Kvaliteta Videa

poruka: 14
|
čitano: 2.487
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta Videa

Dakle vec duze vrijeme nemogu sredit kvalitetu videa u linuxu. Trenutno vrtim Ubuntu 8.04(x64). Od playera tu su gnome player,vlc i mplayer. Slika je pri svim postavkama pikselizirana, moguce je gledati, ali ja jednostavno nemogu kada znam da moze bolje (na SUSE-u sam imao mnogo bolju sliku). Grafulja na laptopu je ATI-eva x1450.Sve postavke koje sam probao u playerima jednostavno ne daju bolje rezultate. Po netu sam našao da je problem u lošim ATI-evim driverima.Probao sam i preko envy-a i preko restricted-a stavit drivere (driveri rade,glxgears radi uredno),direct rendering je uključen. Zanima me ima je li tko imao sličan problem na ATI-evim karticama?

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa

Nista cudno, ni video ne radi kako spada na Linuxu.

I onda ljudi seru po Win...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
jokas kaže...

Nista cudno, ni video ne radi kako spada na Linuxu.

I onda ljudi seru po Win...

 Kao što si vidio napomenuo sam da sam na SUSE-u vrtio sve bez problema (uz minimalna podešavanja) a slika je bila odlična. Trazim rjesenje a ne stoput prožvakane "vjerske" ratove.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2008 16:28 (PROTECTOR).
16 godina
offline
Kvaliteta Videa

Zašto si mjenjao verziju Linuxa ako ti je sve radilo kak spada?

To ne radi čak niti netko s Windowsima olako Belji se

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta Videa

A moraš od nečeg početi... pogledaj što ispisuje mplayer za neki video kad ga pokreneš iz terminala, a onda baci pogled i na /var/log/Xorg.0.log

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.' Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
Dado_ZG78 kaže...

Zašto si mjenjao verziju Linuxa ako ti je sve radilo kak spada?

To ne radi čak niti netko s Windowsima olako Belji se

 Od silnih distribucija tražim onu "the one". Cijena koju ,eto, moram platiti.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta Videa

Jesi probao ponovo instalirati codece? I neznam ima li na ubuntuu ali probaj kaffeine player.

CORE 2 DUO E4300 @ 1.8GHZ 2 GB RAM 667MHZ ASUS 7300 GT @ 475/920
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
jokas kaže...

Nista cudno, ni video ne radi kako spada na Linuxu.

I onda ljudi seru po Win...

interesantno kako korisnici windowsa trollaju po linux podforumu

baš me zanima ima li linux trollova kada netko zatraži pomoć oko nekog windows problema
16 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta Videa

Probaj se zafržati na opensuseu... mislim da je to kompletna distibucija. Ja sam instalirao sve codece bez pronlema i kvaliteta slike mi je vrhunska.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa

Probaj http://smplayer.sourceforge.net/

http://smplayer.sourceforge.net/downloads.php?tr_lang=en

 

 

Ako koristiš LCD monitor je li rezolucija na najvišoj tj. idealnoj? LCD monitori daju lošu sliku ako je rezolucija niža od idealne. FGLRX driver nije kriv za to i direct rendering nije potreban za video već za 3d.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2008 8:35 (wedeze).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
PROTECTOR kaže...
Dado_ZG78 kaže...

 

Zašto si mjenjao verziju Linuxa ako ti je sve radilo kak spada?

To ne radi čak niti netko s Windowsima olako Belji se

 Od silnih distribucija tražim onu "the one". Cijena koju ,eto, moram platiti.

"the one" lol pa sve su iste

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
wedeze kaže...

Probaj http://smplayer.sourceforge.net/

http://smplayer.sourceforge.net/downloads.php?tr_lang=en

 

 

Ako koristiš LCD monitor je li rezolucija na najvišoj tj. idealnoj? LCD monitori daju lošu sliku ako je rezolucija niža od idealne. FGLRX driver nije kriv za to i direct rendering nije potreban za video već za 3d.

 Da na idealnoj je 1280x800. Znam da je direct rendering potreban za 3d, vec sam napomenuo da ljudi na drugim forumima sa istim iskustvom krive ATI-eve drivere. Neznam šta bih krivio jer po pitanju videa nisam bas potkovan. Hvala na linku svakako cu isprobati!
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta Videa
nadimak888 kaže...
PROTECTOR kaže...
Dado_ZG78 kaže...

 

Zašto si mjenjao verziju Linuxa ako ti je sve radilo kak spada?

To ne radi čak niti netko s Windowsima olako Belji se

 Od silnih distribucija tražim onu "the one". Cijena koju ,eto, moram platiti.

"the one" lol pa sve su iste

 Krivo si me shvatio. Mislim na distru koja meni osobno najvise odgovara. Ne nisu sve iste.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta Videa

dobro,razlika je u programima i nekim driverima

to sve staviš na bilo koju distru

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice