Blackberry

poruka: 8
|
čitano: 3.865
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Blackberry

Je li moguce koristiti aplikacije bez Blackberry usluge? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Blackberry
Moguće je koristiti neke aplikacije, no te se aplikacije onda moraju instalirati van App Worlda, što opet za neke omogućava proizvođač aplikacije, a za neke se to mora raditi ručno. Drugo je pitanje hoće li aplikacija normalno raditi ako za svoje funkcioniranje treba internet vezu (uglavnom bi trebale raditi preko WiFi-a).

Na koju/koje aplikacije konkretno ciljaš?
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
11 godina
protjeran
offline
Re: Blackberry

Mogu ici normalno na internet i skinuti sve aplikacije no kada se ulogiram one ne rade jer traze podatke od mog operatera to jest moram imati Blackberry Uslugu koja je 80 kn tako da mi je onemogucena skoro svaka aplikacija kao npr. Viber pa me samo zanimalo je li ikako moguce nesto napraviti da aplikacije rade bez te usluge? 

16 godina
offline
Re: Blackberry
Viber provjereno radi, barem na Curveu 8520 na T-mobileu bez BIS-a.
Na kojoj si mreži? Probaj prvo podesiti TCP/IP postavke: Options -> (Device) -> Advanced System Settings -> TCP/IP, APN pod kohi upišeš web.htgprs (to je od T-mobilea, VIP guglaj).
Zatim, jesi li stavljao kakve servisne knjige na svoj BB? To isto može pomoći, ako si na T-mobileu mogu ti pislati svoje.

U načelu bi trebale raditi sve aplikacije koje ne koriste BIS. I da, na Tele2 BB ne ide, barem ne iz moje prakse, uzalud i knjige i APN postavke. No, premda kažeš da ti net radi, očito nisi na Tele2.
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
11 godina
protjeran
offline
Blackberry

Ja sam T - Mobile i ne razumijem se puno, znaci da samo zatrazim servisne knjige od T - Mobile-a? Puno hvala!

 

EDIT: Mozes li mi molim te poslati svoje? Sada mi fejs radi ali samo kad sam prikljucena preko Wifi-a! A kada sam preko mobilnog interneta onda mi ne radi nego mi trazi neke podatke od operatera...

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 14:45 (RedVirusX).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Blackberry
Servisne knjige inače šalje operater ili se mogu skinuti na zahtjev, no samo ako si korisnik BIS-a. U protivnom ih moraš sam negdje naći/ dobiti od nekog i prebaciti pomoću BB Desktop Softwarea na BB.

Pošalji mi u privatne poruke svoju e-mail adresu i model BB-a, pa ću ti ja poslati knjige i upute kako ih postaviti u BB. U međuvremenu instaliraj Desktop Software, USB kabel za povezivanje BB-a i računala pretpostavljam imaš.
A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
10 godina
neaktivan
offline
Blackberry
Pozdrav forumasi! :) ovako hitno mi je! Naime morma pod hitno prodat svoj iphone jer mi treba novac za nesto,a opet treba mi telefon neki. Poznanik jedna me nazvo i reko da ima blackberry 8520 ak se ne varam ili nest jos vise tj bolji kao neki 9000 i sl. I malo sam guglo i mob mi se cini oke,i vidim da postoje aplikacije kao na androidu iosu itd sto naravno meni treba. Kao sto je viber whats up i kakotalk. Imam tarifu onu u tcomu total S. Pa me sad zanima poso vidim da spominjete tu BB jos neku dodatni tarifu,dali ja mogu bez nje skinit te aplikacije? I dali mi je pametna kupovin blacberrya zbog vibera whats up kakao talk i sl..? Tj kak funkcioniraju aplikacije? Bio bih od velike zahvale na odgovoru nekom :) oprostite zbog lose srocenog teksta u hodu sam :) Pozdrav svima!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Blackberry
RondoVK kaže...
Pozdrav forumasi! :) ovako hitno mi je! Naime morma pod hitno prodat svoj iphone jer mi treba novac za nesto,a opet treba mi telefon neki. Poznanik jedna me nazvo i reko da ima blackberry 8520 ak se ne varam ili nest jos vise tj bolji kao neki 9000 i sl. I malo sam guglo i mob mi se cini oke,i vidim da postoje aplikacije kao na androidu iosu itd sto naravno meni treba. Kao sto je viber whats up i kakotalk. Imam tarifu onu u tcomu total S. Pa me sad zanima poso vidim da spominjete tu BB jos neku dodatni tarifu,dali ja mogu bez nje skinit te aplikacije? I dali mi je pametna kupovin blacberrya zbog vibera whats up kakao talk i sl..? Tj kak funkcioniraju aplikacije? Bio bih od velike zahvale na odgovoru nekom :) oprostite zbog lose srocenog teksta u hodu sam :) Pozdrav svima!

Sa zakašnjenjem, no...

Neke aplikacije rade i bez BIS-a. Za instalaciju nekih postoje izvori i zaobilazni način instalacije. Konkretno, znam da je Viber radio na 8520 bez BIS-a na T-mobile mreži sa instaliranim servisnim knjigama. Da li se nešto promijenilo u međuvremenu, to ne znam. BB, tj. stare modele BB (prije BB10 OS-a) nije baš pametno nabavljati ako ih ne misliš koristiti zajedno s BIS-om. Nije da ih se ne može koristiti bez njega (malo teže na Tele 2 doduše), no punu funkcionalnost imaš tek s BIS-om. Npr., e-mail radi samo uz BIS, ili preko korištenja npr. Gmail Java aplikacije ako nemaš BIS. Na ostale e-mail račune najvjerojatnije možeš zaboraviti ako za njih ne postoji aplikacija. Pozivi, poruke i internet rade i bez BIS-a ako ih se konfigurira. S internetom je, doduše, malo teže, jer najbolje radi preko BB servera, a oni su vezani za BIS. WiFi radi normalno kad ga se iskonfigurira, čak i na Tele 2 preko Opere mini.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice