Mod starog case-a

poruka: 17
|
čitano: 8.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Jedan jako stari case bih zelo malo preurediti po svom, pa imam nekih pitanja. Na taj case ide napajanje gore da li ja onda mogu napraviti gore rupu da si napajanje vuce zrak izvan kucista? A jedan isto vent gore da izbacuje van? Znaci jedan kraj drugog ali nisu povezani u biti. Gornja plastika se kaci cudno na neka pera koja su popucala, kako to rijesiti?

Kolike su dimenzije ventova od 80, 92 i 120 ? Mislim na razmak rupa i onaj promjer kruga od samog ventilatora?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mod starog case-a

Najbolje bi bilo da stavis sliku

Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Znaci goli kostur tj case, prednja strana i na nju bih ugradio jedan vent dolje:

 

 

Bocna strana, tu bih napravio rupe za cable managment Bocna strana, tu bih napravio rupe za cable managment
Straznja strana, ne znam jel stane vent makar od 80 mmm Straznja strana, ne znam jel stane vent makar od 80 mmm
Gornja plastika, kvacice na cega se ona kao zakljuca Gornja plastika, kvacice na cega se ona kao zakljuca
Znaci naprijed rupa za vent, otvor od floopy-a bi se zatvorio Znaci naprijed rupa za vent, otvor od floopy-a bi se zatvorio
I gornja gdje bi bila dva venta I gornja gdje bi bila dva venta
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Mod starog case-a

Pa trebao bi samo probusit rupe kroz koje ce ic zrak i gdje ces zasarafit vent ja mislim

Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mod starog case-a

Jedan vent uvlači zrak, susjedni ga odmah izbacuje van, nema efekta. Montirao sam par puta 120mm-skog na to mjesto i cca. toliko mjesta zauzima iza "na slici". Tu ti je slika i dimenzije 120mm-skog, sam rotor je promjera 110mm, znači, kradu nas :). Ja sam na sličan način znao fiksirat s žicama prednju masku pa probaj i ti, samo probuši ta "peresa" i žicu kroz njih kao na slici.

LP

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 0:40 (exe).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Nisi me skuzio, gore bi bilo dva venta, ali jedan bi bio od napajanja (znaci da se napajanje hladi , a ne da uvlaci topao zrak iz case-a) a drugi pored da izbacuje zrak iz case-a. Od iza kako si nacrtao ne stane 120 mm vent, mozda 80, kolike je njemu razmak izmedu rupa?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mod starog case-a

Čitaj što sam napisao a nerezimiraj moje rječi, pa usput imaš i google za takva pitanja, hoćeš pomoć, poslušaj "čitaj".

I opet se ponavljam, nema efekta tvoj protok zraka "vidi sliku", pa evo ti i dimenzije za 80mm-skog "vidi sliku".

Pa hvala i drugi put.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 12:21 (exe).
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Ne ti ne citas, objasni kako napajanje ima vent gore i dolje?!? Ako vent od napajanja uvlaci zrak odozgo on NEMA veze za zrakom u kucistu! Bar ne napajnaja koje sam ja vidao i ni ovo koje imam.  Uvlacio bi odozgo i puhao opet van od iza.  Najgore je sto mene tu kritiziras da ne citam a ti ne znas osnovu protoka zraka kroz napajanje, I hvala ti na pomoci  ali ako mislis tako na svaku moju i spominjati google ne moras vise ni pomagati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 14:57 (Danny17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Jel moze lock teme? Hvala svima

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mod starog case-a

Fast and furious, ha? {#} Evo ti detaljnije slike. 

11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Dobro jel ti pravis budalu od mene? Jel citas ti sta ja pisem? Napajanje ima vent dolje(gore)  i puse od iza, pa ti meni objasni ako ja stavim da vuce zrak gore (napajanje) on izbacuje Pozadi na case kakve veze ima s zrakom u case-u? Nemoj pricati mi tu gluposti kad ti ustvari ne citas sta pisem. malo pogledaj kako bi to izgledalo pa onda pricaj

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 17:13 (Danny17).
 
1 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mod starog case-a

Poćeo sam pisati nešto drugo pa sam se rađe ugrizao za jezik, imam jednog u kući tvoje godište pa znam kako se s takvim izlazi na kraj. Na slici su sva mjesta na koja sam probao ugraditi vente u takva kućišta.  Još jedna je solucija, nisam je dodao na slici, digni kućište na malo više nogice pa u pod dodaj jedan, dva venta. Toliko od mene i sretno ti modanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 20:54 (exe).
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Izrazito si bezobrazan covjek. od samog pocetka pricam sta hocu i da ta dva venta jedan kraj drugog nemju veze (napajanje je zatvoreno sa strana gdje je u case-u ) ali ti i dalje od mene pravis budalu. Pricas neke svoje bajke unatoc tome sto ti objasnjavam da nemaju ama bas nikakve vez jedan s drugim i da ne moze jedan drugom odvlaciti zrak. Znam sta pricam jer je napajanje meni u ruci i gledam ga. Razlog napajanja s okrenutim ventom gore je da on ne vuce u sebe topao zrak iz case-a nego svjezi zrak. Unatoc i slici sto sam poakzao sta zelim opet tjeras svoje i jos pricas da sam ja kriv i moje godine. Ja kriv a ti meni pricas nebuloze. Da li na ovom forumu zar bas vise nikoga nema 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mod starog case-a

mislim da ti to nije pametno jer će ti napajanje vući svu prašinu koja padne na kućište. Mogao bi stavit neki filter, al morat ćeš ga jako često čistit.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mod starog case-a
Danny17 kaže...

 Da li na ovom forumu zar bas vise nikoga nema 

 

Ima nas dosta, samo većina nas ti neće ništa odgovoriti na ovoj temi jer se ponašaš kao balavac prema drugoj osobi, što i jesi.

 

NHF, ali s takvim tonom nećeš daleko uspjeti.

16 godina
neaktivan
offline
Mod starog case-a

Joj, vuče me ko žednog preko vode a šta ćeš, očito mi je to fetiš :) Napajanje je perforirano sa svih strana i taj vent pored njega će vući većinu zraka baš od toga napajanja van. Kad ćemo već o bajkama: http://forum.coolermaster.com/viewtopic.php?f=60&t=16129    to je samo jedan u nizu.

Moj PC  
1 2 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Mod starog case-a

Opet TI ne citas, ja drzim napajanje u ruci i OPET ti kazem da je zatvoreno sa strana koje gledaju u case, Ima vent dolje i od iza, nista vise. Ja se ponasam pa 10 poruka sam napisao da napajanje i njegov vent nemju veze s ventom koji bi dosao pored. Ali nitko to ne cita i meni govori da ja ne citam! Isto tako ja napajanje drzim u ruci i gotovo da mi govoritte da sam blesav a vidim svojim ocima da kad bih stavio kako sam napisao vec x puta NEMAJU veze jedan s drugim. A on meni prica da ima. I sad sam ja bezobrazan jer cijelo vrijeme objasnjavam nesto sto ni on ni vi ostali ne citate, Svasta, ja to ne mogu shvatiti, ja sam kriv jer on ne cita sta mu pisem a on mene proziva na osnovu godina itd.

 

Kakav stav da imam kad nitko nije procitao sta sam ja napisao a meni se govori neka citam. Ako ja nisam Nesto aktivan i znalac kao vi to ne znaci da sam blesav pa ne kuzim neke jednostavne osnove. Slobodno zakljucajte temu i zaboravite da sam pitao za savjete ako vec vi ste ti koji ne zelite citati sta vam objasnjavam i sto sam pitao kako je receno nesto sto ima na google. Hvala ipak svima

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.6.2014 22:52 (Danny17).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice