Gigaset SX 763

poruka: 66
|
čitano: 88.098
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

jel ima ovaj router ssh na sebi? u opcijama ga ne vidim nigdje za upaliti.

 

i da li postoji samo jedan user koji je po defaultu full admin ili postoji user, admin, superadmin (kako je to bilo na recimo thompsonu kojega sam imao prije ovoga)?

...I put on my robe and a wizard hat...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763

Pa sa defaultnim loginom mozes mijenjati sve moguce postavke, tako da pretpostavljam da je samo jedan user koji je po defaultu full admin.

 

Za ssh nemam pojma, ja sam pokusavao telnet ali bez uspjeha.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
offline
Gigaset SX 763

ako imaš od T-Coma firmware

 

probaj sa:

port: 22

user: operater

pass: operater

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

pa 22 je standardni ssh port.. probao, refusea konekciju.. oh well..

...I put on my robe and a wizard hat...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Gigaset SX 763

aha, izgleda da je zablokiran pristup SSH (što si vjerojatno i sam zaključio {#})

imaš ovdje neki config file koji možeš skinut pa dobiješ pristup SSH http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453

 

sve radnje radiš na vlastitu odgovornost i ne snosim posljedice za iste

Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gigaset SX 763

trebam pomoč,htio bih promjeniti wep lozinku a neznam kako

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2012 15:13 (danexxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
danexxx kaže...

trebam pomoč,htio bih promjeniti wep lozinku a neznam kako

Ulogiraj se u modem, prebaci na tab Advanced Settings, nakon toga lijevo odaberi Wireless Network, pa Encryption & Authentication

 

dalje ces se valjda snaci...

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
offline
Re: Gigaset SX 763
rustweaver kaže...
danexxx kaže...

trebam pomoč,htio bih promjeniti wep lozinku a neznam kako

Ulogiraj se u modem, prebaci na tab Advanced Settings, nakon toga lijevo odaberi Wireless Network, pa Encryption & Authentication

 

dalje ces se valjda snaci...

i onda samo obrišem i ponovo upišem key1?i onda confirm key1? hvala ti puno

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763

Da, to bi trebalo biti to.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

Kratko pitanje, jel smijem ja lemiti po Siemens SX763 routeru? (onaj od T-Coma)

Imam ga već 3 godine (dobio sam ga za produženje ugovora prije 3 godine,a sad nedavno sam opet produžio)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763

Nesmijes --- e sad zasto ???

Zato sto je sva oprema sto se tice nete i tv sad u vlasnistvu Tcoma i po prekidu ugovora bi se trebala vratit.

Isto tako ako vide da je ruter ili setTopBox "diran" naplacuju ti drugi ili popravak.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
marek_11 kaže...

Nesmijes --- e sad zasto ???

Zato sto je sva oprema sto se tice nete i tv sad u vlasnistvu Tcoma i po prekidu ugovora bi se trebala vratit.

Isto tako ako vide da je ruter ili setTopBox "diran" naplacuju ti drugi ili popravak.

Pa ja sam svoj router platio neznam ni ja koliko kuna, baš mi je pisalo na računu da sam ga platio (imao sam neku povoljnost jer sam produžavao ugovor, prije 3 godine). Jel sad to stvarno moje i smijem lemit?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
marek_11 kaže...

Nesmijes --- e sad zasto ???

Zato sto je sva oprema sto se tice nete i tv sad u vlasnistvu Tcoma i po prekidu ugovora bi se trebala vratit.

Jesi li siguran da se to odnosi i na modeme stare 3 godine? Koliko znam to pravilo o najmu opreme je na snazi tek nesto manje 2 godine, ispravi me ako grijesim. Sva oprema koju je T-Com podijelio prije nego sto je donio odluku o najmu opreme je u biti tvoja.

 

Takoder, sto je sa slucajevima u kojima korisnik dobiva novi modem za produljenje ugovora? Ako za produljenje ugovora dobijes fotoaparat koji je potpuno tvoj, ne znaci li da je i modem koji si dobio kao "poklon" za produljenje ugovora takoder potpuno tvoj?

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
rustweaver kaže...
marek_11 kaže...

Nesmijes --- e sad zasto ???

Zato sto je sva oprema sto se tice nete i tv sad u vlasnistvu Tcoma i po prekidu ugovora bi se trebala vratit.

Jesi li siguran da se to odnosi i na modeme stare 3 godine? Koliko znam to pravilo o najmu opreme je na snazi tek nesto manje 2 godine, ispravi me ako grijesim. Sva oprema koju je T-Com podijelio prije nego sto je donio odluku o najmu opreme je u biti tvoja.

 

Takoder, sto je sa slucajevima u kojima korisnik dobiva novi modem za produljenje ugovora? Ako za produljenje ugovora dobijes fotoaparat koji je potpuno tvoj, ne znaci li da je i modem koji si dobio kao "poklon" za produljenje ugovora takoder potpuno tvoj?

Tj platiš ga 1 kunu {#}

 

To je jedino što valja a da je T-Com podijelio. Jedne godine sam uzeo onaj fotoaparat. Ispostavilo se da taj model ima serijsku grešku i svi koji su podijeljeni su shebani.

 

Znači taj router je moj poptuno?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
Unix kaže...
Znači taj router je moj poptuno?

Pa valjda, bar tako mislim. I ja bih volio da to netko razjasni.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763

najjednostavnije 0800-9000 i sve ti objasne..... ak naletis na pametnog-nu.!!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
marek_11 kaže...

najjednostavnije 0800-9000 i sve ti objasne..... ak naletis na pametnog-nu.!!

Natezati sa tehnickom podrskom mi se ipak ne da. Ali zato sam nasao nesto sto je donekle potvrdilo ovo sto sam ovdje napisao:

 

http://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/t-com-pitanje-vezi-ruterom/117226.aspx

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.2.2012 3:57 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763

 

Da li je nekako moguće u opcijama modema boostat wi-fi signal ? Ako jest, kako ?

 

Hvala

In the end there will be only ( c )haoss ...
11 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

imam isto carnet uslugu od iskona  i koliko vidim ruter mi nije zaključan ,ali se nemogu spojiti wirlesom sa moba evo i slike pa pomagajte

 

 

 

 

 

http://i47.tinypic.com/raylid.jpg

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2012 0:03 (sarancici).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gigaset SX 763

Da li bi mi netko mogao reći neke veće razlike između ovog rutera i se555 modela ?? Naime imam bijeli thompson, i sa njim nikako nisam zadovoljan, pa sam koristio stari se555 ruter koji mi je bio perfektan. Nažalost sad mi je on crknuo, pa sam se morao vratiti na thompsona, a s time su se vratili i problemi. E sad bi ja nabavio opet siemens, pa me zanima ukoliko nema neke veće razlike da uzmem ovaj sx763.....

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
12 godina
offline
Gigaset SX 763

kako mogu provjerit koliko su mi dali ovi iz t com mbps ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
anonymous_Zg kaže...

kako mogu provjerit koliko su mi dali ovi iz t com mbps ?

U konfiguratoru routera pod status

Cogito Ergo Sum
11 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

ekipa dali pomaže šta ona opcija mac filter address? imam osjećaj da mi se netko spaja na wlan, i ruši mi se brzina, wlan titra ko lud i testiram brzinu na speedtestu i bude manja, kad ugasim baš wlan brzina bude regularna kolika bi i trebala biti...

 

thx

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

Logiraj se u router,pod status,  kao što je gore spomenuto, tamo možeš vidjeti pod wireless network. Ako je jedna mac adresa i 1 client, onda si to ti, a nešto drugo je u pitanju ili se bezrazložno brineš, ali neka. Što možeš napraviti je postaviti bolju enkripciju WP2-PSK i dužu miješanu lozinku. A možeš i filtrirati mac adresu u krajnjem slučaju, ako baš hoćeš.

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 14:40 (caramba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
caramba kaže...

Logiraj se u router,pod status,  kao što je gore spomenuto, tamo možeš vidjeti pod wireless network. Ako je jedna mac adresa i 1 client, onda si to ti, a nešto drugo je u pitanju ili se bezrazložno brineš, ali neka. Što možeš napraviti je postaviti bolju enkripciju WP2-PSK i dužu miješanu lozinku. A možeš i filtrirati mac adresu u krajnjem slučaju, ako baš hoćeš.

 

mac filter mi je trenutno off..zato pitam dali da to stavim on pa da sredim mac adrese od kompova i laptopa što korisitm?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigaset SX 763

macchanger  --mac [mac  adresa  po  izboru]

 

Malo sniffanja airodumpom i dobijem tvoju MAC. Stavi WPA2-PSK šifru od 64 znaka (aA1$ format) i to je to. Ionako je ne upisuješ svaki dan i vrijeme crackanja se mjeri u tisućama godina. I ugasi WPS na routeru (reaver...)

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Gigaset SX 763
Sum_of_all_fears kaže...

macchanger  --mac [mac  adresa  po  izboru]

 

Malo sniffanja airodumpom i dobijem tvoju MAC. Stavi WPA2-PSK šifru od 64 znaka (aA1$ format) i to je to. Ionako je ne upisuješ svaki dan i vrijeme crackanja se mjeri u tisućama godina. I ugasi WPS na routeru (reaver...)

 

 

imam stavljeno WPA2-PSK...znam da se sa tim svim mogućim programčićima svašt može napravit, najradije bi isključio wlan, al radi ukućana ne mogu :S

15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigaset SX 763

Ako imaš WPA2-PSK sa dobrom šifrom onda ti nitko ne može u mrežu. Pod uvjetom da ti je WPS ugašen (nađi ga u postavkama wirelessa na routeru) jer je on malo šupljikav pa ti WPA2-PSK ne znači ništa jer ti preko WPSa upadne...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Gigaset SX 763

Repeater (WDS)
    
Status:    Disabled

 

promjenit ću šifru i naziv mreže pa ću valjd bit neko vrijeme miran :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Gigaset SX 763

Rekao sam WPS, ne WDS, to ti je repeater funkcija za spajanje 2 routera radi proširenja dometa wlan mreže.

 

Ti moraš ugasiti WPS. Pogledaj priloženu sliku.

Stavi na Off Stavi na Off
http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.12.2012 23:51 (Sum_of_all_fears).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice