Sony Xperia Z5 - Rasprava

poruka: 1.111
|
čitano: 170.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

O čemu ti sinko? Imam već 3. Xperia Flaghsip i ne rastajem se od njega. Al da ću zato bit fanboy Sonyja neću! Ima svoje mane, ali ima više stvari koje me privlače. Nekoga ne privlače. Al reć da je Sony loš i da citiram: ''sve zapinje, kamera nevalja, ekran loš, škripi i lako se izgrebe. A evo ovaj ima ajfon i sve je stoput bolje" to može reć samo netko tko nema pojma o odnosu u mobilnoj industriji. Xperia UI je uz Sense najuglađeniji UI a da nije stock vanilla Android, nikada nemaju problem sa RAM managementom, kamera apsolutno valja i u rangu je najboljih i to po mnogim karakteristikama, a ekran je odličan, meni osobno bolji od IP6, ali nekome ne mora bit. To da škripi i da se lako ogrebe... daj i meni malo toga što koristiš...

 

Ja kao korisnik i kupac Sonyja niti ne želim da ''budu kao apple''. Da hoću apple kupio bi IP. Eto, toliko o tome.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2015 21:41 (bubimir13).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Za vlasnike Z5C informacija, ide update novi, .115 koji valjda potpuno ispravlja touchscreen probleme na bijelim primjercima. Nadam se i još nekim sitnim ispravcima, barem u kernelu. 

Za 11. mjesec je planiran update firmwarea kamere uz redizajnirani Camera UI.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jesam li ja blesav ili se na Z5 ne može podešavati shutter speed u manualnim postavkama?

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Nisi blesav. U stock appu ne može, u 3rd party appovima FC odmah. Sve druge komponente camera2 APIja rade normalno OSIM shutter speeda.

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Isprobao sam malo Z5 i Z5c u ducanu (samo fizicki jer je bio zakljucan), primjetio sam da Z5c ima super power tipku, bez problema se stisne i bas daje neki ugodan osjecaj kad je stisnes, a na obicnoj Z5 je trebas bas jako stisnut i imam osjecaj kao da je potrgana. Ono, kad se neka tipka istrosi i bas je trebas jako stisnuti da nekako pri kraju tog stiska prihvati. I tako je bilo na dvije Z5, pa mislim da nisu bile strgane nego da je stvarno tako.

 

Jel jos netko to primjetio? Bas mi je cudno to, da na naprave tako razlicite tipke na Z5 i Z5c

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Tipka na z5c je odlicna, a na z5 je pretvrda. Tako je to. Imam obje i govorim iz iskustva ;)

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Kako ste s baterijom zadovoljni?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Na LPu nikako. Nadam se da će MM uskoro. Prosječno 4-4.5h SoTa je loše za Z5C

15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Hmm Z5C ima rating od 100x na GSMAreni... kako je to malo?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jel nije oko 86h? Z3C je imao oko 102h... Nisu dovoljno dobro optimizirali kernel, barem tako kaže dev ekipa na XDA. Al ide prema boljem od zadnjeg updatea.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Stigao novi update na Z5 seriju, Z5 i Z5C, .152 update, zasad vidljive korekcije u fluidnosti, grijanju i vremenu potrebnom da se upale aplikacije kamere, telefona i imenika te brže okidanje fotografija, iako ne još na razini ajfona, vjerojatno nikad ni neće bit al brže nego do sada. Za bateriju se treba još vidjet al se ne očekuju čuda koja će eventualno bit moguća tek sa MMom. I još uvijek defektni camera2 API koji ruši 3rd party appove kod biranja shutter speeda

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Vi koji imate Z5 kakva je baterija u odnosu na Z3??

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

neznatno lošija

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

i kakva je situacija sa pregrijavanjem poslije ovog zadnjeg apdejta sto je sony izbacio

 

da li su uspjeli to redukovati sa onim bakarnim cijevima?

 

meni se svidja Z5, i mislim da ce to ipak biti moj slijedeci uredjaj, slinio sam za Note 4 ali sam izgorio u zelji da ga nabavim, a opet Z5 je noviji uredjaj

 

isto tako, da li je SOny konacno odustao od izbacivanja flagshipa 6mjeseci?

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Pregrijavanja nije bilo ni prije spomenutog updatea a nema ni poslije. Taj ko ima pregrijavanje ima defektan uređaj. Ovo ti kažem iz prve ruke. I još imam Compacta koji je lišen tih odvodnih cijevi. I da, odustali su po svemu sudeći.

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

e to je lijepo čuti

sad čekamo marshmallow :)

 

još jedno pitanjce, jedan prijatelj mi reče da je on uočio tokom tipkanja poruka ili surfanja weba, da tastatura ima neki latency lag, kaze da je to bilo na Xperia Z1/Z2, i dodao je da je na tom uredjaju bila dodatna zastita za staklo.

sad da li to moze biti sto je defektan uredjaj ili da je ta zastita pravila neki problemcic, jer znam da na nekim sony uredjajima vec dodje ta zastitna folija.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2015 21:42 (Indestructible).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

nisam upućen u tehnikalije oko latency laga, ali nakon Z1 serije Sony nije stavljao nikakve folije tvornički na ekran. 

Ako te što zanima u praktičnom korištenju Z5 prije nego ga odlučiš kupit slobodno pitaj, pokušat ću bit što objektivniji (niti hvalisat niti popljuvat)

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jos jedna stvar koju sam primjetio na mobu, kao da je zadnja strana lagano uvucena, udubljena, odnosno kao da je onaj vanjski okvir mrvicu deblji od samog mobitela. Nije puno, 0.1-0.2 mm, al se osjeti pod prstima. I jos kad se sjetim prilicno lose power tipke, imam dojam da kvaliteta izrade nije vrhunska nego da su tih par detalja mogli malo bolje napraviti

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

To je namjerno tako.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
macgyver kaže...

Jos jedna stvar koju sam primjetio na mobu, kao da je zadnja strana lagano uvucena, udubljena, odnosno kao da je onaj vanjski okvir mrvicu deblji od samog mobitela. Nije puno, 0.1-0.2 mm, al se osjeti pod prstima. I jos kad se sjetim prilicno lose power tipke, imam dojam da kvaliteta izrade nije vrhunska nego da su tih par detalja mogli malo bolje napraviti

To su i rekli da budu napravili da se izbjegne grebanje zadnje strane.

16 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

I jel pomaze kod grebanja, odnosno dal se manje grebe zbog toga?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Zasad nema nikakve ogrebotine odozada. A i matirano je staklo pa se ni packe ne vide. Bolje nego kod prethodnika u svakom slučaju

12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Cisto da se pohvalim, stigao mi Premium. Ako koga sto zanima, slobodno pitajte :)

youtube.com/mislavbusic
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
EchoOne kaže...

Cisto da se pohvalim, stigao mi Premium. Ako koga sto zanima, slobodno pitajte :)

 Dojam? Meni još nije, mi ga očekujemo tek krajem mjeseca...

13 godina
suspendiran
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
EchoOne kaže...

Cisto da se pohvalim, stigao mi Premium. Ako koga sto zanima, slobodno pitajte :)

Pa kada se već kolega hvalite, nabacite i koju slikicu, barem to ne bi trebalo biti teško, ili kakav problem!!!!

ATJ Lučko
12 godina
offline
Sony Xperia Z5 - Rasprava

Pa osjeti se da je premium u odnosu na Z5 cak. Teza je dosta i veca, zaslon je nekako bolji ovako na prvu. Zasad pozitivni dojmovi, uskoro ce slike kad dodjem do stana i objava na mob.hr

 

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
13 godina
suspendiran
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
EchoOne kaže...

Pa osjeti se da je premium u odnosu na Z5 cak. Teza je dosta i veca, zaslon je nekako bolji ovako na prvu. Zasad pozitivni dojmovi, uskoro ce slike kad dodjem do stana i objava na mob.hr

 

Sve 5, pa i SONY hahahahaha!!!! 

 

Ako nije problem, a ne bi trebao biti, ako je kupljena, koliko je koštala hrvatskih novaca????

ATJ Lučko
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava

Jel grije i kaka je baterija dok prćkaš po njemu? jel padaju postoci šta ili drži to?

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z5 - Rasprava
ATJLučko kaže...
EchoOne kaže...

Pa osjeti se da je premium u odnosu na Z5 cak. Teza je dosta i veca, zaslon je nekako bolji ovako na prvu. Zasad pozitivni dojmovi, uskoro ce slike kad dodjem do stana i objava na mob.hr

 

Sve 5, pa i SONY hahahahaha!!!! 

 

Ako nije problem, a ne bi trebao biti, ako je kupljena, koliko je koštala hrvatskih novaca????

Dobivena je na test. Nije kupljena naravno.

bubimir13 kaže...

Jel grije i kaka je baterija dok prćkaš po njemu? jel padaju postoci šta ili drži to?

Blago se zagrijava, ništa pretjerano za sad. Morat ću još malo vremena provesti s njom da bi procjenio. Baterija.. heh, ne znam još reći ali ne sluti mi na dobro jer sam u sat ipo potrošio nekih 50% baterije.. Doduše to je tek prvo paljenje i sve, tako da ćemo pričekati još za neke druge dojmove.

youtube.com/mislavbusic
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice