Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.838
|
čitano: 4.469.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko iskustva s 1080p na 27"?

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...

Ima li tko iskustva s 1080p na 27"?

 Imam ja dosta je to zrnato tako da za full hd nebih išao iznad 24 incha. Za tako nešto tipa 27-28 incha gledaj 1440p.

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
NiramX kaže...

Ima li tko iskustva s 1080p na 27"?

Najbolje bi bilo da mozes provjeriti neje uzivo, nekom je prezrncasto nekome nije.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...

Najbolje bi bilo da mozes provjeriti neje uzivo, nekom je prezrncasto nekome nije.

 Pa iskreno ako netko malo slabije vidi i nije tako loše ali tko ima perfektno dobar vid 1440p je bolje za njega. 

 Ali treba uzet u obzir i cijenu 1440p su dosta skuplji. 

7 godina
protjeran
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti

 ovaj viewsonic bolji? cijenjeni kolega mislioc, možete to malo obrazložiti?

a jbmu ovaj mindfactory ne dostavlja..., dobro ima ga u alzi za 20E više, nije to greda ako ima svrhe...

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 21:27 (lav1000).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

 ovaj viewsonic bolji? cijenjeni kolega mislioc, možete to malo obrazložiti?

a jbmu ovaj mindfactory ne dostavlja..., dobro ima ga u alzi za 20E više, nije to greda ako ima svrhe...

 https://pcmonitors.info/reviews/viewsonic-xg2402/ evo jedan profi review kao i uvijek

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Primijetio sam da se kod freesynca brightness malo spusti kad nije konstantan fps, no ne smeta me previse.(malo brightness ide dolje, pa se vrati gore kad je fps visi) Trazio sam na netu i valjda je to zbog freesynca, monitor bi trebao biti ok. Dakle, ovo je normalno za freesync ili je ipak monitor u pitanju?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2018 22:46 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Zdravo. Imam trenutno stari monitor Philips 247E3L sa TN panelom, te razmisljam o kupovini novog full hd monitora koji posjeduje IPS panel. Koliko je jedan monitor tipa ovog bolji od moga trenutnog? Sto bi sve dobio s tim upgradeom, koliko bolji panel i zivlje boje?

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
dustY kaže...

Primijetio sam da se kod freesynca brightness malo spusti kad nije konstantan fps, no ne smeta me previse.(malo brightness ide dolje, pa se vrati gore kad je fps visi) Trazio sam na netu i valjda je to zbog freesynca, monitor bi trebao biti ok. Dakle, ovo je normalno za freesync ili je ipak monitor u pitanju?

 Pogledaj dali je upaljen DCR (dinamic contrast ratio) ako je isključi ga.

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Preporuka monitora 27" (može i veće), 1080p, VA matrica, budžet 2000kn.

 

Mislim se između ovih:

 

Benq EW2775ZH

Iiyama X2783HSU

Acer ED73A

Nesto iz MSI Optix serije?

Neki drugi?

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Version1 kaže...

Preporuka monitora 27" (može i veće), 1080p, VA matrica, budžet 2000kn.

 

Mislim se između ovih:

 

Benq EW2775ZH

Iiyama X2783HSU

Acer ED73A

Nesto iz MSI Optix serije?

Neki drugi?

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-27-ed273awidpx-gaming-curved-free-sync-144hz-full-hd/ACR-1824/product/

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
dustY kaže...

Primijetio sam da se kod freesynca brightness malo spusti kad nije konstantan fps, no ne smeta me previse.(malo brightness ide dolje, pa se vrati gore kad je fps visi) Trazio sam na netu i valjda je to zbog freesynca, monitor bi trebao biti ok. Dakle, ovo je normalno za freesync ili je ipak monitor u pitanju?

 Pogledaj dali je upaljen DCR (dinamic contrast ratio) ako je isključi ga.

 Mislim da je problem riješen kad stavim standard engine.

U manualu sam našao za flicker:

The screen may flicker depending on the type of graphics card, the game option settings, or the video being played. Try the following actions: decrease the game setting values, change the current FreeSync mode to Standard Engine, or visit the AMD website to check your graphics driver’s version and update it with the latest one.

• While you are using the FreeSync function, the screen may flicker due to variation of the output frequency from the graphics card.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Version1 kaže...

Preporuka monitora 27" (može i veće), 1080p, VA matrica, budžet 2000kn.

 

Mislim se između ovih:

 

Benq EW2775ZH

Iiyama X2783HSU

Acer ED73A

Nesto iz MSI Optix serije?

Neki drugi?

 https://www.instar-informatika.hr/monitor-acer-27-ed273awidpx-gaming-curved-free-sync-144hz-full-hd/ACR-1824/product/

 na taj sam i mislio samo mu gore nisam napisao puni naziv. Kakva mu je kvaliteta slike u usporedbi s gorenavedenim Benquom. Imao sam priliku viditi taj monitor uzivo i stvarno ima odličnu sliku, backlight bleed je nepostojeći. Acer mi je privlačniji jedino zbog više frekvencije.

12 godina
suspendiran
offline
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

a bio je neki aoc bas je na bug bila vijest do 2000kn dosta pohvala je dobio ali  sad se  nemogu sjetit koliko incha je bio 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima negdje iz vana agon 27 incha za 1900.. brutalna cijena 

 

 

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti
razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 11:26 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pozdrav, može preporuka monitora 32'' 4k, najviše za programiranje i fifu. Cijena između 3000-4000 kn
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da..mislim da ga ima u instaru za 4042 kn..znaci tko ga je jucer ugrabio taj je dobro prosao...

razorblade
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 11:40 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav!Moze preporuka za monitor.Cijena oko 1200kn(gaming,surf i filmovi)....https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-led-24-i2476vxm-vga-hdmi-ips-anti-flic/aoc-i2476vxm/product/ Koje je misljenje za ovaj?

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 12:23 (SaLe44).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Sto ti je vaznije gaming ili filmovi..jer ima jedan aoc oko te cifre samo je tn panel i 75 herz..24.5 inch mislim da je 2590

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji monitor kupiti
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2018 13:31 (SaLe44).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Da na taj midlim..samo sam ja krivo vidje..zabrijao sam da jr ovaj ips oko 1300...ovaj 25 aoc je dobar ali dajem prednost iskusnijim kolegama za prijedlog...😁

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

 Šteta šta ga nije recenzirala ona stranica pcmonitors.info, nalazim samo neke kratke recenzije od pola stranice.

mariolla79 kaže...

Ima negdje iz vana agon 27 incha za 1900.. brutalna cijena 

 

 

 Misliš ovaj?

 

https://www.amazon.de/AOC-AG272FCX-DisplayPort-Reaktionszeit-1920x1080/dp/B06Y41VWT6?SubscriptionId=AKIAJKVC5TM5C4Y6TOSQ&tag=haggle-de-21&linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&creativeASIN=B06Y41VWT6

 

Onaj drugi model koji su linkali je TN panel, to ništa.

13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
lav1000 kaže...

Poštovani,

obavještavamo Vas, da smo od dobavljača dobili informaciju, kako nije u mogućnosti isporučiti naručeni artikl - AOC LED Gaming monitor G2590PX iz razloga jer je dobavljiv kroz 3 tjedna.

Ako želite, alternativna ponuda za Vas je dostupna na linku niže:

www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-led-gaming-monitor-g2590vxq

www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-monitor-vg248qe-24

Molimo Vas da nam javite povratni odgovor da li Vam alternativna ponuda odgovara.

 

ajde mogu progutati ovaj 75Hz AOC ali ovaj prapovijesni Asus bez freesynca mi ne ide u glavu da mi nude.... koliko sam ih pohvalio za kupnju 8600k ovaj put im ide čista 1.

 Ja sam ga ocito uzeo zadnjeg..msm na Aoc 2590px 144hz....uzeo ga i dosao za 2 dana..monitor je vrh za te pare..

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
galinjo24 kaže...
lav1000 kaže...

Poštovani,

obavještavamo Vas, da smo od dobavljača dobili informaciju, kako nije u mogućnosti isporučiti naručeni artikl - AOC LED Gaming monitor G2590PX iz razloga jer je dobavljiv kroz 3 tjedna.

Ako želite, alternativna ponuda za Vas je dostupna na linku niže:

www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-led-gaming-monitor-g2590vxq

www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-monitor-vg248qe-24

Molimo Vas da nam javite povratni odgovor da li Vam alternativna ponuda odgovara.

 

ajde mogu progutati ovaj 75Hz AOC ali ovaj prapovijesni Asus bez freesynca mi ne ide u glavu da mi nude.... koliko sam ih pohvalio za kupnju 8600k ovaj put im ide čista 1.

 Ja sam ga ocito uzeo zadnjeg..msm na Aoc 2590px 144hz....uzeo ga i dosao za 2 dana..monitor je vrh za te pare..

 kad si ga naručio i dobio?

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mislio jesam na ong 2k agona..bio je prije 2 dana 220£ ...ja sam uzeo aoc 2590 s tn..imao prije 2369 ips..je malo.losiji kut gledanja ali sam ga porihtao tak da skoto.ni nekuzzim razliku tn naspram ips..ali razvaljuje u gejmanju moj syari.ips

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice