Galaxy S9 snimanje kamerom mracno

poruka: 5
|
čitano: 1.388
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Galaxy S9 snimanje kamerom mracno

Kada pokrenem kameru na S9, bude ok slika u nocnim uslovima, vidi se sve koliko treba, recimo iz zgrade moje sa prozora slikam drugu zgradu u kojoj su upaljena svjetla sve se vidi cjela zgrada, ali cim kliknem crveni krug da zapocne snimanje video klipa 90% zgrade se ne vidi, ni ta svijetla, samo dole se vidi ulicna rasveta i oko nje se vidi.. Gore zgrada je mracna, samo poneka tacka od prozora se primjeti. Postoji opcija u kameri da podesavas levo desno jacinu svetlosti, medjutim ona je na sredini i kada pomrem na desno da pojacam svetlost, apsolutno se nista ne desava, kada pomerim levo svetlost se smanji.. I to automatski onaj snimak, malo sam citao po internetu gde se zale na onaj slow motion video da na njemu snima mracno. Kod mene je na svakom video klipu mracnu, bilo automatski ili slow motion.. Jedino sto radi je preko Messengera direktno kada snimam ili preko instagrama onda je video klip svjetao i sve se vidi.. Samo preko kamere imam problem, sto znaci da nije hardwerski nesto, nego je softwerski.. Kupio sam nov tel sa garancijom ali u drugom gradu pa je malo dalje da bi isao ako je vec nesto softwerski.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9 snimanje kamerom mracno

Moram priznati da nisam to primijetio. Ne snimam inače puno po noći, a ako snimam to su slike koje ispadaju super za noćne uvjete. Isprobati ću koji dan pa javim.

 

Vezano za Super Slo-Mo, to je jednostavno ograničenje tehnologije. Ogroman shutter speed smanjuje količinu svjetla u svakom frejmu i to ispadne tamno. Zato profesionalne kamere za slow motion imaju veće senzore ili drukčije leće da bude više svjetla. To u mobitel jednostavno ne stane.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9 snimanje kamerom mracno
JozoBozo121 kaže...

Moram priznati da nisam to primijetio. Ne snimam inače puno po noći, a ako snimam to su slike koje ispadaju super za noćne uvjete. Isprobati ću koji dan pa javim.

 

Vezano za Super Slo-Mo, to je jednostavno ograničenje tehnologije. Ogroman shutter speed smanjuje količinu svjetla u svakom frejmu i to ispadne tamno. Zato profesionalne kamere za slow motion imaju veće senzore ili drukčije leće da bude više svjetla. To u mobitel jednostavno ne stane.

 Dobro za taj slow motion mi i nije bitno toliko. Bitnije mi je normalan video klip kad snimam da ima svetlosti po noci. Smanjivao sam i rezoluciju i najvecu 4k i onu od 720p potpuno isto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 11:14 (keks99).
12 godina
offline
Galaxy S9 snimanje kamerom mracno

To je normalno, jer video za razliku od običnog snimanja koristi ISO 100 i senzor prima najmanje svjetlosti.

Ista stvar ti je kada po noći slikaš u manual modu, probaj staviti ISO na 100, a zatim na 3200 pa ćeš vidjeti kolika je razlika.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Galaxy S9 snimanje kamerom mracno
Cromaki kaže...

To je normalno, jer video za razliku od običnog snimanja koristi ISO 100 i senzor prima najmanje svjetlosti.

Ista stvar ti je kada po noći slikaš u manual modu, probaj staviti ISO na 100, a zatim na 3200 pa ćeš vidjeti kolika je razlika.

 Ali kada skinem Google Camera, Open Camera, Bcon kamera ili preko messengera direktno snimam i hocu da posaljem nekome ili instagrama svedno, onda je slika dosta svjetlija nego na stock kameri..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice