Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.920
|
čitano: 4.558.419
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
energyman kaže...

Našao sam ovaj monitor koji je nešto mrvicu veći i bolju rezoluciju (kolko može bit bolja kad se rastegne).

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

Cijena u Protisu je 1669kn.

 

 

Naručio u Protisu navedeni monitor u srijedu ujutro a još ništa od njega, pa ne kužim jel iz Kine putuje 😂

http://www.youtube.com/radiopulsfm
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
energyman kaže...
energyman kaže...

Našao sam ovaj monitor koji je nešto mrvicu veći i bolju rezoluciju (kolko može bit bolja kad se rastegne).

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

Cijena u Protisu je 1669kn.

 

 

Naručio u Protisu navedeni monitor u srijedu ujutro a još ništa od njega, pa ne kužim jel iz Kine putuje 😂

 a piše ti za raspoloživost "dobavljivo",  pretpostavljam da to znači da ga nemaju na skladištu nego prvo moraju naručiti od dobavljača

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Znam ali nikad ne bi čekao duže od dana da povuku iz skladišta. Znao bi naručiti i platiti u rano jutro čim otvore i isti dan popodne bi mi već došlo. No dobro, iščekujem ponedjeljak :)
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Kupit ću VA verziju čim mi uplate novce na račun!
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
I to opet u mall-u jer su stvarno fer!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uskoro uzimam  RTX 2080 , pa gledam koju monitor bi vi preporucili da je 144, 1ms, gsync da ima, neovisno o cijeni. Hvala

Origin ID: ReaLazio
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

Dell S2719H

 

Je li 1080p premalo za 27 inčni monitor ili da se okrenem 24 inčnima ?

Svjestan sam da sa mojim inzistiranjem na ugrađenim zvučnicima gubim neke kvalitete.

 

EDIT: trenutno koristim Asus MW221u (2007) 22'' 1680x1050 TN sa 2x2w zvučnicima.

Nema monitora/zvučnika koji neće biti bolji tako da ne brinem o najnovijim dostignućima tehnologije.

 Ja imam taj monitor, nista ne brini, i imao sam 24, nista nije losije kvalitete na 27, a posto sam malo vise udaljen nema nikakvih problema. Monitor je polu-glossy, boje su fantasticne, crna duboka, dizajn minimalisticki.
Ako ti je sitno, imas za WIN 10, System Font Size Changer program da povecas font.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Korny1603987 kaže...

Danas je kupnja monitora noćna mora, prije više od 10 godina mi je bilo mnogo lakše. Ušao sam u trgovinu i imao sam 5 u mojoj cijenovnoj kategoriji i izašao sa najboljim. Ovo danas je ludnica. Toliko modela, toliko cijena.

Odustao sam od 27 inča.

Znači 24 inča, 1080 rezolucija, 144 hz i interni zvučnici za oko 1700 kn.

(Imam nvidiju 1060 i i3 8100 pa znam da mi veće rezolucije ne mogu pomoći)

 

Za sada ili monitori nemaju zvučnike ili su preskupi ili su recenzije loše.

 Steta, ovi su te odbili od monitora koji nisu ni probali ni vidjeli pred sobom, na ovim forumima samo treba upitati, ali sam donijeti odluku, nikad nisam poslusao nikoga sa foruma vec se samo informisao.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 21:17 (Dinno).
16 godina
online
Koji monitor kupiti

Nisam kupio 27 inčni monitor.

Na kraju sam naručio AOC G2590PX koji je 24.5 inča, ali ostali kriteriji su ispunjeni.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji monitor kupiti

Napravih mali research i za sada mi je ovo odabir broj 1: LG 24GM79G

 

Volio bi možda 25", ako neko ima kakav prijedlog, samo bacite.

 

Budžet je do 2000kn, igra se PUBG ponajviše na 1080.

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ovaj dell s2719dgf gdje god pogledam vani je skupljii nego u Hrvatskoj. Vani je 400 eura. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
energyman kaže...
energyman kaže...

Našao sam ovaj monitor koji je nešto mrvicu veći i bolju rezoluciju (kolko može bit bolja kad se rastegne).

https://www.links.hr/hr/monitor-31-5-aoc-q3279vwfd8-ips-75-hz-5ms-250cd-m2-20-000-000-1-crni-100300310

Cijena u Protisu je 1669kn.

 

 

Naručio u Protisu navedeni monitor u srijedu ujutro a još ništa od njega, pa ne kužim jel iz Kine putuje 😂

 

Trebam pomoć. Stigao mi je anvedeni monitor, sve je super, ALI.... našao sam zasad već 6 mrtvih/stuck piksela. Vidljivi su na različitim bojama. 4 su najuočljivija na bijelij pozadini a ostali na kombinacijama crvene i zelene. 

Piše na garanciji da je monitor ispravan:

do 2 px - stalno upaljeni ili ugašeni

do 5 sub px - stalno upaljeni, ugašeni, treptajući

do 0 grupa px - na površini 5*5 

do 3 sub px - na površini 5*5

 

Sad pretpostavljam da ovi moji spadaju u neku od prve dvije kategorije. Vjerojatno i ostali...kako je najbolje odraditi, zapakirati sve pa dat njima i tamo pokazati ili šta? 

Čekao sam monitor od srijede i sad mi se ne da opet sa tim zezati. Da ga čekam dok pošalju na servis pa nazad. Lud sam. Ne znam jel mogu to prijaviti u bilo kojem trenut tih 36 mjeseci garancije ili bi me mogli zezati ako kasnije prijavim to?

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2019 21:22 (energyman).
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Mislim da im za taj model na stranici pise da do 5 mrtvih pixela garancija nevredi za povrat, glupo pitanje, jesi probao pritisnuti prstom, ja sam prije par godina uzo philips 27 inchni monitor, bio najjaeftiniji, upalio i odmah nakon par dana skontao 3 pixela, stim da je jedan bio uzaren i zelen, rijesi sve pritiskom prsta na crnoj i bijeloj podlozi

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Da, probao sam. Dosta njih su bili zeleni kao što si rekao i njih sam maknuo sa pritiskanjem panela.
Ostala su još 2-3 ali oni su stalno tu.
To mi sigurno nebude prošlo na garanciji. A baš je na mjestu gdje me pika u oči.
Ne znam jel bi bilo pametno vratiti monitor da ki daju novce nazad pa uzet u nekom drugom dučanu ili šta da radim.
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
energyman kaže...
Da, probao sam. Dosta njih su bili zeleni kao što si rekao i njih sam maknuo sa pritiskanjem panela.
Ostala su još 2-3 ali oni su stalno tu.
To mi sigurno nebude prošlo na garanciji. A baš je na mjestu gdje me pika u oči.
Ne znam jel bi bilo pametno vratiti monitor da ki daju novce nazad pa uzet u nekom drugom dučanu ili šta da radim.

 Pa ako te smeta vrati i uzmi novce...

13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Kupujem novi monitor, gotovo sigurno uzimam AOC Q3279VWF jer za te pare nudi mnogo toga i nema neke konkurencije. Sad pitanje je IPS ili VA? Skoro pa mi je svejdeno, jedino što želim je čim manji BLB, znam da je to pitanje sreće, ali možda jedna verzija pati više od druge? Molim da se ponosni vlasnici jave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Promster kaže...

Kupujem novi monitor, gotovo sigurno uzimam AOC Q3279VWF jer za te pare nudi mnogo toga i nema neke konkurencije. Sad pitanje je IPS ili VA? Skoro pa mi je svejdeno, jedino što želim je čim manji BLB, znam da je to pitanje sreće, ali možda jedna verzija pati više od druge? Molim da se ponosni vlasnici jave.

 IPS se smatra kvalitetniji, ispeglani model, sa manje mana.

Ubi bene, ibi patria.
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Vlasnik sam IPS verzije od listopadaa i sveukupno sam zadovoljan monitorom. Monitor je freesync ali nvidia je izbacila drivere da je i za gsync i dobro radi samo kaj se mora monitor ugasiti i upaliti fizički da proradi al mislim da je to do drivera i da budu to popravili s vremenom. Kaj se tiče backlight bleeda, moj ima malo u donjem lijevom kutu ali ništa strašno ali to ti je kako naletiš. Jedan forumaš ga je vratio jer je baš naletio na primjerak gdje je bilo dosta izraženo, imaš na prošloj stranici. Nekima je recimo bio prevelik pa ga nisu uzeli al to je od osobe do osobe, ja sam prešao sa 23'' Samsunga i brzo sam se naviknuo i više ne bih na ništa manje.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo malo drugačije pitanje

Zanima me gdje mogu vidjeti povezanost gpu-a i monitora.

 

Npr. ovo je (https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-flat-panel-27-u2717d-ips-hdmi-mini-dp-dp-2k-best-buy/U2717D/product/), dakle QHD a ja imam 1050 gtx na laptopu, a i ovaj monitor je 60 hz kao i moj display.

Šta bi ja morao imati da pokrenem ovaj monitor na njegovim specs.

Znam da sam malo naškrabao, al jbg

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Može preporuka best buy Full HD 144Hz 27 inch monitora do 2500kn.

 

Našao sam Samsung LC27FG70FQUX po dobroj cijeni, ali volio bih čuti vaše preporuke. Slobodno napišite više modela u tom cjenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.1.2019 21:58 (iAvenger).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Brzi komentar?

Faks, programiranje, filmovi.

IPS, 75Hz

Acer Nitro vg240ybmiix

Ili ovaj

Asus vz239he

Nažalost, moram u Sancta Domenice kupit jer imam vaucher kod njih. Forumskog monitora nažalost nema kod njih.

Ako netko zna bolji do oko 1200 kn, otvoren sam za prijedloge

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 8:49 (ivan72478).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iAvenger kaže...

Može preporuka best buy Full HD 144Hz 27 inch monitora do 2500kn.

 

Našao sam Samsung LC27FG70FQUX po dobroj cijeni, ali volio bih čuti vaše preporuke. Slobodno napišite više modela u tom cjenovnom rangu.

Za kojih stotinjak-dvjestotinjak kuna više ide best-buy 27" 144Hz 2K Dell S2719DGF.

Ako je to opcija koju želiš :)

Ako ne, zadovolji se s 1080p na 27" 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
iAvenger kaže...

Može preporuka best buy Full HD 144Hz 27 inch monitora do 2500kn.

 

Našao sam Samsung LC27FG70FQUX po dobroj cijeni, ali volio bih čuti vaše preporuke. Slobodno napišite više modela u tom cjenovnom rangu.

 Vidio i ja na njusci, malo mi je sumnjiva cijena... Treba vidjeti ima li garanciju, kutiju i ostale papire...

Inače 27" imaš 2k monitore, malo pregleda stranice unatrag, moja preporuka ti je 24" za 1080p, a 27" za 2K.

Imaš benq zowie kupiti 27" 1080p 240Hz, skup je kod ali kod nas nađe se vani povoljnije to ti je moja preporuka ako baš hoćeš 27" 1080p. https://zowie.benq.com/en/product/monitor/xl/xl2740.html

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 8:17 (Luka123).
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav svima  planiram uzeti novi monitor 144hz gledao sam aoc i zowie ( i dobio sam preporuke  za ove brendove) 

zanima me vaše mišljenje omjera cijene i kvalitete  cca 2k kn bih platio....

 

i zanima me kako će se komp "ponašati" sa novim monitorom

 

specifikacije kompa

 

 

CPU: AMD RYZEN 5 1500X
GPU: NVIDIA Gigabyte RTX 2060 OC 6gb DDR6
Mainboard: ASRock A320M-DGS
CPU Cooler: Napajanje 650W Fortron Raider II, ATX 2.31, RA2-650 
Hard Drive: Toshiba P300 1 TB
SSD: Kingston A400 120GB
RAM: G.Skill RipJaws CL15 2x8GB DDR4 3000mHz

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
U pravilu bi morao imati min 144fps da monitor uopce "radi" kako je i namjenjen u suprotnom nebude i imat ces lagani screentearing cim ti fps padne ispod nekih 120fpsa se vec pocinje debelo kužiti na 90 je boli glava(barem kod mene), dobro je sto mozes resresh rate smanjiti na cca 120hz da to umanjis, pogotovo u igrama gdje nemas dovoljno fps-a a s tim ryzenom i tom grafom ces tesko to postizati. Drugi problem je cijena za te novce idu samo fullhd 144hz, na toj rezi ces imati bootleneck s tom konfom i tesko da ces postizati prek 100fpsa u aaa naslovima kamoli 144+, osobno bi potrazio ili neki veci s manje hz no da ima freesync posto sad doticni radi i na nvidia grafama, ili uloziti u jaci intel cpu, sam biraj.lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 17:14 (Stjepanj).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sarki kaže...

pozdrav svima  planiram uzeti novi monitor 144hz gledao sam aoc i zowie ( i dobio sam preporuke  za ove brendove) 

zanima me vaše mišljenje omjera cijene i kvalitete  cca 2k kn bih platio....

 

i zanima me kako će se komp "ponašati" sa novim monitorom

 

specifikacije kompa

 

 

CPU: AMD RYZEN 5 1500X
GPU: NVIDIA Gigabyte RTX 2060 OC 6gb DDR6
Mainboard: ASRock A320M-DGS
CPU Cooler: Napajanje 650W Fortron Raider II, ATX 2.31, RA2-650 
Hard Drive: Toshiba P300 1 TB
SSD: Kingston A400 120GB
RAM: G.Skill RipJaws CL15 2x8GB DDR4 3000mHz

 https://www.alzashop.com/24-viewsonic-xg2401-black-d4416890.htm

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

kak solidne? Nike tenisica imas od 300 do 3000kn  250kn je razlika, monitori su postali kupnja macka u vreci s obzirom na kontrolu kvalitete, osim kod Della koji su valjda i dalje jedini proizvodaci koji jamce 100% povratak samo za 1 mrtvi piksel i sl.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti

fps mi ne pada ispod 120, a konstranos drzi 130++, znam da mi proc bn graficku ali ne isplati mi se kupovati sada novi procesor, jer cekam novu seriju rzyena ...

 

i kakvi intel pa rzyen ga jede za doručuk ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 19:14 (sarki).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice