Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

poruka: 27
|
čitano: 8.531
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Tema za korisnike koji imaju jedan ili oba od najmocnijih mobitela danasnjice da iznesu svoje iskustva, pomognu drugim korisnicima, jave novosti oko novih inacica androida i iznesu svoje misljenje koji je po njima od navedenih mobitela bolji.
32 Samsung Galaxy S2
5 Htc Sensation
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

sgs2 je malo manje bugovit

vruće je...
15 godina
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

Čitao sam review-e i komentare korisnika i mogu samo zaključit da je SGS II bolji u više stvari od HTC Sensation nego što je to HTC Sensation od SGS II.

 

A to su primarno:

- S-LCD troši više struje i daje lošiju sliku od super amoleda, također gubi se kontrast sa kutem gledanja, dok kod amoleda je kontrast uvijek postojan

- zamzung ima bolju bateriju i osjetno veću autonomiju

- zamzung ima nešto brži procesor iako su na istom taktu (noviji Cortex A9 vs stariji Snapdragon)

- zamzung je lakši

- zamzung ima bolju kameru/fotoaparat i bolje snimanje zvuka. Iako sensation snima u boljoj kvaliteti i stereo-u, zvuk ispadne kričav zato jer nema basa uopće.

 


HTC navodno ima i Death Grip tj. ako ga krivo držiš može gubiti signal što ovaj obični 2G/3G, što WLAN i bluetooth, te je navodno bio malo sporiji u menu-u (HTC Sense 3.0) no to se kao rješilo update-om.

Komentirali su ljudi da u sensation ulazi prašina kao luda, no dobro ako se kupi silikonski case nebi smjelo. 

 

Prednosti HTC-a su opet ekran veće rezolucije i omjera 16:9 što je super za filmove, Sense 3.0 je ljepši od Touch Wiz-a, bolji dizajn i nije toliko plastičan kao SGS II i na kraju nešto je jeftiniji ako uzimaš na pretlpatu u mom slučaju 700kn i to je bilo presudno, a i to što je nekako bolji za multimediju od SGS II. Kupit ću i 1900mAh bateriju (originalna je 1520mAh) od Ankera ili Chichitec jer ih hvale i ne koštaju previše pa bi autonomija trebala biti usporediva sa galaxy-em ili čak bolja.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 11:23 (Hyperion).
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Ja se dvoumim izmedju ova dva moba, sto se tice cijene na njuskalu su razlika sto kuna, po meni je nakveca prednost sensetiona sense ui, dok je na strani s2 skoro sve ostalo, a i bijela verzija galaxya s2 je i ljepsa od sensetiona, a i vazno mi je da kada zakoji mjesec izadje ice cream sendvich da ce vjerojatno koliko sam citao prije doci na s2 nego na sensation i to vise mjeseci prije je htc treba na ics staviti svoj sense ui. Po meni jedine su zamjerke s2 jer je previse lagan, to nevolim i touchwiz.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Zato su izmislili ROM-ove....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
Ja se dvoumim izmedju ova dva moba, sto se tice cijene na njuskalu su razlika sto kuna, po meni je nakveca prednost sensetiona sense ui, dok je na strani s2 skoro sve ostalo, a i bijela verzija galaxya s2 je i ljepsa od sensetiona, a i vazno mi je da kada zakoji mjesec izadje ice cream sendvich da ce vjerojatno koliko sam citao prije doci na s2 nego na sensation i to vise mjeseci prije je htc treba na ics staviti svoj sense ui. Po meni jedine su zamjerke s2 jer je previse lagan, to nevolim i touchwiz.

Piše se "sensation", nema to veze sa "sense".


Neznam kako samo jednostavna promjena boje može dovesti do boljeg izgleda? Meni bijela nikako nepaše, crna mi je uvijek bila bolja.

Sensation je više stiliziran i ima zaobljene rubove i staklo i samim time dizajn, ali opet svi HTC-ovi mobiteli novije generacije izgledaju gotovo jednako (sensation, desire, evo...)

 

Neznam za oglasnike nemislim se zezat oko tako skupe stvari preko oglasnika, mobitel može biti u jako lošem stanju, iako je vlasnik rekao "kao nov". Onda se treba natezat, gubit živce i ulazit u neugodne situacije da bi dobio povrat novaca. Jedino ako je to ruke na ruke, s poštom da mi neko šalje, nema šanse. Tu mogu biti i mobiteli s tvorničkom greškom kojima se jako grije chipset/baterija ili nešto slično kao nekom liku na pcekspertu sa desire-om.

 

I kao što kolega Mitch kaže, vjerovatno ćemo koristit više custom romove nego ove official jer su natrpani glupostima i troše bateriju i opterećuju mobitel te zauzimaju prostor bezveze.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 10:46 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
Ja se dvoumim izmedju ova dva moba, sto se tice cijene na njuskalu su razlika sto kuna, po meni je nakveca prednost sensetiona sense ui, dok je na strani s2 skoro sve ostalo, a i bijela verzija galaxya s2 je i ljepsa od sensetiona, a i vazno mi je da kada zakoji mjesec izadje ice cream sendvich da ce vjerojatno koliko sam citao prije doci na s2 nego na sensation i to vise mjeseci prije je htc treba na ics staviti svoj sense ui. Po meni jedine su zamjerke s2 jer je previse lagan, to nevolim i touchwiz.

Ima barem 100njak launchera na marketu, a većina ih je džabe.

 

Hyperion kaže...

 a i to što je nekako bolji za multimediju od SGS II.

 

Ovo ne kužim, pa AMOLEDI su i najbolji za filmove, slike itd.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Pa naravno da znam da je sensation ime moba a sense sucelje! Drugi put malo bolje citaj sta je napisano!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
A sta se tice njuskala zadnja 4 moba sam tamo kupio i nikad nije bilo ni najmanjeg problema.
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Dkc kaže...
Hyperion kaže...

 a i to što je nekako bolji za multimediju od SGS II.

Ovo ne kužim, pa AMOLEDI su i najbolji za filmove, slike itd.

Dobro ima nešto bolju kvalitetu ekrana, no nije ni S-LCD za odbacit.

Rekao sam da je sensation bolji za multimediju zbog qHD(quarter HD) rezolucije od 960x540 pixela. 16:9 filmovi će se razvući preko cijelog ekrana bez ikakvih crnih linija.

 

Na tom ekranu bi 720p filmovi bi čak i imali nekog smisla jer ta rezolucija nije daleko od 1280x720 jedino bi zvuk trebalo prekodirat jer nepodržava DTS i razne formate i mislim čak ni 5.1.

 

Kvaliteta zvuka im oboje podjednaka, no mislim da ih moja Nokia XM5800 oboje prešiša u tom polju.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

Galaxy S2 je miljama daleko od Sensationa,prakticki si nisu ni konkurencija.

SGS2 je naprosto sve sto trebas od mobitela.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
Pa naravno da znam da je sensation ime moba a sense sucelje! Drugi put malo bolje citaj sta je napisano!

Čudno jer ti si napisao "sensetion", a ne "sensation". Nisam slijep.

hrci24 kaže...
A sta se tice njuskala zadnja 4 moba sam tamo kupio i nikad nije bilo ni najmanjeg problema.

Dobro si prošao, ja nebih tako kupovao mobitele osim možda pouzdanih prodavača.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
BMK kaže...

Galaxy S2 je miljama daleko od Sensationa,prakticki si nisu ni konkurencija.

SGS2 je naprosto sve sto trebas od mobitela.

Daj bar neki argument. Zbog čega bi bio "miljama daleko"? Oni su tu negdje, jednostavno zbog nedostupnosti Super AMOLEDA su stavili S-LCD koji nije loš kao što neki misle nego je vrlo dobar. Samsung je ak se nevaram najveći proizvođač amoleda i normalno da će prvo sebe namirit, pa onda druge, ali nema ni za sebe dosta pa su ostali na cjedilu.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

Zasto ne,kad se nades licem u lice,ako ti se ne svida,ne uzmes.

 

0 problema.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Tako je. Ako ti se ne svidja ne kupis. Greska je bila u jednom slovu! Tipkam preko moba zato je greska nastalaa i ne treba se odmah uhvatit za jedno slovo, mislim da je vecina shvatila da mislim na ime moba.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
Tako je. Ako ti se ne svidja ne kupis. Greska je bila u jednom slovu! Tipkam preko moba zato je greska nastalaa i ne treba se odmah uhvatit za jedno slovo, mislim da je vecina shvatila da mislim na ime moba.

OMG pa samo sam naglasio.

Vidim svi glasaju za Galaxy SII, to je i bio moj prvi izbor no eto izašao bi me 2300kn, a sensation me dođe 1600kn, a toliku razliku više ne vrijedi SII. Za manje od 300kn nabavim silikonsku masku, bateriju i zagg invisible shield i opet nisam prešao 2000kn, a tada mobitel dobiva osjetno više na vrijednosti.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Hyperion kaže...
hrci24 kaže...
Pa naravno da znam da je sensation ime moba a sense sucelje! Drugi put malo bolje citaj sta je napisano!

Čudno jer ti si napisao "sensetion", a ne "sensation". Nisam slijep.

Ti ucis njega kako se pise a pises zamzung...bolje ćuti.

15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
malina22 kaže...

Ti ucis njega kako se pise a pises zamzung...bolje ćuti.

Ja to pišem iz milja, ne da griješim u pisanju.

 

Odi zuri u Sunce ili nešto šta si tu došao spammat.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
sgs 2 nije nista drugo nego manje bugovitiji i softverski napredniji uredaj.
drugi cipset, drugi ekran, drugo sucelje, sve je tu razlicito, zato i jesu PRAVA KONKURENCIJA
sensation ce bit pregazen od HTC-a Ruby, koji ce vjerojatno bit bolji od SGS-a2, HTC-u je tesko bilo stavit sve ovo na sensation pa im se sad sve to vraca.....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Hyperion kaže...
malina22 kaže...

Ti ucis njega kako se pise a pises zamzung...bolje ćuti.

Ja to pišem iz milja, ne da griješim u pisanju.

 

Odi zuri u Sunce ili nešto šta si tu došao spammat.

Pa kad vidim takvo pametovanje, tesko mogu odoliti da kazem nesto...

 

Tepas telefonu a meni kazes da idem zurit u sunce...{#}

13 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika

Ha 700kn,gle,reci cu ti samo nesto,a to da Sensation ima 1gb interne memorije.

Mislim da je nokia 3310 imala vise memorije...
Uglavnom,kupi sensation,prodaj ga pod novog i kupi SGS2. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
malina22 kaže...

Pa kad vidim takvo pametovanje, tesko mogu odoliti da kazem nesto...

 

Tepas telefonu a meni kazes da idem zurit u sunce...{#}

Još nisi otišao spammer...{#}


Tko tepa mobitelu samo sam rekao prednosti i nedostatke.

BMK kaže...

Ha 700kn,gle,reci cu ti samo nesto,a to da Sensation ima 1gb interne memorije.

Mislim da je nokia 3310 imala vise memorije...
Uglavnom,kupi sensation,prodaj ga pod novog i kupi SGS2. 

Pa moja nokia XM5800 ima 100MB interne memorije pa šta?

Interna ionako služi za aplikacije, kupit ću si karticu od 16-32GB ili ću ostavit onu što od 8GB s kojom dolazi nisam zahtjevan korisnik.

 

U biti je 800kn razlika, digli su cijenu za 100kn.

 

Extra Total S, 18 000 bodova


Samsung - 2398kn

Sensation - 1598kn

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.10.2011 14:22 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
To je uredu kada je na pretplati razlika 800 kuna ali ja sam mislio na razliku od 100 kuna na njuskalu onda se vise isplati kupiti s2 za 100 kuna vise a jos je uz to i otkljucan uredjaj. Nadam se da sada nema pravopisnih gresaka!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
To je uredu kada je na pretplati razlika 800 kuna ali ja sam mislio na razliku od 100 kuna na njuskalu onda se vise isplati kupiti s2 za 100 kuna vise a jos je uz to i otkljucan uredjaj. Nadam se da sada nema pravopisnih gresaka!

moramo pripaziti jer ipak je hyperion glavni lektor na ovom serveru i sve nas mora ispravljati da ne zastranimo jer ipak sve mora biti po pravpisu bez grešaka (kao da je ovo forum o pravopisu )

 e što se tiće koji od ova dva moba,moja topla preporuka galaxy s2,ali ako se uzima na pretplatu jednostavno ne vrijedi tih 800kn više,ali ako se uzima na njuškalu za razliku od tih 100kn vrijedi dati!

[url=http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D][img]http://bfbc2.statsverse.com/sig/clean6/pc/dart_tom%20%5BCRO%5D.png[/img][/url]
15 godina
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
hrci24 kaže...
To je uredu kada je na pretplati razlika 800 kuna ali ja sam mislio na razliku od 100 kuna na njuskalu onda se vise isplati kupiti s2 za 100 kuna vise a jos je uz to i otkljucan uredjaj. Nadam se da sada nema pravopisnih gresaka!
dart_tom kaže...

moramo pripaziti jer ipak je hyperion glavni lektor na ovom serveru i sve nas mora ispravljati da ne zastranimo jer ipak sve mora biti po pravpisu bez grešaka (kao da je ovo forum o pravopisu )

 e što se tiće koji od ova dva moba,moja topla preporuka galaxy s2,ali ako se uzima na pretplatu jednostavno ne vrijedi tih 800kn više,ali ako se uzima na njuškalu za razliku od tih 100kn vrijedi dati!

Oprostite ako sam vas uvrijedio.

 

Da vidim sada na njuškalu 100-200kn razlike samo.

 

Go for Galaxy SII then, čak sam gore i glasovao za SII.

x264 - High Profile 10 | FLAC | MKV
14 godina
neaktivan
offline
Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Glaxy s2 kupljen! Mobitel je stvarno najbolji koji postoji!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S2 vs HTC Sensation-iskustva korisnika
Hyperion kaže...

Daj bar neki argument. Zbog čega bi bio "miljama daleko"? Oni su tu negdje, jednostavno zbog nedostupnosti Super AMOLEDA su stavili S-LCD koji nije loš kao što neki misle nego je vrlo dobar. Samsung je ak se nevaram najveći proizvođač amoleda i normalno da će prvo sebe namirit, pa onda druge, ali nema ni za sebe dosta pa su ostali na cjedilu.

S-LCD od HTC-a je jedan od najlošijih ekrana na tržištu pametnih telefona sa zaslonom osjetljivim na dodir. Prvom redu jako su loše vidljivosti na suncu, kao drugo Sony Ericsson-ov TFT je bolji od njega(posebice na suncu), a da ne govorimo o Apple-ovom IPS-u. Usporedbe sa Samsungovim Super AMOLEDOM(posebice PLUS) su nepotrebne, jer ga S-AMOLED+ tuče u svakom pogledu.

I ne da mislim, već znam.

I'll be back
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice