o nekom drugom uređaju? Recimo Oneplus 5T, Huawei Mate 10 Pro i slično?
Pitam jer vidim da arstechnica nema baš pozitivno mišljenje o njemu :

https://arstechnica.com/gadgets/2017/11/lg-v30-review-good-hardware-design-marred-by-bad-camera-software/

 Razmišljao sam, ali.. Sad imam G3 i po meni je LG odličan proizvođač, bar sudeći po trenutnom iskustvu i zato bih htio nastaviti s njima. U obzir sam uzeo Galaxy S8, ali Samsung, njihov bloatware i užasan UI su mi se davno zgadili tako da nisam siguran kako bi to prošlo. Treća opcija je iPhone X koji je daleko izvan cjenovnog ranga tako da u startu otpada.

 

Što se tiče tvojih prijedloga nisam im privržen, iako vjerujem da su odlični uređaji još uvijek sam skeptičan prema bilo kojoj vrsti kineza i kvazi brendova. (Molim da ne krene flame war i uvjeravanja mene u suprotno, to je samo moje mišljenje.) To je kao da mi netko nudi pri kupnji auta Mercedesa (LG) i Daciu (Huawei). U tom slučaju sam vjerniji brend imenima, koliko god to nekom bilo glupo. Iako im je temeljna funkcija ista, daleko smo mi otišli od temeljnih funkcija i ne možemo samo na njih gledati. HTC ispada iz igre jer je smeće već godinama, Sony nije ništa napravio već godinama i tako dalje. Tako da ostaju V30, G6, S8, iP X - a već sam objasnio viđenje svakoga od njih.

 

Ali, s obzirom da će kupovina biti tek za 3 mjeseca, ukoliko se neko čudo ne dogodi u međuvremenu, imam još hrpu vremena za razne odluke. Iako sam za sad čvrsto za V30.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
9 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

ma jasna stvar i meni je V30 čudo mob...fkt volim LG i neam zamjerke za v30..samo kaj će bit brutalno skup..u rangu notea kod nas. Meni u 8.mj ističe ugovor pa se nadam da će cijena past il da će g7 biti baby v30..onda nema dileme kaj bum uzeo. Kod S8 imamo isto mišenje..mob je fkt dobar al nemrem ga prožvakat nikako..nešto me kod njega jako odbija, a sa mate 10 pro sam se imo prilike neki dan igrat i mob je perverzija..ekran kamera dizajn..bez premca..samo su neke stvari trebale biti na njemu..microsd...bežićno i sl..po meni s ozbirom da je kao pro verzija je sve to trebo imat..al dobro..sve u svemu..v30 je odličan all-around mob i sam da dođe kod nas da se može isprobat

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 /
11 godina
offline
LG V30/LG V30 Plus, rasprava!

Vidim da je v30 izasao u njemackoj. Zamolio sam kolegu da se raspita oko jamstva,pa ako jamstvo vrijedi vjerojatno cu ga uzet.

Cim dobijem konkretne informacija javim.

 

 

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
keki kaže...

Vidim da je v30 izasao u njemackoj. Zamolio sam kolegu da se raspita oko jamstva,pa ako jamstvo vrijedi vjerojatno cu ga uzet.

Cim dobijem konkretne informacija javim.

 

 

Hrvatska je u EU., pa po tome jamstvo vrijedi u bilo kojoj zemlji EU.

7 godina
offline
Re: LG V30/LG V30 Plus, rasprava!
keki kaže...

Vidim da je v30 izasao u njemackoj. Zamolio sam kolegu da se raspita oko jamstva,pa ako jamstvo vrijedi vjerojatno cu ga uzet.

Cim dobijem konkretne informacija javim.

 

 

 gdje si ga vidio?

 

koja je cijena?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice