Ubuntu 8.04

poruka: 94
|
čitano: 15.003
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ubuntu 8.04

sutra izlazi novi ubuntu 8.04. što mislite općenito o ubuntu? koju verziju koristite? ja jedva čekam da izađe ovaj novi pa da vidim kakve su mu mogućnosti, hoće li biti lakše natjerati neke komponente da rade (npr. ATI grafulja mi je dosta zaje****** kao i mrežna kartica). a nadam se da se neće rušiti kao i verzija 7.10 koja mi se znala par puta sama od sebe srušiti, bez da sam išta radio... hehe!

 

da čujem malo vaša mišljenja.... Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
Pero Dinamit kaže...

sutra izlazi novi ubuntu 8.04. što mislite općenito o ubuntu? koju verziju koristite? ja jedva čekam da izađe ovaj novi pa da vidim kakve su mu mogućnosti, hoće li biti lakše natjerati neke komponente da rade (npr. ATI grafulja mi je dosta zaje****** kao i mrežna kartica). a nadam se da se neće rušiti kao i verzija 7.10 koja mi se znala par puta sama od sebe srušiti, bez da sam išta radio... hehe!

 

da čujem malo vaša mišljenja.... Namigiva

 Meni se Vista nikada nije srušila sama od sebe...






:D
Zanima me baš koje su promjene, idem pogledati. Mislim da neće biti velikih novosti. Zadovoljan sam Ubuntuom bio, ali SuSE mi je bolje legao nekako.

 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2008 10:46 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

Ubuntu 7.04 i 7.10 sam koristio uglavnom na laptopu koji ima ATI grafičku. Uz malo googlanja sam imao čak i Beryl aktivan i igrao Linux verziju EVE Online-a. Jako sam bio iznenađen i zadovoljan sa operativnim sustavom jer je jako lagano raditi s njime. Jedva čekam novi da vidim promjene i eventualno ga još više počnem koristiti..


music is my first love and will always be my last
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 8.04

meni se 7.10 nije rušio, al vjerovatno je do hardware-a..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
dok znas kaj radis nist se ne srusi;)

imam 8.04 vec par dana na kompu. rc doduse ali 8.04 je. i dobar je. jako. radil sam upgrade sa 7.10 i dobro se drzi. neka podesavanja sam moral sam kucat jer upgrade nije bas najsretnije rjesenje ali ja sam jako zadovoljan za sad. preporuka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
Pero Dinamit kaže...

sutra izlazi novi ubuntu 8.04. što mislite općenito o ubuntu? koju verziju koristite? ja jedva čekam da izađe ovaj novi pa da vidim kakve su mu mogućnosti, hoće li biti lakše natjerati neke komponente da rade (npr. ATI grafulja mi je dosta zaje****** kao i mrežna kartica). a nadam se da se neće rušiti kao i verzija 7.10 koja mi se znala par puta sama od sebe srušiti, bez da sam išta radio... hehe!

 

da čujem malo vaša mišljenja.... Namigiva

 Nije do kernela to budi siguran jer u GNU/Linuxu je kernel odvojen od sustava. Prije ce biti da je do drivera od graficke(opet nije sistem kriv nego ATI/Nvidia) ili mozda cak do Gnomea/KDEa/Xfcea...

Sto reci nego jos jedna izvrsna distra za nesto jaca racunala.(od 512 MB na dalje po mome, jer sam ja na 7.10 vrtio Compiz, KDE, 30 tabova u Firefox i jos mnogo toga). Evo i ja sam sad na 7.10 dok neizadje Hardy - ako mi se svidi ostajem na njemu, a ako ne vjerojatno odoh na Arch ili Frugalware. Kernel 2.6.24 je u njoj(mislim da je taj)(?) sto daje dio podrske za M$ovu Ergo Natural 4000 tipkovnicu - jos nema podrske za Zoom button/scroll(postoji patch za kernel koji daje podrsku za sve i mijenja zoom scroll button u scroller kao na misu sto mi je jako potrebno kod tipkovnica), ali mislim da u 2.6.25 je i ovo dostupno(moram pogledat change log od 2.6.25 pa cu biti siguran).

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
Pero Dinamit kaže...

sutra izlazi novi ubuntu 8.04. što mislite općenito o ubuntu? koju verziju koristite? ja jedva čekam da izađe ovaj novi pa da vidim kakve su mu mogućnosti, hoće li biti lakše natjerati neke komponente da rade (npr. ATI grafulja mi je dosta zaje****** kao i mrežna kartica). a nadam se da se neće rušiti kao i verzija 7.10 koja mi se znala par puta sama od sebe srušiti, bez da sam išta radio... hehe!

 

da čujem malo vaša mišljenja.... Namigiva

 Ubuntu je odlična distra. Svakako ću nabaviti i 8.04 ali necu staviti dok ne vidim šta drugi kažu. Trenutno vrtim PCL 2008 gnome i zadovoljan sam poprilično. Ovo je prva distra na kojoj mi je ATI proradio odmah od prve skupa sa direct renderingom. Inače sam vrtio ATI i na 7.04 i 7.10 ali uz malo muke. Nikada mi se niti jedan Linux nije srušio. Osim novog ubuntua nestrpljivo iščekujem i SUSE 11 Smijeh.

 

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2008 12:56 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04

Ubuntu ko Ubuntu, ovaj neće biti nešto pre-revolucionarno jer ciljaju na Long Term Support (odtuda LTS) pa je realno za očekivati da neće biti previše eksperimentiranja.

 

Od Ubuntua, openSuSEa, Minta i Fedore, koje sam isprobao - najbolje mi se drži još nova Mandriva 2008.1 koja je izašla prije par dana. Od svih distribucija, s njom najmanje problema, ima već instalirane non-GPL drivere i ndiswrapper, pa samime time i omogućava to da mi na njoj najviše hardvera proradi. TV kartica i wireless koju si inače pain-in-the-arse za instalirat na drugim distribucijama, ovdje rade uz par klikova (ako znaš kaj radiš, naravno).

Preporuka za isprobati.

 

Naravno, što se 8.04 tiče, i njega ću isprobati, ali live-CD jer mi se ovu Mandy ne briše, taman sam sve porihtao :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04

Meni je najvaznije da mi konacno Creativov X-Fi Audio radi odmah nakon pokretanja bez zezancije - pod 7.04 se trebalo zezati s novom verzijom Alsa drivera, ali kod mene to nikako, ali nikako nije zeljelo suradjivati. Probao na RC-u i radilo kao zmaj tako da ne sumnjam da će raditi i s konacnom verzijom.


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

ja sam za vikend instalirao taj 8.04. Inače to mi je prvi put da se susrecem s linuxom, vidio sam onako na brzinu kako izgleda al nikad se nisam previše zainteresirao. Ugl nisam ni skužio da je to najnovija verzija. Nego skinuo sam Skype  za linux a nece mi ga instalirat. Negdje sam našao da treba skinut onaj Wine program. al pošto sam skuzio da je taj 8.04 najnoviji odlučio sam malo počekat da vidim šta ljudi kažu ovdje. Isto tako malo sam se je*uckao sa konekcijom al sam to sredio i spojio se, mada mi zna cesto veza pucat. Vjerojatno(tj sigurno) je stvar da ja neznam namjestit a ne u Linuxu:)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

Meni ga frend bu donesel , vjerojatno sutra . Kakve su promjene u odnosu na 7.10 jer njega koristim. A su riješeni problemi s ATI grafuljama i wireless netom


http://www.freewebs.com/horagio/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
nema nista revolucionarno. nije podrska atija i wlan kartica do ubuntua vec do kernela i manjak drivera koje poise proizvodac. te neke "kriticne" komponente je dobro kupiti sa provjerom dal radi na linuxu. tako da meni cijeli sustav radi out of the box.
16 godina
offline
RE: Ubuntu 8.04
Merlo kaže...

 Nego skinuo sam Skype  za linux a nece mi ga instalirat. Negdje sam našao da treba skinut onaj Wine program.

 Nikakav WINE, postoji Skype za linux, sa podrškom za video pozive....

http://www.skype.com/go/getskype-linux-ubuntu/

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
offline
RE: Ubuntu 8.04
Horagio kaže...

Meni ga frend bu donesel , vjerojatno sutra . Kakve su promjene u odnosu na 7.10 jer njega koristim. A su riješeni problemi s ATI grafuljama i wireless netom


 Najvažnije (a i najbitnije) je novi kernel (automatski podržan veći broj hardvera i veća mogućnost da će vam proraditi nešto što nije/ili_je_radilo_probleme na 7.10, a zatim novi GNOME 2.22...

 

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.4.2008 21:25 (ambivalent).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
ambivalent kaže...
Horagio kaže...

Meni ga frend bu donesel , vjerojatno sutra . Kakve su promjene u odnosu na 7.10 jer njega koristim. A su riješeni problemi s ATI grafuljama i wireless netom


 Najvažnije (a i najbitnije) je novi kernel (automatski podržan veći broj hardvera i veća mogućnost da će vam proraditi nešto što nije/ili_je_radilo_probleme na 7.10, a zatim novi GNOME 2.22...

 

 znači više toga bude podržano od hardwarea, da li to uključuje ATI grafe?

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
ne, to ukljucuje smao odredene modele bluray przilica.

ukljucuje SAV hardver, ali sigurno bude jos mali miljon toga kaj nebude delalol
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
a i imas na netu popis moudla dodanih u kernel p a vidi. gugl it, jel-
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

Evo vam change logovi od svih kernela verzije 2.6.x -> http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2.6/

 

Ako te zanima bilo kakva podrska gledaj ovdje.


Arch user, Don't Panic!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
ambivalent kaže...
Merlo kaže...

 Nego skinuo sam Skype  za linux a nece mi ga instalirat. Negdje sam našao da treba skinut onaj Wine program.

 Nikakav WINE, postoji Skype za linux, sa podrškom za video pozive....

http://www.skype.com/go/getskype-linux-ubuntu/

 
aha ma skinuo sam ali neki error dolazi..ma ajd probam za vikend kad dodjem doma pa vidim da li radi.
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

Samo se nadam da će onaj flash malo sredit, firefox me je zajebavao pravo, otvorim par tabova CPU skoči na 80.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
da, firefox 3 jos nije dobar, isto ko ni ff2. zato sam ga ja obrisal odma. sad imam swiftweasel koji sam i na gg vrtil. najbolji je. nakon 5 sati surfanja on jos ne proelazi 45mb. a i:
$time swiftweasel
the settings directory exists
settings file check passed

real 0m2.633s
user 0m0.936s
sys 0m0.128s

$time firefox

real 0m6.017s
user 0m2.324s
sys 0m0.272s
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

Imam problema sa bootanjem live cda 7.10 nece nikako a imam pineerow dvd citac..a sa 8.05 ocekujem da ati-jeva graficka radi kako treba i veci broj  podrzanih mreznih Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ubuntu 8.04
iKAR kaže...

Imam problema sa bootanjem live cda 7.10 nece nikako a imam pineerow dvd citac..a sa 8.05 ocekujem da ati-jeva graficka radi kako treba i veci broj  podrzanih mreznih Cool

 Gdje zapne? Jesi li snimio ISO datoteku na ispravan način?

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
offline
Ubuntu 8.04

Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron - http://www.ubuntu.com/

 

Navalite ;)

 

 


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ubuntu 8.04
ambivalent kaže...

Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron - http://www.ubuntu.com/

 

Navalite ;)

 

 


Malo  smo  previše  navalili:
  Service Temporarily Unavailable Cool 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 8.04
ambivalent kaže...

Ubuntu 8.04 LTS Hardy Heron - http://www.ubuntu.com/

 

Navalite ;)

 

 


 Navalio sam, ali mi skida sporo - svega 90 kbps. :(

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
offline
RE: Ubuntu 8.04
Tux Slave kaže...
 Navalio sam, ali mi skida sporo - svega 90 kbps. :(

 Ybga, sigurno im opterećenje na serverima sada.... Ja kad dođem kući samo napravim upgrade od kojih stotinjak mb i ta-da!

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
offline
Ubuntu 8.04

kako instalirati novi ubuntu 8.04? mogu ga preko stare verzije, 7.10? znači stavim ce-de i kao da instaliram prvi puta ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubuntu 8.04

Sa naredbom:

 

update-manager -d


- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 8.04

čitao sam negdje da je 8.04 moguće snimiti preko win installera, i kasnije ako ti se ne sviđa možeš preko add remove da ga makneš. jel istina to?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice