Monitor za video editing

poruka: 8
|
čitano: 5.005
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Monitor za video editing
pitanje

Molim pomoć u kupnji monitora jer nakon gomile infromacija prikupljenih iz domaćih časopisa, raznih foruma imam veliku zbrčku i neznam za što se odlučiti. Treba mi monitor 22'' - 24'' sa primarnom namjenom obradi video materijala i montažama, sekundarno surfanje, text... igrice nisu u opciji.Dakle puno vremena dnevno provedeno pred računalom u montaži.

Pitanja:

1. Dali za tu namjenu ići na PVA ili čak IPS matricu, ili je dovoljna TN matrica, ozirom na sve njihove karakteristike?

2. Dali je stvarno tako velika razlika između TN matrica kod jeftinijih 24'' monitora tipa Samsung, LG, Philips, BenQ, Acer  u odnosu na Dell, NEC, tj. vrijedi li razlika par tisuća kn?

3. Moji neki favoriti bi bili, NEC Multisync 2470Wvx, NEC Accusync 22WMGX, Dell E248WFP.. mogao bi produžiti popis!

4. Da i najjači kriterij cijena. Ako BAŠ moram do 4500kn bi izdvojio, ali ono ako se mora.

Nisam određen markom zbog gore tri navedena monitora, bitno mi je da pruža puno za svoju namjenu unutar te cijene.

Puno hvala!

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za video editing

A da uzmeš u obzir Lenovo L220x? Nema TN matricu, ima S-PVA. 22" je, a ipak ne košta 4500kn, nego "samo" 3600kn... Mislim da bi ti on bio dovoljan, jer monitor je stvarno odličan...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za video editing
Sused kaže...

A da uzmeš u obzir Lenovo L220x? Nema TN matricu, ima S-PVA. 22" je, a ipak ne košta 4500kn, nego "samo" 3600kn... Mislim da bi ti on bio dovoljan, jer monitor je stvarno odličan...

 Svakako.

Pogledaj
kolika je razlika između TN i S-PVA matrice.
16 godina
offline
Monitor za video editing

Imaš i HP LP2275W, nešto je jeftiniji, ima manju rezoluciju (1680x1050 HP naspram 1920x1200 Lenovo), ali to ti može više pasati, to je čisto osobna preferenca. Inače, oba imaju S-PVA matricu, razlike su čisto u nijansama. Mislim da su ti to dva najbolje izbora. Inače, ja bi osobno išao na Lenovo =)

 

A sad... Ako je ona kategorija 'baš mora' u pitanju, onda je moja preporuka ipak HP LP2475W, H-IPS matrica, vjerojatno najbolji monitor za tu cijenu koji možeš dobiti. Samo je pitanje ima li ga tko kod nas?

Pazi, gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.5.2009 16:57 (Veliki Brat).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Monitor za video editing

Ovo ti je moj prijedlog, ako ti nije nužna rezolucija 1920 x 1200; http://www.prad.de/en/monitore/review/2009/review-dell-2209wa.html#Introduction ,kupujem ga i sam u skoro vrijeme Osmijeh, možda će ti ovo pomoći: http://www.prad.de/en/monitore/buyers-guide/start.html

There’s a part of me in the chaos that’s quiet, and there’s a part of you that wants me to riot
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Monitor za video editing

Moj savjet ti je definitvno HP LP2475W ili ako nema HP-a onda Dell 2408WFP. Ako slučajno nemaš tolko para onda Lenova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Monitor za video editing
autorov komentar

Hvala na savjetu, još me zanima usporedba Lenova L220x sa NEC Multisync 2470WVX.

16 godina
offline
Monitor za video editing

Preporuka je 2 monitora obavezno mogu biti i malo lošiji.

 

 

                 Pozdrav

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice