Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 957.167
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mar kaže...

Imam opciju priko frenda napraviti zamjenu svog N9 za novi S9 ili plus pa se mislim kojega. S9 bi išao sa 1500kn nadoplate, plus sa 1000kn.

 

N9 je super, ali mi je prevelik i glomazan, zato sam i mislio uzeti obični S9 pošto mi sekundarna kamera ne znači ništa i nemam 100 aplikacija instaliranih, tako da mislim da bi i 4gb rama bilo skroz dovoljno jer ne koristim face, instagram niti igram išta. Većinom browser, mail i poneke gps aplikacije za sport i navigaciju.

 

S9 mi se čini odličan dimenzijama jer je Plus bliži Noteu jedino što me brine je baterija...

 Uzmi plus model bas upravo zbog baterije.Vjeruj mi neces pogrijesit jer je baterija vrlo bitna stavka pri odluki.To skuzis kad dodjes u situaciju kad ti zaista zatreba bolja baterija a u vecini slucajeva ti tad bude vaznija od same velicine i dizajna uredjaja. 2 gige rama vise na s9+ je bolja podloga za buducnost takodjer

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DuMe kaže...
Mar kaže...

Imam opciju priko frenda napraviti zamjenu svog N9 za novi S9 ili plus pa se mislim kojega. S9 bi išao sa 1500kn nadoplate, plus sa 1000kn.

 

N9 je super, ali mi je prevelik i glomazan, zato sam i mislio uzeti obični S9 pošto mi sekundarna kamera ne znači ništa i nemam 100 aplikacija instaliranih, tako da mislim da bi i 4gb rama bilo skroz dovoljno jer ne koristim face, instagram niti igram išta. Većinom browser, mail i poneke gps aplikacije za sport i navigaciju.

 

S9 mi se čini odličan dimenzijama jer je Plus bliži Noteu jedino što me brine je baterija...

 Uzmi plus model bas upravo zbog baterije.Vjeruj mi neces pogrijesit jer je baterija vrlo bitna stavka pri odluki.To skuzis kad dodjes u situaciju kad ti zaista zatreba bolja baterija a u vecini slucajeva ti tad bude vaznija od same velicine i dizajna uredjaja. 2 gige rama vise na s9+ je bolja podloga za buducnost takodjer

Potpisujem. S tim da s9+ ima zaobljeniji dizajn od note 9 i po meni nekako ljepse lezi u ruci. Vjerujem da ces se na velicinu ekrana brzo naviknuti. Ja sam prvo bio kupio obicni s9 (zbog velicine ekrana), ali onda sam skuzio kako mu je baterija prilicno losa. Prodao sam ga i kupio s9+. Baterija je puno bolja, a i sad mi je cak draze sto koristim veci ekran.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ja sam rezonira da je plus vrlo sličan kao note u gabaritima pa da i nije neka razlika u veličini, a note opet bolji u nekim stvarima (baterija, kernel, više storagea).

 

Šteta što nema "malog" mobitela s jačom baterijom.

 

Zato sam i prvotno uzea M20P jer je dimenzijama manji od S9+ a ima jaku bateriju.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mar kaže...

Ja sam rezonira da je plus vrlo sličan kao note u gabaritima pa da i nije neka razlika u veličini, a note opet bolji u nekim stvarima (baterija, kernel, više storagea).

 

Šteta što nema "malog" mobitela s jačom baterijom.

 

Zato sam i prvotno uzea M20P jer je dimenzijama manji od S9+ a ima jaku bateriju.

Da, baterija je jedina stvar koju su trebali poboljsati. Ako je s7 edge mogao imati 3600 mah bateriju, s9 je mogao barem 3500 mah. Razlika u dimenzijama izmedu m20pro i s9+ je zaista minimalna, m20pro je cak malo i deblji.

 

M20pro: 157.8 x 72.3 x 8.6 mm

S9+: 158.1 x 73.8 x 8.5 mm

 

Mozda ce ti obicni s9 biti premalen :P

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 13:16 (CrossDeath).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Za vas koji koristite s9+ na Pie. Jel baterija bolja ili losija? Ima li uopce kakve razlike? Ja sam gledao na youtubeu malo kako taj pie izgleda i meni je iskreno po izgledu to korak unazad prema trenutnom izgledu. Recent apps pogotovo,ovo kako sada izgleda mi je odlicno. Neke stvari mi izgledaju kao na ovim jeftinijim kinezima. 

 

 

Pie koristi novi sistem za uštedu energije tzv. Adaptive Battery Feature. Snimi na koji način koristiš aplikacije i rasporedi ih u 5 grupa. Kažu da su na taj način smanjili CPU wake-up calls za 30%. Treba proći neko vrijeme da se sve to posloži. Vidjeti ćemo za neko vrijeme je li to tako.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Brisati

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 13:30 (Mar).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
omomomomoomm kaže...

Za vas koji koristite s9+ na Pie. Jel baterija bolja ili losija? Ima li uopce kakve razlike? Ja sam gledao na youtubeu malo kako taj pie izgleda i meni je iskreno po izgledu to korak unazad prema trenutnom izgledu. Recent apps pogotovo,ovo kako sada izgleda mi je odlicno. Neke stvari mi izgledaju kao na ovim jeftinijim kinezima. 

 

 

 Meni evo posle 3 dana koristenja PIE, napunio juce na 97% skinuo, pogledao tamo da li se resetovalo vreme koristenja, jeste. E onda dok sam ispraznio bateriju sa 97 na 50% kojih sad imam, imam 3,35min SOT. Sto znaci da bi oko 7 sati ukupnog sad imao na PIE sa obicnom S9. Eto, vjerujem da ce dok jos malo vremena prodje biti jos bolje. Uz to imam ove app koje trose dosta baterije a to su Facebook, messenger, instagram i viber koji rade uvjek i google plus, nisam ih ubacio u sleep mod. imam jos sporednih app

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 14:04 (keks99).
10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

 cekao bih 4 mjeseca da mi istekne pretplata, u uzeo S10 kod operatera koji ce imati najbolju ponudu, vjerovatno u nekom bundlu za prednarudzbe

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

 Trenutno je OP6T 8/128GB ajmo reć dobra ponuda u A1 za 135kn mjesečno u M tarifi. To je mobitel koji kod proizvođača košta 579€ i po meni mnogo bolja opcija nego mali S9. Nazovi agenta dal bi mogao složiti ponudu sa tim modelom

10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivan72478 kaže...

Igra li se tko od vas sa DPI - minimum width?

Ja sam promijenio sa 360 na 449 i preporodio se.

Odusevljen sam izgledom i funkcionalnosti, volim koristiti multiwindows i sad mi je puno lakse

 Nitko?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Vracam se na onu temu opet u vezi iphonea i samsunga i eto bas danas mi u nekoj kombinaciji uleti slavni iphone x dosta jeftino.. i sada drzim i s9 plus i njega i dvoumim se koji cu zadrzat a koji prodat 😂
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivan72478 kaže...
ivan72478 kaže...

Igra li se tko od vas sa DPI - minimum width?

Ja sam promijenio sa 360 na 449 i preporodio se.

Odusevljen sam izgledom i funkcionalnosti, volim koristiti multiwindows i sad mi je puno lakse

 Nitko?

Meni je minimum width 411, znaci default

10 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Nazvao sam agenta i ovaj je ponudio gore nego ovi na prodajnom mjestu. S9 i m tarifa za 330kn, naspravm 280 sto su ovi nudili. Prijatelj mi kaze da sam lud ako na to pristajem, on je na bon bonu. Na kraju necu nista, vec cekat istek i najvjerovatnije prec na bon bon i sam iskominirat sta mi odgovara, za puno manje novce i bez obveze. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...

Nazvao sam agenta i ovaj je ponudio gore nego ovi na prodajnom mjestu. S9 i m tarifa za 330kn, naspravm 280 sto su ovi nudili. Prijatelj mi kaze da sam lud ako na to pristajem, on je na bon bonu. Na kraju necu nista, vec cekat istek i najvjerovatnije prec na bon bon i sam iskominirat sta mi odgovara, za puno manje novce i bez obveze. 

Ili najbolje kupi ga prek njuskala za 4000 kn, zapakiranog naravno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Vracam se na onu temu opet u vezi iphonea i samsunga i eto bas danas mi u nekoj kombinaciji uleti slavni iphone x dosta jeftino.. i sada drzim i s9 plus i njega i dvoumim se koji cu zadrzat a koji prodat 😂

 Imam oba samo ne S9 plus nego obični, iPhone nije ništa posebno. Čak mi trenutno stoji u kutiji za neke bolje dane. Čak sam totalno razočaran staklom na ekranu, jeftino djeluje, volio bi znat koju uopće zaštitu koriste, mislio sam da je moj sa greško mali kolega ima isti model i ista stvar. 7 i 8 imaju 5 puta bolje staklo na ekranu nego X.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 21:30 (PlayMaker10).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...
ivan72478 kaže...
ivan72478 kaže...

Igra li se tko od vas sa DPI - minimum width?

Ja sam promijenio sa 360 na 449 i preporodio se.

Odusevljen sam izgledom i funkcionalnosti, volim koristiti multiwindows i sad mi je puno lakse

 Nitko?

Meni je minimum width 411, znaci default

 Ti imas S9+?

Na obicnoj s9 je default 360

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

 Trenutno je OP6T 8/128GB ajmo reć dobra ponuda u A1 za 135kn mjesečno u M tarifi. To je mobitel koji kod proizvođača košta 579€ i po meni mnogo bolja opcija nego mali S9. Nazovi agenta dal bi mogao složiti ponudu sa tim modelom

 Nemaju ih tamo na stanju. Probao sam uzeti uređaj preko njih ali ih nemaju na zalihama prilikom tel. produženja, nego se može uzeti samo preko webshopa. Znam jer sam nedavno produžavao pretplatu. Na kraju uzeo S9+ koji me ispao čak i malo jeftinije od OP6T .

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
ivan72478 kaže...
CrossDeath kaže...
ivan72478 kaže...
ivan72478 kaže...

Igra li se tko od vas sa DPI - minimum width?

Ja sam promijenio sa 360 na 449 i preporodio se.

Odusevljen sam izgledom i funkcionalnosti, volim koristiti multiwindows i sad mi je puno lakse

 Nitko?

Meni je minimum width 411, znaci default

 Ti imas S9+?

Na obicnoj s9 je default 360

Da, na s9+ je 411

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
CrossDeath kaže...

Ili najbolje kupi ga prek njuskala za 4000 kn, zapakiranog naravno

Nemogu toliko gotovine dat trenutno. To je razlog zasto sam se raspitiva za uredjaj na pretplatu. Najpametnije cekam istek, izac ce novi smartphone taman i cijena lipo padne i iskesiram pa trkom u bon bon, i nikad vise ni razmisljat o ug obvezi..

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Imam ja s9 plus kupljen prije mjesec dana kao nov je doslovno tockice nema koliko si spreman dati posalji privatno ako zelis..ili bilo ko...ja bi ga dao za 3700 kn pa ko hoce nek se javi....mobitel je kao nov znaci tockice nema
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
fanaticni gejmer kaže...
CrossDeath kaže...

Ili najbolje kupi ga prek njuskala za 4000 kn, zapakiranog naravno

Nemogu toliko gotovine dat trenutno. To je razlog zasto sam se raspitiva za uredjaj na pretplatu. Najpametnije cekam istek, izac ce novi smartphone taman i cijena lipo padne i iskesiram pa trkom u bon bon, i nikad vise ni razmisljat o ug obvezi..

Kuzim te, dosta ce mu pasti cijena kad s10 izade.

Bome ja sam nedavno potpisao ugovor i kao da sam se preporodio. 150 kn mjesecno i vise nikako ne razmisljam hocu li imati dovoljno love na racunu za poziv ili sms. A za internet da ne govorim, 12 gb mjesecno, a ptrosim jedva 4 hehe.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
GreenLife kaže...
zuper kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

 Trenutno je OP6T 8/128GB ajmo reć dobra ponuda u A1 za 135kn mjesečno u M tarifi. To je mobitel koji kod proizvođača košta 579€ i po meni mnogo bolja opcija nego mali S9. Nazovi agenta dal bi mogao složiti ponudu sa tim modelom

 Nemaju ih tamo na stanju. Probao sam uzeti uređaj preko njih ali ih nemaju na zalihama prilikom tel. produženja, nego se može uzeti samo preko webshopa. Znam jer sam nedavno produžavao pretplatu. Na kraju uzeo S9+ koji me ispao čak i malo jeftinije od OP6T .

 A šta fali preko webshopa? Moj tata je prije 2 tjedna, telefonski produžio ugovor, uzeo navedeni OP6T i tarifa M za cca 260kn mjesečno sve skupa.

Ali ako si dobio S9+ za manje, još si bolje prošao.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
zuper kaže...
GreenLife kaže...
zuper kaže...
fanaticni gejmer kaže...

Nude u a1 mi s9 sa m tarifom za 280kn sve skupa. Pretpostavljam da za plus model bi treba izdvojit 20kn vise, dok npr najeftinija varijanta bi bio s8 obicni za 180kn mj. Trenutno imam a5 2017, sto bi vi uzeli da ste na mom mjestu, jos imam 4 mj do isteka pretplate.

 Trenutno je OP6T 8/128GB ajmo reć dobra ponuda u A1 za 135kn mjesečno u M tarifi. To je mobitel koji kod proizvođača košta 579€ i po meni mnogo bolja opcija nego mali S9. Nazovi agenta dal bi mogao složiti ponudu sa tim modelom

 Nemaju ih tamo na stanju. Probao sam uzeti uređaj preko njih ali ih nemaju na zalihama prilikom tel. produženja, nego se može uzeti samo preko webshopa. Znam jer sam nedavno produžavao pretplatu. Na kraju uzeo S9+ koji me ispao čak i malo jeftinije od OP6T .

 A šta fali preko webshopa? Moj tata je prije 2 tjedna, telefonski produžio ugovor, uzeo navedeni OP6T i tarifa M za cca 260kn mjesečno sve skupa.

Ali ako si dobio S9+ za manje, još si bolje prošao.

 Stvar je što meni nije davalo sniženu cijenu, tj. ponudu, niti na uređaj niti na ugovornu obvezu. O tome se radi. Preko retention ekipe možeš dobiti puno bolju i jeftiniju ponudu, klasnično produženje preko webshopa ne nudi neko posebno sniženje.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Mar kaže...

Ja sam rezonira da je plus vrlo sličan kao note u gabaritima pa da i nije neka razlika u veličini, a note opet bolji u nekim stvarima (baterija, kernel, više storagea).

 

Šteta što nema "malog" mobitela s jačom baterijom.

 

Zato sam i prvotno uzea M20P jer je dimenzijama manji od S9+ a ima jaku bateriju.

 Par milimetara je duži od 5,5" kineza ili sličnih mobitela. Nije uopće veliki, note je veći.

Samomrzeći hrvat
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Htio bih vratiti sa 9.0 pie na 8.0 oreo dali je to normalno moguce? Samo flasham svoji originalni firmware i to je to?
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Htio bih vratiti sa 9.0 pie na 8.0 oreo dali je to normalno moguce? Samo flasham svoji originalni firmware i to je to?

Odin i nemas problema

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Robi1992 kaže...
Htio bih vratiti sa 9.0 pie na 8.0 oreo dali je to normalno moguce? Samo flasham svoji originalni firmware i to je to?

 Sto vracas? Ja ne bi sad vratio zbog performansi, sad nema lagova animacija, a i brze otvara i bolji multitasking sem sto ima neki bagova ovako ali nisu toliko bitni. Chrome je zezao prvih par dana, izgleda da se sad stabilizovao

7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ma neznam..fluidnost i jednostavnost applea me vuce nazad na iphone..dobio sam X po dosta dobroj cijeni u kombinaciji sad imam mobitel viska..stavit cu oba u oglas pa cu vidjet koji cu prodat
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Ako ti X više odgovara, nemaš što razmišljati.
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice