Efekti na Ubuntu-u

poruka: 8
|
čitano: 3.386
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Efekti na Ubuntu-u

1.Sta moram stisnuti da bi na Ubuntu-u dobio onaj efekt da su mi vise radnih povrsina povezane u obliku kocke...

2. Zasto ne mogu instalirati mozillu firefox 3...na desktopu mi je raspakirani folder od firefox 3...kad uđem u terminal i upisem sve cd /home/ivan/Radna površina/firefox kaze mi da taj file ne postoji?

 

Help!

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Efekti na Ubuntu-u

1. Odi u Add/remove i utipkaj "Compiz Settings Manager". Kad ga pronađe, stavi kvačicu pored i lupi Apply. Nakon što se instalira pokreni taj program i tamo si podesi željene opcije.

2. U FF mapi pokreni datoteku "Firefox"

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Efekti na Ubuntu-u

Firefox 3 instaliras s naredbom sudo apt-get install firefox (to je iz repozitorija) ili preko Synaptica. Ukoliko ti pokuša instalirati FF2 odeš u Sustav/Administracija/Softver repozitoriji i tako označiš sve na početnom tabu i u tabu Nadogradnje (prve četri stavke). Zatim updejtaš listu s naredbom 'sudo apt-get update' ili na Synapticu klikneš na Osvježi.

MojPortal.com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Efekti na Ubuntu-u
Ivanplesh kaže...

1.Sta moram stisnuti da bi na Ubuntu-u dobio onaj efekt da su mi vise radnih povrsina povezane u obliku kocke...

2. Zasto ne mogu instalirati mozillu firefox 3...na desktopu mi je raspakirani folder od firefox 3...kad uđem u terminal i upisem sve cd /home/ivan/Radna površina/firefox kaze mi da taj file ne postoji?

 

Help!

 
1. nisam siguran kako je to na ubuntuu sređeno, nađi CopmizConfig Setting Manager u glavnom meniju. Tip: instaliraj fusion-icon za lakše upravljenje i šaltanje compiza.
2. cd /home/ivan/Radna površina/firefox treba biti cd /home/ivan/Radna\ površina/firefox

slash se umeće ako neki folder ima razmak u nazivu; s prvom si komandom rekao da se prebaci u folder "/home/ivan/Radna" (koji ne postoji) a zatim izvrši komandu "površina/firefox" (koja također na postoji)
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2008 12:13 (niki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Efekti na Ubuntu-u

uspio sam sloziti compiz manager...sad, koja je kombinacija za te efekte?

 

Intel Pentium D 930- 2x3.00 GHz, Kingmax 3 GB DDR II(667 Mhz), Albatron PX945P v2.0, GeForce 8600 GTS 256MB, Seagate Barracuda 250 GB, napajanje 400W, Win Vista Bussiness SP1
16 godina
offline
Efekti na Ubuntu-u

Potraži u opcijama stavku "Cube" i tamo si podesi na koje akcije da se "aktivira" kocka. Najčešće ljudi stavljaju pritisak na kotačić miša, iako može biti i neka druga tipka odnosno kombinacija više njih.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Efekti na Ubuntu-u
Ivanplesh kaže...

uspio sam sloziti compiz manager...sad, koja je kombinacija za te efekte?

 

 
koja god ti želiš ;)
mislm da je default ctrl+alt+desni klik, ali nisam siguran. I da pod Apperance moraš uključiti compiz, ako već nije.
imaš pod Desktop>Desktop Cube stavi kvačicu pored i klikni na Desktop Cube kako bi vidio sve komande za nju i konfigurirao ju po želji.
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
offline
Efekti na Ubuntu-u

Sustav / Postavke / Advanced Desktop Efects Settings

MojPortal.com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice