Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.450.708
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

Zato ja uzmem od svakoga ono sto valja.

Pixel ima drek hardware i super SW, a Xiaomi ima vrhunski hardware i los SW...ne treba biti Einstein i zbrojiti 2 i 2 i zakljuciti sto je win-win kombinacija.

Imao sam Pixel 2XL i Pixel 4XL i to jednostavno nije to, mogu oni to polirati koliko hoce ali ne mozes iz Abartha dobiti Ferrari.

 Ne mogu, da, al zato naprave čudo, što šaomi nemre sa svojim odličnim hardverom i još većim senzorom, pa na kraju ispada da pixel očitava lekciju takvim smartfonima..

Pixel ima dobar hardver, nije top, al je dobar.. Win win je dok nađeš smartfon koji ima odličnu podršku od strane dev zajednice u ovom slučaju, gcam..

 

Ovo ti je najbolji primjer sad, da još iz starog hardvera softverski izvučeš maksimalno i opet će jako dobro izgledat, gugl je doktorirao pa magistrirao na tome i tu im treba skinut kapu.

O ovom pixelu 5 će se još dugo pričat, on će se uvijek ugurat među velikane i uspoređivat će se s njima, ak niš drugo, onda bar da se vidi kako softver vodi glavnu riječ kod fotkanja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 10:14 (zvonac).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 Ne mogu, da, al zato naprave čudo, što šaomi nemre sa svojim odličnim hardverom i još većim senzorom, pa na kraju ispada da pixel očitava lekciju takvim smartfonima..

Pixel ima dobar hardver, nije top, al je dobar.. Win win je dok nađeš smartfon koji ima odličnu podršku od strane dev zajednice u ovom slučaju, gcam..

 

Ovo ti je najbolji primjer sad, da još iz starog hardvera softverski izvučeš maksimalno i opet će jako dobro izgledat, gugl je doktorirao pa magistrirao na tome i tu im treba skinut kapu.

O ovom pixelu 5 će se još dugo pričat, on će se uvijek ugurat među velikane i uspoređivat će se s njima, ak niš drugo, onda bar da se vidi kako softver vodi glavnu riječ kod fotkanja.

 

 

Meni sasvim sigurno nece biti uguran medju velikane kako kazes, dovoljno sam isprobao taj njihov mrsavi hardware da bi me mogli uvjeriti ponovo da je to nesto super.

 

 

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

ne zaboravite da Pixel ima poseban chip za obradu fotki, i ne treba mu flagship SoC kao ostalima.

 

zato je ovaj potez da idu na slabiji SoC i smanjenje cijena odlican

 

da, ima fake softverske efekte, ali kome je to bitno?

 

sta me briga jel DoF fake ili ne, ako fotka izgleda bolje? da li je stvarno deal braker ako na 300% cropu vidim da je par dlaka na kosi "blur" jer nije dobro odradena detekcija ruba?

 

fotke su jednostavo u rangu ili bolje od svih ostalih top kamera mobitela

 

nema saturacije, brutalan HDR, WB on point, video vrh i to sve sa jednom kamerom, dok ostalima treba 3-4 kamere da bi napravil slicnu ili losiju fotku

 

svaki ali bas svaki mob ima bar jednu stvar koja nije kako treba, da li je to saturacija, dinamicki raspon, balans bijele boje, slaba vjernost boja, toplo ili hladno, lose nocne fotke/video, slabiji detalji, efekt vodenih boja, magenta tint, video koji se savija, trese i slicno, dok pixel ima sve to on point, ali eto koristi sofvter sa neke fake efekte i to sve za skoro 3 puta manju cijenu 

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...
ne zaboravite da Pixel ima poseban chip za obradu fotki, i ne treba mu flagship SoC kao ostalima.

 čini se da pixel 5 nema, barem tako kažu na ovoj stranici

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.10.2020 13:38 (nemrem_stara_mi_sere).
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

 

ne zaboravite da Pixel ima poseban chip za obradu fotki, i ne treba mu flagship SoC kao ostalima.

 

zato je ovaj potez da idu na slabiji SoC i smanjenje cijena odlican

 

da, ima fake softverske efekte, ali kome je to bitno?

 

sta me briga jel DoF fake ili ne, ako fotka izgleda bolje? da li je stvarno deal braker ako na 300% cropu vidim da je par dlaka na kosi "blur" jer nije dobro odradena detekcija ruba?

 

fotke su jednostavo u rangu ili bolje od svih ostalih top kamera mobitela

 

nema saturacije, brutalan HDR, WB on point, video vrh i to sve sa jednom kamerom, dok ostalima treba 3-4 kamere da bi napravil slicnu ili losiju fotku

 

svaki ali bas svaki mob ima bar jednu stvar koja nije kako treba, da li je to saturacija, dinamicki raspon, balans bijele boje, slaba vjernost boja, toplo ili hladno, lose nocne fotke/video, slabiji detalji, efekt vodenih boja, magenta tint, video koji se savija, trese i slicno, dok pixel ima sve to on point, ali eto koristi sofvter sa neke fake efekte i to sve za skoro 3 puta manju cijenu 

 

 

 

 

 Slažem se s tobom. 

Nemam ništa protiv fake odrađenog zamućenja, pogotovo kad ga pixel odradi vrhunski. 

Cak mi je i malen senzor ok, jer softver dobro odradi dulju ekspoziciju sa night sightom. 

Da su barem na ove dvije kamere dodali jos nekakvu 2/3x...

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
9 godina
offline
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

kako nema, vec je hrpa video vani sa svim mogucim usporedbama

 

prestrasno je sto ovaj google radi sa softverom i tim prastarim senzorom, stvarno je nenadjebiv, najbolji point and shot mob jos uvijek nakon toliko godina, nevjerovatno

 

bas sam gledao par fotki 4a vs Note 20 Ultra vs iPhone 11 Pro, pa to je presmjesno da taj "telefoncic" koji kosta 4 puta manje dere sve pred sobom

Može koji link, ovo što ja pronalazim su sve lažni videi i usporedbe.

 

Jedini koji djeluje kao pravi je ovaj:

 

Radio je uspredbu sa S10+ i Samsung je nijansu bolji po pitanju fotografije, Pixel 5 ništa posebno. Video je isto bolji na Samsungu sa prednje i zadnje kamere, jedino što Pixel 5 ima bolju stabilizaciju na zadnjoj kameri. Selfie video užas.

 

Pogledao sam i ovu djecu  tu je usporedba sa Pixel 4a za kojeg i dalje držim da je bestbuy od svih pixela.

 

Pixel 4a solidan, ali ipak se vidi razlika između ozbiljnijih uređaja i njega.

Na nekim slikama su pobrkali oznake, tako da jedno govore, a drugo piše na slikama, recimo onaj zoom zvonika tu je najbolji Note S20, a na slici piše Pixel 4a. 

 

I oni sami su Pixelu dali samo 3 boda od mogućih 20, odnosno cura je glasala 4 od 20. Samsung 11 od 20, cura 9 od 20. iPhone 6 od 20, cura 7 od 20.

 

digitall kaže...

 iovako su pomeli sve pred sobom, konkurencija praktički ni ne postoji

Daj budi ozbiljan, pa ovo je pristojna point&shoot igračka. Sorry, ali ne vidim nikakvu ozbiljnu usporedbu sa drugim flagship uređajima.

 

Dan1234567890 kaže...
zvonac kaže...

Pixel 5 vs Mi10 Ultra

 pa nist mi nije jasno...kamera i SW bi trebali biti isto kao na P3,P4 i P5...sto može biti drugačije da daje bolje rezultate? jel google radi negi woo-doo magic ili ovaj radi nešt krivo u testu (isao sam ga malo provjeriti, radi ovo vec neko vrijeme i ima dost recenzija...?)....nekako previse lose su mi slike sa ultre ispale u odnosu na druge recenzije koje sam gledao...ja cu pricekati još recenzija prije donosenja nekog zaključka, jer mi ovo nikakao ne sjeda  video je ispao kriminalan na ultri, skroz drugačije od ostalog sto sam gledao 

Ma lažne clickbait usporedbe, samo da navuku gledanost i zarade koji dolar.

 

Jedino mi ovaj djeluje kao pravi video:

 

I tu se Pixel 5 nije proslavio u usporedbi sa S10+ je izgubio na jednostavnom testu.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 

digitall kaže...

 iovako su pomeli sve pred sobom, konkurencija praktički ni ne postoji

Daj budi ozbiljan, pa ovo je pristojna point&shoot igračka. Sorry, ali ne vidim nikakvu ozbiljnu usporedbu sa drugim flagship uređajima.

 

ispričavam se vaša visosti.

budimo realni, google je milijardama svjetlosnih godina ispred svega stro postoji i sto ce postojati

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 17:42 (digitall).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

ispričavam se vaša visosti.

budimo realni, google je milijardama svjetlosnih godina ispred svega stro postoji i sto ce postojati

Isprika prihvaćena.

Na tren sam pomislio da nisi svjestan Pixelove superiornosti.

9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
digitall kaže...

ispričavam se vaša visosti.

budimo realni, google je milijardama svjetlosnih godina ispred svega stro postoji i sto ce postojati

Isprika prihvaćena.

Na tren sam pomislio da nisi svjestan Pixelove superiornosti.

 skoro mi se omaklo :D

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Jedna jako zanimljiva recenzija, na prvu mi je djelovala malo čudno, ali u biti lik pokazuje i iznosi puno korisnih informacija.

Super prikazuje koliko je MIUI napredovao i što nam donosi Žao Mi 10 Ultra.

Duži video, ali isplati se pogledati.

 

Odlično je to sve vidjeti kroz oči jednog Amerikanca gdje su zakon iPhone, Pixel i Samsung.

 

Uvod traje oko 10min.

Raspakiranje kreće od 11min.

Otključavanje od 16min., za one koje brine kako radi fingerprint senzor i face unlock, koji na Android uređajima prema nekima nije na razini iPhone-a

Zatim prikazuje MIUI od 20min.

Sound test od 27min. 

Display 28min.

Gaming 29min.

Punjenje 32min.

Daily use 33min.

Kamere 36min. (Scumbag zoom)

 

 

"You can charge it from zero to hundred percent while you take a dump." 

 
0 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Flossy je kralj. I njegov tigar pomoćnik. Recenzije su mu duge, ali zanimljive.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
kbenzema kaže...
Flossy je kralj. I njegov tigar pomoćnik. Recenzije su mu duge, ali zanimljive.

Prvi put ga gledam i dobar je, drugačiji i zanimljiv pristup, a tigar je čudo. 

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Evo imate tu Pixel 4a, koji je za svoju cijenu stvarno dobra kupovina, ali ta kamera jednostavno ne ide u istu rečenicu sa Mi 10 Ultra ili sa nekim drugim top camera flagshipom.

 

 

Kamera ide od 15. min. pa usporedite fotke, slični su kadrovi, sa videom ispod gdje kamere idu od 38.min.

 

 

Evo izvukao sam par primjera.

 

  
  
 

Veće slike:

https://i.ibb.co/sj3ph9s/mi10ultra-p4a.jpg

https://i.ibb.co/ncHjFJh/mi10ultra-p4a-2.jpg

https://i.ibb.co/X3WPLsF/mi10ultra-p4a-3.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 19:33 (mzopg).
 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Evo imate tu Pixel 4a, koji je za svoju cijenu stvarno dobra kupovina, ali ta kamera jednostavno ne ide u istu rečenicu sa Mi 10 Ultra ili sa nekim drugim top camera flagshipom.

 

 

Kamera ide od 15. min. pa usporedite fotke, slični su kadrovi, sa videom ispod gdje kamere idu od 38.min.

 

 

Evo izvukao sam par primjera.

 

     

Veće slike:

https://i.ibb.co/sj3ph9s/mi10ultra-p4a.jpg

https://i.ibb.co/ncHjFJh/mi10ultra-p4a-2.jpg

https://i.ibb.co/X3WPLsF/mi10ultra-p4a-3.jpg

a ono, nisu bas iste scene, pa nije bas neka usporedba

 

ako bih trebao birati, biram ljeve fotke puno su mi ljepse

 

koji je koji?

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
kbenzema kaže...
Flossy je kralj. I njegov tigar pomoćnik. Recenzije su mu duge, ali zanimljive.

Prvi put ga gledam i dobar je, drugačiji i zanimljiv pristup, a tigar je čudo. 

 

 

Zezas da prvi puta Flossya gledas?😁

Tigar je inace White Shoes...tako se macak zove...valjda najlegendarnija macka na YT.😄

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

Evo imate tu Pixel 4a, koji je za svoju cijenu stvarno dobra kupovina, ali ta kamera jednostavno ne ide u istu rečenicu sa Mi 10 Ultra ili sa nekim drugim top camera flagshipom.

 

 

Naravno da ne ide u istu rečenicu, a kada ja to napisem pametnjakovici lupaju minuse.

Ne pisem napamet, imao sam Pixel 4XL i istestirao ga maksimalno i ta kamera je nekoliko razina ispod Mi Note 10 kamere.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
3dfx kaže...

a ono, nisu bas iste scene, pa nije bas neka usporedba

 

ako bih trebao birati, biram ljeve fotke puno su mi ljepse

 

koji je koji?

Kako misliš "nisu baš iste scene"? Pa gotovo su identične. 

Lijeve fotke su ti ljepše  na čemu to gledaš, 4" displayu? Ili je meni vid otišao kvragu.

 

ocean77 kaže...
Zezas da prvi puta Flossya gledas?😁

Tigar je inace White Shoes...tako se macak zove...valjda najlegendarnija macka na YT.😄

 Prvi put mi ga sinoć izbacio jubito, pa sam pogledao, prvo mi je bilo koji k..., ali onda vidim da je lik jako zanimljiv.

6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...
3dfx kaže...

a ono, nisu bas iste scene, pa nije bas neka usporedba

 

ako bih trebao birati, biram ljeve fotke puno su mi ljepse

 

koji je koji?

Kako misliš "nisu baš iste scene"? Pa gotovo su identične. 

Lijeve fotke su ti ljepše  na čemu to gledaš, 4" displayu? Ili je meni vid otišao kvragu.

 

 pa nije slikano u isto vrijeme sa istim vremenskim uvjetima, na to sam mislio

 

prva slika, ova desna fotka nema uopce sjena nikakvih

 

druga slika, takoder nema sjena, boje mi malo vriste

 

treca slika na jednoj plavo nebo na drugoj sivo, jedna opet sa sjenama, druga kao da je ili iso veliki ili je poludan

 

monitor imas pod Moj PC, sumnjam da nije adekvatan

 

 

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 Prvi put mi ga sinoć izbacio jubito, pa sam pogledao, prvo mi je bilo koji k..., ali onda vidim da je lik jako zanimljiv.

 

 

Meni Floss nije legao odmah, poceo sam ga gledati prije par godina i bio mi je nekako sitov.

Recimo unboxing sa lovackom nazubljenom nozinom , bacanje na pod nepotrebnog sadrzaja kutije, onda njegov afroamerican sleng...bio mi je sokantan u pocetku, a kasnije mi se svidio i sada su mi njegove recenzije bolje od mnogih drugih.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
mzopg kaže...

Evo imate tu Pixel 4a, koji je za svoju cijenu stvarno dobra kupovina, ali ta kamera jednostavno ne ide u istu rečenicu sa Mi 10 Ultra ili sa nekim drugim top camera flagshipom.

 

 

Naravno da ne ide u istu rečenicu, a kada ja to napisem pametnjakovici lupaju minuse.

Ne pisem napamet, imao sam Pixel 4XL i istestirao ga maksimalno i ta kamera je nekoliko razina ispod Mi Note 10 kamere.

ok, ali po cemo to ne ide u istu recenicu? po specifikaciji senzora, optike, leca, opcija i mogucnosti ili ne ide u istu recenicu kao koja je fotka ljepsa kada se uslika

 

evo ovo gore sto je mzopg linkao video recenzije, po cemu je tocno u tome slucaju MI 10 ultra toliko bolja da ne moze pixel ici u istu recenicu?

 

ovako na prvi pogled, pixel ima jebacki HDR, Xiaomi prenaglasava jarke boje, i koristi prveliki iso. ponavljam nisam nikakav foto enztuzijast, cisto govorim koje fotke mi se vise svidaju od tih linkanih

 

svakako ima puno vise detalja i ostrine kada se cropa na Xiaomiu, ali to je i ocekivano s obzirom na broj piksela

 

da ne znam koja je koja fotka napravljena sa kojim mobom, siguran sam da bih opet izabravo pixel u vecini slucajeva

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

ok, ali po cemo to ne ide u istu recenicu? po specifikaciji senzora, optike, leca, opcija i mogucnosti ili ne ide u istu recenicu kao koja je fotka ljepsa kada se uslika

 

evo ovo gore sto je mzopg linkao video recenzije, po cemu je tocno u tome slucaju MI 10 ultra toliko bolja da ne moze pixel ici u istu recenicu?

 

ovako na prvi pogled, pixel ima jebacki HDR, Xiaomi prenaglasava jarke boje, i koristi prveliki iso. ponavljam nisam nikakav foto enztuzijast, cisto govorim koje fotke mi se vise svidaju od tih linkanih

 

svakako ima puno vise detalja i ostrine kada se cropa na Xiaomiu, ali to je i ocekivano s obzirom na broj piksela

 

da ne znam koja je koja fotka napravljena sa kojim mobom, siguran sam da bih opet izabravo pixel u vecini slucajeva

 

 

Povrsnim gledanjem su usporedivi, ali ukupan IQ nikako nije ista razina.

Bilo bi pravo cudo da nije tako obzirom na karakteristike ta dva moba, mislim na hardware kamere.

 

Cesto puta bi ovdje povlacili paralele sa autima zbog cega su mnogi negodovali, ali muska populacija opcenito puno vise zna o autima nego o kamerama pa one kojima ovo nije jaca strana pokusam kroz aute lakse docarati te neke razlike.

Pixel bi recimo bio nekakva naturpijana Honda, recimo 2.0 litreni benzinac, atmosferski koji je pravi mali dragulj od motora bio svojevremeno, Honda je iz njega izvlacila ako se ne varam preko 200 KS i taj auto je mogao u specificnim situacijama staviti soli na rep BMW-ovom 6 cyl benzincu koji je bio vece zapremine, vece snage...znaci manji motor koji je doveden do krajnjih granica bi u ponekoj situaciji bio egal sa vecim i ozbiljnijim motorom, ali ukupno gledano ipak nije razina BMW-a...

 

Slicno tako je i sa Pixelom, njegov malecki senzor je upravo ta Honda, SW je Google izvukao maksimum i u specificnim situacijama kao sto je gledanje slika 1:1 na monitoru ili na ekranu smartphonea tu nema nekih velikih razlika iako ih iskusnije oko i tu vidi, ali cim ides gledati malo detaljnije sto masa ljudi isto voli onda pocnes primjecivati da su Pixelove fotke lijepe na prvu, ako krenes uvecavati vidis da je DOF slabasan (mali senzor), vidis da fali one zdrave ostrine (mali senzor) koju Google SW nadomjesti...

 

Ja ne kazem da je ta kamera losa, masa ekipe nema nekih velikih ambicija oko fotki i samo traze da im je fotka na prvu lijepa i da ima pouzdanu automatiku...s druge strane uzmes Xiaomi koji upakira u mob vrhunski hardware (daleko bolji od Googleovog) koji je srecom savrseno kompatibilan sa Google SW pa imas najbolje iz dva svijeta.

Recimo Gcam za Mi Note 10 toliko dobro radi da imas pouzdanu automatiku kao i na Pixelu i daleko bolji IQ...to nikako ne mozes ignorirati...opet ponavljam, imao sam Pixel 4XL (do neki dan top model) i sada imam Mi Note 10 i ta dva moba sto se kamere tice naprosto ne idu u istu recenicu...Pixel je po IQ tu gdje je i Samsung jos od S8-9, mozda mrvicu bolji, a Xiaomi je sa Mi10 PRO, Mi Note 10 dosao sa IQ nadomak 1 inch-nih fotica poput Sony RX100 pa cak i m4/3 sistema koji ima jos nesto malo veci senzor.

Imao sam Lumix GX80 koji je upravo m4/3 sistem i IQ od Mi Note 10+Gcam je tu negdje, ne zaostaje puno sto je fantasticno.

Ja sumnjam da cu ovaj mob mijenjati neko vrijeme, eventualno ako mi uleti neki Mi10 PRO po povoljnoj cijeni koji bi uzeo samo i iskljucivo zbog S865 i nesto brzeg procesiranja fotki iako mi to nije ni na ovom problem.

 

 

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Povrsnim gledanjem su usporedivi, ali ukupan IQ nikako nije ista razina.

Bilo bi pravo cudo da nije tako obzirom na karakteristike ta dva moba, mislim na hardware kamere.

 

Cesto puta bi ovdje povlacili paralele sa autima zbog cega su mnogi negodovali, ali muska populacija opcenito puno vise zna o autima nego o kamerama pa one kojima ovo nije jaca strana pokusam kroz aute lakse docarati te neke razlike.

Pixel bi recimo bio nekakva naturpijana Honda, recimo 2.0 litreni benzinac, atmosferski koji je pravi mali dragulj od motora bio svojevremeno, Honda je iz njega izvlacila ako se ne varam preko 200 KS i taj auto je mogao u specificnim situacijama staviti soli na rep BMW-ovom 6 cyl benzincu koji je bio vece zapremine, vece snage...znaci manji motor koji je doveden do krajnjih granica bi u ponekoj situaciji bio egal sa vecim i ozbiljnijim motorom, ali ukupno gledano ipak nije razina BMW-a...

 

Slicno tako je i sa Pixelom, njegov malecki senzor je upravo ta Honda, SW je Google izvukao maksimum i u specificnim situacijama kao sto je gledanje slika 1:1 na monitoru ili na ekranu smartphonea tu nema nekih velikih razlika iako ih iskusnije oko i tu vidi, ali cim ides gledati malo detaljnije sto masa ljudi isto voli onda pocnes primjecivati da su Pixelove fotke lijepe na prvu, ako krenes uvecavati vidis da je DOF slabasan (mali senzor), vidis da fali one zdrave ostrine (mali senzor) koju Google SW nadomjesti...

 

Ja ne kazem da je ta kamera losa, masa ekipe nema nekih velikih ambicija oko fotki i samo traze da im je fotka na prvu lijepa i da ima pouzdanu automatiku...s druge strane uzmes Xiaomi koji upakira u mob vrhunski hardware (daleko bolji od Googleovog) koji je srecom savrseno kompatibilan sa Google SW pa imas najbolje iz dva svijeta.

Recimo Gcam za Mi Note 10 toliko dobro radi da imas pouzdanu automatiku kao i na Pixelu i daleko bolji IQ...to nikako ne mozes ignorirati...opet ponavljam, imao sam Pixel 4XL (do neki dan top model) i sada imam Mi Note 10 i ta dva moba sto se kamere tice naprosto ne idu u istu recenicu...Pixel je po IQ tu gdje je i Samsung jos od S8-9, mozda mrvicu bolji, a Xiaomi je sa Mi10 PRO, Mi Note 10 dosao sa IQ nadomak 1 inch-nih fotica poput Sony RX100 pa cak i m4/3 sistema koji ima jos nesto malo veci senzor.

Imao sam Lumix GX80 koji je upravo m4/3 sistem i IQ od Mi Note 10+Gcam je tu negdje, ne zaostaje puno sto je fantasticno.

Ja sumnjam da cu ovaj mob mijenjati neko vrijeme, eventualno ako mi uleti neki Mi10 PRO po povoljnoj cijeni koji bi uzeo samo i iskljucivo zbog S865 i nesto brzeg procesiranja fotki iako mi to nije ni na ovom problem.

 

 

 nitko ne kaze da Note nema bolji hardver, vise opcija kamera itd.

 

kazes ima bolji IQ od pixela, ok, sta po tebi dobar IQ mora imati?

 

kada pogledam ove fotke, xioami ima vise detalja, sto je logicno i to je to, bar na ovim fotkama, koje su iskreno nis koristi. 

 

dinamicki raspon mi je bolji na pixelu, boje su mi bolje na pixelu, expozicija mi je bolja na pixelu, zar nisu to obiljezja dobrog IQ-a fotke?

 

ne tvrdim da pixel ima bolje kamere, vec da radi ljepse fotke sa boljim dinamickim rasponom i bojama, samo to 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.10.2020 21:13 (Timo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

ok, ali po cemo to ne ide u istu recenicu? po specifikaciji senzora, optike, leca, opcija i mogucnosti ili ne ide u istu recenicu kao koja je fotka ljepsa kada se uslika

 

evo ovo gore sto je mzopg linkao video recenzije, po cemu je tocno u tome slucaju MI 10 ultra toliko bolja da ne moze pixel ici u istu recenicu?

 

ovako na prvi pogled, pixel ima jebacki HDR, Xiaomi prenaglasava jarke boje, i koristi prveliki iso. ponavljam nisam nikakav foto enztuzijast, cisto govorim koje fotke mi se vise svidaju od tih linkanih

 

svakako ima puno vise detalja i ostrine kada se cropa na Xiaomiu, ali to je i ocekivano s obzirom na broj piksela

 

da ne znam koja je koja fotka napravljena sa kojim mobom, siguran sam da bih opet izabravo pixel u vecini slucajeva

Po kvaliteti fotografija. Razlika je dosta velika. U određenim situacijama je podnošljiva i naravno ovisi o tome kako će se fotka koristiti, ali uglavnom je to jednostavno teško usporedivo.

 

Pogledaj detalje na fotkama. Pixel ima dobar HDR? Inače nemam primjedbe na njegov HDR, ali u ovim primjerima koje sam stavio ima loš HDR, pa pogledaj krošnje drveća progutala ih tama, dok se na Mi 10 Ultra gotovo vidi svaki listić. Preveliki ISO? Ultra ima daleko veći senzor, pa prikuplja više svjetla. Nemam podatke za tu sliku, ali ako i je visoki ISO onda se odlično nosi sa šumom jer ga gotovo nema za razliku od Pixela gdje je šum i manjak detalja itekako prisutan.

 

Uz to video na Pixelu je za klasu lošiji, ali za cijenu uređaja je jako dobar.

 

Ponavljam Pixel 4a je za svoju cijenu odličan mali point&shoot uređaj i zadovoljiti će veliku većinu korisnika. Tko želi nešto više od fotografije i malo ozbiljniju fotografiju taj će zadovoljniji biti sa Note 20 Ultra, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro ili P40 Pro(+), jer Pixel ima svoje limite. Tu sam očekivao da će Pixel 5 uskočiti, ali ostali su na istom senzoru i dodali ultrawide, tako da ne vidim kako tu napraviti fer usporedbu.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ni jedna od ove tri usporedbe nije relevanta. 

Sve fotografije su snimljene u drugacijim uvjetima, u razlicito vrijeme i drugacijim vremenskim uvjetima.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Timo kaže...

 

 nitko ne kaze da Note nema bolji hardver, vise opcija kamera itd.

 

kazes ima bolji IQ od pixela, ok, sta po tebi dobar IQ mora imati?

 

kada pogledam ove fotke, xioami ima vise detalja, sto je logicno i to je to, bar na ovim fotkama, koje su iskreno nis koristi. 

 

dinamicki raspon mi je bolji na pixelu, boje su mi bolje na pixelu, expozicija mi je bolja na pixelu, zar nisu to obiljezja dobrog IQ-a fotke?

 

 

Nisam siguran na sto se ovdje referiras, mozda na Ultru?

Ultra nema jos Gcam pa za nju nisam jos obracao paznju kakav ima DR, ali Mi Note 10 ima Gcam, ponavljam to vec ne znam koji put.

Imas identican SW na Mi Note 10 kao i na Pixelu, ali imas hardware koji je nekoliko klasa bolji od Pixelovog...trebam li uopce spominjati da je DR na Mi Note 10 vrhunski sa ukljucenim HDR+.

Imas sve benefite koje si nabrojao kao i na Pixelu+ tonu detalja na svakoj fotki vise, neusporedivo bolji DOF (depth of field)...ako znas sto je to?...proguglaj jer nisam siguran da znas na sto se to odnosi sudeci po pitanjima koja postavljas.

Upravo taj DOF koji je meni bitan segment fotografije nemas na Pixelu i to su ogranicenja malog senzora...Pixel tu uskace sa fake trikovima kojima to pokusava simulirati...za neke situacije je OK, ali za neke i ne bas...ja osobno ne volim fake DOF.

11 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Nisam siguran na sto se ovdje referiras, mozda na Ultru?

Ultra nema jos Gcam pa za nju nisam jos obracao paznju kakav ima DR, ali Mi Note 10 ima Gcam, ponavljam to vec ne znam koji put.

Imas identican SW na Mi Note 10 kao i na Pixelu, ali imas hardware koji je nekoliko klasa bolji od Pixelovog...trebam li uopce spominjati da je DR na Mi Note 10 vrhunski sa ukljucenim HDR+.

Imas sve benefite koje si nabrojao kao i na Pixelu+ tonu detalja na svakoj fotki vise, neusporedivo bolji DOF (depth of field)...ako znas sto je to?...proguglaj jer nisam siguran da znas na sto se to odnosi sudeci po pitanjima koja postavljas.

Upravo taj DOF koji je meni bitan segment fotografije nemas na Pixelu i to su ogranicenja malog senzora...Pixel tu uskace sa fake trikovima kojima to pokusava simulirati...za neke situacije je OK, ali za neke i ne bas...ja osobno ne volim fake DOF.

referiram se na gore linkane fotke, naravno da znam sta znaci dof.

 

na svom monitoru koji je jedan on najboljih monitora za foto i video, vidi se kako Xiaomi ima prenaglasene boje, bar na ovim uzorcima, nesto kao to je Samsung prije imao

 

uglavnom, nema smisla rasprava, jer gore linkane fotke nisu u istim uvjetima ikako je ista scena

 

siguran sam da ce vec netko nabaviti 4a ili 5 i usporediti ih sa Ultrom pa mozemo prodiskutirati

 

 

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Te gore fotke nemaju smisla jer kao sto je vec receno nisu nastale pod jednakim uvjetima iako je mjesto isto, potpuno neusporedivo.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ok, stanimo na loptu malo, nećemo pretjerivati sad i uzdizat P5 u nebesa, fotić je jako dobar, softver je odličan ali.. Pixeli me podsjećaju na ajfon seriju, 5-7, mislim da su trpali te male senzore u 3-4 generacije ajfona, nek me neko ispravi, ak se ne varam, tek su unazad godinu dana podigli veličinu senzora..

Sjećam se još dok sam imao ajfon 6s a i poslije sam komentirao u stilu "pa jel misli ajfon se trgnut i osvježit kameru".. Znači, Epl je isto to softverski do ibera dotjerivao iz generacije u generaciju, sad to isto radi i Gugl.

 

Po meni, zamjerka im je što nisu ubacili novi senzor i povećali ga, al očito su našli još "lufta" gdje ga mogu iscjedit kroz softverski, mislim da su došli do maksimuma a dalje je prisutan i vidljiv hardverski limit i tu nikakav softver ne pomaže.. Ak će služit za fotkanje, bez cropanja, analiziranja i uspoređivanja s drugima, Pixel je odličan, mada i ovak na prvu nema razlike dok se radi usporedba s jačima, sad je era "kompjutorske fotografije" kolko je to dobro ili loše, prosudite sami..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
mzopg kaže...

 

Pogledaj detalje na fotkama. Pixel ima dobar HDR? Inače nemam primjedbe na njegov HDR, ali u ovim primjerima koje sam stavio ima loš HDR, pa pogledaj krošnje drveća progutala ih tama, dok se na Mi 10 Ultra gotovo vidi svaki listić. Preveliki ISO? Ultra ima daleko veći senzor, pa prikuplja više svjetla. Nemam podatke za tu sliku, ali ako i je visoki ISO onda se odlično nosi sa šumom jer ga gotovo nema za razliku od Pixela gdje je šum i manjak detalja itekako prisutan.

 

Uz to video na Pixelu je za klasu lošiji, ali za cijenu uređaja je jako dobar.

 

Ponavljam Pixel 4a je za svoju cijenu odličan mali point&shoot uređaj i zadovoljiti će veliku većinu korisnika. Tko želi nešto više od fotografije i malo ozbiljniju fotografiju taj će zadovoljniji biti sa Note 20 Ultra, Mi 10 Ultra, Mi 10 Pro ili P40 Pro(+), jer Pixel ima svoje limite. Tu sam očekivao da će Pixel 5 uskočiti, ali ostali su na istom senzoru i dodali ultrawide, tako da ne vidim kako tu napraviti fer usporedbu.

kada pixel ili neki drugi uredaj radi "fake" fotke onda je to lose i nevalja, a kada Xiaomi radi "fake" onda je to super i jebeno 

 

referiram se na tu nocnu fotku, cista "computational" fotografija, sto se vidi upravo po fulanoj boji neba. u tome slucaju razlika izmedu xiaomi i pixela je, sto pixel radi "realni" fake a xiaomi stvara iz noci dan, sto je isto fake, trebali bi pitat Huawei da im posudi night tehnologiju, jer su oni u tome #1, ako hoces da noc bude dan, i ne bi fulali boju neba ovako ocito kao xiaomi

 

da uzmes Sony Alpha A7 III i fotkas istu tu lokaciju po noci, mislis da bi fotka ispala blize pixelovoj ili xiaomievoj?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice