Alcatel X Pop

poruka: 50
|
čitano: 20.536
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Alcatel X Pop

Novi smartphone koji se pojavio u Tele2 ponudi..izgleda zanimljivo,pa ako ga netko ima molim da napiše par rečenica o njemu..Planiram uskoro u nabavku novog mobitela pa me zanima

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Sumnjam da ga je netko već nabavio:)

 

Ugl, mislim da je za tu cijenu dobra kupnja. Za postojeće korisnike je 1295kn, što je 170 Eura. Dual core procesor (MediaTek), 4.5" ekran, qHD rezolucija, android 4.1..

Jedini problem je samo 512MB RAM-a, ali za tu cijenu ni ne možeš dobiti bolje, moramo biti spremni na kompromise. Imaš preko amazona, njemačkog, za 170E Alcatel 997D sa 1GB RAM, ali je manji ekran, slabija rezolucija i nema Jelly Bean:)

 

 

 

to su ti dvije recenzije, ali na ruskom. I na androidu 4.0 su ta dva, a znamo koliko je 4.1 bolji. ALi vidi se da igra Dead Triger bez problema i na Antutuu dobije preko 6000.

 

Nadam se da će biti neki early adopter koji će nabaciti kratku recenziju:)

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Alcatel X Pop

Ako će biti od ikakve pomoći treba biti u mojim rukama do kraja tjedna pa mogu napisati dojmove. U lovu sam na neki jefitni, a opet funkcionalni Android u što kraćem roku. Blade III mi je bio konkurent ali taman su dobili ovog u Tele2, a čini mi se da se dobije puno više za malu razliku u cijeni. Tražio sam informacije o njemu ali osim specifikacija ne mogu naći nikakav dostojan review (a da nije ruski).

14 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Svakako napiši dojmove:) I ja isto razmišljam kao i ti,ili njega ili Blade III..

16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Je ga itko nabavio, dolazi li otključan...

Čini se kao odlična kupovina, kamera je navodno puno bolja od konkurencije

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Još ga nisam uspio nabaviti, nadam se idući tjedan, ali svakako kada uspijem biti će X'pop.

Bio sam u međuvremenu u dva Tele2 shopa,  još nemaju testni primjerak. U oba su mi rekli da nisu prodali nijedan primjerak do sada :)

Od prodavača i po nekim komentarima po forumima navodno ima dva SIM utora, prvi zaključan, drugi otključan na sve mreže, iako to ne vidim u specifikacijama mobitela.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.4.2013 17:27 (Zeef).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Sigurno nije Dual Sim, jedino me brine dolazi li otključan. Po meni, do 1600kn u Tele2 je najbolja kupovina.

Za razliku od Bladea i L7, ima dvojezgreni 1ghz procesor, bolju kameru i mogućnost snimanja 720p videa. Šteta što nema 1gb rama, nego 512 ali čini se dobar.

Jedino bi volio kakvu recenziju vidjeti.

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
Alcatel X Pop

Evo danas nabavio dotični mobitel,pa da napišem par riječi:)

Nažalost ovo mi je drugi android u životu,prije njega sam imao Samsung galaxy G3,tako da je meni razlika al doslovno kao nebo i zemlja

Mobitel je kupljen u Tele2 centru u zagrebu na glavnom trgu

Prvi utisci su fenomenalni,mob je brutalno brz,sve se otvara u trenu,nema nikakvog laga i čekanja..Ekran je možda najslabija karika,slika jest oštra i jasna ali kut vidljivosti je dosta loš,no ipak to nije IPS tako da i s obzirom koliko košta i nije neka mana.

Dolazi s verzijom androida 4.0.4,gomilom preidstaliranih aplikacija od kojih su neke i korisne:) (Adobe reader,AVG antivirus,Cloud backup,Office suite)..,solidna kvaliteta izrade,ništa ne škripi i ne pucketa:)

Isporučene slušalice i nisu nešto tako da sam ih odmah zamijenio koje imam od ranije,okinuo sam par slika u sobi(ima LED koja se pali kod slikanja) i kvaliteta nije loša. Mada mi je to zaista nevažna stavka niti me to zanima

Nema dva SIM utora,samo jedan i neznam dal je zaključan..ak nekoga baš jako zanima,nabavit ću drugu karticu pa provjerit.

Uglavnom za moje potrebe i više nego odličan,al napominjem da su moja iskustva s top modelima mobitela nepostojeća,tako da i nisam baš prava osoba za neke usporedbe:)

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 21:50 (La Roca).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Bravo ;) Možeš instalirati koju 3D igru da vidiš šteka li. I pokreni Quadrant benchmark da vidimo rezultat koji mob ima 

Ja bi ga koristio na Bonbonu a bojim ga se uzeti da ne dođe zaključan

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.4.2013 22:38 (Ag008).
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Pozz, jel bi mogao napraviti recenziju na youtube i trajnost baterije ako može. Ali mi nije jasno kako je ICS kad na tele2 piše jelly bean?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Alcatel X Pop

A za trajnost baterije je još rano,imam ga tek jedan dan:),al ne očekujem tu neka čuda..al javit ću za par dana

Odvrtio sam zaj Quadrant benchmark i rezultati su:

 Total: 2780

 CPU:4728

 MEM:2990

 I/O:3626

 2D:333

 3D:2221

 

Sad jel to puno il malo,nemam pojma:)  A što se tiče verzije androida na kutiji lijepo piše 4.0 Zasto su ovi iz Tele2 napisali 4.1,sam oni znaju..možda bude kakav update

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2013 11:17 (La Roca).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Super je rezultat

Ovo je moj ZTE Blade 3, sve isto osim manjeg ekrana i jednojezgrenog 1ghz procesora (X Pop ima dvojezgreni)

Alcatel  Blade

 

Total: 2780  1817

CPU:4728  1457

MEM:2990  1457

I/O:3626  4327

2D:333  321

3D:2221 1318

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
10 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

stigao telefon kupljen u TELE 2 i nije kodiran jer je unutra sada kartica od t-mobile

to je sve što za sada znam

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Još jedna dobra vijest, dolazi otključan. 

Može netko samo slikati par fotografija, ništa strašno kroz prozor, neko stablo... samo da vidim kakve su fotografije

 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Mobitel dolazi na OS 4.0, a ne 4.1 kako piše u specifikacijama na stranicama tele 2. Prodavač mi je reka da je to zato jer mi spadamo u junk skupinu tj. da smo mi oni koji zadnji dobijaju modele pa vjerojatno tu i leži odgovor. Inače, mobitel je dobar u odnosu na cijenu, slika nije ništa posebno,al ipak bolja od ZTE-a (uzea sam oba moba i slika istu stvar). Internet radi odlično, igrice na mobu ne igram. Nakon prvog punjenja baterija mi je izdržala 2 puna dana.

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Možete probati instalirati Temple run 2, igrati na high postavkama, pogledati koliko rama je prosječno slobodno...

 

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
Alcatel X Pop

Poslao sam mail Alcatelu u vezi verzije androida na njemu..evo odgovor:

 

Dear ,
We have One touch X’POP shippment with Android 4.0 at the very begining, then we begin the shippment with Android 4.1. If your phone can't be upgraded to Android 4.1 with OTU, then it doesn't support it at the moment but maybe later.
We sincerely apologize the inconvenience!

Should you have another request, do not hesitate to contact us.
Thank you for choosing Alcatel!

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Šteta, jesi dobio kakav installer ili neki program od Alcatela za moguće ažuiranje?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Skinuo s njihovog sajta,One Touch Upgrade 2.8.0

http://www.alcatelonetouch.com/global-en/products/smartphones/onetouch_xpop.html#.UYJ0CMqB-70

Napravio je nekakav update,ali verzija androida je ostala ista

16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Doći će već 4.1

Za sada samo ova "recenzija" mobitela

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Četvrti dan mi se pokvario zvučnik.. kad ste na vanjskom svijetlu vidljivost na ekranu jako loša.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

super recenzija, kratko i jasno. S tim mobitelom se još mogu mjeriti samo duel sim mobiteli.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Snima li mobitel sa 720p video ili u rezoluciji 640x480?

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Nema novih korisnika? Kakav je mobitel vi koji imate sada već neko vrijeme, kako baterija drži, je li se usporio što....

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
11 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Vidim da nitko nespominje pa da opet pokrenem temu, sad je prošlo dosta vremena pa jel može netko reći kakav je mobitel, kamera baterija itd...?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Alcatel X Pop

Eto ja ga imam sad nešto manje od mjesec dana i postajem prilično nezadovoljna, iako sam prvih dana bila izuzetno zadovoljna, a i dalje bih bila da nema sljedećeg problema.. U tih nepunih mjesec dana u 3 navrata se potpuno smrznuo. Dva puta se to dogodilo po noći pa mi se alarm ujutro uopće nije oglasio (srećom da sam freak pa za važne stvari uvijek imam neki back up alarm). Kad sam se napokon probudila i uzela ga u ruke vidim da je alarm namješten, mogu šetat kroz menu, ali neće pokrenut niti jednu aplikaciju i ne reagira na ništa. Danas je usred pisanja poruke iskočilo da je aplikacija Poruke prestala s radom i dalje više nije na ništa reagirao. Preostane samo ugasit ga kompletno i upalit ponovno. Sam ja jedina s tim problemom? Ima li možda neko objašnjenje/savjet ili da jednostavno odem u Tele2 reklamirat uređaj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Pod hitno root i neki dobar custom room. To je jedino riješenje...

 

16 godina
offline
Re: Alcatel X Pop

Ne postoje costum romovi za ovaj mobitel, nitko ga nije ni pokušao rootati ...

-Super potpis.Mora da je nov! -Ma ne,opran je s Perwollom.
14 godina
offline
Re: Alcatel X Pop
Ag008 kaže...

Ne postoje costum romovi za ovaj mobitel, nitko ga nije ni pokušao rootati ...

  Kako nepostoji root, evo ti link za postupak rootanja , a istotako može se ubaciti CWM i custom room, samo se treba malo potruditi i potražiti na webu. Zato postojo GOOGLE!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.6.2013 11:44 (bodija).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice