Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.450.700
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
S kojom app?

MIUI camera app, ali modificirana verzija od strane developera u Alpha ROM-u za nas testere samo.

Velike su mogućnosti sa ovim današnjim senzorima samo je software limitacija 

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Ne znam, dopada mi se WB kamera na N9, a i kolko gledam/čitam ima potencijala, cijena će bit primamljiva skroz, a kamera će joj bit adut uz cijenu, di ćeš bolje..

Na samsungu S10 mi se sviđa OIS u videu koji je odličan..

Ova godina će bit teška za odabir smartfona:D

 

 

Svidja mi se N9 i to sto je focus stavljen na kameru, a ova recenica najbolje opisuje smjer u kojem ide:

 

This camera won't have AR stickers or fancy shooting modes, but instead only focuses on taking photographs for the pure enjoyment of the art of photography.

 

Dodatan plus mi je Android One kao i cijena i integracija sa Google i Adobe-om.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.2.2019 18:50 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Brutalne fotke.. Low light me jos zanima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

 

Pogledao sam malo na velikom ekranu.

Detalji nisu na nivou Lumie 1020 sto je i za ocekivati jer L1020 i dalje ima veci senzor od svih danasnjih mobitela pa tako i Huaweia Mate 20 PRO.

Mislim da su kod Nokie 9 isli vise na korisnicko iskustvo (nesto kao Ricoh GR u foto svijetu) gdje ces imati OK kameru lisenu svega suvisnog i gdje je PRO mode u prvom planu u interakciji sa Adobe servisima (Lightroom).

Konacan rezultat nece previse odudarati od M20 PRO ili S10, ali ce za razliku od njih nuditi fotografsko iskustvo bez onih emojia i sl. sranja...

 

Na zalost mob nije bez kompromisa...osrednja baterija, nema ultra brzo punjenje, relativno debeli bezeli sto i ne cudi jer taj mob razvijaju vec jako dugo...najveci plus bi mogla biti cijena, Android One (Pixel UI) i kamera za one koji se vole igrati sa kamerom...na zalost jos to nije adekvatna zamjena za L1020 koja je i dalje kraljica.

16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Mislim da je cijena veliki adut (u ovim vremenima di su cijene sumanuto visoke za flagsip uredjaje) ovoj Nokiji, a kamera, slazem se, bez beauty gluposti i tih stvari, to je jos jedna od prednosti; baterija je diskutabilna, tak da to treba pricekat i vidit u praksi kak se ponasa.

Naravno da je i dalje l1020 na tronu, ne ocekujem uskoro neki odgovor na skidanje lumie1020 s trona:)

 

Sad bas gledam i LG je izbacio G8 i V50, pa ove godine ce bit tezak izbor, ak se gleda iskljucivo fotomogucnosti kod smartfona.

Sony je na redu da izbaci svoj flagsip..

Taman tam negdje pred jesen mogao bih u soping po mob da nadjem dostojnu zamjenu za U11.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 A nije baš dobro, "ali prvenstveno za Jabučare koji su zaboravili ranije patentirat pet kamera na mobu".Ajmo Jabučari patentirat barem šest kamera na mobu, ili za takvu odluku ipak treba uskrsnut pokojnog Stevicu.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
@nixass

Meni slike odlično izgledaju ali mi nešto sa perspektivom nije OK. Imam osjećaj kao da hvata veći kut nego što je uobičajeno i da tako trpa više detalja na sliku.
Primjer one slike iz supermarketa gdje je voće. Doslovno mi se zamantalo, jer mi ondje ne štima nešto sa perspektivom. Neprirodno mi totalno, kao da je uhvatilo 170 stupnjeva i zgužvalo ga na običan format.
12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Neuk kaže...
@nixass

Meni slike odlično izgledaju ali mi nešto sa perspektivom nije OK. Imam osjećaj kao da hvata veći kut nego što je uobičajeno i da tako trpa više detalja na sliku.
Primjer one slike iz supermarketa gdje je voće. Doslovno mi se zamantalo, jer mi ondje ne štima nešto sa perspektivom. Neprirodno mi totalno, kao da je uhvatilo 170 stupnjeva i zgužvalo ga na običan format.

 da fotke su brutalne, sto se tice perspektive vjerovatno te prevario onaj plakat na jednoj fotki, malo je spigan pa dobis da cijela fotka ima distorziju, a nemalp

Intel Core™ i7 Forever
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

jel vi gledate te uzorke na monitoru ili na mobitelu?

 

ne vidim nista spektakularno na ovim Nokia 9 fotkama, pa stovise jako su lose, govorim za low light, dnevne fotke ionako nisu bitne, svi imaju iste

 

dinamicki raspon je jedini odlican, ostalo je razocaravajuce, vodene boje i "blur" ljudi i na pokretnim objektima

 

gledajuci ostale nedostatke smartphona, ne vidim kako su oni zamislili konkurirati S10, Mi9 koji su vec dostupni, a dolazi P30 uskoro, da navedem samo ova tri koji su pri vrhu uvijek, s obzirom da kamera nije nimalo bolja od navedenih, u biti dosta je losija

 

Mi9 i S10 su top, i tko ne bude imao isto ili bolje, nece se dobro provesti ove godine na trzistu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 9:42 (3dfx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Gledam na monitoru, 32", na mobu i 320x240 iz 99g izgleda brutalno, pogotovo ova s snijegom po noci, nemam rijeci, no rekao bi da su neke mrvu obradene barem ove sluzbene reklamne.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 9:55 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
@Stjepanj
Ja gledam na mobitelu (FHD) , meni slike izgledaju čisto, lijepih boja, sa dosta detanja, ali mi ima nešto neprirodno u njima. Neznam što, ali mi nešto smeta.

Već sam pisao da imam osjećaj da je perspektiva iskrivljena. Baš me smeta nešto, ili su boje neprirodne.

Na par slika imao sam osjećaj kao da je perspektivao totalno distorzirana da bi se uhvatio što širi pojas..

Neznam, morati ću pogledati i na monitoru da vidim je drugačije
12 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Boje su totalno prirodne, barem ove sto su ih oni fotkali(ako imas oled ekran na mobu bolju prezentaciju boja nebus nigdje vidio), opet ponavljam sto se tice perspektive stol i rajčice su fotkane nisko iz ljevog kuta tu se vidi rubna distorzija (lagano izduzenje, rub kosare(najblizi)nije u fokusu pa je i on zbluran i taj cijeli kadar fotku cini malo iskrivljenom tj cudnom.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Odlične su mi slike od Nokie, pogotovo HDR.

 

off topic* ako nekog zanima imam Google Pixel OG na prodaju, Gcam od Pixela 3, potrait i night side odlicno rade :D, vise info pm

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Stjepanj kaže...
Boje su totalno prirodne, barem ove sto su ih oni fotkali(ako imas oled ekran na mobu bolju prezentaciju boja nebus nigdje vidio), opet ponavljam sto se tice perspektive stol i rajčice su fotkane nisko iz ljevog kuta tu se vidi rubna distorzija (lagano izduzenje, rub kosare(najblizi)nije u fokusu pa je i on zbluran i taj cijeli kadar fotku cini malo iskrivljenom tj cudnom.lp

 

https://www.bug.hr/mobiteli/nokia-9-pureview-pet-kamera-od-12-mp-od-cega-su-tek-dvije-u-boji-a-ostale-8225


Moguće da je ovo problem: "Nadalje, tek dvije kamere su u boji, dok su preostale tri monokromatske. Proizvođač navodi kako prilikom fotografiranja svih pet kamera snima istu sliku, ali s različitim parametrima, a potom se pet fotografija spaja u jednu kvalitetniju."


Sad sam opet gledao, možda mi smeta to što izgleda kao da je svaki dio slike u fokusu, počevši od najbližeg do najudaljenijeg?
Tako barem meni izgleda 

13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Zasto niko ne prica o Soniju????

 

Pogledajte sto napravise:

 

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_1_10_10plus_l3_hands_on-review-1894p3.php

 

Njihov EIS plus OIS sam siguran da ce dati top 3 videa na trzistu, plus noci post processing sa boljim senzorom, Sony se lagano vraca u stilu. 

 

Takoder novi mob je vrhunski dizajniran, cudo jedno mi se svida

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Zasto niko ne prica o Soniju????

 

Pogledajte sto napravise:

 

https://m.gsmarena.com/sony_xperia_1_10_10plus_l3_hands_on-review-1894p3.php

 

Njihov EIS plus OIS sam siguran da ce dati top 3 videa na trzistu, plus noci post processing sa boljim senzorom, Sony se lagano vraca u stilu. 

 

Takoder novi mob je vrhunski dizajniran, cudo jedno mi se svida

 

 

 

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali meni je bas dizajn dealbreaker kod tog Sony-a.

Jedan kineski Xiaomi Mi9 i Mate 20 PRO mi imaju ljepsi dizajn.

Samsung standardno nit "smrdi nit mirisi"...moze proci...

Nokia 9 mi isto izgleda interesantno unatoc 5 rupa kamera...ovaj Sony izgleda kao da ga je dizajner radio po kazni...uopce ne znam zasto bi to kupio.

Jos jedan Sony koji ce proci nezapazeno.

 

Nije mi jasno zasto ovaj novi veliki senzor ne stave u svoj novi TOP model vec opet kao i Samsung idu sa malim senzorom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2019 19:03 (ocean77).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedan kinez, zvan Xiaomi mi9 stavio je vec senzor, a sony je cak stavio jos manji, doduse i Nokia 9 isto ima manji, al ajd, tu je pet kamera sinkronizirano pa bi to moglo ispast odlicno..

Al se LG G8 trgnuo, pa je stavio senzor koji je trebao i prije bit u njegovim flagsipima..

 

Cekamo usporedne testove flagsip uredjaja..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali meni je bas dizajn dealbreaker kod tog Sony-a.

Jedan kineski Xiaomi Mi9 i Mate 20 PRO mi imaju ljepsi dizajn.

Samsung standardno nit "smrdi nit mirisi"...moze proci...

Nokia 9 mi isto izgleda interesantno unatoc 5 rupa kamera...ovaj Sony izgleda kao da ga je dizajner radio po kazni...uopce ne znam zasto bi to kupio.

Jos jedan Sony koji ce proci nezapazeno.

 

Nije mi jasno zasto ovaj novi veliki senzor ne stave u svoj novi TOP model vec opet kao i Samsung idu sa malim senzorom.

Mate 20 Pro ima zub i uz to meso, to nikako ne mogu prozvakati. Nokia 9 mi je najruzniji mob zadnjih godina, Xiaomi Mi9 mi je jako privlacan. Meni je osobno dizajn na Xperii 1 jako dobar.. ali eto o ukusima se ne raspravlja. X1 ima isti senzor kao S10, sa sigurno boljim procesiranjem slike i senzorom, vidit cemo kako ce to izgledati. Uvjeren sam da ce X1 biti u top 3 video snimanja na trzistu.

zvonac kaže...

Jedan kinez, zvan Xiaomi mi9 stavio je vec senzor, a sony je cak stavio jos manji, doduse i Nokia 9 isto ima manji, al ajd, tu je pet kamera sinkronizirano pa bi to moglo ispast odlicno..

Al se LG G8 trgnuo, pa je stavio senzor koji je trebao i prije bit u njegovim flagsipima..

 

Cekamo usporedne testove flagsip uredjaja..

Nokia 9 mi je nista posebno, pogotovo to sto mi je dizajn deal breaker. LG sam davno prekrizio, tako da ostaje samo par modela koji mi se svidaju, vidit cemo testove

9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ako smo kod dizajna, onda ovo kod Xperie blago rečeno možemo nazvat tragedija.

Ali kao što si rekao, o ukusima se ne raspravlja.
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Cromaki kaže...

Obožavam Mi MIX 3 kameru, manual mode je fantastičan a da nije vani hladno bi napravio full star trail 

 Ajd uzet cu mix 3 pa me poguraj malo s ovom app :)

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Nokiu 9 Pureview ne treba prerano otpisivati, mislim da u njoj ima dosta potencijala.

U ovoj usporedbi svaka slika ima finije detalje od Mate 20 PRO koji ima osjetno veci senzor.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
A ko ju je uopće otpisao? :D
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S10-vs-Pixel-3-vs-iPhone-XS-NIGHT-camera-comparison_id114131

 

Pixel i dalje kralj

s10 jako dobar

iphone tuga s juga

 

Sutra navecer ili preksutra radim zanimljiv test :D

 

S10+ vs pocophone gcam

 

Bit ce zanimljivo :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

ne razumijem te "nocne" modove, meni su sve fotke s tim sranjima uzasne 

 

toliko procesorira fotku da izgleda da je slikano po danu a ne po noci, wtf, ako hoces takvu fotku dodi po danu pa slikaj

 

nocna fotka mora biti nocna da se vidi da je noc, a ne dan

 

jesam lud?

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Slazem se, ni ja nisam ljubitelj tih isforsiranih nocnih fotki..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Glavna uloga "Night mode-a" jest da napravi brzinski fotografiju po noći bez korištenja tripoda i long exposure.

 

Xiaomi Mi MIX3 - MIUI Super Moderator
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
thebatman kaže...

https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S10-vs-Pixel-3-vs-iPhone-XS-NIGHT-camera-comparison_id114131

 

Pixel i dalje kralj

s10 jako dobar

iphone tuga s juga

 

Sutra navecer ili preksutra radim zanimljiv test :D

 

S10+ vs pocophone gcam

 

Bit ce zanimljivo :)

 

 

Meni je iPhone tu najprirodniji pa i najvise preferiram njegove fotke...doduse ne sve jer neke i nisu bas dobre.

Kako je netko vec napisao, ako je vani mrak volim i na fotki vidjeti da se radi o nocnoj fotki.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.3.2019 17:12 (ocean77).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice